معرفی و دانلود کتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا

عکس جلد کتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا
قیمت:
42000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا

کتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا اثر جیمز آ. کوریک به نقد و بررسی یکی از بزرگ‌ترین و خونبارترین جنگ‌های تاریخ می‌پردازد.

مسائل و موضوعاتی که منجر به جنگ داخلی آمریکا شدند، متعدد و دیرینه بودند و از شیوه‌های متفاوت زندگی در ایالات شمالی و جنوبی نشئت می‌گرفتند. همان طور که وایگلی می‌نویسد: «نیروهای جنگ داخلی... نیروهایی ایدئولوژیک بودند که به دلیل تعهد به باورها و ارزش‌های جوامع خود درگیر جنگ شدند.» اگر انقلاب آمریکا ایالات متحده را به وجود آورد، جنگ داخلی آمریکا ملت آمریکا را تعریف کرد. 

جنگ داخلی آمریکا (American Civil War) از بررسی آثار مکتوب در مورد جنگ داخلی آمریکا گردآوری شده است، اشاره می‌کند که چطور تقسیمات شمال و جنوب در طول این نبرد اتفاق افتاد و به معرفی رهبران، ژنرال‌ها، فرماندهان و مهارت‌های نظامیشان و همین طور موفقیت‌هایشان می‌پردازد و نگاهی جالب توجه و عمیق به زندگی در طول جنگ و پس از آن در آمریکا دارد. 

جنگ داخلی آمریکا بزرگترین جنگی است که تا به حال در نیمکره غربی به وقوع پیوسته است. یک جنگ در مقیاسی استثنایی. هیچ واقعه‌ای در تاریخ این کشور به اندازه‌ی این رویداد که بین سال‌های 1861 تا 1865 رخ داد، توجه آمریکایی‌ها را به خود معطوف نکرده است. تقریباً 5/3 میلیون سرباز در دو ارتش خدمت کردند و در حدود ده هزار نبرد، درگیری، حمله، محاصره و عملیات دریایی رخ داد. این جنگ اولین جنگی بود که با مقیاس وسیع و با سلاح‌های عصر صنعتی انجام می‌شد، جنگ داخلی آمریکا مصادف بود با تولید مسلسل، تفنگ خودکار، تفنگ دوربین‌دار و رزم‌ناوهای زره‌پوش، به علاوه یک زیردریایی که عملاً یک کشتی دشمن را غرق کرد.

راه‌آهن برای نخستین بار نقشی اصلی در جنگ ایفا کرد، زیرا قطارها در حالی که تلگراف ارتباط سریع را میسر کرده بود، سربازان و تجهیزات را حمل می‌کردند. دیگر نوآوری‌ها عبارت بودند از: استفاده از بالون برای هدایت آتش توپخانه و بهبود تکنیک‌های جنگ سنگر به سنگر. علاوه بر این بیشتر جذابیت جنگ داخلی در نتیجۀ وقوف به این نکته است که این جنگ در تاریخ آمریکا واقعه‌ای بسیار مهم بوده است. در واقع سرنوشت ایالات متحده در قلب این نبرد قرار داشت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
11 دقیقه
پیشگفتار: جنگ بزرگ
23 دقیقه
فصل اول: در مسیر جنگ
9 دقیقه
ضمائم فصل اول
26 دقیقه
فصل دوم: سال 1861: نخستین گلوله‌ها
8 دقیقه
ضمائم فصل دوم
20 دقیقه
فصل سوم: سال 1862: جبهه‌ی شرق - قسمت اول
21 دقیقه
فصل سوم: سال 1862: جبهه‌ی شرق - قسمت دوم
9 دقیقه
ضمائم فصل سوم
34 دقیقه
فصل چهارم: سال 1862: جبهه‌ی غرب
9 دقیقه
ضمائم فصل چهارم
23 دقیقه
فصل پنجم: سال 1863: پشت جبهه‌ها
10 دقیقه
ضمائم فصل پنجم
37 دقیقه
فصل ششم: سال 1863: نقاط عطف
9 دقیقه
ضمائم فصل ششم
26 دقیقه
فصل هفتم: سال 1864: جنگ ادامه می‌یابد
9 دقیقه
ضمائم فصل هفتم
25 دقیقه
فصل هشتم: سال 1865: شکست و پیروزی
11 دقیقه
ضمائم فصل هشتم
14 دقیقه
پسگفتار: عواقب جنگ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا
نویسنده
مترجمفاطمه حسینی روزبهانی
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۳۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه صوتی
42000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا

شهاب الدین خاموشی
۱۴۰۱/۹/۱۳
کتاب کاملا به صورت واقعه نگاری نوشته شده بود و وقایع جنگ را به ترتیب رخداد با قلمی روان یادداشت کرده بود. خوانش کتاب هم مثل سایر آثار خانم پریمون عالی و بی نظیر بود. به شخصه در حین شنیدن کتاب، نقشه‌ی گوگل را روبروی خودم داشتم تا محل وقایع را بررسی کنم و مسیر حرکات سپاهیان را درک کنم. در کل به عنوان آشنایی با سیر جنگ داخلی آمریکا، کتابی جامع و کامل بود. البته انتظار داشتم که این کتاب نیز همانند سایر کتاب‌های سری تاریخ جهان بیشتر به تحلیل وقایع و دلایل رخداد‌ها و همچنین آثار آن‌ها بر زندگی مردمان آن دوران بپردازد که این طور نبود. شاید بد نباشد کتاب دیگری در مورد این جنگ با تحلیل‌های بیشتر فلسفی و جامعه شناختی از آن دوران در این سری قرار بگیرد.
علی پاینده
۱۳۹۹/۸/۱۸
خیلی عالی بود فقط به نظرتون نباید یه جا یه نقشه‌ای چیزی از این جنگ‌ها و شهرها و طریقه‌ی حمله‌ها می‌ذاشتید تا خواننده دقیق بفهمه چی به چیه؟ چون خیلی از این شهرها و نقشه‌ها توی اینترنت فارسی هم دقیق گیر نمیان.
Ali . A
۱۴۰۰/۲/۲
این کتاب را پس از کتاب صوتی "بنیانگذاری آمریکا و قانون اساسی آن" گوش کردم. به نظرم به خوبی مطالب کتاب قبلی رو تکمیل میکنه و با گوش دادن به این دوکتاب میشه تصویر واضحی از این کشور از آغاز شکل گیری تا آغاز دوران تثبیت بدست آورد.
Yazdan Rzm
۱۴۰۰/۱/۱۱
خوب بود. متشکرم تاریخ آمریکا سرتاسر شگفتی و عصیان و هیجان است همین 300 سال براستی سرزمینی ساخته که اکنون ما قدرتش را میبینیم آنچه از دل این هیاهو بخواست یگانه بود، قانون و آزادی‌های بر پایه قانون اساسی آمریکا
Futurist Esmaiel Rahimi
۱۴۰۰/۷/۲
کتاب کاملی نیست اما روایت شنیدنی از جنگ‌های احمقانه داخل آمریکا ارایه می‌کنه. ‌ خوانندگان و شنوندگان عزیز این کناب باید پژوهش درباره آمریکا رو با مطالعه کتب کامل تر بیشتر ادامه بدن.
ali namjoo
۱۳۹۸/۸/۱۷
بسیار عالی و پر بار هست. استفاده کردم و لذت بردم از گوش کردن به این کتاب
Azadeh Akbari
۱۴۰۰/۱۲/۱۶
کتابهای تاریخی را خیلی دوست دارم و لذت میبرم
محمد جهانگیری
۱۳۹۷/۷/۱۳
کتاب بدی نبود هر چند گاهی حوصلم سر رفت
سید ناصر سید اسماعیلی
۱۳۹۷/۷/۱۰
ایجاد یک تمدن از ترکیب تمدن‌های مختلف
واقعا امکان پذیر است
Mehdi Tehrani
۱۳۹۷/۴/۲۰
ممنون از کتاب‌های خوبتون
علیرضا خان
۱۳۹۷/۴/۱۸
کتاب مفیدی بود
انگود انگوری
۱۴۰۰/۲/۱۰
کتاب خوبیه و ارزش خریدن داره.
رحمان توکلی
۱۴۰۱/۷/۱۹
قابل قبوله و خلاصه
مشاهده همه نظرات 13

راهنمای مطالعه کتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا

برای دریافت کتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.