معرفی و دانلود کتاب خوب مثل مرده‌ها

عکس جلد کتاب خوب مثل مرده‌ها
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب خوب مثل مرده‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خوب مثل مرده‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خوب مثل مرده‌ها

«چه کسی دنبالت می‌گردد اگر این بار تو کسی باشی که ناپدید می شود؟» این یک پیام تهدیدآمیز است که بارها برای کارآگاه پیپ فیتز-آموبی شخصیت اصلی کتاب خوب مثل مرده‌ها ارسال می‌شود. هالی جکسون در این رمان که رکورد فروش نیویورک‌تایمز را از آن خود کرده، ماجرای دو رمان‌ قبلی خود (راهنمای کشف قتل از یک دختر خوب و دختر خوب، خون بد) را به شکل هیجان‌انگیزی ادامه داده است؛ با این تفاوت که این بار پیپ تنهاست و برای اینکه خودش قربانی بعدی پرونده نباشد، باید نقشه‌ای اساسی طراحی کند.

درباره‌ی کتاب خوب مثل مرده‌ها

رمان خوب مثل مرده‌ها نوشته‌ی هالی جکسون نخستین بار در سال 2021 به انتشار رسید و توجه مخاطبان و منتقدان زیادی را به خود جلب کرد. طرفداران قلم هالی که بعد از رمان‌ «راهنمای کشف قتل از یک دختر خوب» و کتاب «دختر خوب، خون بد» بی‌صبرانه در انتظار ادامه‌ی ماجرا بودند، این بار با کتاب خوب مثل مرده‌ها (As Good as Dead) شگفت‌زده خواهند شد.

پیپ، شخصیت اصلی داستان، مدتی‌ست که برای مقابله با اختلالات اضطرابی‌اش قرص‌ زاناکس مصرف می‌کند اما در همین زمان، موضوعی دیگر او را آشفته می‌سازد. اگرچه پیپ به دریافت پیام‌های تهدیدآمیز عادت کرده اما یک پیام به شکل عجیبی برای او ارسال می‌شود: فردی هر بار با یک جمله تکراری او را تهدید می‌کند.

در این میان، یک فرد ناشناس کبوترهایی مرده را در حیاط خانه او می‌گذارد و نقاشی‌های رازآلودی را با گچ جلوی در خانه‌ی او می‌کشد. پیپ این موضوع را با کارآگاه هاکینز در میان می‌گذارد اما او به چنین شواهدی اعتنا نمی‌کند. تا اینکه پیپ خودش وارد این ماجرا می‌شود و نتیجه جستجوهایش به یک قاتل سریالی می‌رسد. با وجود اینکه این قاتل سریالی دستگیر شده است اما همچنان یک نگرانی وجود دارد که این فرد، همان مجرمی که پیپ را تهدید می‌کند، نباشد و پای شخص دیگری در میان باشد.

پیپ چاره‌ای ندارد؛ یا باید مظنون را پیدا کند یا خودش قربانی بعدی باشد! در این راه پلیس هم کمکی به او نمی‌کند و حدس و گمانه‌زنی‌های پیپ را رد می‌کند. به همین دلیل او خودش برای نجات جانش تلاش می‌کند. پیپ هرچه پیش می‌رود قطعه‌های این پازل بیشتر تکمیل می‌شود و در نهایت متوجه می‌شود که فرصت اندکی برای گریز از این ماجرا برایش باقی مانده است.

جوایز و افتخارات کتاب خوب مثل مرده‌ها

- از پرفروش‌ترین مجموعه‌‌های نیویورک‌تایمز با بیش از یک میلیون نسخه فروش
- نامزد جایزه برترین کتاب داستانی نوجوان گودریدز در سال 2021
- از کتاب‌های برتر در طبقه‌بندی آمازون

نکوداشت‌های کتاب خوب مثل مرده‌ها

- اگر عاشق جنایات واقعی، اسرار قتل و زنانی جسور هستید، این تریلر هیجان‌انگیز و مجذوب‌کننده را دنبال کنید. (Business Insider)

- این رمان سرگرم‌کننده، جذاب و سرشار از تعلیق‌های ماهرانه است. من شخصیت پیپ را دوست داشتم. او خلاق و مبتکر است و تمایل زیادی برای خارج شدن از دنیای امن خود و یافتن حقیقت در وجودش موج می‌زند. (امیلی آرسنال، نویسنده‌ی کتاب همه چیزهای زیبا)

- تاریک، خطرناک و توطئه‌آمیز! قلب من به معنای واقعی کلمه به تپش افتاد. (لورا استیون، نویسنده کتاب The Exact Proposite of Okay)

- کتاب خوب مثل مرده‌ها یک راز شگفت‌انگیز است. این کتاب شایستگی انتخاب به عنوان یکی از کتاب‌های سال را دارد و این مجموعه‌ی تکان‌دهنده با یک پایان‌بندی درخشان به سرانجام می‌رسد. (The Nerd Daily)

- این کتاب آن چنان مرا به درون خود کشاند که همه چیز را در اطرافم فراموش کردم و فقط به معمای قتل این کتاب فکر می‌کردم. (PopSugar)

کتاب خوب مثل مرده‌ها مناسب چه کسانی است؟

نوجوانان و بزرگسالانی که به رمان‌های رازآلود و معمایی علاقه دارند، از این کتاب لذت خواهند برد.

با هالی جکسون بیشتر آشنا شویم

هالی جکسون (Holly Jackson) نویسنده‌ا‌ی بریتانیایی‌ست که در سال 1992 متولد شد. او در دانشگاه ادبیات و نوشتن خلاقانه خوانده و مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته‌ی زبان انگلیسی دریافت کرده است.

هالی جکسون اولین رمان خود را در پانزده‌سالگی نوشت، اما بیش از همه با مجموعه‌ی «راهنمای کشف قتل از یک دختر خوب» شناخته می‌شود. جکسون با این مجموعه به یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان نیویورک تایمز تبدیل شد و کتاب‌های او تحسین منتقدان و مخاطبان را برانگیخته است.

در بخشی از کتاب خوب مثل مرده‌ها می‌خوانیم

همه‌جا ساکت بود. فقط دور سرش وزوز می‌کرد؛ انگار همه‌چیز تا چند لحظۀ پیش زنده بود. ولی فکروخیال می‌کرد، مگر نه؟ خیلی واقعی به نظر می‌رسید. سنگینی‌اش را در دست‌هایش احساس می‌کرد. هنوز گرم بود و سرمای شب را دور می‌کرد. پرهای نرم و براقش را با انگشت‌هایش احساس می‌کرد.

به چشم‌هایش زل زد. البته اگر سر داشت، این کار را می‌کرد. آن زمان چنین فکر عجیبی به ذهنش نرسید؛ انگار همه‌چیز عادی بود. کبوتر مرده و کوچک را در دست گرفت و راه افتاد. آن‌قدر نرم بود که دلش نمی‌خواست رهایش کند، ولی مجبور بود. پرندۀ مرده را روی زمین آجری گذاشت. تکانش داد تا جای خالی سرش رو به پنجرۀ اتاق‌خواب خودش قرار بگیرد. انگار پرنده از شکاف بین پرده‌ها جسم خواب‌آلود پیپ را روی تختش تماشا می‌کرد. هم اینجا بود هم آنجا.

ولی همان جا تمام نشد. پیپ باید کارهای بیشتری انجام می‌داد. وظیفۀ دیگری داشت. گچ در دستش بود. به اندازۀ تن کبوتر مرد، دوست‌داشتنی نبود. از کجا آمده بود؟ خبر نداشت، ولی می‌دانست باید با آن چه کار کند. برگشت. آخرین قدم‌هایش را به یاد آورد. بعد سه بار جلو رفت و خانۀ جدیدشان را پیدا کرد.

روی زمین سرد زانو زد. گچ را خُرد کرد. انگشت‌هایش قرمز و حساس شدند. گچ را روی خطوط آجری کشید. دو پا، یک بدن، دو دست، بدون سر. آن‌قدر ادامه داد تا پنج شکلک رقصان کنار هم قرار گرفت. انگار آدمک‌ها آرام‌آرام به سمت پیپ خواب‌آلود می‌رفتند تا او را با خود ببرند.

همراهشان می‌رفت؟ نمی‌دانست. ولی کارش تمام شد و گچ با صدایی آرام روی زمین افتاد. رد خشک و زبرش روی انگشت‌هایش باقی ماند. بعد از دل رؤیا بیرون آمد. نگاهی به انگشت‌هایش انداخت تا فرق واقعیت و خیال را پیدا کند. قلبش تند می‌زد و کل وجوش را تنظیم می‌کرد. دیگر هیچ‌وقت نمی‌خوابید.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خوب مثل مرده‌ها
نویسنده
مترجممحدثه احمدی
ناشر چاپینشر نون
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۱۶
زبانفارسی
شابک978-622-7566-52-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خوب مثل مرده‌ها

Hestia ***
۱۴۰۱/۵/۳
هالی جکسون توی جلد سوم از مجموعه راهنمای کشف قتل از یک دختر خوب، شاهکار کرده
پر از هیجان، رازهای ناگفته، پیچیدگی و ابهام.
همه چیز غیر قابل پیش بینی بود و باز هم پیپای دوست داشتنی، آدم رو با خودش، احساساتش، ترس هاش، و حتی جسارت و شجاعتش همراه می‌کرد.
یک کتاب پلیسی و معمایی بی نظیر
و در هر در
جلد، توانایی جکسون داستان پردازی بیشتر میشه.
خانم محدثه احمدی هم که با ترجمه یکدست و روانشون جذابیت کتاب رو چند برابر کردن.
اگر به این ژانر، علاقه دارین در خرید و مطالعه‌ی کتاب تردید نکنین.
محمودی
۱۴۰۱/۵/۳۰
این سومین اثر نویسنده‌اش است، مثل دو داستان قبلی جذاب و غافلگیر کننده بایک کارگاه کوچک دوست داشتنی که مسایل را به دقت بررسی وموشکافی می‌کندفقط یک سوال می‌ماند که ذهن مرا مشغول کرده چرا پلیس اینقدر دیر وضعیف وبی تفاوت عمل میکند، به هر حال داستان زیبا، ترجمه خوب است وباسپاس از کتاب راه. منتظر اثر دیگر نویسنده هستم.
محبوبه عباس زاده
۱۴۰۱/۶/۱۵
این قسمت خیلی بهتر از قسمت دوم (دخترخوب خون بد) بود پایان بندی بهتری داشت داستان روند جذابی داشت درگیری پیپ با مسائل خودش و اینکه آیا میتونه برای خودش هم مفید باشه یا نه و اینکه چقدر اطرافیانش میتونن بهش کمک کنن چالشی بود که خوب به تصویر کشیده شده
الهام بنی سعید
۱۴۰۱/۷/۳
برای خوندن سومین داستان از این سه گانه حتی یک لحظه رو هم از دست ندین، البته که به هیجان انگیزی دو قسمت قبل نیست اما گره‌های بسیاری رو که از دو قسمت قبل در ذهنتون مونده باز میکنه.
غزل بانو
۱۴۰۱/۶/۳۰
انگار که داری با پیپ زندگی میکنی تمام این قسمت‌ها از یک تا سه با پیپ استرس گرفتم باهاش نقشه کشیدم و باهاش پیش رفتم داستان بسیار جذابی بود در ژانر جنایی
Sheyda bavarhazh
۱۴۰۱/۵/۲۶
از خوندن این اثر مانند دو رمان قبلی لذت بردم داستان هیجان انگیز هست اما اتفاقات انقدر پیچیده نیست که خواننده سردرگم بشه عالی بود ممنون کتابراه
روناک نظرى
۱۴۰۱/۶/۲۴
بعد از ٢ کتاب اول این نویسنده سریع دنبال کتاب بعدیش گشتم. هر ٣ جلد کتاب این نویسنده بى نظیر بود.
رضا کشاورزی
۱۴۰۱/۵/۴
تعریف این کتابو خیلی شنیدم. ممنون از کتابراه که تخفیف گذاشتی ❤🏅🏅🏅
زهرا بهرامی
۱۴۰۱/۵/۲۳
ترجمه و داستان عالی این جلد معماش کمتره‌ ولی هیجانش بالاتره
ز س سیدی
۱۴۰۱/۵/۶
آخرش چی شد تبرئه شد؟ داستان فوق العاده‌ای داشت
zahra
۱۴۰۱/۶/۷
خییییلی خوب بود این جلد🥹
مشاهده همه نظرات ۱۱

راهنمای مطالعه کتاب خوب مثل مرده‌ها

برای دریافت کتاب خوب مثل مرده‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.