معرفی و دانلود کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق

عکس جلد کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق
قیمت:
22000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق

قاتل در قطار جا خوش کرده! کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق یک رمان جذاب جنایی اثر آگاتا کریستی است که به‌عنوان یکی از موفق‌ترین آثار این بخش معرفی می‌شود. داستان کتاب با مرگ یک فرد در قطار آغاز می‌شود و هرکول پوآرو،‌ کارآگاه مشهور،‌ به‌دنبال کشف راز قتل او می‌گردد.

درباره کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق:

فکرش را بکنید سوار یک قطار سریع‌السیر شده‌اید و در آرامش به سمت مقصد حرکت می‌کنید. در همان حال،‌ خبر قتل یک فرد در میان مسافران می‌‌پیچد و این در حالی است که قاتل، همچنان در قطار حضور دارد! چه ماجرای پیچیده و دلهره‌آوری!

کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق (Murder on the Orient Express) روایتی هیجان‌انگیز و جذاب از یک معمای قتل است که در شبی برفی و در قطار مسافربری اتفاق می‌افتد. شخصیت اصلی کتاب،‌ که آگاتا کریستی (Agatha Christie) باهنرمندی بی‌نظیرش او را خلق کرده است،‌ «هرکول پوآرو» نام دارد. او یک کارگاه مشهور و زبردست بلژیکی است که برای یک گردش یک هفته‌ای به استانبول می‌رود. زمانی‌که به هتل محل اقامت خودش می‌رسد، نامه و تلگراف‌هایی را دریافت می‌کند که مجبور به بازگشت سریع به لندن می‌شود. سرانجام با زحمت،‌ یک کوپه درجه دو در قطار سریع السیر پیدا می‌کند و به سمت لندن می‌رود. مسیر ریلی، در نیمه‌های شب،‌ توسط برف مسدود می‌شود و قطار از حرکت باز می‌ماند. در همین زمان،‌ پیکر یکی از مسافران که با 12 ضربه چاقو مورد حمله قرار گرفته است،‌ در کوپه‌اش پیدا می‌شود! پوآرو پرونده قتل را به دست می‌گیرد تا پیش از فرار قاتل، او را از میان ده‌ها مسافری که در قطار حضور دارند پیدا کند.

کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق جزو آثار بسیار محبوب و مشهور کریستی است که ترس و هیجان، ‌امید و جذابیت را یکجا به مخاطب منتقل می‌کند. با انتخاب این اثر معمایی، یک کتاب بسیار جذاب و حیرت‌آور را می‌خوانید که همراه با ماجراهای بی‌نظیرش در میان خطوط آن گم می‌شوید.

اقتباس سینمایی کتاب قتل قطار سریع السیر شرق:

اثر بی‌نظیر آگاتا کریستی تابه‌حال دو بار به یک شاهکار سینمایی تبدیل شده است.

- فیلم قتل در قطار سریع السیر شرق به کارگردانی سیدنی لومت (1974)
- فیلم قتل در قطار سریع السیر شرق به کارگردانی کنت برانا و بازی جانی دپ (2017)

نکوداشت‌های کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق:

- کریستی بهترین فردی است که در به چالش کشیدن ذهن‌ها تبحر دارد! (New York Herald Tribune)
- یک علاقه‌مند پروپاقرص به داستان‌های مرموز،‌ چه چیزی بهتر از این کتاب را می‌خواهد؟! (New York Times)

کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای همه افرادی که از خواندن داستان‌های معمایی و رمان‌های جنایی لذت می‌برند،‌ مناسب است.

با آگاتا کریستی بیشتر آشنا شویم:

یکی از بی‌نظیرترین نویسندگان زن در جهان که بسیار افتخارآفرین ظاهر شده است،‌ آگاتا کریستی است. او که عنوان ملکه‌ جنایت را از آن خودش کرده است در سال 1890 در شهر دوون انگلستان به دنیا آمد. کریستی در ابتدا در بیمارستان مشغول به کار بود. اما، پس از ازدواج با همسرش که یک باستان شناس بود، به شهرها و کشورهای مختلفی سفر کرد. آگاتا کریستی کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق را در یکی از همین سفرها و در هتلی در استانبول نوشت. او نام 66 داستان جنایی و پرفروش را در کارنامه فعالیت‌های حرفه‌ای خودش دارد که از میان آن‌ها می‌توان به «قتل‌های الفبایی» و «شبح مرگ بر فراز نیل» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب قطار سریع السیر شرق می‌خوانیم:

برایش سخت بود که دوباره خوابش ببرد. چون دیگر حرکت قطار را احساس نمی‌کرد. اگر آن بیرون ایستگاهی هم وجود داشت، به طرز مشکوکی ساکت بود. با این همه، صداهای داخل قطار به طور غیرعادی بلند شده بود. صدای راچت را نزدیک در کوپه‌ی کناری می‌شنید... صدای تق پایین کشیدن روشویی، باز کردن شیر آب، شرشر آب و بعد هم صدای تق بسته شدن روشویی. صدای قدم‌هایی را شنید که وارد راهرو شدند، انگار یک نفر با دمپایی روفرشی سراسیمه در راهرو قدم می‌زد.

هرکول پوآرو همانطور که دراز کشیده بود به سقف خیره شد. چرا ایستگاه تا این اندازه ساکت بود؟ گلویش خشک شده بود. فراموش کرده بود که مثل همیشه بخواهد برایش یک بطری آب معدنی بیاورند. یک بار دیگر به ساعتش نگاه کرد. ساعت درست یک ربع از یک گذشته بود. می‌خواست به مسئول خبر بدهد و از او کمی آب معدنی بخواهد. انگشتش را برد تا زنگ را به صدا در بیاورد، اما یک مرتبه مکث کرد، زیرا در آن سکوت صدای زنگ دیگری را شنیده بود. با خودش فکر کرد که مسئول نمی‌تواند یک باره به هر دو زنگ رسیدگی کند.

زینگ... زینگ... زینگ...
بارها و بارها صدای زنگ به صدا درآمد. پس مسئول کجا بود؟ یک نفر بی‌تابی می‌کرد.
زینگ...
هر که بود انگشتش را محکم روی زنگ نگه داشته بود.
ناگهان صدای قدم‌های مسئول در راهرو طنین‌انداز شد و مرد آمد. او به در کوپه‌ای که خیلی هم از کوپه‌ی پوآرو دور نبود ضربه زد.
بعد صداهایی مکرر شنیده شد... صدای عذرخواهی‌های محترمانه‌ی مسئول واگن و یک خانم.
آن زن خانم هابارد بود.
پوآرو پیش خودش لبخندی زد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه‌ی مترجم
بخش اول: حقایق
فصل اول: مسافری مهم در قطار سریع السیر تورس
فصل دوم: هتل توکاتلیان
فصل سوم: پوآرو پرونده‌ای را رد می‌کند
فصل چهارم: فریادی در شب
فصل پنجم: جنایت
فصل ششم: یک زن؟
فصل هفتم: جسد
فصل هشتم: پرونده‌ی آدم ربایی آرمسترانگ
بخش دوم: شواهد
فصل اول: شهادت مسئول واگن خواب
فصل دوم: شهادت منشی
فصل سوم: شهادت خدمتکار
فصل چهارم: شهادت بانوی آمریکایی
فصل پنجم: شهادت بانوی سوئدی
فصل ششم: شهادت پرنسس روسی
فصل هفتم: شهادت کنت و کنتس آندرِنی
فصل هشتم: شهادت سرهنگ آربوتنات
فصل نهم: شهادت آقای هاردمن
فصل دهم: شهادت مرد ایتالیایی
فصل یازدهم: شهادت خانم دبنهام
فصل دوازدهم: شهادت ندیمه‌ی آلمانی
فصل سیزدهم: چکیده‌ی شواهد مسافران
فصل چهاردهم: مدرک سلاح
فصل پانزدهم: مدرک چمدان مسافران
بخش سوم: هرکول پوآرو راحت می‌نشیند و فکر می‌کند
فصل اول: کدام یک؟
فصل دوم: ده سؤال
فصل سوم: چند نکته‌ی مسلم پیشنهادی
فصل چهارم: لکه‌ی چربی روی گذرنامه‌ی مجارستانی
فصل پنجم: نام کوچک پرنسس دراگومیروف
فصل ششم: مصاحبه‌ی دوم با سرهنگ آربوتنات
فصل هفتم: هویت مری دبنهام
فصل هشتم: کشفیات عجیب دیگر
فصل نهم: پوآرو دو راه حل ارائه می‌دهد

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قتل در قطار سریع السیر شرق
نویسنده
مترجمفاطمه قربان زاده
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات208
زبانفارسی
شابک978-622-7369-42-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
22000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق

فاطمه رحیمی
۱۴۰۱/۱۱/۶
داستان به نوعی شخصیت‌های حاضر در صحنه جنایت را معرفی می‌کند وسر نخ‌هایی را میدهد تا وقتی که جنایت بوقوع بپیوندد مخاطب به همه شخصیت‌ها شک کند و در آخر هم از نتیجه بهت زده شود شخصیت اصلی پوآرو بطور اتفاقی در صحنه حاضر و مغزش مثل کامپیوتر کار میکند تو گویی ساخته شده برای تحلیل داده و هیچ فکر مزاحمی بر آن تاثیر نمی‌گذارد پوآرو بطور اتفاقی مجبور است برای پرونده‌ای بفوریت به انگلیس برود حرفهای مشکوکی که از سرهنگ و مری می‌شنود حرفی که مدیر شرکت راجع به تنوع مسافرها در آن وقت سال می‌زند چهره عجیب آن پرنسس زشت پر حرفی‌های خانم هابارد یا کنت و کنتس که اصلا شک بر انگیز نیستند ولی اینجا اول شک است و.... وجود دکتر کنستانتین که مشخص نیست چرا در قطار حضور دارد و بارش برف سنگین مسدود کننده و البته پوآرو که خودش به دلیل اینکه کارآگاه زبر دستی هست فن‌هایی را هم بلد است که به مددش می‌آیند مثل استفاده از سیم‌های کلاه که توانست در واقع کلید واژه داستان را مشخص کند وآن آرمسترانگ بود وطبیعی است که پوآرو همه چیز را در مورد پرونده آرمسترانگ بداند البته اینکه مقتول، مظنون یا عامل آن پرونده هست حدس قویست که با رفتار خود مقتول و گفتار منشی قوت می‌گیرد بهر حال پوآرو با اعتماد به نفس به کشف معمای قتل از روی کنار هم گذاشتن آنچه دیده و شنیده و رد فرضیات خود می‌پردازد که خوب اینجور مواقع روانشناسی افراد مظنون به رد یا قوت فرضیات کمک می‌کند از عوامل کشف پلیسی جرم فقط تحلیل جراحات و تعیین محدوده زمانی از ناحیه دکتر در محل حضور دارد سرانجام اینکه مشاهدات افراد همدیگر را هم پوشانی می‌کنند و تناقضات موجود در خصوص زمان دقیق قتل و عدم امکان خروج قاتل از قطار ذهن پوآرو را در مسیر کشف راز قتل قرار میدهد
David Star
۱۴۰۱/۷/۲۵
کتاب خوب و روونی بود، با ترجمه روون
کلا سبک نوشته کریستی یه مدلیه که دوست داری زودتر تمومش کنی و از هر فرصتی هم استفاده می‌کنی که این کارو انجام بدی و پیش بینی پایانش هم خیلی دشواره.
فقط من هنوز یه چیزی رو متوجه نشدم از سبک نوشته نویسنده، ترس خیلی در شخصیت هاش هویدا نیست؛ یعنی طرف میدونه یه قاتل
پیششه و احتمال دوباره قتل وجود داره، ولی شخصیت هاش فقط دنبال حل مسئله و قاتل میگردن و همه چی منطقی و بدون احساس ترس پیش میره، با این قضیه‌ش مشکل دارم بیشتر
در کل عالی
رضا
۱۴۰۱/۱۱/۲۶
بنظرم آگاتا کریستی اصلا جای صحبت و حرف نداره و همه کارهاش بی نظیره من تقریبا تموم آثارش رو خوندم و این اثر یکی از یهترین کتاب هاییه ک نوشته
تشکر از کتابراه ک کتاب خونی رو دوباره تو من زنده کرد
در ضمن فیلم این کتاب هم در سال ۲۰۱۷ شاخته شده با همین نام ک بازیگر محبوب سینمای جهان یعنی جانی دپ در اون ایفای نقش میکنه
پیشنهاد میکنم ببینید
صبا💚
۱۴۰۱/۷/۱۰
خوندن این کتاب رو الان تموم کردم. به همتون پیشنهاد میکنم بخونیدش!! فوق العاده ست و اصلا گمان نمیکنی که چی میشه‌. ترجمه ش عالی و روان بود و اصلا هیچ جاش مشکلی نداشت. عاشق این کتاب شدم.
میم .غ
۱۴۰۱/۲/۲۵
به عنوان یکی که خیلی به این ژانر علاقه دارم و کتابای زیادی خوندم میتونم بگم این یکی از جذاب تریناش بود تا آخرین بخش نمیفهمی کار کی بوده‌و این خیلی هیجان انگیز ترش میکنه
NAJMEH YoSFI
۱۴۰۱/۳/۴
خوب بود، واینکه تا لحظه اخر نمیشه قطعی بگی قاتل کیهو در آخر هر احتمالی میشد داد جز چیزی که درآخر آورده،
حسام الدین
۱۴۰۱/۹/۱۳
نام نویسنده گویای داستان جذاب و غیرقابل پیش بینی کتاب هست و حرفی باقی نمیذاره
ماندگار شعاعی
۱۴۰۱/۸/۱۹
من واقعا نمیدونم چرا این همه مدت اثر به این ارزشمندی و نخونده بودم
میثم محمدی
۱۴۰۱/۳/۲۴
داستان زیبایی داره و ذهن آدمو درگیر میکنه
حتما بخونید
مشاهده همه نظرات 9

راهنمای مطالعه کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق

برای دریافت کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.