دانلود کتاب جزیره محکومین


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جزیره محکومین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جزیره محکومین

فرانتس کافکا در کتاب جزیره محکومین، از دنیایی با ما سخن می‌گوید که تاریک و درهم پیچیده می‌نماید، به‌طوری که در وهله اول نمی‌توانیم با مقیاس‌های خودمان آن را بسنجیم.

کتاب جزیرۀ محکومین (In The Penal)، ماجرای سیاحی است که با توصیه‌نامه‌هایی از مقامات عالی اداری به جزیره محکومین وارد می‌شود تا نظر خود را در مورد اعمال انجام شده در جزیره محکومین بازگو کند. در این هنگام افسر دادرسی که علاقه خاصی به فرماندۀ قبلی و فوت شده خود و نوع اختراع او دارد، به همراه سربازی محکوم به اعدام به جزیره می‌آید. افسر طرز کار ماشین اعدام که متشکل از اجزایی برای خالکوبی روی بدن محکوم و چنگکی بود که در پایان مراسم پس از اعدام، بدن محکوم را سوراخ می‌کرد، برای سیاح توضیح می‌دهد و سیاح را در تردید اعتراض به طرز کار ماشین و قساوت پیش از حد در اجرای حکم و انتخاب سکوت قرار می‌دهد.

نویسندگان کمی هستند که برای نخستین‌بار سبک و فکر و موضوع تازه‌ای را مطرح می‌کنند، به‌خصوص معنی جدیدی برای زندگی می‌آورند که پیش از آن‌ها وجود نداشته است. فرانتس کافکا (Franz Kafka) یکی از هنرمندترین نویسندگان این دسته به شمار می‌آید. خواننده‌ای که با دنیای کافکا سر و کار پیدا می‌کند، در حالی‌که خیره شده، به سویش کشیده می‌شود همین که از آستانه دنیایش گذشت، تأثیر آن را در زندگی خود حس می‌کند و پی می‌برد که دنیا آنقدر بن‌بست هم نبوده است.

در بخشی از جزیره محکومین می‌خوانیم:

سیاح در حال گوش دادن به حرف‌های افسر، دست‌ها را در جیب  فرو کرده و به ماشین درحال کار نگاه می‌کرد. محکوم بی‌آن‌که از این حرف‌ها چیزی متوجه شود، نگاه می‌کرد و هنگامی‌که برای دنبال‌کردن حرکات سوزن‌ها کمی خم شده بود، سرباز با اشاره‌ی افسر پیراهن و شلوار او را از پشت پاره کرد و آن‌ها روی زمین افتاد. محکوم تلاش کرد تا مانع از افتادن آن‌ها شود و برهنگی خود را بپوشاند، اما سرباز او را بلند کرد و آخرین تکه از لباس‌اش را نیز درآورد. افسر ماشین را خاموش کرد، در سکوت تازه برقرارشده، محکوم زیر چنگک خوابانده شد. زنجیرها از او باز شد و جای‌شان را تسمه‌ها گرفتند.

 ۹۶ صفحه، ۴۹۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6867-85-4 

چاپ ۱۳۹۳: ۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

جزیره‌ی محکومین
داوری

راهنمای دانلود کتاب جزیره محکومین

برای دانلود کتاب جزیره محکومین و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جزیره محکومین
شوان قلعه
۱۳۹۷/۱۲/۸
بهترین
Abbas Yazdi Nezhad
۱۳۹۸/۸/۶
این کتابو کامل خوندم خیلی راحت بگم که احساس کردم در بسیاری از نقاط داستان نویسنده‌ی علاوه بر ایجاد شرایط محیطی محدود و حصر شخصیتها در به تصویر کشیدن حصر و زندان ذهنی هر شخصیت در داستان مانور بیشتری و بیشتر...
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۷/۹
معرکه. داستانی سیاسی و فلسفی.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)