معرفی و دانلود کتاب مرگ در پاریس

عکس جلد کتاب مرگ در پاریس
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مرگ در پاریس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مرگ در پاریس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مرگ در پاریس

ژرژ سیمنون در کتاب مرگ در پاریس، به روایت داستان مردی به نام مگره می‌پردازد که قصد دارد به همراه همسرش برای مدتی به مسافرت رفته و استراحت کند.

سفر آن‌ها با پر بودن هتل‌ها کنسل می‌شود و این زوج تصمیم می‌گیرند که در همان پاریس گردش کنند. در این میان مگره از طریق روزنامه یک جنایت را دنبال می‌کند. دکتر معروفی در مسافرت بوده و در این جنایت جسد همسرش در مطبش پیدا می‌شود. حال این دکتر به دنبال قاتل و انگیزه او از قتل است.

ژرژ سیمنون (Georges Simenon) نویسنده بلژیکی فرانسوی‌ زبان بیش از 200 رمان و 150 رمان کوتاه از خود به جای گذاشته است. شهرت او بیشتر برای 75 رمانی است که کمیسر مگره شخصیت اصلی و قهرمان آن‌هاست.

ژرژ سیمنون در آثارش به کالبدشکافی هوشمندانه روان انسان‌ها می‌پردازد. او ترس‌ها، عقده‌های روانی، گرایش‌های ذهنی و وابستگی‌هایی که در یک لحظه با انفجاری غیرمنتظره به خشونت و جنایت منجر می‌شوند را بروز می‌دهد که در زندگی معمولی و یکنواخت روزمره نمی‌توان آن‌ها را یافت.

در بخشی از کتاب مرگ در پاریس می‌خوانیم:

طرف‌هاى بعدازظهر بازپرس کوملیو دکتر نگرل را به دفتر خود احضار کرده تا سؤالاتى از وى بکند. ولى دکتر نگرل با سماجت از پاسخ دادن در غیاب وکیل خود احتراز جسته است. وکیل دادگسترى شاپویى که پدر زن آینده دکتر و وکیل مدافع او نیز مى‌باشد اینک در کونکارنو به سر مى‌برد و وجود او باعث تهییج مردم آن شهر شده است آخرین خبر حاکى است که شاپویى با رضایت کامل از این سفر امشب با قطار به پاریس برخواهد گشت.

آیا او تلفنى با دختر خود تماس گرفته است؟ نامزد دکتر دیروز خود را به پلیس قضایى معرفى کرده و با کارآگاه ژانویه گفتگو کرده است. آیا او این کار را به میل خود یا به سفارش پدرش انجام داده؟

کارآگاه ژانویه که در ابتدا از دادن هرگونه اطلاعى خوددارى مى‌کرد، سبب ملاقات دختر جوان را با خود فاش کرد.

دختر جوان به کارآگاه گفته که او از جریان روابط نگرل با اِولین ژاو اطلاع داشته و هیچ اهمیتى براى این کار قائل نبوده است. سپس اضافه کرده:

ژیلبرت دل‌اش به حال اِولین ژاو مى‌سوخت. دو سال بود که او نگرل را دوست داشت. نگرل علاقه‌اى به او نداشت و سعى مى‌کرد تا آن‌جا که مى‌تواند کمتر او را ببیند.

نامزدم از من مخفى نکرده که از هنگام نامزد شدن‌مان اِولین را سه یا چهار بار دیده و این زن چندبار به خانه او نیز آمده است. ژاو که زن خود را مى‌شناخت بدون تردید از این رابطه بى‌اطلاع نبوده و هرگز به زن خود حسادت نمى‌ورزیده است.

از آن لحظه که دختر جوان اداره آگاهى را ترک گفته جنب ‌و جوش بى‌نظیرى در آن حکم فرما است. در این لحظه که این مقاله را براى شما مى‌نویسیم لاپوانت و نووو، دو کارآگاه جوان براى مأموریت نامعلومى حرکت کرده‌اند.

فهرست مطالب کتاب

کارآگاه در پشت پنجره
شام بابا ژول
عقیده دو دلداده
ژوزفا کجا بود؟
سفر به کونکارنو
بار کوچک ساحل شارنتون
شب پرهیجان کارآگاه ژانویه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مرگ در پاریس
نویسنده
مترجمابراهیم صدقیانى
ناشر چاپیانتشارات نگاه
سال انتشار۱۳۹۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۸
زبانفارسی
شابک978-964-351-687-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مرگ در پاریس

M R
۱۳۹۹/۱۰/۲۶
کتاب جالب وسرگرم کننده‌ای بود، هرچند به نظر من از نظر پیچیدگی داستان به پای کتابهای آگاتا کریستی نمیرسه. ولی در کل به عنوان کتاب معمایی جنایی قابل قبول بود.
Maryam Khazan
۱۴۰۰/۱۲/۲
کتاب‌های ژرژ سیمون دوست دارم بخصوص که در مورد کارآگاه مگره باشه
م معطر
۱۳۹۹/۱/۹
کتاب خوبیه و داستان جالبی داره فقط کاش ترجمه بهتری داشت
mahan احمدی
۱۳۹۸/۹/۱۱
این کتاب‌ عالیه میتونی از او کتابایی که نمیخوای کتابا زمین بزاری
فاطمه کرامت
۱۳۹۸/۹/۸
عاشق کتابهای این نویسنده شدم اصلا خسته کننده نیست
فاطمه فرامرزی
۱۳۹۹/۹/۲۸
اونقدر جذابیت داشت که بخوای تا اخرش بخونی
لیلا شیرازی
۱۳۹۹/۱/۶
تا آخر قصه خواننده رو سرگرم می‌کنه.
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب مرگ در پاریس

برای دریافت کتاب مرگ در پاریس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.