دانلود کتاب صوتی سرود کریسمس

  • از: چارلز دیکنز
  • راوی: دادبه دادمهر
  • ناشر صوتی: سبکتو
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرود کریسمس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرود کریسمس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سرود کریسمس

کتاب صوتی سرود کریسمس (میکرو کتاب)، نوشته چارلز دیکنز، داستانی شیرین و احساسات‌‌برانگیز برای همه‌ی مردم دنیاست و درباره‌ی پیرمرد خسیس، سنگدل و بسیار ثروتمندی به نام اسکروچ است، بداخلاقی‌های او باعث شده تا همه از او فراری باشند. تا اینکه در شب کریسمس با دیدن روح شریکش اتفاق‌های عجیبی و هیجان‌انگیزی برایش رقم می‌خورد.

کتاب صوتی سرود کریسمس (A Christmas Carol) با تخیلی بی‌مرز، حس هر مخاطبی را فارغ از ابعاد زمان و مکان برمی‌انگیزد. روح مارلی در جهان پرسه می‌زند، در حالی که غل و زنجیر سنگینی را با خود می‌کشد، این غل و زنجیر براساس بی‌تفاوتی و بی‌احساسی او نسبت به هم‌شهریانش در زمانی که زنده بود، ساخته شده است. مارلی به اسکروج هشدار می‌دهد چنانچه در روش زندگی و رویه‌ی اخلاقی خود تغییری ایجاد نکند، به سرنوشت او مبتلا خواهد شد. در ادامه روح سه زمان گذشته، حال و آینده‌ی زندگی اسکروج در برابر او ظاهر و سبب تحول و دگرگونی شخصیت او می‌شود. او با دیدن عملکرد خود در گذشته و آن چه در آینده بر سرش خواهد آمد، پشیمان شده و خود را باز می‌یابد و در نهایت به شخصیتی مهربان، بخشنده و دوست داشتنی تبدیل می‌شود که روح واقعی کریسمس را دریافته است.

ریتم فوق‌العاده جذاب این کتاب موجب تولید چندین فیلم و انیمیشن شد. کتاب برای اولین بار در سال 1843 و دقیقا در کریسمس منتشر شد و تاکنون جزء پرفروش‌ترین کتاب‌های حوزه داستان در سراسر جهان بوده و به زبان‌های مختلف ترجمه شده است.

چارلز دیکنز همیشه در آثارش سعی کرده با نمایش و انعکاس ناکامی‌های طبقات رنج دیده، نابسامانی‌های اجتماعی را بهبود بخشد، زیرا او از کودکی طعم فقر را چشیده بود و فقیران را خوب می‌شناخت.

بعد از شکسپیر برجسته‌ترین و تاثیرگذارترین نویسنده عصر ویکتوریایی، چارلز دیکنز (Charles Dickens) است. در همه‌ی رمان‌های او تلفیقی از خیال‌پردازی، واقعیت‌های اجتماعی و دوران کودکی خودش را می‌توان دید. رمان‌های دیکنز غالبا شما را در گوشه‌ای از داستان با اتفاقات ناگهانی حیرت‌زده می‌کنند و در پایان حقیقتی را برای شما به تصویر می‌کشند تا به طور کامل درک کنید. در تمام رمان‌های چارلز دیکنز می‌توانید تقابل شخصیت‌های سفید و آرمان‌گرا را با افراد سیاه و بد ذات ببینید. در داستان دو شهر او از واقعیت یک لندن کثیف پرده‌برداری می‌کند و در الیور توئیست می‌خوانیم که فردی که به اصول اخلاقی پایبند بماند از سرنوشت خوبی برخوردار می‌شود. از مهم‌ترین آثار او می‌توان به داستان دو شهر، سرود کریسمس و الیور توئیست اشاره کرد.

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکرو کتاب صوتی سرود کریسمس می‌شنویم:

جیکوب مارلی مرده بود؛ مردی که سالیان سال شریک اسکروج بود و اسمش هنوز روی تابلوی بالای دفتر به چشم می‌خورد. با این حال اسکروج کار را به تنهایی ادامه داده بود و برایش اهمیتی نداشت که تازه‌ واردها به اشتباه مارلی صدایش بزنند.

برای اسکروج پیر، بدخلق و باهوش هیچ‌چیز به اندازه‌ی پول اهمیت نداشت. سال‌ها بود که تنها زندگی می‌کرد و هیچ علاقه‌ای به آدم‌ها نشان نمی‌داد. قلبش چنان سرد و نامهربان بود که روی چهره‌اش هم تأثیر گذاشته بود؛ چشم‌های سرخش با سرسختی آدم‌ها را می‌پایید، لب‌های کبودش هرگز به لبخند باز نمی‌شد و با صدای خشک و خشنش به آدم‌ها دستور می‌داد. سرمای قلبش به موهای سفید و برفی‌اش هم راه پیدا کرده بود و هوای اطرافش سرد و منجمد می‌کرد.

همین که قدم به خیابان می‌گذاشت، همه خودشان را از سر راهش کنار می‌کشیدند؛ نه دوستی با او خوش‌وبش می‌کرد، نه بچه‌ای از او ساعت می‌پرسید و نه گدایی از او درخواست پول می‌کرد. این مسئله هرگز باعث ناراحتی اسکروج نشد، چرا که درست همان چیزی بود که می‌خواست. چند ساعت به کریسمس مانده بود و اسکروج در دفترش سخت مشغول به کار بود. با اینکه عقربه‌ی ساعت تازه سه بعدازظهر را نشان می‌داد، اما هوای سرد و مه گرفته به تاریکی می‌زد. اسکروج در دفتر را باز گذاشته بود تا منشی‌اش - باب کرچیت - را زیر نظر بگیرد؛ مبادا مرد جوان یک‌وقت از زیر کار در برود. دفتر کار باب چنان کوچک و تاریک بود که بیشتر به کمد شباهت داشت و آتش کوچکی که در شومینه می‌سوخت، از پس گرم کردنش برنمی‌آمد.

ناگهان صدایی اسکروج را از جا پراند. «کریسمس مبارک عموجان! خدا خیرت بدهد!»
صدای شاد و هیجان‌زده به برادرزاده‌ی اسکروج تعلق داشت. اسکروج زیر لب غرغری کرد و گفت: «همه‌اش حیله و فریب است...» برادرزاده‌ی اسکروج متعجب پرسید: «حیله و فریب؟ منظورتان که کریسمس نیست، مگر نه عموجان؟»
«چرا، منظورم دقیقا همین است. اصلا چرا می‌گویی کریسمس مبارک؟ تو فقیرتر از آنی که چیزی برایت مبارک باشد.»
برادرزاده‌ی اسکروج لبخندی زد و پاسخ داد: «شما هم پول‌دارتر از آنی هستید که بدخلق و عصبانی باشید.»

 ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه، ۷۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
میکروکتاب چیست؟
۱ دقیقه
درباره کتاب
۲ دقیقه
درباره نویسنده
۱۶ دقیقه
فصل اول: روح مارلی
۱۵ دقیقه
فصل دوم: اولین روح
۱۷ دقیقه
فصل سوم: دومین روح
۱۵ دقیقه
فصل چهارم: آخرین روح
۱۰ دقیقه
فصل پنجم: اسکروج
۱ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

راهنمای دانلود کتاب صوتی سرود کریسمس

برای دانلود کتاب صوتی سرود کریسمس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سرود کریسمس
M F
۱۳۹۸/۲/۳۱
صدای این گوینده عالیه👌👌👌👌
سجاد حسینی
۱۳۹۹/۲/۲۲
عالیییی. مثل همه اثار دیوید کاپرفیلد... انیمیشن این رمان هم ساخته شده و بسیار مفهومی و اموزنده هست و خیلی بدرد زندگی‌های امروزی میخوره
Nassim Davoody
۱۳۹۹/۲/۲۱
راضیم از خریدش، هم صدای گوینده خوب بود همه کتاب جالبی بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)