دانلود کتاب سیزده دلیل برای اینکه...


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سیزده دلیل برای اینکه... و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سیزده دلیل برای اینکه...

کتاب سیزده دلیل برای اینکه... نوشته‌ی جی اشر که در زمره‌ی پرفروش‌ترین‌ کتاب‌های نیویورک تایمز قرار دارد به ماجرای خودکشی دختری به نام هانا بیکر می‌پردازد. او دلایل خودکشی خود را بر تعدادی نوار صوتی ضبط می‌کند و این نوارها پس از مرگ وی به دست تعدادی از همکلاسی‌هایش می‌رسد.

خلاصه‌ی رمان سیزده دلیل برای اینکه:

رمان سیزده دلیل برای اینکه (13 Reasons Why) داستان زندگی دختری نوجوان به نام هانا بیکر است که در دبیرستان تازه وارد محسوب می‌شود و برای دوست شدن با همکلاسی‌هایش با مشکلات بسیاری روبه‌رو است و در این فرآیند با تعدادی از دانش‌آموزان مدرسه ارتباط برقرار می‌کند اما هر کدام از این روابط به نوعی با شکست مواجه می‌شود و هانا را افسرده می‌کند تا جایی که تصمیم به خودکشی می‌گیرد. او پیش از این کار، دلایل خود را در 13 کاست ضبط می‌کند. هر کاست در رابطه با یک نفر است و بعد از مرگش به دست آن اشخاص می‌رسد.

رمان درباره‌ی هانا بیکر و خودکشی او است اما در حقیقت شخصیت اصلی داستان «کلی» یکی از همکلاسی‌های هانا است. او هانا را دوست داشت و مدتی هم دوستان صمیمی یکدیگر بودند اما پس از مدتی بین آن دو جدایی افتاد. کلی هم یکی از کسانی است که نوار اختصاصی خود را دارد و نمی‌تواند این حقیقت را بپذیرد که در مرگ هانا نقش داشته است.

درباره‌ی رمان سیزده دلیل برای اینکه:

جی اشر (Jay Asher) نویسنده‌ی این کتاب پس از اینکه شاهد خودکشی ناموفق یکی از دوستانش بود تصمیم به نوشتن این کتاب گرفت.

آزار و اذیت دانش‌آموزان مشکل بزرگی در سراسر دنیا محسوب می‌شود اما در برخی از کشورها همچون آمریکا این معضل ابعاد گسترده‌تر و گاه خشونت‌آمیزتری به خود می‌گیرد. آزار و اذیت در مدارس در سنین حساسی همچون نوجوانی می‌تواند آثار مخربی بر فرد داشته باشد تا جایی که وی اقدام به خودکشی کند و رمان پیش رو نیز با محوریت چنین موضوعی نوشته شده است.

جی اشر در قالب این داستان تلاش می‌کند تا تأثیری که اشخاص بر زندگی یکدیگر دارند را توضیح دهد و روایت هانا بیکر به حدی تأمل برانگیز است که در انتهای رمان، خود را بیشتر از گذشته در برابر دیگران مسئول خواهید دانست.

در این نسخه از کتاب، شما می‌توانید پایان‌بندی متفاوتی از داستان را بخوانید که نویسنده در نوشته‌های اولیه‌ی خود مدنظر داشته است.

اقتباس از رمان سیزده دلیل برای اینکه:

سریالی با همین نام در سال 2017 منتشر شد که آن نیز با استقبال بسیاری از سوی مردم مواجه گشت. البته ناگفته نماند که سریال تاکنون سه فصل داشته و تنها فصل نخست آن با اقتباس از روی رمان ساخته شده است.

جی اشر را بیشتر بشناسیم:

جی اشر متولد سال 1975 در ایالت کالیفرنیا است. وی سال دوم دانشگاه را با سودای نویسندگی تحصیل کرد. اشر برای انتشار کتاب اول خود با مشکلات بسیاری روبرو شد چرا که ناشران حاضر نبودند رمان شخصی را که ترک تحصیل کرده منتشر کنند.

جی اشر تا به امروز چهار کتاب نوشته است و «سیزده دلیل برای اینکه» معروف‌ترین کتاب وی محسوب می‌شود. آثاری همچون آینده‌ی ما، وات لایت و پیپر کتاب‌های دیگر او هستند.

افتخارات رمان سیزده دلیل برای اینکه:

- جزو لیست برترین رمان‌های ادبیات نوجوان
- جزو لیست پرفروش‌ترین های نیویورک تایمز در سال 2011
- جزو لیست پرفروش‌ترین های آمازون در سال 2011

نکوداشت‌های رمان سیزده دلیل برای اینکه:

- داستانی عالی درباره‌ی موضوعی مهم) .Green Bay Press Gazette)
- با سرعتی سرسام‌آور و عواطف متحیرکننده. (School Library Journal)
- اثری درخشان و مسحور کننده. (Kirkus Reviews)

در بخشی از رمان سیزده دلیل برای اینکه می‌خوانیم:

بسته‌ای مثل جعبه‌‌ی کفش کجکی جلوی در گذاشته شده بود. در خونه‌‌مون سوراخی داره که نامه‌ها رو توش می‌ندازن، ولی هر چیزی پهن‌تر از قالب صابون بیرون گذاشته می‌شه. یادداشتی هول‌هولکی رو کاغذ بسته، گیرنده رو کلی جنسن نوشته بود، برش داشتم و رفتم تو.

بسته رو بردم آشپزخونه و گذاشتم رو میز. کشوی خرت‌وپرت‌‌ها رو باز کردم و قیچی رو بیرون آوردم. بعد تیغه‌ی قیچی رو کشیدم رو بسته و درش رو باز کردم. از این پاکتهای حبابدار بود و توش هفتتا نوار کاست بود.

رو هر نوار عددی به رنگ آبی تیره، احتمالاً با لاک، گوشه‌ی بالا سمت راست نوشته شده. هر طرف نوار یه شماره داره. یک و دو رو نوار اول، سه و چهار رو نوار دوم، پنج و شش رو بعدی و به همین ترتیب. شمارهی سیزده رو آخرین نواره و پشتش خالی.

کی جعبه‌ی کفش پر از نوار واسه آدم می‌فرسته؟ مگه هنوز هم نوار کاست گوش می‌کنن؟ گوش کنم؟

 ۲۲۴ صفحه، ۶۴۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7845-70-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دیروز: یک ساعت بعد از مدرسه
نوار شماره‌ی یک: طرفِ اول
نوار شماره‌ی یک: طرف دوم
نوار شماره‌ی دو: طرف اول
نوار شماره‌ی دو: طرف دوم
نوار شماره‌ی سه: طرف اول
نوار شماره‌ی سه: طرف دوم
نوار شماره‌ی چهار: طرف اول
نوار شماره‌ی چهار: طرف دوم
نوار شماره‌ی پنج: طرف اول
نوار شماره‌ی پنج: طرف دوم
نوار شماره‌ی شش: طرف اول
نوار شماره‌ی شش: طرف دوم
نوار شماره‌ی هفت: طرف اول
نوار شماره‌ی هفت: طرف دوم
روزِ بعد از فرستادن نوارها
بخش افزوده شده به نسخه‌ی اولیه‌ی کتاب
خلاصه‌ی داستان اولیه‌ای که جی اشر برای ناشران ارسال کرد

راهنمای دانلود کتاب سیزده دلیل برای اینکه...

برای دانلود کتاب سیزده دلیل برای اینکه... و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سیزده دلیل برای اینکه...
Mehrsa SafaeiDoust
۱۳۹۹/۱/۲۹
بهتره بدونیم خیلی وقتا رفتارمون حرفامون ناخواسته باعث ناراحتی و آزردگی خیلیا میشه... لازمه بدونیم همه آدما مثل هم نیستند و نمیشه توقع داشت هیچوقت ناراحتی پیش نمی‌یاد...
Asal Danayii
۱۳۹۹/۱/۲۸
سریالش رو هم ببینید فوق العادس
Hadis Mohammadloo
۱۳۹۹/۲/۵
خیلی عالی بود پیشنهاد میکنم اولش فیلمشو ببینید بعد کتابشو بخونید اگه حافظه تصویریتون میخواید حین خوندن فعال باشه.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴۰)