معرفی و دانلود کتاب درک ارزش شکست: راهنمایی برای روزهایی که خوب پیش نمی‌رود

عکس جلد کتاب درک ارزش شکست: راهنمایی برای روزهایی که خوب پیش نمی‌رود
قیمت:
۱۴۵۰۰ ۷۲۵۰ تومان ۵۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب درک ارزش شکست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب درک ارزش شکست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب درک ارزش شکست: راهنمایی برای روزهایی که خوب پیش نمی‌رود

راهنمایی ضروری برای تبدیل شکست به موفقیت! الیزابت دی، نویسنده پرفروش ساندی تایمز در کتاب درک ارزش شکست آنچه را که در طول چند سال تحقیق و صحبت با مهمانان پادکست «چگونه شکست بخوریم» آموخته، در هفت فصل در اختیار شما می‌گذارد تا ویژگی‌های مثبت و مفید این اتفاق نه چندان دوست داشتنی را کشف کنید.

درباره کتاب درک ارزش شکست

چرا از شکست بیزاریم؟ احتمالا همه ما جوابی برای این سوال داریم. با شکست ما پولمان را از دست می‌دهیم، مقابل عزیزانمان شرمنده می‌شویم، نظرات بدخواهانه دشمنانمان را ثابت می‌کنیم و حتی ممکن است آسیب روحی یا جسمی ببینیم. از هر زاویه که شکست را بررسی کنیم چیز خوشایندی در آن وجود ندارد. به این موارد، اخبار موفقیت افراد مختلفی را که هر لحظه از شبکه‌های اجتماعی به سمت ما روانه می‌شود اضافه کنید. در این شرایط صحبت نکردن از ضررهای مالی، روابط شکست‌خورده، درس‌های پاس نشده و حذف شدن از مسابقات بهترین کاری است که می‌توانیم برای حفظ آبرویمان انجام دهیم. اگر هم بتوانیم این خاطره تلخ را از ذهن خودمان فراموش کنیم که دیگر عالی است! اما انجام این کار به اندازه صحبت از آن راحت نیست و افراد بسیاری از جمله الیزابت دی، نویسنده کتاب درک ارزش شکست (Failosophy: A Handbook For When Things Go Wrong) نمی‌توانند شکست‌هایشان را مانند یک کیسه زباله، پشت در بگذارند.

الیزابت دی، موسس پادکست «چگونه شکست بخوریم» از افرادی است که نمی‌تواند بی‌تفاوت از کنار عدم موفقیت‌ها رد شود. اگر زندگی او را با دیگران مقایسه کنیم شکست خاصی پیدا نمی‌کنیم. در واقع او از بسیاری جنبه‌ها عادی است، البته به جز نگاه متفاوتی که نسبت به شکست دارد. از نظر این نویسنده، شکست تجربه‌ای ناخوشایند است که البته منفی نیست. چیزی شبیه دردی که زمان رشد در بدنمان حس می‌کنیم، با این تفاوت که هیچکس ما را برای آن آماده نمی‌کند. فرهنگ دستاوردمحور امروز، باعث شده کسی از تجربه‌های عدم موفقیت حرف نزند و با مثبت‌انگاری اغراق آمیز شکست را نادیده بگیرد، در حالی که ما به واسطه شکست انسان می‌شویم. احتمالا از این جمله تعجب کنید، اما کتاب درک شکست خوردن با به اشتراک گذاشتن تجربیات افرادی که در طول پادکست با الیزابت دی همراه بودند و درک و بینشی که او در طول میزبانی این برنامه به دست آورده، نظر شما را تغییر می‌دهد.

شکست برای ما آدم‌ها، مانند خاکی است که بین یک بذر و آسمان پهناور فاصله انداخته و او را با قدرت پایین نگه می‌دارد. ممکن است از این فشار رنجیده شوید، اما به یاد داشته باشید که بذر هیچ منبعی به جز خاک ندارد و در مواردی این وزن خاک است که او را تا زمانی که به اندازه کافی قوی شود، از خطر محافظت می‌کند. پس اگر به دنبال یافتن معنایی جدید برای شکست هستید، در اعماق وجودتان به آمدن روزهای خوب امیدوارید یا حتی اگر هیچ خیری در شکست نمی‌بینید، ما شما را به مطالعه کتاب درک ارزش شکست دعوت می‌کنیم.

نکوداشت‌های کتاب درک ارزش شکست

- کتابی زیبا و انسانی. (Alain de Botton)
- الیزابت دی در نحوه‌ی نگرش ما نسبت به شکست، انقلابی اساسی ایجاد کرده است. (Stylist)

جملات برگزیده‌ی کتاب خرد شکست:

- نیاز نیست بهترین باشی، فقط نهایت تلاشت را بکن. (میبل)
- دلیل اصلیِ ناراحتی هرگز خودِ موقعیت نیست بلکه تفکرات شما درباره‌ی آن است. (اکهارت تول)
- اشتباهات، هرچه باشند، پایه‌های حقیقت‌اند و اگر انسانی ذات چیزی را نمی‌شناسد، حداقل به معلوماتش اضافه می‌شود اگر بداند ذاتش چه نیست. (کارل یونگ)

کتاب درک ارزش شکست مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آثار حوزه‌ی خودیاری مخاطبین اصلی کتاب درک ارزش شکست از الیزابت دی‌اند.

با الیزابت دی بیشتر آشنا شویم

الیزابت دی (Elizabeth Day) نویسنده، روزنامه نگار و مجری پادکست انگلیسی است. عمده شهرت او در میان خوانندگان ایرانی زبان به دلیل کتاب درک ارزش شکست است، اما او اولین بار با کتاب «راهنمای شکست خوردن» در جهان معروف شد. این اثر او را در میان پرفروش‌ترین نویسندگان ساندی‌تایمز قرار داد و طرفداران بسیاری را در سراسر دنیا برای او به ارمغان آورد.

جملات برگزیده‌ی کتاب درک ارزش شکست

- نیاز نیست بهترین باشی، فقط نهایت تلاشت را بکن. (میبل)
- دلیل اصلیِ ناراحتی هرگز خودِ موقعیت نیست بلکه تفکرات شما درباره‌ی آن است. (اکهارت تول)
- اشتباهات، هرچه باشند، پایه‌های حقیقت‌اند و اگر انسانی ذات چیزی را نمی‌شناسد، حداقل به معلوماتش اضافه می‌شود اگر بداند ذاتش چه نیست. (کارل یونگ)

در بخشی از کتاب درک ارزش شکست می‌خوانیم

وقتی جان کریس، نویسنده و روزنامه‌نگار گاردین، در آوریل 2019 به پادکست آمد، درمورد دهه‌ای که در اعتیاد به هروئین از دست داده بود صحبت کرد. لحظه‌ای را که می‌دانست باید ترک کند به یاد می‌آورد، وقتی زنش گفت: «داری خودت رو می‌کشی. باید تمومش کنی».

او در اتاق جلویی خانه‌اش در جنوب لندن که دورتادورش را قفسه‌های کتاب شلوغ گرفته بود و صدای میومیوی گه‌گاه گربه‌ی خانواده می‌آمد گفت: «درواقع این لحظه‌ای بود که چیزها شروع به تغییر کردند چون در آن لحظه متوجه شدم بیشتر از آن‌که بخواهم بمیرم می‌خواهم زنده بمانم. در شش ماه آخر اعتیادم، هفته‌ای یک بار گاهی دوبار اوردوز می‌کردم. این کار در واقع به خاطر تحسین شدن یا حماقت نبود. بیشتر یک‌جورهایی بی‌اهمیتی بود، بودن در مرحله‌ی هیچ‌ و بی‌اهمیت کردن کامل زندگی‌ام. منظورم این است که یک‌جورهایی عجیب است چون 30 سال گذشته همه‌چیز خوب بوده و هنوز حرف زدن درموردش باعث می‌شود اهمیتش را درک کنم. می‌توانم غم آن لحظه را احساس کنم. هنوز هم اشکم درمی‌آید».

چند ماه بعد، وقتی با لم سیسی شاعر مصاحبه می‌کردم، درمورد حفره‌ی کودکی‌اش که ناشی از خشونت احساسی بود صحبت کرد. مادر سیسِی دانش‌آموزی اتیوپیایی بود که برای تحصیل در کالج مسیحیان سال 1966 به انگلستان آمده بود. او باردار بود و ازدواج نکرده بود. مدتی کوتاه بعد از تولد پسرش در سال 1967، بچه را از او گرفتند و برخلاف خواست مادرش او را به خانواده‌ای سپردند تا بزرگش کند. یک مددکار اجتماعی نام او را به نورمن گذاشت و سیسی در خانواده‌ای سفیدپوست، از طبقه‌ی کارگر و بسیار مذهبی در لنکشایر بزرگ شد. پدر و مادر خوانده‌اش صاحب سه فرزند دیگر شدند. تنش بالا گرفت.

فهرست مطالب کتاب

سخن ناشر
مقدمه
شکست چیست؟
هفت اصل شکست
1. شکست وجود دارد
2. شما بدترین حالت فکرهایتان نیستید
3. تقریباً همه احساس می‌کنند در بیست سالگی‌شان شکست خورده‌اند
4. تمام شدن رابطه‌ی زناشویی فاجعه نیست
5. شکستْ کسب اطلاعات است
6. چیزی به عنوان شمای آینده وجود ندارد
7. پذیرفتن نقطه‌ضعف‌هایمان منبع قدرت واقعی است
بله، اما اصول شکست واقعاً کاربردی هستند؟
پس‌گفتار
ضمیمه: فهرستی از شکست
درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب درک ارزش شکست: راهنمایی برای روزهایی که خوب پیش نمی‌رود
نویسنده
مترجمزهرا ساعدی
ناشر چاپیانتشارات بذر خرد
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۶
زبانفارسی
شابک978-622-7758-20-7
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۵۰۰ ۷۲۵۰ ت ۵۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب درک ارزش شکست

r. Karimiyan
۱۴۰۱/۴/۲۴
این کتاب در مورد شکست خوردن است در هر جنبه‌ای از زندگی ممکن است انسان دچار شکست شود هستند بسیاری از مردم که با اولین شکست ناامید میشوند و دست از همه چیز میکشند و چه بسا هدفی که مد نظرشان بود را کلا کنار میگذارند، در این کتاب به این مسائل میپردازد و تاکید بر این است که شکست هیچ ربطی به ما، شخصیت و و اطرافیان محیط و غیره ندارد بلکه مرحله‌ای است برای رسیدن به تعالی و دستیابی به نتایج بهتر و اینکه شکست باعث میشود مسائلی که به نتایج ناکارامد می‌انجامد بشناسیم و راه را برای دستیابی به اهداف هموار کنیم.
Mohammad Aslanpour
۱۴۰۱/۵/۲۳
شکست به دلیل عدم آشنایی به اصول جهان رخ می‌دهد. اگرچه در برخی مواقع شکست‌ها بخاطر رشد دادن در مسیر زندگی رخ می‌دهند. بخاطر این که کمبودهای درونی خود را از بین ببریم تا در نهایت به اهداف و موفقیت‌های مورد نظرمان دست یابیم.
در واقع هیچ شکستی در وجود ندارد. یا یاد می‌گیریم یا پیروز می‌شویم. شکست است
زمانی که دست از تلاش بکشیم و تسلیم افراد معمولی و متوسط و فقیر جامعه شویم. ذهن‌های موفق هرگز تسلیم نمی‌شوند و هرگز شکست نمی‌خورند.
REZA
۱۴۰۱/۴/۱۸
خلاصه کتاب این است که هر شکست باید پلی به سمت پیروزی قلمداد شود. نباید با اولین شکست از ادامه مسیر منصرف شد. اما این نیازمند تلاش و تمرکز زیادی است و نمی‌شود بدون تمرین و انگیزش، چنین چیزی را در خود انتظار داشت.
اگر می‌خواهید بیشتر با مزیت‌های شکست و ناامید نشدن و تاثیر آن بر فرد و موفقیت آشنا شوید، این کتاب را بخوانید.
ن د ا ز ر ن د ی
۱۴۰۱/۵/۱۹
خوبه که زود تموم شد😉 یه سوالم پاسخ داد🙏
اینه که واضح بگیم چی میخواهیم بعد زمونه یه جور دیگه چرخید یا حتی رسیدیم و دیدیم برای ما اصلا نبوده یه حس سرخوردگی و حقارت به ما میده.
یه هدف میزاریم اما کمال گرایی نداریم و از مسیر لذت می‌بریم نه نتیجه. چرا که شادی از مسیر نتیجه هم به ارمغان داره. 🧠💪
رضا منصف
۱۴۰۱/۵/۵
کتاب خوبیه، بر خلاف بعضی از کتاب‌ها که جملات تکراری و دور از ذهنی به خورد مخاطب میده تو این کتاب با نکات جالبی رو به رو هستید و از خوندنش حوصله تون سر نمیره. من هم متنی و هم صوتیش رو دارم و به نظرم یکیش کفایت میکنه
یدالله مافی
۱۴۰۱/۴/۲۳
انسان‌های موفقی که تو زندگیشون شکست خوردن و ناامید نشدن بلکه ازش درست گرفتن و ب موفقیت رسیدن. یا ادمهایی که محدود بودن نتونسته بود نا امیدشون کنه و با تلاش و پشکار بیشتر موفق شدن
Sadegh
۱۴۰۱/۵/۳
اگر وجود نداشت نقطه عطفی برای هر کسی در زندگی شخصی هر کسی می‌باشد خوب می‌دانم و خوب معنای ارزش شکست را باید حس کنم این یعنی نقطه عطف در زندگی
اقدس مهدوى
۱۴۰۱/۵/۱۶
خیلى عالى شاید اگر زودتر این کتاب را مطالعه کرده بودم برخى راهها رانمى رفتم به عبارتى این کتاب تفکر واگرا را تقویت مىکند
فرزانه عبدی
۱۴۰۱/۵/۲
با خوندن این کتاب تازه فهمیدم اکثر شکست‌هایی که تو زندگیم خوردم و خیلی هم نا امید شدم اصلا شکست نبود بلکه مقدمه‌ی پبروزی بزرگ تر بود
رسول رسینا
۱۴۰۱/۵/۲۲
لحظه شکست خوردن وعصبانیت رفتارانسان باخودش مهمه که خودشوخوب بدونه و دوست داشتنی (عزت نفس) وخودشوتحقیروسرزنش نکنه
بابک فلاحوند
۱۴۰۱/۵/۱۰
شکست نباید انسان را غمگین کند
اینجا همان جایی هست که باید شکست را درک کنیم زیرا این شکست است که مارا هوشیار میکند
پوران فریورنیا
۱۴۰۱/۴/۲۶
این کتاب نگرش فرد را نسبت به شکست تغییر می‌دهد و باعث می‌شود که از شکست‌هایی که داسته خیلی احساس ناامیدی نکند.
Elaheh
۱۴۰۱/۴/۹
برای موفقیت لازم نیست راه پیروزی را بلد باشیم، کافی است شکست را بشناسیم و کار تمام است، پیروز شده ایم.
فاطمه فغفوری
۱۴۰۱/۵/۱۷
در مورد اینکه همه توی زندگیشون شکست میخورن اما باید ادامه بدن...، چندمثال از افراد مختلف، همین.
89 Rezaei
۱۴۰۱/۴/۳۱
این کتاب مارو دعوت میکنه که دید متفاوت و نگرشی متفاوت نسبت به شکست هامون داشته باشیم
مشاهده همه نظرات ۳۹

راهنمای مطالعه کتاب درک ارزش شکست

برای دریافت کتاب درک ارزش شکست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.