دانلود کتاب تو شاهکاری دختر!


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تو شاهکاری دختر! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تو شاهکاری دختر!

کتاب تو شاهکاری دختر! اثر معروف ریچل هالیس، از یک مشت دروغ مخرب پرده برمی‌دارد که مانند نقل و نبات در زندگی به ذهن شما خورانده ‌می‌شوند؛ اما در عوض حقیقتی بسیار مهم و ارزشمند را هم به ‌شما ارائه ‌می‌کند.

تو شاهکاری دختر! (Girl wash your face) که از پرفروش‌های آمازون و نیویورک تایمز در سال 2018 بوده است، می‌تواند زندگی زنان و دختران را دگرگون کند.

در دنیا فقط یک نفر مسئول زندگی شماست، آن یک ‌نفر هم خودتانید و بس! همه ‌چیز در دستان شماست و هیچ‌کس نمی‌تواند این حق را از شما بگیرد. باور کنید این حرف ریچل هالیس (Rachel Hollis)، نویسنده‌ی کتاب حقیقت دارد. او برای اثبات کلامش در این اثر صدها داستان آورده است، از نمونه‌های خنده‌دار و عجیب گرفته تا شرم‌آور و ناراحت کننده و دیوانه‌وار. هر یک به نحوی گویای این حقیقت پر مغز هستند که عنان اختیار این زندگی فقط‌ و فقط در دست شماست.

شما نمی‌توانید این حقیقت را باور کنید مگر اینکه همه‌ی دروغ‌هایی را بشناسید که هر یک به نحوی همچون سد آهنین سر راهتان ایستاده‌اند و از رشدتان ممانعت‌ می‌کنند. بسیار مهم است که بتوانید میزان شادی‌ای را به دست آورید که حق مسلمتان می‌باشد و ناخدای زندگی خود شوید. این از آن جملات مهمی است که باید دو دستی بچسبید، نوشته‌اش را قاب‌ کنید و به دیوار بیاویزید؛ اما تنها چیزی نیست که باید یاد بگیرید.

شما باید بفهمید که در این زندگی چه دروغ‌هایی به خوردتان داده‌ شده است تا بتوانید هوشمندانه همه را یکی یکی از بین ‌ببرید. شما به درستی نمی‌دانید که هستید. باید دروغ‌ها را تشخیص‌ دهید تا بتوانید خودتان را به درستی بشناسید. این خودشناسی قدم اول رشد و پیشرفت شماست.

تا کنون برایتان اتفاق افتاده است با خود فکر کنید آنگونه که باید انسان خوبی نبودید؟ هیکل‌تان چندان مناسب نیست؟ دیگران شما را دوست ندارند؟ مادر بدی بوده‌اید؟ آیا پیش آمده با خود بیاندیشید اگر بقیه با شما بد برخورد می‌کنند، حق شما بوده است یا اینکه هرگز به خواسته‌ی خود دست نخواهید یافت؟ این‌ها همه یک مشت دروغ محض هستند که به شما گفته ‌شده‌اند و متأسفانه شما هم اجازه‌ دادید در وجودتان تأثیر بگذارند. باید خانه تکانی اساسی را شروع کنید.

جامعه، رسانه‌ها، خانواده و آدم‌های دور و بر هر یک به شیوه‌ای در تزریق این باورهای اشتباه سهم دارند؛ اما این دروغ‌ها متعلق به خودِ خود شیطان هستند. باورهای دروغ درباره‌ی خودتان خطرناک‌اند و عزت نفس و قدرت عملتان را از بین می‌برند. شاید به ندرت چنین دروغ‌هایی به شما بگویند؛ اما بازتاب آن‌ها در مغزتان آن‌قدر بلند و مهیب می‌باشد که تا ابد اثر خود را دارد.

در بخشی از کتاب تو شاهکاری دختر! می‌خوانیم:

رؤیای هرکس متفاوت از دیگری بود. یکی در شغل و اهداف مالی شکست ‌خورده ‌بود و یکی دوست ‌داشت ازدواج ‌کند و صاحب فرزند شود اما نشده ‌بود، این‌ها برنامه‌هایی بودند که آن‌ها مدت‌ها پیش برای خود چیده ‌بودند و هر سال در روز تولدشان به یاد می‌آوردند که به آن‌ها نرسیده‌اند.

اصلاً چه‌ کسی پیدا می‌شود که برای این چیزها تأسف ‌نخورده ‌باشد؟ خود من نمی‌توانم بگویم چند هزار بار در زندگی خود را برای نرسیدن به آرزویم ملامت‌ کردم، چون بر این باور بودم که رسیدن به آرزو زمان دارد و اگر از آن زمان بگذرد، در واقع تاریخ انقضایش رسیده است و من دیگر به آن خواسته نمی‌رسم (زمانی دلم ‌می‌خواست آن‌قدر آسوده شوم که بتوانم تمام روزم را با تزیین کیکی پر کنم که پخته‌ام!).

خانم‌های گل، این طرز فکر اشتباه است و هیچ سودی برای ما ندارد، چون حواس ما را دنبال چیزهایی می‌برد که در زندگی ‌ما غایب‌اند و نبودشان ما را آزار می‌دهد.

دختر کوچولوی تپل و بامزه‌ای را با پاهای خپل و گوشتالو در نظر بگیرید. این دخترک تازه‌ می‌خواهد با گرفتن دستش به اینجا و آن‌جا چند قدم بردارد و این سو و آن سو برود. او چند هفته است تلاش‌ می‌کند بدون نگه داشتن پایه میز و با حفظ تعادل، بایستد. حالا موفق‌ شده و هدفی بزرگ‌تر در ذهنش نقش ‌بسته است و آن اینکه با گرفتن پایه مبل و میز عسلی‌ها، چند قدم بردارد و عرض موکت اتاق پذیرایی را بدون هیچ خطری طی‌ کند. تاتی تاتی می‌کند و سرانجام به مقصد خود می‌رسد که همان کاناپه بزرگ است. دسته آن را می‌گیرد و لبالب هیجان، پر از حس غرور و افتخار شما را نگاه ‌می‌کند. منتظر تشویق مفصل شماست؛ اما شما در مقابل به او لبخندی کنایه‌دار می‌زنید و می‌گویید: «خب دخترجان، خوب آمدی؛ اما تو که تا اینجا آمدی، چرا هنوز دویدن را یاد نگرفتی؟»

 ۲۷۰ صفحه، ۹۷۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-220-055-8 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۹۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۹۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه. با توام خانم‌خانم‌ها!
فصل اول. دروغ شماره 1: خوشبختی جای دیگر است!
فصل دوم. دروغ شماره 2: باشه برای فردا!
فصل سوم. دروغ شماره 3: آن‌طورکه باید و شاید خوب نیستم
فصل چهارم. دروغ شماره 4: من از تو بهترم
فصل پنجم. دروغ شماره 5: عشق او برای من همه ‌چیز است
فصل ششم. دروغ شماره 6: نه، جواب آخر من است!
فصل هفتم. دروغ شماره 7: من در روابط زناشویی خوب نیستم
فصل هشتم. دروغ شماره 8: مادری را بلد نیستم
فصل نهم. دروغ شماره 9: من مادر خوبی نیستم
فصل دهم. دروغ شماره 10: از زندگی خیلی عقبم
فصل یازدهم. دروغ شماره 11: بچه‌های مردم تمیزتر، منظم‌تر و مؤدب‌تر از بچه‌های من‌اند
فصل دوازدهم. دروغ شماره 12: باید خودم را کوچک کنم
فصل سیزدهم. دروغ شماره 13: سرانجام روزی زن مت دیمن می‌شوم
فصل چهاردهم. دروغ شماره 14: نویسندگی‌ام افتضاح است
فصل پانزدهم. دروغ شماره 15: هیچ‌وقت نمی‌توانم این ماجرای تلخ را فراموش‌ کنم
فصل شانزدهم. دروغ شماره 16: نمی‌توانم راستش را بگویم
فصل هفدهم. دروغ شماره 17: وزنم تعیین‌کننده شخصیتم است
فصل هجدهم. دروغ شماره 18: بزن بر طبل بی‌دردی
فصل نوزدهم. دروغ شماره 19: فقط یک راه درست وجود دارد
فصل بیستم. دروغ شماره 20: به قهرمان نیاز دارم

راهنمای دانلود کتاب تو شاهکاری دختر!

برای دانلود کتاب تو شاهکاری دختر! و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تو شاهکاری دختر!
سوسن حاجیان
۱۳۹۸/۶/۱۰
کتابهای این نویسنده واقعا خوبه چون از جون و دل مایه گذاشته و نوشته و واقعا ارزش خوندن داره مخصوصا زمان‌هایی ک میگه میشه تو شرایط سخت هم شاد بود! پیشنهاد میکنم بخونین این کتابو 😊
عاطفه زیبایی
۱۳۹۸/۳/۳
کتاب خوبی بود دلم میخواد همه کتابای این نویسنده رو بخونم
kargarfard kargarfard
۱۳۹۸/۳/۱۷
مطالعه چندین بار این کتاب برای هربانویی ضرورت دارد.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۸۸)