معرفی و دانلود کتاب یکی از ما داره دروغ می‌گه

عکس جلد کتاب یکی از ما داره دروغ می‌گه
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب یکی از ما داره دروغ می‌گه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب یکی از ما داره دروغ می‌گه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب یکی از ما داره دروغ می‌گه

کتاب یکی از ما داره دروغ می‌گه رمانی رازآلود، اثر کارن ام. مک منس از عناوین پرفروش نیویورک‌تایمز در سال 2017 است که با داستان یک قتل گره خورده است! آن هم قتل در دبیرستان بوسیلۀ یک نوجوان! قاتل چه کسی است؟

این رمان یکی از معروف‌ترین آثار نویسنده امریکایی، کارن ام. مک منس (Karen M. McManus) است که تا به حال به 37 زبان ترجمه شده و همچنین نامزد بهترین داستان ادبیات کودک و نوجوان گودریدز در سال 2017 میلادی نیز بوده است. داستان یکی از ما داره دروغ می‌گه (One of us is lying) درباره سرنوشت پنج دانش‌آموز مدرسه است که با قتل پسری گوشه‌گیر به نام سایمون گره می‌خورد. سایمون برنامه‌ای ساخته که در مدرسه غوغای زیادی به راه انداخته و توجه همه را به خود جلب کرده است. دو دختر به نام‌های برانوین و اَدی و دو پسر به نام‌های نیت و کوپر متهمین اصلی این قتل هستند. هر کدام از این شخصیت‌ها در سبک زندگی خود در تضاد با دیگری قرار می‌گیرد. برانوین دختری باهوش و قانون‌مدار است؛ اَدی دختری جذاب و زیبا است؛ نیت زندگی بی‌بند و بار و خلافکارانه‌ای دارد و سایمون ورزشکاری با استعداد و آینده‌دار است. تحقیقات به عمل آمده از جنایت، تصادفی نبودن حادثه را تایید می‌کند و این آغازی بر ماجراهای شگفت‌انگیز و تاثیرگذاری است که شخصیت‌های این رمان را به شدت درگیر خود می‌کند.

چرا خواندن رمان یکی از ما داره دروغ می‌گه را به شما پیشنهاد می‌کنیم؟

قتل همواره از اشخاص بزرگسال سر نمی‌زند، ولو بعضی وقت‌ها نوجوانان هم به علت مشکلات روان‌شناختی و گذشته‌ای که سپری کرده‌اند، دست به این عمل می‌زنند. کتاب «یکی از ما داره دروغ می‌گه» قصۀ گروه دوستانه‌ای است که با بر ملا شدن رازشان به گونه‌ای مشکوک، ماهیت اصلی‌شان ثابت می‌شود. از این رو، خواندن این رمان می‌تواند شما را با جهان ناهمگون دیگری روبه‌رو کند.

در بخشی از کتاب یکی از ما داره دروغ می‌گه می‌خوانیم:

روز دوشنبه طبق معمول براى رفتن به مدرسه حاضر مى‌شوم. درست ساعت شش است و نیم ساعت است که من در حال این طرف و آن طرف رفتن هستم. ساعت شش و نیم حلیم با برى و آب پرتقال مى‌خورم و ده دقیقه‌ى بعد دوش مى‌گیرم. موهایم را خشک مى‌کنم، لباس مى‌پوشم و ضد آفتاب مى‌زنم. ده دقیقه نیویورک تایمز را ورق مى‌زنم. ایمیل‌هایم را چک مى‌کنم، کتاب هایم را جمع مى‌کنم و مطمئن مى‌شوم که گوشى‌ام شارژ دارد.

تنها چیزى که با همیشه فرق مى‌کند، قرار ملاقات ساعت هفت و نیم من با وکیل است.

اسم این خانم وکیل رابین استفورد است و بنا به گفته‌ى پدرم وکیل مدافع بسیار موفقى در امور جنایى است. اما رزومه‌ى خیلى بلندبالایى ندارد. او از آن دسته وکلایی ‌نیست که به ناچار با پولداران خلافکار که سعى مى‌کنند با پول از شر خلاف خود راحت شوند، در ارتباط باشد. او درست به موقع مى‌آید و وقتى میو او را به طرف آشپزخانه راهنمایى مى‌کند، به من لبخندى گشاده و گرم مى‌زند.

نمى‌توانم از روى قیافه سن و سالش را حدس بزنم ولى زندگینامه‌اى که دیشب پدرم به من نشان داد، مى‌گوید که او چهل و یک ساله است. او کت وشلوارى کرم رنگ پوشیده که با رنگ پوست تیره‌اش در تضاد است، جواهرات ظریفى انداخته و کفش‌هاى گرانقیمتى پوشیده که در حد برند جیمى چو نیست.

او پشت میز آشپزخانه‌ى ما و درست روبروى من و والدینم مى‌نشیند.» برانوین از دیدن تو خوشحالم. بگذار درباره‌ى آنچه که باید امروز انجام دهى و اینکه چطور باید مدرسه را مدیریت کنى، حرف بزنیم.»

فهرست مطالب کتاب

بخش اول: حرف‌هاى سایمن
1. برانوین
2. ادى
3. برانوین
4. ادى
5. برانوین
6. کوپر
7. ادى
8. برانوین
9. ادى
بخش دوم: قایم موشک
10. برانوین
11. نیت
12. برانوین
13. کوپر
14. ادى
15. نیت
16. برانوین
17. ادى
18. برانوین
بخش سوم: حقیقت یا شجاعت
19. نیت
20. کوپر
21. برانوین
22. کوپر
23. ادى
24. نیت
25. برانوین
26. برانوین
27. برانوین
28. کوپر
29. ادى
30. نیت
پایان سخن

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب یکی از ما داره دروغ می‌گه
نویسنده
مترجمهما شهرام بخت
ناشر چاپیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۹۲
زبانفارسی
شابک978-600-99932-7-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب یکی از ما داره دروغ می‌گه

کاربر b
۱۳۹۹/۱/۶
خود کتاب زیباست اما در مورد ترجمه نظر خوبی ندارم من کتاب انگلیسی رو خوندم و ترجمه قسمت نمونه هر دو کتاب رو با متن انگلیسی مقایسه کردم. اون قسمتی که من مقایسه کردم مترجم این کتاب به متن وفادار بوده ولی متاسفانه اشتباهاتی در ترجمه داشتند. اون یکی کتاب هم خیلی جاها رو که حتی مشکل سانسور نداشته حذف به کرده طور مثال جملات زیر I lean into him as we pass posters for last week’s homecoming dance that haven’t been taken down yet. این کتاب متن عجیب زیر را ترجمه کرده:"به او تکیه مى‌دهم مثل هفته گذشته در مهمانى رقص بازگشت به خانه و موقعى که داشتیم با هم عکس رد و بدل مى‌کردیم و هنوز هم کارمان تمام نشده است"اون یکی کتاب هم این قسمت رو حذف کرده و اما ترجمه درست: در حالیکه از کنار پوسترهای رقص بازگشت به خانه هفته پیش که هنوز برداشته نشده بودند می‌گذشتیم، به او تکیه دادم. البته من همه کتاب رو مقایسه نکردم و ممکنه بقیه ترجمه خوب باشه
عاطفه خانم
۱۳۹۸/۹/۱
تازه داستان رو شروع کردم و درواقع نسخه نمونه رو با اونیکی ترجمه کتاب مقایسه کردم. به نظرم اومد این خیلی به متن وفادار تره و راحت تر داستان دستگیرم میشه. امااا از لحاظ لحن نوشتار خیلی ناپخته‌س. خیلی سفته میخوام بگم کاش یکم شل تر بود. پر از پرانتز که اعصاب منو به هم میریزه ولی میشد پرانتزا رو حذف کرد و خیلی ساده متن داخل پرانتز رو توی کتاب اورد. کلا به نظرم نثر خوب و روون و عادی‌ای استفاده نکرده مترجم و خیلی ناشیانه س اما ترجیح میدم با این وجود همین رو بخونم تا اونیکی
صدیقه نصراللهی
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
داستان جذابی دارد ولی ترجمه بسیار افتضاح است و متاسفم بابت پولی که دادم. نمی‌دانم این ترجمه افتضاح چرا همچین قیمت گرانی دارد در حالیکه قیمت‌های کمتر از این کتاب هم وجود دارد
کاش مترجم خودش یکبار کتاب را می‌خواند
مبین درویشی
۱۳۹۸/۹/۹
جالب بود... فقط ترجمش میتونست بهتر باشه
Ali By
۱۳۹۹/۷/۱۱
رمان خیلی خوب و جذابی بود
لیلا شیرازی
۱۳۹۹/۱/۶
جذاب و سرگرم کننده.
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب یکی از ما داره دروغ می‌گه

برای دریافت کتاب یکی از ما داره دروغ می‌گه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.