دانلود کتاب صوتی سرود کریسمس

  • از: چارلز دیکنز
  • راوی: دادبه دادمهر
  • ناشر صوتی: سبکتو
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرود کریسمس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرود کریسمس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سرود کریسمس

کتاب صوتی سرود کریسمس نوشته چارلز دیکنز، داستانی شیرین و احساسات‌‌برانگیز برای همه‌ی مردم دنیاست و درباره‌ی پیرمرد خسیس، سنگدل و بسیار ثروتمندی به نام اسکروچ است، بداخلاقی‌های او باعث شده تا همه از او فراری باشند. تا اینکه در شب کریسمس با دیدن روح شریکش اتفاق‌های عجیبی و هیجان‌انگیزی برایش رقم می‌خورد.

کتاب صوتی سرود کریسمس (A Christmas Carol) با تخیلی بی‌مرز، حس هر مخاطبی را فارغ از ابعاد زمان و مکان برمی‌انگیزد. روح مارلی در جهان پرسه می‌زند، در حالی که غل و زنجیر سنگینی را با خود می‌کشد، این غل و زنجیر براساس بی‌تفاوتی و بی‌احساسی او نسبت به هم‌شهریانش در زمانی که زنده بود، ساخته شده است. مارلی به اسکروج هشدار می‌دهد چنانچه در روش زندگی و رویه‌ی اخلاقی خود تغییری ایجاد نکند، به سرنوشت او مبتلا خواهد شد. در ادامه روح سه زمان گذشته، حال و آینده‌ی زندگی اسکروج در برابر او ظاهر و سبب تحول و دگرگونی شخصیت او می‌شود. او با دیدن عملکرد خود در گذشته و آن چه در آینده بر سرش خواهد آمد، پشیمان شده و خود را باز می‌یابد و در نهایت به شخصیتی مهربان، بخشنده و دوست داشتنی تبدیل می‌شود که روح واقعی کریسمس را دریافته است.

ریتم فوق‌العاده جذاب این کتاب موجب تولید چندین فیلم و انیمیشن شد. کتاب برای اولین بار در سال 1843 و دقیقا در کریسمس منتشر شد و تاکنون جزء پرفروش‌ترین کتاب‌های حوزه داستان در سراسر جهان بوده و به زبان‌های مختلف ترجمه شده است.

چارلز دیکنز همیشه در آثارش سعی کرده با نمایش و انعکاس ناکامی‌های طبقات رنج دیده، نابسامانی‌های اجتماعی را بهبود بخشد، زیرا او از کودکی طعم فقر را چشیده بود و فقیران را خوب می‌شناخت.

بعد از شکسپیر برجسته‌ترین و تاثیرگذارترین نویسنده عصر ویکتوریایی، چارلز دیکنز (Charles Dickens) است. در همه‌ی رمان‌های او تلفیقی از خیال‌پردازی، واقعیت‌های اجتماعی و دوران کودکی خودش را می‌توان دید. رمان‌های دیکنز غالبا شما را در گوشه‌ای از داستان با اتفاقات ناگهانی حیرت‌زده می‌کنند و در پایان حقیقتی را برای شما به تصویر می‌کشند تا به طور کامل درک کنید. در تمام رمان‌های چارلز دیکنز می‌توانید تقابل شخصیت‌های سفید و آرمان‌گرا را با افراد سیاه و بد ذات ببینید. در داستان دو شهر او از واقعیت یک لندن کثیف پرده‌برداری می‌کند و در الیور توئیست می‌خوانیم که فردی که به اصول اخلاقی پایبند بماند از سرنوشت خوبی برخوردار می‌شود. از مهم‌ترین آثار او می‌توان به داستان دو شهر، سرود کریسمس و الیور توئیست اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی سرود کریسمس می‌شنویم:

جیکوب مارلی مرده بود؛ مردی که سالیان سال شریک اسکروج بود و اسمش هنوز روی تابلوی بالای دفتر به چشم می‌خورد. با این حال اسکروج کار را به تنهایی ادامه داده بود و برایش اهمیتی نداشت که تازه‌ واردها به اشتباه مارلی صدایش بزنند.

برای اسکروج پیر، بدخلق و باهوش هیچ‌چیز به اندازه‌ی پول اهمیت نداشت. سال‌ها بود که تنها زندگی می‌کرد و هیچ علاقه‌ای به آدم‌ها نشان نمی‌داد. قلبش چنان سرد و نامهربان بود که روی چهره‌اش هم تأثیر گذاشته بود؛ چشم‌های سرخش با سرسختی آدم‌ها را می‌پایید، لب‌های کبودش هرگز به لبخند باز نمی‌شد و با صدای خشک و خشنش به آدم‌ها دستور می‌داد. سرمای قلبش به موهای سفید و برفی‌اش هم راه پیدا کرده بود و هوای اطرافش سرد و منجمد می‌کرد.

همین که قدم به خیابان می‌گذاشت، همه خودشان را از سر راهش کنار می‌کشیدند؛ نه دوستی با او خوش‌وبش می‌کرد، نه بچه‌ای از او ساعت می‌پرسید و نه گدایی از او درخواست پول می‌کرد. این مسئله هرگز باعث ناراحتی اسکروج نشد، چرا که درست همان چیزی بود که می‌خواست. چند ساعت به کریسمس مانده بود و اسکروج در دفترش سخت مشغول به کار بود. با اینکه عقربه‌ی ساعت تازه سه بعدازظهر را نشان می‌داد، اما هوای سرد و مه گرفته به تاریکی می‌زد. اسکروج در دفتر را باز گذاشته بود تا منشی‌اش - باب کرچیت - را زیر نظر بگیرد؛ مبادا مرد جوان یک‌وقت از زیر کار در برود. دفتر کار باب چنان کوچک و تاریک بود که بیشتر به کمد شباهت داشت و آتش کوچکی که در شومینه می‌سوخت، از پس گرم کردنش برنمی‌آمد.

ناگهان صدایی اسکروج را از جا پراند. «کریسمس مبارک عموجان! خدا خیرت بدهد!»
صدای شاد و هیجان‌زده به برادرزاده‌ی اسکروج تعلق داشت. اسکروج زیر لب غرغری کرد و گفت: «همه‌اش حیله و فریب است...» برادرزاده‌ی اسکروج متعجب پرسید: «حیله و فریب؟ منظورتان که کریسمس نیست، مگر نه عموجان؟»
«چرا، منظورم دقیقا همین است. اصلا چرا می‌گویی کریسمس مبارک؟ تو فقیرتر از آنی که چیزی برایت مبارک باشد.»
برادرزاده‌ی اسکروج لبخندی زد و پاسخ داد: «شما هم پول‌دارتر از آنی هستید که بدخلق و عصبانی باشید.»

فهرست مطالب

۳ دقیقه
میکروکتاب چیست؟
۱ دقیقه
درباره کتاب
۲ دقیقه
درباره نویسنده
۱۶ دقیقه
فصل اول: روح مارلی
۱۵ دقیقه
فصل دوم: اولین روح
۱۷ دقیقه
فصل سوم: دومین روح
۱۵ دقیقه
فصل چهارم: آخرین روح
۱۰ دقیقه
فصل پنجم: اسکروج
۱ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
 ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه، ۷۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی سرود کریسمس

برای دانلود کتاب صوتی سرود کریسمس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سرود کریسمس
M Fardi
۱۳۹۸/۲/۳۱
صدای این گوینده عالیه👌👌👌👌
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)