دانلود کتاب صوتی روان‌شناسی شادی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روان‌شناسی شادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی روان‌شناسی شادی

کتاب صوتی روان‌شناسی شادی نوشتۀ ساموئل اس. فرانکلین، به مبحث شادی و نظرات روانشناختی پیرامون آن می‌پردازد و آن را در حوزه‌ی بهداشت و روان درمانی مورد بررسی قرار می‌دهد.

کتاب روانشناسی شادی (The Psychology of Happiness)، نخستین اثری است که با نگاهی به توانمندی، کمال، اخلاق و معنویت انسان، با بیانی علمی و در عین حال ساده، به امر شکوفایی، تحول و رشد انسانی می‌پردازد.

از زمانی که جهت‌گیری علم روان‌شناسی از بررسی بیماری‌ها و اختلالات روانی به سمت مطالعه‌ی جنبه‌های مثبت و سالم انسان چرخش پیدا کرد، روان‌شناسی مثبت‌نگر رشد و توسعه یافت. در روان‌شناسی مثبت‌نگر از یک سو توجه به توانایی‌های انسان، تقویت فضایل اخلاقی، بالندگی و پویایی انسان و استعدادهای او در چالش با مسائل زندگی و غلبه بر مشکلات مورد تأکید قرار گرفت. توجه به ابعاد مثبت انسانی و تدوین برنامه‌های رشدنگر، از سوی دیگر تقدم و اولویت پیش‌گیری بر درمان را هم رقم زد و بهداشت روان را که یکی از حوزه‌های محوری سلامتی است، توسعه بخشید و موجب تحقیقات وسیعی در این حوزه شد.

اگر دنیا با ما سازگار باشد، توانمندی‌های ذاتی ما با هم در می‌آمیزند و شخصیتی سالم، منطقی و قدرتمند شکل می‌گیرد و ما شکوفا خواهیم شد. هنرمند درون‌مان امکان بلوغ خواهد یافت و استعدادهای ما برای دوستی، صداقت و شجاعت نیز شکوفه خواهند داد. اگر بتوانیم «خودمان» شویم، شاد و شادکام خواهیم بود و گردش روزگار نیز به نوبه‌ی خود دل‌پذیر. هرچند، چنانچه استعداد موسیقایی شخصی فرصت بروز نیابد، یا پتانسیل ورزشکاری او شناخته و پرورش داده نشود، شخص سرخورده و ناکام خواهد شد. هیچ‌یک از ما هرگز کامیابی کامل را نخواهد دید. ولی هر چه به آن نزدیک‌تر شویم، زندگی بهتری خواهیم داشت.

از ویژگی‌های این کتاب که به قلم ساموئل اس. فرانکلین (Samuel S. Franklin) نوشته شده است، توجه و تأکید بر استعدادها، توانایی‌ها و عناصر مثبت وجود انسان و عنایت به نقش دین و معنویت در شکوفایی استعدادهای فطری و ذاتی است. از ویژگی‌های دیگر کتاب صوتی روان‌شناسی شادی، تناسب و ارتباط مفاهیم، موضوعات و محتوای آن، با فرهنگ دینی و معنوی موجود در کشور ایران است، که در عین علمی بودن موضوعات و قابل استفاده بودن برای پژوهشگران و صاحب‌نظران، به دلیل روان و سلیس بودن، خواندن مطلب را برای عموم مردم نیز دلپذیرتر می‌کند. به قول بنسون، که جمله‌ی معروف او «انسان‌ها برای خدا سیم‌کشی شده‌اند» توسط اسلون به «جایی در مغز ما چنین طراحی و مداربندی شده است که ما به خداوند اعتقاد داشته باشیم»، تعبیر شده است.

انسان موجودی الهی است و در این اثر، پیوند انسان با آفرینشگر جهان به خوبی تبیین شده است. کتاب حاضر نخستین کتابی است که تلاش دارد در تأیید نظرگاه ارسطو، نظریه‌ها و پژوهش‌های روان‌شناختی، فلسفی و زیست‌شناختی را در هم تنیده و انسجام بخشد و به آزمون شباهت‌های مفهوم فضیلت از دیدگاه ارسطو و نظریات شناختی نوین در خصوص هیجان بپردازد و مسائل مرتبط با تلاش برای دستیابی به یک زندگی خوب انسانی به بحث گذارده می‌شود. ساموئل فرانکلین از پیشتازان عصر روان‌شناسی شادی است، که نتایج تحقیقات خود در خصوص شادی از منظر ارسطو را در کنفرانس‌های متعددی ارائه داده است.

ساموئل اس. فرانکلین، استاد افتخاری روان‌شناسی دانشگاه ایالتی فرزنوی کالیفرنیاست. کارهای او بیشتر بر مباحثی مانند ادراک دیداری، انگیزش، تاریخ روان‌شناسی و روان‌شناسی شادی متمرکز بوده است. وی تدریس روان‌شناسی شادی را از اواخر دهه‌ی 1970 میلادی آغاز کرد و از پیشتازان این عرصه قلمداد می‌شود. وی نتایج تحقیقات خود در خصوص شادی از منظر ارسطو را در کنفرانس‌های متعدد ارائه نموده و چندین مقاله نیز در باب ادراک دیداری از وی در مجلات علمی به طبع رسیده است.

جملات برگزیده کتاب روان‌شناسی شادی:

- عقل، تاجی است که خداوند بر سر انسان نهاده است.
- عادت، رمز بزرگ پایداری جامعه و عامل ارزش‌مند قوام اجتماعی است.
- پس بر تو باکی نیست. زیرا پدیده‌ها خوب و بد نیستند، بلکه آن‌ها زاییده‌ی تفکرند.
- خاستگاه خود را دریاب، تو را حیوانیت و دَدمنشی تقدیر نکرده‌اند، که تو را فضیلت و دانش برازنده است.
- همگان تصدیق می‌کنند که آموزش و پرورش نسل جوان می‌یابد دغدغه و اولویت اصلی قانون‌گذار باشد.
- قاعده‌ی اصلی فرهنگ حکم می‌کند: بگذار هر انسان به همه‌ی آن چیزی که در خلقتش مقرر شده، تبدیل شود.
- شناخت بهتر و پیشرفته نسبت به کارکردِ هیجان در مغز، راه را برای شناختِ خویشتن، شخصیت و رفتار اجتماعی هموار می‌کند.
- اگر آگاهانه تصمیم بگیرید از آنچه که قابلیتش را دارید کمتر شوید، بگذارید به شما هشدار بدهم که باقی عمر ناشاد خواهید بود.

در بخشی از کتاب صوتی روان‌شناسی شادی می‌خوانیم:

وجود حق قانونی برای مطالبهی شادی و خوشبختی، احتمالاً بدان معناست که این فرصت در اختیار هر فرد آمریکایی قرار خواهد گرفت تا به هر آن چیزی تبدیل شود که میتوانسته است. در حالی که ایالات متحده در بدو تأسیس خود چنین قاعده‌ی شگفت‌انگیز و ممتازی را سرلوحه‌ی خود قرار داد، نمیتوان آن را به تمامی یک ایده‌ی نو دانست. ارسطو، حدود 2 هزار و 500 سال پیش آن را ارائه کرده بود، اما مفهوم کامروایی از آن زمان تاکنون به ندرت محبوب عموم واقع شده است و از این مفهوم به نام‌های مختلف سخن رفته است. خود کامروایی به نظر مفهومی انتزاعی و دشوار می‌آید و گاه به جای آن از تعابیر و واژه‌هایی مثل «شکوفایی» یا «تحقق بخشیدن به خود» نیز استفاده می‌شود. به نظر می‌رسد شادی را به همان چشم لذت، پول، امکانات، یک سفرِ همراه با آسودگی خاطر، برنده شدن در مسابقه‌ی بخت‌آزمایی یا داشتن یک خانه‌ی خوب دیدن آسان‌تر باشد.

می‌خواهم بحث کامروایی را برایتان بیشتر باز کنم. اما پیش از آن، شاید بد نباشد نگاهی گذرا به زندگی بنیانگذار آن بیندازیم.

او متولد مقدونیه، واقع در شمال یونان امروزی، ارسطو، پسر پزشک پادشاه بود. وی حدود 16 سال داشت که برای تحصیل در آکادمی افلاطون رهسپار آتن شد. قریب 20 سال و تا زمان مرگ افلاطون در محضرش علم‌آموزی کرد. علیرغم اشتراکاتِ فراوان ارسطو و افلاطون در اندیشه، آن‌ها در یک امر مهم اختلاف نظر داشتند. افلاطون معتقد بود حقیقت باید در جهانی روحانی و ماورایی و در واقع در عالم معنا جسته شود، جهانی که با منطق و عقلانیت قابل دسترسی است. اما ارسطو در عین تأکید بر اهمیت و اصالت منطق و خرد، برای جهان مادی طبیعی جایگاه رفیع‌تری قائل بود. به راستی او نخستین دانشمندی است که دانش را نتیجه‌ی مشاهده در عالم ماده و طبیعت میدانست. شادی از نظرگاه ارسطو، تحت تأثیر ارزشی قرار میگرفت که او برای ماده و جهان مادی قائل بود.

 ۱۰ ساعت و ۱۸ دقیقه، ۲۹۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت
ویژه امروز: ۱۲۰۰۰ ت (۴۰%) - 4.19€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
شناسنامه
۲ دقیقه
متن پشت جلد
۴ دقیقه
سخن مترجمان
۳ دقیقه
روانشناسی شادی
۱۴ دقیقه
دیباچه
۳ دقیقه
یک - شادی چیست؟
۴ دقیقه
شادی به مثابه احساس لذت
۶ دقیقه
شادی به مثابه ثروت
۱۰ دقیقه
دین به مثابه شادی
۱۳ دقیقه
شادی در معنای شکوفایی
۶ دقیقه
دو - شادی به معنای کام‌روایی - بخش اول
۶ دقیقه
شادی به معنای کام‌روایی - بخش دوم
۸ دقیقه
سه - اخلاق ارسطویی
۴ دقیقه
امکانات زندگی
۷ دقیقه
فضیلت
۵ دقیقه
هیجان
۷ دقیقه
میانه‌ی (اعتدال) طلایی
۵ دقیقه
شکوفایی و جامعه
۲۵ دقیقه
چهار - خودشکوفایی - دیدگاه‌های روان شناختی
۱۳ دقیقه
کارل راجرز
۱۲ دقیقه
آسان نیست
۱۸ دقیقه
پنج - کشف استعدادها - بخش اول
۱۶ دقیقه
کشف استعدادها - بخش دوم
۱۱ دقیقه
شش - لوازم خوشبختی
۸ دقیقه
انگیزش درونی
۲۴ دقیقه
تعامل بین پاداش‌های درونی و بیرونی
۱۰ دقیقه
میانه‌ی طلایی
۱۱ دقیقه
هفت - درآمدی بر فضیلت - بخش اول
۱۲ دقیقه
درآمدی بر فضیلت - بخش دوم
۵ دقیقه
هشت - چند فضیلت اخلاقی بسیار مهم
۸ دقیقه
تعادل (میانه روی) در لذت‌جویی
۹ دقیقه
شجاعت
۱۳ دقیقه
عدالت
۸ دقیقه
سایر فضایل اخلاقی
۱۰ دقیقه
نه - فضیلت و هیجان - بخش اول
۱۹ دقیقه
فضیلت و هیجان - بخش دوم
۱۳ دقیقه
ده - دیدگاه‌های روان‌شناختی نخستین
۱۱ دقیقه
نخستین دیدگاه‌های روانشناختی
۱۵ دقیقه
یازده - فضیلت و هیجان
۹ دقیقه
نظریه‌ی ارزیابی هیجانی ریچارد لازاروس
۷ دقیقه
مدل پاور و دالگلیش
۲۰ دقیقه
فضیلت به مثابه تفکر سازا
۱۱ دقیقه
دوازده - مبانی زیست‌شناختی فضیلت
۶ دقیقه
میان زیست‌شناختی فضیلت
۱۴ دقیقه
سیزده - هوش هیجانی - بخش اول
۱۱ دقیقه
هوش هیجانی - بخش دوم
۱۰ دقیقه
چهارده - پرورش فضیلت - بخش اول
۱۰ دقیقه
پرورش فضیلت - بخش دوم
۱۱ دقیقه
پانزده - دیدگاه‌های روان شناختی
۱۰ دقیقه
دیدگاه کلبرگ در باب رشد اخلاقی
۱۱ دقیقه
مبانی هیجان - بخش اول
۱۲ دقیقه
مبانی هیجان - بخش دوم
۱۸ دقیقه
پرورش فضیلت در مدارس
۱۳ دقیقه
شانزده - پولیس
۱۱ دقیقه
آیا خودشکوفایی، خودخواهی است؟ - بخش اول
۱۴ دقیقه
آیا خودشکوفایی، خودخواهی است؟ - بخش دوم
۵ دقیقه
هفده - تعمق و تفکر روحانی
۷ دقیقه
تعالی
۱۲ دقیقه
خودشناسی عصب‌شناختی
۱۸ دقیقه
دین - معنویت و خوشبختی

راهنمای دانلود کتاب صوتی روان‌شناسی شادی

برای دانلود کتاب صوتی روان‌شناسی شادی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  روان‌شناسی شادی
مهشید باجلان
۱۳۹۸/۸/۲۷
خوبی کتاب در روانی و سادگی اونه
Hamid Mahdian
۱۳۹۹/۸/۱۶
کتاب کاربردی بوود و مفهوم رو به راحتی میشد درک کرد. گوینده هم صدای خوب و گیرایی داشت. بیشتر مطالب جدید و کارا هستن. درسته اسم کتاب شادی هست اما سر‌جمع به تمامی ابعاد خودشناسی و خداشناسی پرداخته شده و به روز هست...
علی اسمعیل نیا
۱۳۹۹/۱/۲۹
سلام به دوستان امیدورام شاد باشین صدایه گویندش متاسفانه با وزن کتاب جور نبود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)