دانلود کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی

کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی نوشته‌ی ریچارد باخ، داستان‌نویس آمریکایی معاصر است. این کتاب، داستان یک مرغ دریایی به نام جاناتان است که مانند سایر مرغان دریایی فکر نمی‌کند و علاقه‌ی خاصی به یادگیری هنر پرواز و تکنیک‌های پرواز در سرعت‌های بالا دارد. اما به دلیل این علاقه به نوعی از سوی سایر مرغان دریایی طرد می‌شود.

کتاب جاناتان مرغ دریایی (Janathan Livingston Seagull)، داستان تمثیل زندگی انسان‌ها، جنگ و کشمکش درونی و بیرونی آن‌هاست. هر انسانی در اعماق وجود خود باور دارد که مخلوقی خاص است و نمی‌خواهد مانند سایرین باشد و برای رسیدن به هدفی به زندگی پا گذاشته اما شکست‌ها و سختی‌های مسیرِ خاص بودن برای همه قابل تحمل نیست و در نهایت اکثر انسان‌ها به روزمرگی و گذران زندگی تن می‌دهند.

ریچارد باخ (Richard Bach)، خلبان زبردست آمریکایی سه کتاب درباره‌ی آموزش پرواز نوشته‌ است که جاناتان مرغ دریایی معروف‌ترین آن‌هاست. این کتاب که در سال ۱۹۷۰ چاپ شده‌ است، داستان پرنده‌ای است که برخلاف بقیه‌ی همنوعانش میل به پرواز در اوج دارد و از گروه آن‌ها جدا می‌شود و بقیه او را به عنوان یک مرغ طرد شده از خود می‌رانند. جاناتان اوج می‌گیرد و پرواز می‌کند و به دنبال کشف آزادی از همه‌ی محدودیت‌هایش می‌پرد.

برخی معتقدند این کتاب نماد نگاه به عرفان شرقی است. نشانی برای گذشتن از محدودیت‌های زمینی و صعود به سمت اوج آزادی و حقیقت وجود. جاناتان، نماد آزادی و رهایی از بند همه‌ی چیزهایی است که به عنوان یک عامل محدود کننده‌ مشخص شده‌اند. جاناتان، قدرت وجودی خودش را کشف می‌کند و وقتی به شناخت کامل توانایی‌های خودش می‌رسد بقیه‌ی مرغان را به شناختن همه‌ی این توانایی‌ها تشویق می‌کند و به عنوان مربی، آن‌ها را برای پریدن در اوج آموزش می‌دهد.

جملات برگزیده کتاب جاناتان مرغ دریایی:

- ما آزادیم به هر کجا که مایلیم برویم و آنچه که هستیم باشیم.
- زندگی من یک زندگی آزاد است، اما برخی اوقات احساس تنهایی در آن رشد می‌کند.
- آنچه را که بیش از هر چیز به یادگیریش نیازمندی بهتر تدریس می‌کنی.
- چرا دشوارترین کار در جهان این است که پرنده‌ای را متقاعد کنی که آزاد است؟
- بهشت مکان نیست، زمان هم نیست. بهشت رسیدن به کمال است.

 ۱ ساعت و ۲۳ دقیقه، ۷۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۰ دقیقه
بخش اول
۲۶ دقیقه
بخش دوم
۲۷ دقیقه
بخش سوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی

برای دانلود کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  جاناتان مرغ دریایی
امین نظام
۱۳۹۸/۵/۲۷
بهشت و جهنم ذهن شماست! کتابی فلسفی و عرفانی زیبایی بود. من این کتاب صوتی رو از یه انتشارات دیگه گرفتم ولی اونقدر گوینده افتضاح بود که گوشش ندادم و مجبور شدم از همین انتشارات بالا یعنی آوانامه با صدای فوق العاده گیرای احمد گنجی کتاب رو تهیه کنم و نهایت لذت رو ببرم. ممنون از احمد گنجی عزیز 🌼
Soni Ch
۱۳۹۸/۲/۲۱
هر کسی سلیقه‌ای داره
ولی من اصلا نپسندیدم چون اصلا هیچ جذبه‌ای وجود نداشت که انسان رو به خوندن ادامه داستان، مشتاق کنه
نرگس زرد
۱۳۹۹/۲/۱۰
کتاب بسیار باارزشی من خیلی خوشم اومد بیش از دوبار این کتاب گوش دادم صدای گوینده به جذاب بودن کتاب بیشتر روح میده عالی بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴۳)