دانلود کتاب صوتی سرگذشت ندیمه


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرگذشت ندیمه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سرگذشت ندیمه

کتاب صوتی سرگذشت ندیمه شاهکار مارگارت النور اتوود، نگاهی کوتاه به برهه‌ای از تاریخ می‌اندازد، تاریخی که در آن زنان جامعه هدف حاکمان بودند و ستم‌های زیادی را بر آن‌ها روا داشته‌اند. این اثر در تلاش است که صدای زنان در بند ظلم و استبداد را به گوش شما برساند.

رمان سرگذشت ندیمه (The Handmaid's Tale) در سال 1985 با وجود انتقادهای زیاد به چاپ رسید و در همان سال جایزه بهترین داستان انگلیسی زبان Govenor General را به خود اختصاص داد. این کتاب در ژانر علمی-تخیلی قرار می‌گیرد، هرچند مارگارت اتوود (Margaret Atwood)، با اینکه کتابش برنده‌ی جایزه آرتور سی کلارک که مخصوص کتاب‌های علمی-تخیلی است شده، با این عقیده موافق نیست.

این کتاب که به یک ناکجاآباد فمینیستی زبانزد شده، رمانی ضد آرمان شهری است که به شرح یک جامعه دیکتاتور می‌پردازد و درباره آتیه انسان و مفهوم انسانیت اخطار می‌دهد. داستان در شهر کمبریج ایالت ماساچوست رخ می‌دهد. پس از ترور رئیس جمهور، انقلابی اتفاق می‌افتد که باعث ایجاد تغییرات بزرگی در این ایالت می‌شود. مسیحیان سردسته این انقلاب هستند که بعد دولتی به اسم «گیلاد» تشکیل می‌دهند.

در این حکومت نوبنیاد، قانون و مقرراتی وجود ندارد و فردیت اشخاص، به ویژه زنان، برای حکومت کم اهمیت است. در واقع همۀ کارهای روزمره و تصمیمات فردی شهروندان مانند ازدواج مجدد، طلاق و... تحت نظر دولت است و افراد مجبور به پذیرش تبعیض‌های جنسیتی و ظلم و ستم هستند.

همه ماجرای کتاب صوتی سرگذشت ندیمه در اینجا به پایان نمی‌رسد. در ناحیه‌هایی از کشور خیالی داستان، حوادث مرگباری (مربوط به نیروگاه‌های هسته‌ای) اتفاق می‌افتد که در پی آن، بیشتر مردان شهر قدرت باروری خود را از دست می‌دهند. این در حالی‌ است که حکومت ناباروری مردان را نمی‌پذیرد و عقیم بودن را تنها به زنان انتساب می‌دهد. به همین علت، حکومت زنانی را که توانایی باروری دارند، مجبور می‌کند که در خانواده‌های سلطنتی زندگی کنند تا فرزندانی به دنیا آورند و بعد از آن برای ملازمت به خانواده‌ای دیگر به خانه‌های دیگر فرستاده شوند. این زنان "ندیمه" نام دارند.

در کتاب حاضر، قصه توسط یکی از همین ندیمه‌ها به اسم «جون» نقل می‌شود. شخصیت اصلی کتاب پس از ایجاد حکومت "گیلیاد" به محل زندگی یکی از دولتمردان فرستاده می‌شود و به او عنوان «آف‌فرد» می‌دهند؛ به این علت که نام فرمانده‌اش «فرد» است. در پی انجام کارهای خانه و خریدهای روزانه، «آفرد» با ندیمه‌ی دیگری صحبت می‌کند و با گروهی زیرزمینی که برای کودتا علیه حکومت تلاش می‌کنند، آشنا می‌شود. همین آشنایی کورسوی امیدی در دل او روشن می‌کند.

مخاطب از «آفرد»، قهرمان کتاب چیز زیادی نمی‌داند. تنها چیزی که از او می‌داند این است که سابقا با یک مرد مطلقه ازدواج کرده بود اما ازدواجش به وسیلۀ دولت لغو شده است. به همین علت فرزند وی از او گرفته و به خانواده‌ای دیگر بخشیده شده و خود وی نیز دستگیر می‌شود. جریان زندگی آفرد پس از ورود به حکومت «گیلیاد» دست‌خوش تغییرات بسیاری می‌شود و...

دلیل پیشنهاد کتاب صوتی «سرگذشت ندیمه» به شما:

کتاب صوتی سرگذشت ندیمه با تکیه بر سمبولیسم و مسائل روانشناختی، بسیاری از مسائل و مشکلات اجتماعی، سیاسی و مذهبی و قوانین و مقررات دیکتاتورانه دولت‌های سدۀ 20 را به نقد می‌کشد. مارگارت النور اتوود در جریان این داستان نشان می‌دهد که دولت‌ها و جوامع دیکتاتور عمر زیادی ندارند و در پایان، این امید است که نجات‌بخش انسان‌هاست.

سریال «سرگذشت ندیمه»:

بروس میلر نویسنده و کارگردان آمریکایی بر اساس رمان معروف سرگذشت ندیمه، در سال 2017 سریالی با عنوان The Handmaid’s Tale ساخت. این مجموعهٔ تلویزیونی آمریکایی‌ مورد توجه مخاطبان و منتقدان بسیاری قرار گرفت و جایزه‌های زیادی را به خود اختصاص داد. به عنوان مثال، اولین مجموعه‌ای بود که جایزه‌ی گلدن گلوب را برای بهترین سریال تلویزیونی درام دریافت کرد.

مارگارت آتوود؛ بنیان‌گذار جایزه شعر گریفین

مارگارت النور اتوود در سال 1939 در کانادا به دنیا آمد. او فرزند دوم خانواده کارل اتوود حشره‌شناس و مارگارت دوروتی کیلام بود. دوران کودکی وی به علت پژوهش پدرش بر روی حشرات جنگلی، در جنگل‌های دور افتاده کِبِک شمالی و در سفر بین اتاوا، سو سنت مری و تورنتو گذشت. مارگارت در شش سالگی اولین نمایشنامه خود را به رشتۀ تحریر درآورد و پس از آن به شعر سرودن روی آورد. او تحصیلاتش را در دانشگاه تورنتو آغاز کرد و با مدرک لیسانس در رشته اصلی ادبیات انگلیسی، و در رشته‌های فلسفه و زبان فرانسوی به عنوان رشته‌های جنبی دانش آموخته شد.

مارگارت اتوود تا به حال بیش از 40 رمان، داستان کوتاه، داستان کودک و آثار غیرادبی به چاپ رسانده است. از رمان‌های او که به فارسی ترجمه شده‌اند می‌توان به "سرگذشت ندیمه"، "عروس فریبکار"، "گریس دیگر"، "آدمکش کور"، "اوریکس و کریک" و "چشم گربه" اشاره کرد. کتاب‌های اتوود ریشه در رئالیسم سنتی دارند و در آثارش زن به عنوان شخصیت اصلی داستان مورد استفاده قرار می‌گیرد. آثار وی توانسته آراء منتقدان بسیاری به خود جلب کند و جوایز زیادی از جمله؛ پرنسس آستوریاس، آرتور سی. کلارک و جایزه‌ی بوکر را از آن خود کند.

جایزه «شعر گریفین» یکی از با ارزش‌ترین جوایز شعر کشور کانادا به حساب می‌آید. این جایزه که در سال 2000 از طرف اسکات گریفین و با همیاری شاعرانی مانند مارگارت النور اتوود و مایکل اونداتیه راه‌اندازی شده، از شاعران فراوانی تجلیل به عمل آورده است.

در قسمتی از کتاب صوتی سرگذشت ندیمه می‌شنویم:

«خواب می‌بینم که از بستر بیرون آمده‌ام و در طول اتاق راه می‌روم، نه این اتاق، و از در بیرون می‌روم، نه این در. در خانه‌ام، در یکی از خانه‌هایم، و او دوان دوان به دیدنم می‌آید، با لباس خواب سبز کوچکش که در جلو طرح گل آفتابگردان دارد. پاهایش برهنه‌اند. در آغوشش می‌گیرم و احساس می‌کنم که بازوها و پاهایش دور تنم حلقه می‌شوند و گریه‌ام می‌گیرد، چون می‌فهمم که بیدار نیستم. در همان تخت هستم و سعی می‌کنم بیدار شوم؛ بیدار می‌شوم و بر لبه تخت می‌نشینم و مادرم با یک سینی وارد می‌شود و می‌پرسد بهترم یا نه. در کودکی هر وقت که بیمار می‌شدم، سر کار نمی‌رفت و در خانه می‌ماند. این بار هم بیدار نیستم.»

 ۱۳ ساعت و ۵۶ دقیقه، ۷۷۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۳۱۰۰۰ ت - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۵ دقیقه
بخش اول و دوم
۳۴ دقیقه
بخش سوم و چهارم
۳۴ دقیقه
بخش پنجم و ششم
۳۴ دقیقه
بخش هفتم و هشتم
۲۵ دقیقه
بخش نهم و دهم
۲۵ دقیقه
بخش یازدهم و دوازدهم
۲۵ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۶ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۲ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۱ دقیقه
بخش شانزدهم و هفدهم
۱۵ دقیقه
بخش هجدهم
۲۵ دقیقه
بخش نوزدهم
۲۳ دقیقه
بخش بیستم
۱۸ دقیقه
بخش بیست و یکم
۲۱ دقیقه
بخش بیست و دوم
۲۴ دقیقه
بخش بیست و سوم
۱۵ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۲۹ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۳۳ دقیقه
بخش بیست و ششم و بیست و هفتم
۲۲ دقیقه
بخش بیست و هشتم - قسمت اول
۱۹ دقیقه
بخش بیست و هشتم - قسمت دوم
۲۰ دقیقه
بخش بیست و نهم
۱۷ دقیقه
بخش سی‌ام
۲۷ دقیقه
بخش سی و یکم
۱۷ دقیقه
بخش سی و دوم
۱۸ دقیقه
بخش سی و سوم
۱۸ دقیقه
بخش سی و چهارم
۱۸ دقیقه
بخش سی و پنجم
۱۷ دقیقه
بخش سی و ششم
۲۲ دقیقه
بخش سی و هفتم
۲۸ دقیقه
بخش سی و هشتم
۱۵ دقیقه
بخش سی و نهم
۱۶ دقیقه
بخش چهل‌ام
۱۷ دقیقه
بخش چهل و یکم
۱۶ دقیقه
بخش چهل و دوم
۱۷ دقیقه
بخش چهل و سوم
۲۱ دقیقه
بخش چهل و چهارم و چهل و پنجم
۱۶ دقیقه
بخش چهل و ششم

راهنمای دانلود کتاب صوتی سرگذشت ندیمه

برای دانلود کتاب صوتی سرگذشت ندیمه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سرگذشت ندیمه

نظرات کتاب صوتی سرگذشت ندیمه

فرزانه زارع
۱۳۹۸/۷/۳۰
من کتابشو نخوندم اما سریالش رو ک در حال ساخت هست دیدم، عالی بود، امیدوارم فصل‌های بعدی فیلمش هم به همین اندازه عالی باشه. فضای داستان بی‌نهایت تاریک و نامید و پر از ظلم و ستمه اما در عین حال روزنه‌هایی از امید توی فیلم دیده میشه ولی خیلی موندگاری نداره. (البته این جای فیلم ک دیدم) من به عنوان یک زن ایرانی خیلی جاها تونستم باهاش ارتباط برقرار کنم و کاملا درد و رنج بهم منتقل میشد، شاید بقیه ک توی یک کشور مثل ما زندگی نکردن این فیلم براشون قابل باور نباشه اما برای ماها این طور نیست (هرچند داستان اغراق امیز هست اما برای ما قابل درکه)
سمانه ایمانی
۱۳۹۸/۱۱/۱۷
دیشب کتاب رو تموم کردم و متعجب بودم که چرا برخلاف اونچه در ویکی پدیا نوشته شده کتاب با سخرانی 200 سال بعد از زمان آف فرد تمام نشد! مجبور شدم نسخه‌ی زبان اصلی کتاب رو تهیه کنم تا بتونم بفهمم آخر داستان چی شد و دلیل باردار نشدن خانمها در گیلیاد چی بود... متاسف شدم که در این نسخه‌ی صوتی، روایت پایان کتاب رو ندیده گرفتید امیدوارم مخاطبینی که بعد از من این کتاب رو خریداری میکنند این موضوع رو در نظر بگیرند که کتاب پایان نداره
Monir Naghikhani
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
باتشکر از خانم طوسی عزیز، میتونم بگم ستاره هارو به خاطر صدای دلنشین وآرامی بود که این خانم در روایت داستان داشتن، وگرنه کتاب جالبی نبود، چیز تازه‌ای نداشت، فکر کنم در باره خانمها همیشه همینطور فکر میکنند حالا بعضی جاهای دنیا نه به این شدت ولی در اکثرجاها همینطور (یک ماشین زاد وولد) همین، به هرحال باتشکر فراوان از شما چون خیلی اسم در کرده بود میخواستم بدونم چیه، باسپاس
مشاهد همه نظرات (۶۳)