دانلود کتاب صوتی داستان دو شهر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی داستان دو شهر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی داستان دو شهر

کتاب صوتی داستان دو شهر (میکروکتاب) نوشته چارلز دیکنز، روایتی جذاب و شنیدنی از دو مرد به اسم‌های دارنی و کارتون است که هر کدام از آن‌ها حکایت دو روی تاریک و روشن انسان هستند، این داستان در لندن و فرانسه و در طول انقلاب فرانسه اتفاق می‌افتد.

کتاب صوتی داستان دو شهر (A Tale of Two Cities) تاکنون با فروش 200 میلیون نسخه در دنیا، به عنوان پرفروش‌ترین کتاب تک جلدی انگلیسی ‌زبان جهان و یکی از مشهورترین رمان‌ها در ادبیات داستانی دنیا به شمار می‌آید. این رمان آخرین اثر دیکنز است و او پس از تمام شدن کتابش گفته بود: در تمام مدتی که این کتاب را می‌نوشتم هیجان‌زده و غمگین بودم. من تمام تلاشم را برای آن کردم. این داستان که دقیقا همزمان با تغییرات بزرگ زندگی دیکنز بوده از نظر منتقدان ادبی، بهترین اثر او شناخته می‌شود.

کتاب صوتی داستان دو شهر به روایت زندگی افراد مختلف می‌پردازد که مهم‌ترین آن‌ها چارلز دارنی و سیدنی کارتن است. دارنی اشراف‌زاده‌ای که در جریان انقلاب فرانسه به نوعی قربانی می‌شود و سیدنی کارتن نیز شخصی است که رنج فراوانی را در گذشته تحمل کرده و هم‌اکنون در تلاش است تا زخم‌های خود را با عشق به همسر دارنی التیام بخشد.

این رمان روایت‌گر زندگی دختر جوانی به نام لوسی است که پدرش زندانی سیاسی بود که پس از انقلاب کبیر فرانسه از زندان آزاد شد. لوسی بعد از باخبر شدن از آزادی پدرش به جست‌وجوی او پرداخت و پس از پیدا کردنش هر دو به انگلستان سفر کردند. در آن‌جا به زندانی سیاسی دیگری به نام "چارلز دارنی" برخورد کردند. لوسی و پدرش با همکاری سیدنی کارتن، وکیل مدافع با تجربه‌ی چارلز، او را از مرگ حتمی نجات داده و از زندان آزاد کردند. در این جریان سیدنی کارتن و چارلز هر دو به لوسی که حالا دختر زیبایی شده بود علاقه‌مند شدند.

چارلز دیکنز (Charles Dickens)، پس از شکسپیر به عنوان برترین و درخشان‌ترین نویسنده شناخته شده است. در تمام آثار او می‌توان تلفیقی از واقعیت‌های اجتماعی، خیال‌پردازی، و دوران کودکی خودش را دید. رمان‌های دیکنز بیشتر شما را در گوشه‌ای از داستان با رخدادهای ناگهانی شگفت‌زده می‌کنند و در پایان حقیقتی را به شما نشان می‌دهند که کامل درک می‌کنید.

در تمام آثار دیکنز می‌توان مقابله‌ و برخورد شخصیت‌های آرمان‌گرا را با افراد ستمگر دید. داستان دو شهر، واقعیت یک لندن کثیف را به تصویر می‌کشد و در رمان الیور توئیست دیده می‌شود که شخصی که به اصول اخلاقی پایبند می‌ماند از آینده خوبی بهره‌مند می‌شود. از درخشان‌ترین آثار چارلز دیکنز می‌توان داستان دو شهر، سرود کریسمس و الیور توئیست را نام برد.

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه‌گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه‌نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکروکتاب صوتی داستان دو شهر می‌شنویم:

دکتر مانه چهار روز بعد برگشت و خلاصه‌ای از اتفاقاتی که برایش افتاد را توصیف کرد. او به دادگاه محاکمه زندانیان رفت و خود را زندانی پیشین باسیل معرفی کرد و جایزه ویژه دادگاه را دریافت کرد. او دید که دارنی را برای محاکمه آوردند. در نهایت مجازات دارنی ماندن در زندان بود. دکتر مانه گفت که هیچ عدالتی در دادگاه وجود ندارد و افراد حاضر تنها به دنبال انتقام بودند. او تصمیم گرفت تا از تمام قدرتش برای نجات دارنی استفاده کند. او مسئول درمان یک سری از زندانیان شد و به این ترتیب توانست با دارنی ملاقات کند. مدت‌ها بود که لوسی از او مراقبت می‌کرد و حالا نوبت او بود که به لوسی کمک کند. اما با وجود تمام تلاش‌ها دکتر، دارنی باز هم در زندان ماند. در این دوره زمانی پرکارترین وسیله در فرانسه، گیوتین بود. همه افرادی که به نحوی با اشراف‌ زادگان در ارتباط بودند، زیر تیغ گیوتین می‌رفتند و دوران حاکمیت انتقام بود.

یک سال و سه ماه گذشت و چیزی تغییر نکرد. لوسی اوضاع خوبی نداشت و شرایط به نحو مناسبی پیش نمی‌رفت. دکتر مانه به لوسی قول داده بود که دارنی را نجات دهد. در یکی از روزها دکتر مانه گفت که می‌توان هر روز ساعت سه بعد از ظهر دارنی را در یکی از پنجره‌های زندان دید. از آن روز به بعد هر روز لوسی به نزدیکی پنجره می‌رفت و با دارنی ملاقات می‌کرد. در یکی از روزها مادام دفارج لوسی و دکتر مانه را دید و به سرعت از آن جا خارج شد. دکتر مانه گفت که در روز بعد دارنی دادگاهی خواهد شد. در دوردست صدای قطع شدن گردن با گیوتین شنیده می‌شد. دکتر مانه نزد آقای لوری رفت تا برای دادگاه نقشه بکشند.

 ۱ ساعت و ۲۳ دقیقه، ۷۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
میکروکتاب چیست؟
۲ دقیقه
درباره کتاب
۲ دقیقه
درباره نویسنده
۱۶ دقیقه
فصل اول: روزگار
۳۸ دقیقه
فصل دوم: ریسمان طلایی
۲۴ دقیقه
فصل سوم: دریای پرخروش

راهنمای دانلود کتاب صوتی داستان دو شهر

برای دانلود کتاب صوتی داستان دو شهر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  داستان دو شهر

نظرات کتاب صوتی داستان دو شهر

Nova Moon
۱۳۹۹/۴/۱۱
کتاب‌های دیکنز همه عالی هستن. واقعا نویسنده بزرگی. من کتاب‌های دیکنز همه رو خوندم... سادگی و روان بودن متن نکته مثبتیه.. همه چیز به اندازه توصیف شده.. اما خلاصه کردن کتاب اصلاً صحیح نیست 😠😠 کتاب‌های نویسنده‌ای مثل دیکنز رو باید کامل خوند. از نظر من مهم تر از داستان متن و شیوه نگارش رمان هستش که و ما خواننده‌ها رو با خودش همراه می‌کنه. اگر رمان‌ها رو خلاصه کرد با هفته نامه‌ها فرقی ندارن. این نحوه نگارش توصیف دقیق و نمایان کردن احساسات هستش که رمان رو جذاب می‌کنه.. لطفاً رمان‌ها رو خلاصه نکنییییدددد... 🙏🙏😠😠
Odette Urasil
۱۳۹۹/۱/۱۰
این کتاب منو یاد بخشی از پیکی بلایندرز میندازه یا بخشی از پیکی بلایندرز منو یاد این کناب میندازه
ریحانه جعفرزاده
۱۳۹۹/۴/۲۸
بسیار عالی من که لوسی و پدرش رو خیلی خیلی دوست داشتم این کتاب واقعا معرکه است
مشاهد همه نظرات (۷)