معرفی و دانلود کتاب پنج قطعه اصلی از پازل زندگی

عکس جلد کتاب پنج قطعه اصلی از پازل زندگی
قیمت:
۲۵۹۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پنج قطعه اصلی از پازل زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پنج قطعه اصلی از پازل زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پنج قطعه اصلی از پازل زندگی

کتاب پنج قطعه اصلی از پازل زندگی حاوی جذاب‌ترین و حیرت انگیزترین آموزه‌های جیم ران است که به نوعی ماحصل اندیشه‌های او را در بر دارد و شامل نکاتی است که می‌تواند روی زندگی شخصی و شغلی هر کدام از ما تأثیری شگفت‌آور بگذارد.

نکات کاربردی این کتاب را در روابط شخصی، حرفه‌ای، خلق و اجرای اهداف مالی و رسیدن به آرزوهای دور و دراز به کار ببندید و نتایج بهبود بخش و بسیار مثبت آن را به تمامی نظاره‌گر باشید.

مدرسان بی‌نظیری مانند آنتونی رابینز، دارن هاردی، برایان تریسی، جان سی مکسول، جک کنفیلد و... مهم‌ترین آموزگار خود را در مسیر موفقیت، جیم ران (Jim Rohn) دانسته‌اند و بسیاری از محتواهای آموزشی را که ارائه می‌دهند، تحت تأثیر آموزه‌های او قلمداد می‌کنند؛ تا جایی که یکی از آن‌ها به جیم ران لقب فیلسوف موفقیت داده است و در دنیای آموزه‌های تحول فردی و سازمانی هم معمولا به همین عنوان شناخته شده است.

از ویژگی‌های ذاتی موفقیت این است که هم‌ زمان، گیج‌ کننده و اغواگر است، و نتایج پُر بارش را از همه مضایقه می‌کند به‌ جز از تعداد انگشت‌ شماری از مردم که در پی آن هستند.

به دلیل این طراحی پیچیده‌ی طبیعی، موفقیت موقعیتی است که نباید دنبالش دوید بلکه، باید آن را جذب کرد! پاداش‌ها و پیشرفت‌های ما، به علت کارهای سنگین و دشواری نیستند که انجام داده‌ایم، به دلیل اتفاقی است که در ما رخ داده و ما شده‌ایم؛ و در نهایت، آن‌چه اکنون هستیم، تعیین‌ کننده‌ی نتایجی است که جذب می‌کنیم.

«برای بیش‌تر داشتن، نخست باید بیش‌تر شویم (بیش‌تر رشد کنیم)» این جمله‌ی جیم ران، در کتاب: پنج تکه‌ی اصلی از پازل زندگی، اصل و پایه‌ی حکمت توسعه‌ی فردی، موفقیت و شادمانی است.

حکمت شخصی ما، به‌ وجود آورنده‌ی نگرش فردی‌مان است، و نگرش ما، کیفیت و کمیت سطح فعالیت‌هایمان را تعیین می‌کند. فعالیت‌هایمان نیز به‌ نوبه‌ی خود، به‌وجود آورنده‌ی نتیجه‌ی نهایی و متناسب است و این نتیجه، سبک و شیوه‌ی زندگی‌مان را رقم می‌زند. سبک زندگی، نتایج و دستاوردها را در پی دارد، یعنی شرایطی که خودمان به‌ وجود می‌آوریم ولی، علل نهایی دستاوردهای حکمت شخصی، نگرش و فعالیت هستند.

برای تغییر دستاورد، باید علت را تغییر دهیم، اما بیش‌تر مردم، ضمن این‌ که علت را تغذیه می‌کنند، همچنان بر دستاوردها لعن و نفرین می‌فرستند!

در کتاب پنج قطعه اصلی از پازل زندگی (The five major pieces to the life puzzle)، که سومین کتاب جیم ران است، او ایده‌ها و بینش‌هایش را به سبک بی‌نظیر خود، به رشته‌ی تحریر در آورده است، سبکی که برای جستجوگران زندگی بهتر، صدای منحصر به‌ فرد امید، الهام و پاسخ‌هاست. او در متن خود، تمام افرادی را تشویق و تمجید می‌کند که مشتاق این حکمت هستند: «شما می‌توانید بیش از آن‌چه کسب می‌کنید، به‌ دست آورید زیرا، می‌توانید بیش از آن‌چه بودید، بشوید.»

اجازه دهید که این واژه‌ها، شما را دربر بگیرند، و اجازه دهید که پیام جیم ران، الهام‌بخش شما باشد و حکمتش بر زندگی‌تان تأثیر بگذارد. پس از مطالعه و درک پنج تکه‌ی اصلی از پازل زندگی، به‌خوبی می‌توانید قابلیت‌های‌تان را کشف کنید، به‌ طوریکه پیش از این، اصلا متوجه آن‌ها نبودید!

بیش از 39 سال، جیم ران روی رفتارهای انسان تمرکز و تحقیق کرده است، رفتارهایی که بیش‌ترین تأثیر را روی عملکرد شخصی و شغلی دارند. افکار او برای افرادی‌ که در پی آموزش و الهام‌بخشی به دیگران هستند، معیار است. جیم، توانایی منحصر به‌ فردی دارد در ایجاد بینشی فوق‌العاده نسبت به رویدادها و اصول معمولی، و ترکیبی از جوهره و سبک تخیل برای افرادی که کلام او را گوش می‌دهند یا می‌خوانند.

به‌ عنوان تأثیرگذارترین متفکر عصر ما، جیم ران، سال‌های زیادی مورد تمجید قرار گرفته، و به یک نسل کامل، آموزش داده و کمک کرده است، از مربیان توسعه‌ی فردی گرفته تا صدها نفر از مدیران شرکت‌های برتر ایالات متحده.

اکنون او با بیش از 6000 نفر شنونده، و بالغ بر 4 میلیون انسان، پیامش را به اشتراک می‌گذارد. جیم ران، در سراسر اروپا، آسیا، استرالیا، آفریقا و همچنین شهرهای اصلی آمریکای شمالی، سمینارها و کارگاه‌های آموزشی را برگزار کرده است. او عضو انجمن سخنرانان ملی است و به دلیل عملکرد برجسته و حرفه‌ای بودن در سخنرانی، در 1985، موفق شد جایزه‌ی CPAE را دریافت نماید.

در بخشی از کتاب پنج قطعه اصلی از پازل زندگی می‌خوانید:

در بعد از ظهر روزهای تعطیل، تماشای تیم‌های فوتبال جالب توجه است. بازیکنان، پنجاه و هشت دقیقه‌ی اول را با پیروی از همان برنامه‌ای بازی می‌کنند که معمولا همیشه بازی می‌کردند، و گمان می‌کردند که به پیروزی منتهی می‌شود، ولی بعد، اتفاق قابل توجهی می‌افتد: یکی از مسئولین به وسط زمین می‌آید و در مورد «مهلت دو دقیقه‌ای»، نکاتی را به آن‌ها یادآوری می‌کند؛ و بعد از این صد و بیست ثانیه، اتفاقی که به‌ طور مکرر رخ می‌دهد، خیلی جالب است! چون از این لحظه به بعد، ما شاهد شدت بیش‌تر، هوش و ذکاوت بیش‌تر، صرف انرژی بیش‌تر و اقدامات بیش‌تری نسبت به پنجاه و هشت دقیقه‌ی قبلی هستیم.

ولی چرا؟
آگاهی ناگهانی از احساس شکست قریب‌الوقوع، و احساس جدید و سریعی از فوریت و اضطرار، موجب چنین واکنشی می‌شود. اعضای تیم می‌دانند که ساعت، به نفع آن‌ها کار نخواهد کرد و صرفا همان کاری را انجام می‌دهد که از یک ساعت انتظار می‌رود: ثانیه‌ها پشت سرهم می‌گذرند تا سرانجام بازی تمام شود.

تیمی که خود را در آستانه‌ی شکست می‌بیند، ممکن است تا پایان بازی، سطح خارق‌العاده‌ای از نبوغ و شدت و انسجام را از خود نشان دهد. آن‌ها در اوایل بازی، برای کسب امتیاز، فرصت و توانایی‌شان بیش‌تر از حریف‌شان است؛ اما گاهی اوقات‌، با وجود نیت پیروزی‌، بازیکنان تلاش متوسطی می‌کنند تا زمانی‌ که دیگر خیلی دیر می‌شود. گاه‌ گاهی، دمیدن در سوت برای مهلت دو دقیقه‌ای، صرفا تشریفاتی است و به معنای شکست احتمالی و ناگزیر می‌باشد، شکستی که غیرقابل جبران است!

فهرست مطالب کتاب

سرآغاز
پیشگفتار
فصل نخست: حکمت
فصل دوم: نگرش
فصل سوم: فعالیت
فصل چهارم: نتایج
فصل پنجم: سبک زندگی
درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پنج قطعه اصلی از پازل زندگی
نویسنده
مترجمسعید گل محمدی، ناهید مومن خانی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۴
زبانفارسی
شابک978-964-236-929-4
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۹۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پنج قطعه اصلی از پازل زندگی

فرزین تفضلی
۱۳۹۸/۱/۱۱
اسم مترجم‌ها رو یادداشت کردم تا دیگه از این‌ها کتاب نخرم. کلا میکرو کتاب بود با قیمت بالا. چون 70 صفحه شعر از سعدی، مولانا، صایب تبریزی و... تو کتاب بود که اصلا علاقه‌ای بهشون ندارم. کلا مترجما از اسم جیم ران سو استفاده کردند تا مطالب خودشون رو بفروشن. در هر حال اینم تجربه‌ای هست که آدم در خرید هر کتابی خیلی جهات رو در نظر بگیره نه فقط نویسنده
ameneh h
۱۳۹۷/۱۰/۳
دیگه خیلی تکراری بود. حرفاش قشنگه اما تو کتابای دیگش گفته. البته میشه نکته‌های خوبی هم پیدا کرد اما نسبت به قیمتش انتظار خیلی بیشتری داشتم
ameneh h
۱۳۹۷/۱۰/۳
من نمیدونم چرا تو ترجمه این همه اشعار مولانا و سعدی و فردوسی و صائب تبریزی اومده😬😬😬
حسین قنبری
۱۳۹۹/۶/۲۸
کاش قسمت‌های خوبشو بیشتر می‌ذاشتین.
حیدر علمدار2000
۱۳۹۹/۶/۹
نمیدونم جمیم ران چکاربه مولاناو......
Samira Bidaki
۱۳۹۸/۲/۲۱
مطالب مفیدی در این کتاب مطرح شده است.
ابراهیم فربد
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
بسیار خوبه کتاب عالی هستش
احسان طبیب
۱۳۹۷/۸/۶
واقعن ڪتاب جذابی بود
مشاهده همه نظرات ۸

راهنمای مطالعه کتاب پنج قطعه اصلی از پازل زندگی

برای دریافت کتاب پنج قطعه اصلی از پازل زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.