معرفی و دانلود کتاب صوتی به چه فکر می‌کنیم وقتی به فوتبال فکر می‌کنیم

عکس جلد کتاب صوتی به چه فکر می‌کنیم وقتی به فوتبال فکر می‌کنیم
قیمت:
45000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی به چه فکر می‌کنیم وقتی به فوتبال فکر می‌کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی به چه فکر می‌کنیم وقتی به فوتبال فکر می‌کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی به چه فکر می‌کنیم وقتی به فوتبال فکر می‌کنیم

سایمون کریچلی در کتاب صوتی به چه فکر می‌کنیم وقتی به فوتبال فکر می‌کنیم، نظرات و تفکرات فلسفی خود درباره‌ی فوتبال را به شما ارائه می‌کند تا با کمک آن‌ها بتوانید بیشتر درباره‌ی رابطه‌ی خود و فوتبال تامل کنید.

درباره‌ی کتاب صوتی به چه فکر می‌کنیم وقتی به فوتبال فکر می‌کنیم:

سایمون کریچلی (Simon Critchley) در کتاب صوتی به چه فکر می‌کنیم وقتی به فوتبال فکر می‌کنیم (What we think about when we think about soccer) به بررسی ویژگی‌های مثبت و منفی فوتبال به صورت جامع می‌پردازد.

فوتبال ورزش محبوب و پرطرفداری است که از قدرت فراوانی برخوردار است، فوتبال می‌تواند عموم مردم را با گروه‌های سنی مختلف، در کنار هم همدل و متحد کند. این ورزش علاوه بر جنبه‌های سرگرمی، بسیار شادی‌بخش و هیجان‌انگیز است و شور و اشتیاق ویژه‌ای را در درون مخاطبان خود و حتی کسانی که علاقه‌ای به دیدن و پیگیری آن ندارند، ایجاد می‌کند. جالب است که بدانید ساکنین آمریکای جنوبی عقیده دارند؛ فوتبال تنها زبان جهان است که هیچ نیازی به ترجمه و یا مترجم ندارد.

کریچلی تحت عنوان «سوسیالیسم»، این ورزش برجسته و مشهور را با سیاست و اجتماع پیوند می‌زند. ورزش فوتبال حوزه‌های بسیار مختلف، پیچیده و متناقضی همانند هویت ملی، هویت قبیله‌ای، طبقه اجتماعی، مکان، حافظه، تاریخ، جنسیت، هویت خانوادگی و... را دربردارد. بدون تردید شنیدن این کتاب صوتی، دریچه‌های جدیدتری نسبت به فوتبال به روی شما باز می‌کند.

سایمون کریچلی در این کتاب صوتی بر مطالعات و مشاهدات حرفه‌ای خود در زمینه‌ی فلسفه تکیه کرده و به شما نشان می‌دهد که چرا فوتبال محبوب‌ترین، جنجالی‌ترین و پرطرفدارترین ورزش در این کره‌ی خاکی است. عمق و گسترش دانش او درباره‌ی فوتبال حیرت‌آور است.

کتاب صوتی به چه فکر می‌کنیم وقتی به فوتبال فکر می‌کنیم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

شنیدن این کتاب صوتی به دوستداران ورزش فوتبال و سیاست‌گذران این ورزش، شدیدا توصیه می‌شود.

در قسمتی از کتاب صوتی به چه فکر می‌کنیم وقتی به فوتبال فکر می‌کنیم می‌شنویم:

وقتی کنترل و پاس با حرکت و سرعت ترکیب می‌شود، بعد از هر پاس، دو سه گزینه برای بازیکن صاحب توپ فراهم می‌شود و در نهایت، تیم صاحب توپ گل می‌زند. و هر که بیشتر گل بزند می‌برد. به همین سادگی. اما همان‌طور که یوهان کرویف کبیر و فقید می‌گفت: «فوتبال بازی کردن خیلی ساده است، ولی فوتبالِ ساده بازی کردن سخت‌ترین کار ممکن است.»

برعکس ِ ورزش‌هایی مثل گلف و تنیس، یا حتی بیسبال، کریکت و بسکتبال، فوتبال فردگرایانه نیست. تردیدی نیست که نظامی ستاره پرور و سلبریتی محور بر آن حاکم است که بازیکنان می‌خواهند از طریق آن هرچه بیشتر به استقلال اقتصادی دست یابند، ولی فوتبال فقط داستان تک بازیکن‌ها نیست، هر قدر هم که بااستعداد باشند؛ در فوتبال تیم است که اهمیت دارد. فوتبال ذاتاً گروهی است، و در آن مهم حرکت و جنبش بازیکنانی است که کنار هم، با هم و برای هم بازی می‌کنند و شبکه فضایی سیال تیم را شکل می‌دهند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
13 دقیقه
سخن آغازین
27 دقیقه
سوسیالیسم
21 دقیقه
وجد حسانی
11 دقیقه
سوژه زدایی از فوتبال
13 دقیقه
توپ بودن چه حس و حالی دارد
6 دقیقه
تکرار بی خواستگاه
9 دقیقه
تئاتر هویت و ناهویت
11 دقیقه
موسیقی باید طنین‌انداز شود
8 دقیقه
تئوری و پراکسیس
11 دقیقه
بلاهت
20 دقیقه
ذکاوت
20 دقیقه
زیزو
20 دقیقه
نستالژی مربیگری
7 دقیقه
کلوپتایم
12 دقیقه
تاریخ‌گرایی فوتبال
12 دقیقه
فراخواندن
18 دقیقه
انزجار

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی به چه فکر می‌کنیم وقتی به فوتبال فکر می‌کنیم
نویسنده
مترجمسیاوش آقازاده مسرور
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
45000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی به چه فکر می‌کنیم وقتی به فوتبال فکر می‌کنیم

Parviz Kamrani
۱۴۰۱/۱۰/۵
کتاب جالبی بود, از منظری کاملاً متفاوت یعنی از نگاه فلسفی به فوتبال پرداخته بود و پدیده‌های مختلف موجود در آن مانند بازیکنان مربیان تماشاگران و... را با توجه به نظریات فیلسوف‌هایی مانند هایدگر تجزیه و تحلیل کرده بود فقط گاهی به نظر می‌رسید ترجمه روان نیست. اما مهمترین نقطه ضعف کتاب صدا و شیوه اجرای راوی بود این مسئله مخصوصاً در ادای حروفی مانند سین شین ز نمود بیشتری داشت
امین طریفی
۱۴۰۰/۷/۲
تا بحال هیچ وقت فوتبال رو اینقدر جذاب جالب هیجان انگیز و پر از رمز و راز ندیده بودم.... کتاب و گوینده هر دو عالی
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی به چه فکر می‌کنیم وقتی به فوتبال فکر می‌کنیم

برای دریافت کتاب صوتی به چه فکر می‌کنیم وقتی به فوتبال فکر می‌کنیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.