معرفی و دانلود کتاب زن پشت پنجره

عکس جلد کتاب زن پشت پنجره
قیمت:
۳۵۹۰۰ تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب زن پشت پنجره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زن پشت پنجره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زن پشت پنجره

کتاب زن پشت پنجره اثری فاخر از ای. جی. فین، رمانی حیرت‌آور، شورانگیز و جنایی است که با سبکی هیچکاکی تاثیرگذارش شما را تا‌ آخر داستان مجذوب خود خواهد کرد. در این تریلر استثنایی و میخکوب کننده هیچ‌کس و هیچ چیز آنگونه نیست که به نظر می‌رسد.

تعداد زیادی از منتقدان از این اثر به عنوان بهترین داستان دلهره‌آور در سال 2018 یاد می‌کنند. اِستیون کینگ در مورد زنی پشت پنجره می‌گوید: یکی از معدود کتاب‌هایی که نمی‌توان آن را زمین گذاشت. همچنین استقبال از این کتاب، سبب شد که شرکت فیلم‌سازی فاکس 2000 امتیاز ساخت فیلمی بر اساس این رمان را خریداری کند. امتیاز انتشار این کتاب نیز در سی‌و‌پنج کشور جهان خریداری شده است. رمان زنی پشت پرده که در سال 2017 در لیست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت، کتابی است که در چهل کشور بزرگ دنیا فروش شگفت‌انگیزی داشته و این نشان‌گر کار برجسته نویسنده‌ کتاب است.

ای. جی. فین (A. j finn) در کتاب زن پشت پنجره (the woman in the window) با بیانی قدرتمند قصه زنی به نام آنا را روایت می‌کند که گمان می‌کند شاهد جنایتی در خانه همسایه خود بوده‌ است. آنا که منزلش در نیویورک است، علاقه‌ای به ارتباط با دنیای بیرون و اطرافیان خود ندارد. او بیشتر وقت خود را به تماشای فیلم و به یاد خاطراتش می‌گذراند و هر از گاهی کار‌های همسایه‌هایش را زیر نظر می‌گیرد. یکی از همین روزها که در حال نگاه کردن به خانه همسایه‌اش است، اتفاقی رخ می‌دهد که برایش باورپذیر نیست...

ده ماه از سقوط وحشتناک خودروی آنا فاکس می‌گذشت که در آن حادثه شوهر و دخترش را از دست داد. او در این مدت هرگز مرگ عزیزانش را باور نکرد و با یاد آن‌ها زندگی می‌کرد.

ده ماه بود که آنا از خانه‌اش بیرون نرفته بود. ده ماهی که مثل روح در اتاق‌های خانه قدیمی‌ خود روزگار می‌گذراند و در خاطرات گذشته‌اش سیر می‌کرد و از اینکه بخواهد از خانه بیرون رود، بسیار هراسناک می‌شد.

شاهرگ حیاتی زندگی آنا به دنیای واقعی، در پنجره‌اش خلاصه ‌می‌شد، به اینکه روزها پشت پنجره به تماشای همسایگانش می‌نشست. یکی از همسایگانش تصویری کامل از خانواده‌ای سه نفره بود که بازتابی از زندگی گذشته آنا را به تصویر می‌کشید.

ناگهان یک شب، فریاد وحشتناکی سکوت خیابان را در هم شکست و آنا فاکس نظاره‌گر قتلی شد که به نظر می‌آمد کسی متوجه آن نشده است. حال او باید کاری می‌کرد تا پرده از حقیقت ماجرایی بردارد اتفاق افتاده بود؛ ولی حتی اگر هم این کار را می‌کرد، آیا کسی حرفش را باور می‌کرد؟

زنی پشت پرده در نگاه اول به زندگی زنی افسرده پرداخته اما در ادامه‌، داستانی معمایی و دلهر‌ه‌آور است که یادآور فیلم‌های آلفرد هیچکاک خواهد بود. در همه جای داستان همواره این سؤال برای شما پیش می‌آید که آیا در فضایی واقعی و جنایی قدم گذاشته‌اید و یا همه ساخته‌ و‌ پرداخته‌ی ذهن راوی است؟ شما با خواندن این رمان از نوعی عدم‌ اطمینان و درگیری‌های ذهنی که با واقعیت درآمیخته و ابهام مرز بین این دو لذت می‌برید و مشتاقانه پا در مسیری می‌گذارید که ناگهان دچار تغییراتی بنیادین خواهد شد.

از بارزترین ‌ویژگی‌های رمان حاضر، تعلیق در تمام داستان، جریان سیال ذهن و عدم مرزبندی مشخص بین واقعیت و توهم است. انگار پا در فضایی مه‌آلود گذاشته‌اید که هر از گاهی نشانه‌ای کوچک از مسیر، شما را به ادامه‌ی حرکت سوق می‌دهد. همچنین، استفاده‌ی راوی از توصیف‌های ناآشنا از محیط و نگاهی خاص به رفتارهای اطرافیان و خودش، در ابتدا ممکن است برای مخاطب کمی عجیب به نظر برسد اما با پیش رفتن داستان به تدریج با نوع زبان راوی آشنا می‌شود.

برخی نظرات درباره‌ی رمان هیجان‌انگیز زن پشت پنجره:

- داستانی بسیار پیچیده. «وال مک‌درمید»
- یکی از آن رمان‌های نادری که واقعاً مسحور کننده و خواندنی است. «استفن کینگ»
- سرشار از تردید، شگفتی، حیرت و دلدادگی. «جین هارپر»

در بخشی از کتاب زن پشت پنجره می‌خوانیم:

یک نوجوان لاغراندام مانند اسبی که از دروازه شروع به حرکت کرده باشد، از در جلویی ساختمان شماره 207 بیرون آمد و به طرف شرق و پایین خیابان دوید، او از جلوی پنجره‌های آپارتمان من گذشت و نتوانستم خوب او را ببینم. شب تلاش کردم کمتر نوشیدنی مرلو بخورم و صبح زود بیدار شدم. پسرک موی بلوند و کوله‌پشتی بر دوشش داشت.

از جلو پنجره کنار رفتم. رفتم طبقه بالا و روی میز تحریرم نشستم و دوربین نیکون را برداشتم.

در آشپزخانه ساختمان 207 پدر خانواده را دیدم که مردی تنومند و چهارشانه بود و قیافه‌اش با نور صفحه تلویزیون به خوبی دیده می‌شد. دوربین را به چشمم گذاشتم و روی آن زوم کردم: نمایش امروز. می‌توانستم پایین بروم و تلویزیونم را روشن کنم، شاید هم با همسایه‌ام تماشا کنم یا اینکه همین‌جا با دوربین از تلویزیون آن‌ها نگاه کنم. درباره آن بعد تصمیم می‌گیرم.

خانه شماره 207 روکار سنگ سفید و یک بالکن دارد و می‌توانم از اینجا به خوبی از پنجره‌های شرقی‌اش آشپزخانه، اطاق پذیرایی طبقه دوم و اتاق‌خواب بالا را ببینم.

دیروز تعدادی کارگر اسباب‌کشی آمدند و مبل‌ها و تلویزیون و کمدهای قدیمی را آوردند. شوهرش داشت حرکت خودرو‌ها در جلو ساختمان را هدایت می‌کرد. از دیشب که به اینجا آمدند، همسرش را ندیدم و نمی‌دانم چه شکلی است.

امروز بعدازظهر وقتی صدای زنگ را شنیدم تقریباً کیش‌مات شدم. فوری به طبقه پایین رفتم، در باز کن را زدم تا در باز شود و در سالن را باز کردم، مستأجرم بود.

او مردی با فک کشیده بود که چشمانی سیاه و عمیق داشت، شبیه گرگوری پک بود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زن پشت پنجره
نویسنده
مترجمعلی اکبر قاری نیت
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۷۲
زبانفارسی
شابک978-622-220-027-5
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۵۹۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زن پشت پنجره

ساره
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
فضای داستان بسیار مجذوب کننده و مرموز بود زنی تنها با سلاحی که دوربینشه خونه‌های اطرافو زیر نظر داره تا به یه معما برمیخوره. داستان خسته س چون حول محور زنی دائم الخمر میگرده که شکسته و ترمیم نیافتنیه و این باعث شده قصه خواب آلود باشه. زن پشت پنجره میتونست یه رمان هیجان انگیز و کنجکاو کننده باشه اما به نظر من اونجور که باید موفق نبوده هرچقدر به انتهای داستان میرسیم از خوندن ادامه‌ی اون خسته میشیم پایان داستان انقدر دور از ذهنه که انگار نویسنده قطعه‌ای از یه کتاب دیگه رو به آخر رمانش اضافه کرده.
گلاره خلیلی
۱۳۹۸/۷/۶
سلام. حدود صد صفحه اول با زحمت و بی‌میلی پیش میرفتم ولی کم کم جذاب شد و هرچه به سمت انتها میرفت هیجان کتاب بیشتر میشد. پایان خوب و مشخصی داشت و در کل عنصر غافلگیری و استرس زا بودن رو داره که مشخصه کتب جنایی معماییه.
امنه عابدینی
۱۳۹۸/۴/۲۲
بسیار رمان پیچیده‌ای بود من که شگفت زده شدم
وخواندنش را به همه افراد کتاب خوان پیشنهاد میکنم
نویسنده اصلا اجازه نمیده فکرش رو بخونی و تو رو سورپرایز میکنه و به همین علته که رمان جذابی شده است. خوشحالم از مطالعه‌ای کتاب
Elaheh Tabatabaee
۱۳۹۹/۹/۱۲
کتاب معمایی جنایی خیلی هیجان انگیز و دلهره آوریه با پایانی غیر قابل پیشبینی همانطور که در معرفی کتاب گفته شده قابل قیاس با فیلم‌های آلفرد هیچکاکه تعلیق و دلهره از مشخصه‌های این رمان جذابه
تینا عاقل نژاد
۱۳۹۸/۹/۱۰
به نظرم ترجمه خیلى قسمت‌ها گیج کننده بود معلوم نبود مخاطبش چه کسى هست داستان جالب بود ولى ترجمه قوى نبود
Elham Ostad
۱۴۰۰/۵/۲۷
کتاب خوبیه و من دوسش داشتم. تم جنایی و روانشناسانه داره و میشه گفت جزو کتابهای خوبیه که اخیرا خوندم. پیشنهاد میشه.
الهام ادیبی
۱۳۹۸/۵/۲۶
ممنونم از این اپلیکیشن و معرفی این کتاب.. امیدوارم از کتاب‌های شاهکار بیشتر قرار بدید
علیرضا علیزاده
۱۳۹۹/۹/۲۸
داستان بسیار جالب و پیچیده و هیجان انگیزه بود، کتابی متفاوت که من را به خوبی جذب کرد
eraj farahmand
۱۳۹۹/۲/۱۳
سلام واقعا از کتاب راه ممنونم بسیار زحمت میکشید کتاب خوب و مجذوب کننده‌ای بود
Kasra MK
۱۳۹۹/۱/۱۷
واقعا عالی بود، ٢٥٠صفحه اخر دیگه نتونستم کتابو بزارم زمین، یه سره خوندم
ساناز اسعدی
۱۳۹۸/۶/۳۰
۱۰۰ صفحه اول زیاد جذبم نکرد ولی بعدش اصلا نتونستم ازش بگذرم، عالی بود
شقايق بانو
۱۳۹۸/۳/۱۸
بد نبود ولی زیاد هم هیجان انگیز نیس و اخرش هم پایان باز داشت
Behnaz Drp
۱۳۹۹/۲/۱۲
خیلی هیجان انگیز و غیرقابل پیش بینی خوندنش رو توصیه میکنم
Marjaneh Jahangiri
۱۳۹۸/۱۱/۹
بسیار کتاب جالبی است و نمیتوان موضوع رو حدس زد.
وندا صفایی
۱۴۰۰/۲/۲۲
ترجمه بسیار ضعیف. سردرگم و نا مربوط
مشاهده همه نظرات ۱۶

راهنمای مطالعه کتاب زن پشت پنجره

برای دریافت کتاب زن پشت پنجره و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.