دانلود کتاب صوتی اسطوره‌های یونان و روم


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اسطوره‌های یونان و روم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی اسطوره‌های یونان و روم

کتاب صوتی اسطوره‌های یونان و روم نوشته‌ی دان ناردو از مجموعه کتاب‌های تاریخ جهان، با بیانی جذاب و دل‌نشین به معرفی درخشان‌ترین و نامدارترین اسطوره‌های کشور روم و یونان می‌پردازد.

از روزگاران قدیم انسان‌ها برای درک بهتر رویدادهایی که در زندگی و محیط اطرافشان رخ می‌داد، دست به دامن ماوراءالطبیعه می‌شدند. همین امر موجب به وجود آمدن خدایان و اسطوره‌ها شد.

کشورهای یونان و روم بالاترین تعداد را در آفرینش اسطوره‌ها، شخصیت‌ها، قصه‌ها و آموزه‌های اخلاقی دارند که بر هنر و ادب جوامع زمانه‌های بعدی، از جمله جامعه‌ی امروز، تاثیر به سزایی گذاشته است. اغلب این اساطیر ریشه در فرهنگ و مذهب مردمان گذشته داشته است.

این اساطیر با هیبت‌های انسانی یا ترکیبی از حیوان و انسان در زندگی انسان‌های گذشته، وجود داشته‌اند. دل مشغولی‌های مردمان گذشته درباره‌ی خدایان و آدمیان را می‌توان در قصه‌هایی که از آن‌ها روایت می‌شود، به وضوح دید.

دان ناردو کیست؟

دان ناردو (Don Nardo)، نویسنده‌ای درخشان و آهنگسازی معروف است که در آمریکا به دنیا آمد. او نویسنده‌ای برجسته در ادبیات کودک و نوجوان و یکی از نویسندگان فعال در ایالات متحده است که نزدیک به 500 کتاب در زمینه‌های گوناگون به نگارش درآورده است. دوران کودکی او در سفرهایی که پدر و مادرش به واسطه شغل خود داشتند سپری شد. ناردو به دلیل سفرهای متداول والدینش تحصیلات رسمی نداشت و تنها در نوجوانی موفق به تحصیل رسمی در زمینه تئاتر شد و سپس چند تله فیلم را کارگردانی کرد که یکی از آن‌ها توانست جایزه‌ی بنیاد هنرمندان ماساچوست را دریافت کند. ناردو از سال 1980 شروع به نگارش کتاب‌های تاریخی کرد.

از دیگر آثار وی عبارت‌اند از: «عصر پریکلس»، «بین النهرین باستان»، «اعلامیه استقلال آمریکا»، «امپراطوری ایران»، «جمهوری روم»، «عصر استعمارگری» و «زنان یونان باستان» و... .

در قسمتی از کتاب صوتی اسطوره‌های یونان و روم (Greek and Roman Mythology) می‌شنویم:

بزرگ‌ترین جنگاور تروا اینک در برابر دیدگان هراسان همشهریانش بر خاک افتاده بود. آشیل با بر گرفتن زره از تن هماورد خویش و بستن پیکرش به گردونه و کشاندن آن پیرامون دیوارهای شهر، کین‌خواهی‌اش را به پایان رساند. سرانجام چون خشمش فرونشست، پذیرفت که پیکر هکتور را به شاه پریاموس غصه‌دار بدهد. آن‌گاه ترواییان، برای هکتور مراسم تشییع باشکوهی برپا کردند و در همان حال یونانیان نیز مراسمی برای پاتروکلوس دلاور گرفتند.

 ۴ ساعت و ۱۰ دقیقه، ۲۳۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۷ دقیقه
پیشگفتار: داستان‌های بی‌زمان خدایان و آدمیان
۳۳ دقیقه
فصل اول: آتش آسمانی: آفرینش خدایان و آدمیان
۸ دقیقه
ضمائم فصل اول
۳۲ دقیقه
فصل دوم: زیستن برای تلاش و افتخار: نبرد تروا
۹ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۳۳ دقیقه
فصل سوم: یاسون، ادیسه، و انه: سه سفر پرماجرای حماسی
۸ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۳۳ دقیقه
فصل چهارم: پیروزی بر همه موانع
۷ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۳۲ دقیقه
فصل پنجم: نفرین خدایان: کیفرهای آسمانی برای نابخردی‌های آدمی
۵ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۳۱ دقیقه
فصل ششم: کاوش در میراث باستانی: اسطوره‌های کهن در فرهنگ مردم
۴ دقیقه
ضمائم فصل ششم

راهنمای دانلود کتاب صوتی اسطوره‌های یونان و روم

برای دانلود کتاب صوتی اسطوره‌های یونان و روم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  اسطوره‌های یونان و روم

نظرات کتاب صوتی اسطوره‌های یونان و روم

محی حسینی
۱۳۹۹/۱/۱
من این کتاب رو بارها و بارها خوندم و هیچوقت ازش خسته نشدم. اگر به خدایان، اسطوره‌ها و قهرمانان یونان باستان علاقه دارید؛ حتما و حتما این کتاب رو مطالعه کنید. برای کسانی که اطلاعات زیادی درباره یونان باستان ندارند و قصد دارن تازه مطالعه این مبحث رو شروع کنن شدیدا این کتاب رو توصیه میکنم. به مطالب و مهم جامع میپردازه و گزافه گویی نمیکنه و با توضیح شیرین و عکس‌های جالبی که داره اجازه نمیده حوصله خواننده سر بره. روایت خطی خوبی هم داره که باعث میشه بین وقایع کتاب سردرگم نشید و اطلاعات به خوبی در ذهنتون باقی بمونه.
نسیم شاه ابر اهیمی
۱۳۹۹/۱۲/۴
زیبا با محتوا وگویا تنها یک چیز اسطوره را افسانه تفاوت دارد. تفاوت اصلی آن‌ها این هست که اسطوره قداست دارد. و افسانه نه وحتی افسانه هم با حماسه تفاوت دارد. کتابهای اسطوره شناسی دکتر بهار راهنمای مناسبی برای بازکردن این موضوع هستند.
ممنون
Reza Daghagh
۱۳۹۹/۱/۳
خلاصه‌ای از اساطیر یونان و روم در این کتاب مطرح میشه. البته شاید بشه گفت شنیدن این کتاب مقدمه‌ای هست برای اینکه شنونده بعدا مفصل تر سراغ اون بخش‌های مورد علاقش بره.
مشاهد همه نظرات (۸)