دانلود کتاب صوتی برج


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی برج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی برج

کتاب صوتی برج نوشته‌ی جی جی بالارد، یکی از مطرح‌ترین چهره‌های ادبیات علمی - تخیلی است که به ماجراهای ساختمانی مسکونی و پیشرفته در دوران پسارستاخیز می‌پردازد. ساکنان این برج مسکونی پس از قطع شدن امکانات، خوی حیوانی خود را نشان می‌دهند و مانند انسان‌های غارنشین در مقابل یکدیگر به خشونت روی می‌آورند.

درباره‌ی کتاب صوتی برج:

همه‌ی داستان‌های علمی - تخیلی برای سرگرمی نوشته نشده‌اند، برخی از نویسندگان هم در این سبک ادبی هستند که با نگاه فیلسوفانه به علم و تکنولوژی تلاش می‌کنند تا تصویری متفاوت از آینده را روایت کنند، آینده‌ای که همواره اتفاقات خوبی در انتظار انسان‌ها نیست. جی جی بالارد (J. G. Ballard) نیز با چنین طرز تفکری دست به قلم می‌برد و همواره با نگاهی بدبینانه زندگی مدرن بشریت را مورد نقد و بررسی قرار داد.

یکی از موضوعات مورد علاقه‌ی نویسندگان علمی - تخیلی نوشتن در رابطه با پادآرمانشهرها است و بالارد نیز توانست در برابر این موضوع جالب و هیجان‌انگیز مقاومت کند و در کتاب برج (High - Rise) تفسیر خود را در این رابطه به نمایش گذاشت.

ماجرای داستان در دوران پسارستاخیز جهان می‌گذرد؛ ساختمانی مسکونی مرکز داستان است که تمام امکانات ضروری و پیشرفته برای زندگی مردمی که در آن حضور دارند، فراهم شده است. بانک، فروشگاه، استخر، مدرسه و ... نیز در این مکان موجود است. با توجه به امکانات کامل این ساختمان، ساکنان این برج دیگر از آن خارج نمی‌شوند و ارتباطی با دنیای بیرون ندارند. همه چیز خوب پیش می‌رود تا این‌که اتفاقات کوچکی رخ می‌دهد و اندک اندک نظم موجود در برج تغییر پیدا می‌کند. در حقیقت مشکلات کوچکی که برای اهالی ساختمان پیش می‌آید منجر می‌شود مردم از یکدیگر کینه به دل بگیرند. افراد ساکن به سه گروه پایین، متوسط و بالا دسته‌بندی می‌شوند.

هر یک از این گروه‌ها، گروه دیگری را دشمن خود می‌پندارند و تصور می‌کنند که باید یکدیگر را نابود کنند. این بدبینی‌ها و تلاش برای بقا، کشتار و خشونت بی‌سابقه‌ای را در برج رقم می‌زند. افراد ساکن برج در گذشته با هم دوست بودند اما اکنون گویی همه‌چیز را از یاد برده‌اند و فقط به دنبال نابودی یکدیگر هستند و دیگر خبری از مهر و محبت گذشته نیست. افراد خوب و مهربان گذشته دیگر رفته‌اند و جای خود را به انسان‌هایی خشن و بی‌رحم داده‌اند. برج که زمانی ساختمانی مدرن و امن برای زندگی محسوب می‌شد دیگر تبدیل به غاری شده است که انسان‌های بدوی با خوی حیوانی در آن برای بقا دست و پا می‌زنند.

لحن بالارد در این کتاب صوتی و جذاب بسیار سرد و بی‌تفاوت است؛ گویی می‌خواهد این احساس را به شما منتقل کند که دیگر کار از کار گذشته است و نمی‌توان اقدامی صورت داد و تنها کاری که دیگر از دست جی جی بالارد برمی‌آید این است که گوشه‌ای بنشیند و مشاهدات خود را برای شما به عنوان شنونده روایت کند. لحن و بیان نویسنده دقیقاً به گونه‌ای است که تمام مشاهدات خود را به عینه دیده و آن‌ها را از نزدیک تجربه کرده است.

اتفاقات این رمان در سال 1975 رخ می‌دهد و همین موضوع ممکن است در شما وحشتی ایجاد کند؛ این دقیقاً همان چیزی به حساب می‌آید که بالارد به دنبال آن است؛ او می‌خواهد شما به فکر فرو روید، سبک زندگی خود زیر ذره‌بین قرار دهید و به این سوال فکر کنید که: آیا در زمانه‌ای به سر می‌برم که نویسنده به آن می‌پردازد؟

اقتباس از رمان برج:

در سال 2015 فیلمی با همین نام توسط بن ویتلی ساخته شد و ستارگانی مانند تام هیدلستون و جرمی آیرونز در آن حضور داشتند؛ اما نتوانست طرفداران این رمان خواندنی را راضی کند.

جی جی بالارد را بیشتر بشناسیم:

نام کامل او جیمز گراهام بالارد (James Graham Ballard) است و در نوامبر 1930 در بندر شانگهای چین متولد شد. او یکی از مطرح‌ترین و موفق‌ترین نویسندگان سبک پادآرمانشهر محسوب می‌شود و از میان آثار او می‌توان به مواردی مانند امپراتوری خورشید، تصادف، مرد ناممکن و ... اشاره کرد.

علی اصغر بهرامی را بیشتر بشناسیم:

امروزه بهرامی در زمره‌ی یکی از بهترین مترجمان فارسی زبان قرار دارد و تاکنون دوستداران ادبیات را با بسیاری از مشهورترین آثار دنیا مانند همه چیز فرو می‌پاشد، سلاخ‌خانه‌ی شماره‌ی پنج، شب مادر و ... آشنا کرده است. او در سال 1319 در شیراز متولد شد و دوران دبیرستان خود را نیز در همین شهر به پایان رساند. بهرامی در دانشگاه شیراز زبان و ادبیات انگلیسی خواند و برای تکمیل دانش خود به سیدنی رفت. او هم‌اکنون در تهران ساکن است و به ترجمه‌ی آثار ادبی می‌پردازد.

کتاب صوتی برج برای چه کسانی مناسب است؟

رمان برج اثر جذابی است و قابلیت این را دارد که تمام دوستداران ادبیات را به خود جذب کند اما اگر به صورت خاص به سبک ادبی علمی - تخیلی علاقه‌مند هستید، مطمئن باشید شنیدن این کتاب صوتی به یکی از بهترین تجربه‌های زندگی‌تان تبدیل خواهد شد.

در بخشی از کتاب صوتی برج می‌شنویم:

با این همه، هنوز هم از عظمت این برج مسکونی به هیجان می‌آمد. برج محل سکونت لنگ، بخشی از پروژه ساختمانی‌ای بود که از پنج واحد کاملاً مشابه تشکیل می‌شد، و واحد لنگ نخستین واحد از این پنج واحد بود که تمام شده و مورد بهره برداری قرار گرفته بود. همه این پنج واحد در زمینی به وسعت حدود دو کیلومتر مربع بنا می‌شدند؛ این قطعه زمین محل ساختمان اسکله‌ها و انبارهای متروکی بود که در ساحل شمالی رودخانه واقع شده بود. این پنج برج مسکونی در حاشیه شرقی مجتمع قرار داشت و مشرف به یک دریاچه مصنوعی بود. دریاچه فعلاً یک استخر بزرگ بتونی بود که هنوز خالی بود و اطراف آن چند پارکینگ و محل ریختن مصالح و ماشین آلات ساختمانی بود.

 ۹ ساعت و ۲۵ دقیقه، ۵۱۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۵۴ دقیقه
فصل اول: توده بحرانی
۴۳ دقیقه
فصل دوم: زمان پارتی
۲۷ دقیقه
فصل سوم: مرگ یکی از ساکنان
۲۵ دقیقه
فصل چهارم: بالا
۳۱ دقیقه
فصل پنجم: شهر عمودی
۳۲ دقیقه
فصل ششم: خطر در خیابان‌های آسمان
۳۸ دقیقه
فصل هفتم: آماده شدن برای رفتن
۲۳ دقیقه
فصل هشتم: پرندگان شکاری
۲۸ دقیقه
فصل نهم: به درون منطقه سقوط
۳۳ دقیقه
فصل دهم: دریاچه خشک
۲۷ دقیقه
فصل یازدهم: گروه‌های انضباطی
۳۲ دقیقه
فصل دوازدهم: به سوی قله
۳۱ دقیقه
فصل سیزدهم: نشانه‌گذاری
۲۵ دقیقه
فصل چهاردهم: پیروزی نهایی
۱۹ دقیقه
فصل پانزدهم: تفریحات شبانه
۳۵ دقیقه
فصل شانزدهم: نظم رضایت‌بخش
۲۱ دقیقه
فصل هفدهم: کلاه فرنگی کنار دریاچه
۲۳ دقیقه
فصل هجدهم: باغ خون
۱۹ دقیقه
فصل نوزدهم: بازی‌های شبانه

راهنمای دانلود کتاب صوتی برج

برای دانلود کتاب صوتی برج و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  برج