دانلود کتاب جمله‌ی اول: چگونه با چند کلمه مشتری احتمالی را جذب کنیم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جمله‌ی اول: چگونه با چند کلمه مشتری احتمالی را جذب کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جمله‌ی اول: چگونه با چند کلمه مشتری احتمالی را جذب کنیم

کتاب جمله‌ی اول: چگونه با چند کلمه مشتری احتمالی را جذب کنیم نوشته‌ی تام شرایتر، به شما می‌گوید که جملات چطور در کسب و کار شما تأثیر دارند و چگونه باید سر صحبت را برای جلب نظر مشتری به کالا یا خدمت خود باز نمایید.

تصمیم می‌گیرید در یک رستوران غذا بخورید. خیلی اوقات حتی منو را هم نمی‌بینید؛ با دیدن چند ثانیه‌ی نخست یک فیلم درباره‌ی آن قضاوت می‌کنید، چرا؟ چون وقتش را ندارید. سعی می‌کنید از فعالیت‌های وقت‌گیر مانند گوش دادن به برنامه‌های طولانی و کسل کننده‌ی فروش اجتناب کنید. ذهن شما بلافاصله تصمیم می‌گیرد که از فروشنده خوشتان بیاید یا نه. ذهن شما بلافاصله تصمیم می‌گیرد که پیشنهاد فروشنده برای شما جالب خواهد بود یا نه. ذهن شما بلافاصله تصمیم می‌گیرد که باید به این فروشنده اعتماد کنید و حرف‌هایش را باور کنید یا نه.

شما این تصمیمات را بر اساس جمله‌ی اول (First sentences for network marketing)، یا جملات اول می‌گیرید. فقط چند ثانیه با موفقیت... یا شکست فاصله دارید. اگر جمله‌ی اول شما بد باشد، کار تمام است و شانسی ندارید. اگر می‌خواهید اوضاع کسب و کار خود را بهتر کنید سریع‌ترین راه این است که روی جمله‌های اول خود کار کنید.

جمله اولی که از دهانتان بیرون می‌آید چیست؟ می‌دانید همین یک جمله باعث می‌شود سرنوشت‌تان در بازاریابی شبکه‌ای به کلی تغییر کند؟ فقط یک انتخاب دارید تا تأثیر اولیه‌ی خوبی روی مشتری داشته باشید. اگر تأثیر اولیه‌ی شما عالی باشد، حتی اگر در ادامه پرزنت اشتباهاتی هم مرتکب شوید، باز مشتری احتمالی از شما خوشش خواهد آمد و هنوز می‌خواهد که وارد مجموعه‌ی شما شود.

اگر برداشت اولیه‌ی مشتری از شما باعث شود حالت دفاعی به خودش بگیرد، از لحاظ ذهنی مراقب جیبش باشد و همه‌ی حرف‌های بعدی شما را با ذهنیت منفی و بدبینانه بشنود، به دردسر بزرگی دچار شده‌اید. ممکن است پرزنت‌تان عالی باشد و حسابی به آن زرق و برق بدهید ولی باز هم مشتری احتمالی جذب نشود. تام شرایتر (Tom Schreiter) در این کتاب می‌گوید که چگونه یک جمله‌ی اول بد باعث می‌شود مشتری احتمالی حالت دفاعی بگیرد و چگونه یک جمله اول خوب باعث می‌شود مشتری احتمالی وارد مجموعه شما بشود.

جملات برگزیده‌ی کتاب جمله‌ی اول: چگونه با چند کلمه مشتری احتمالی را جذب کنیم:

- اگر نمی‌توانید مشتری پیدا کنید، زیر شاخه جذب کنید.
- اگر تیتر غلط را انتخاب کرده‌اید «از عرش به فرش می‌رسید».
- از کلماتی استفاده کنید که با شوکه کردن خواننده توجه‌اش را جلب می‌کند.
- یک راه آسان برای کندوکاو بیشتر در مشکلات استفاده از یک جمله‌ی اول عالی است.

در بخشی از کتاب جمله‌ی اول: چگونه با چند کلمه مشتری احتمالی را جذب کنیم می‌خوانیم:

در پرواز به سنگاپور، کنار خانمی نشستم که بدون وقفه صحبت می‌کرد؛ نه تنها درباره‌ی مسائل بی‌ارزش حرف می‌زد، مثل اینکه شخصیت‌های سریال‌های آبکی تلویزیون هفته‌ی آینده چه کاری ممکن است بکنند، بلکه با مسافر بغل‌دستی خودش هم که گاهی نظری می‌داد بحث می‌کرد. با خودم فکر کردم «اگر خودم را به خواب بزنم شاید به من کاری نداشته باشد.»

اصلاً اعتنا نکرد. شروع کرد به صحبت کردن با من درباره‌ی اینکه عالم و آدم با او مخالفند، اینکه این خط هوایی چقدر بد است، اینکه غذا چقدر افتضاح است، اینکه چه همسفران مزخرفی دارد (فکر کنم خود من را هم جزو آن‌ها حساب کرد)، و اینکه دنیا عجب جای افتضاحی برای زندگی شده.

بگذارید ببینم. اگر او را جذب می‌کردم، تا آخر عمرم باید به حرف‌های او گوش می‌دادم. ‌بلافاصله در موردش پیش‌داوری کردم که این شخص به درد کسب‌وکار بازاریابی شبکه‌ای من نمی‌خورد.

نهایتاً، پس از آنکه نیم ساعت یک نفس درباره‌ی وضعیت ناامیدکننده‌ی اوضاع و احوال فعلی حرف زد، از من پرسید شغلم چیست. ‌ای داد بیداد!

بدون آنکه زیاد فکر کنم، با یکی از عبارت‌های محبوبم پاسخ دادم: «خیلی محرمانه‌ است. اگر به شما بگویم مجبور می‌شوم شما را بکشم.»

متأسفانه، زیاد اثر نداشت. او جواب داد: «خب، می‌شود به شغلت اشاره کنی و فقط مرا زخمی کنی؟»

نکته‌ی داستان اینجاست که آدم نمی‌خواهد هر کسی را در کار خودش راه بدهد. اگر کمی مشکل‌پسند باشید، مردم سراغ‌تان می‌آیند و درخواست می‌کنند که ببینید واجد شرایط هستند یا نه. گاهی اگر فرصت را از مردم دریغ کنید، بیشتر تمایل نشان می‌دهند.

 ۱۵۲ صفحه، ۵۳۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-97709-0-8 

چاپ ۱۳۹۶: ۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
زیر شاخه‌ها تنبل نیستند
یک جمله‌ی ساده برای جلب سریع توجه مشتری احتمالی
دو جمله‌ی اول واقعاً کوتاه
پس تلفن چی؟
واقعیت‌ها می‌گویند، داستان‌ها می‌فروشند
جمله‌ی اول محبوب من
جمله‌ی اول خود را بگویید و بعد گوش دهید
مشتریان احتمالی خود را با کلوچه‌ی شانسی تحت تأثیر قرار دهید
سوا کردن مشتریان احتمالی با جمله‌های اول
چطور مشتریان احتمالی را محترمانه رد کنیم؟
سؤال‌های مثبت برای شروع صحبت
سؤال‌های منفی برای شروع صحبت
درخواست برای معرفی سایر افراد
تیتر همان جمله‌ی اول است؟
نظرات احمقانه‌ی ما را فراموش کنید
چند جمله‌ی اول «آزمایش شده»
حدس زدن ... کار مزخرفی است
کمی غیرعادی باشید
با مشتریان چغر چطور درباره‌ی کارمان صحبت کنیم که به ما نه نگویند؟
جذب صاحبان کسب‌وکارهای کوچک در بازار سرد
تبدیل نکات منفی به مزیت
کافی است پیشنهاد خوبی بدهید!
تیترها و جمله‌های اول بد
جمله‌ی اول یا تیتر خوب به ذهن‌تان نمی‌رسد؟
جمله‌ی اول «یخ‌شکن»
امضای شما در پایین ایمیل
تیتر آگهی شما
عنوان ایمیل‌ها
عنوان مطالب در شبکه‌های اجتماعی
بقیه‌اش با خودتان!

راهنمای دانلود کتاب جمله‌ی اول: چگونه با چند کلمه مشتری احتمالی را جذب کنیم

برای دانلود کتاب جمله‌ی اول: چگونه با چند کلمه مشتری احتمالی را جذب کنیم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جمله‌ی اول: چگونه با چند کلمه مشتری احتمالی را جذب کنیم
شادی جامی
۱۳۹۹/۶/۹
کتاب خوبیه برای شروع نتورک من که خیلی یاد گرفتم
arash arshia
۱۳۹۹/۳/۱۵
خیلی عالیه من ازش استفاده میکنم فوق العاده است
سارا صمدی
۱۳۹۸/۸/۲۱
کتاب جالبی نبود، بهتر از این خونده بودم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۰)