معرفی و دانلود کتاب صوتی عادت‌های اتمی

عکس جلد کتاب صوتی عادت‌های اتمی
قیمت:
۴۸۰۰ تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عادت‌های اتمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عادت‌های اتمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عادت‌های اتمی

کتاب صوتی عادت‌های اتمی (میکروکتاب)، اثر معروف و پرفروش جیمز کلیر در نیویورک تایمز و آمازون، با شیوه‌هایی جذاب و گویا، به شما می‌آموزد که چگونه با شناسایی عادت‌های کوچک و کنترل آن‌ها، هر روز بهتر از دیروز شوید و به اهداف و خواسته‌هایتان راحت‌تر دست یابید.

به گفته‌ی نویسنده‌ی این کتاب، جیمز کلیر (James Clear)، همین رفتارها و عادت‌های کوچک هستند که مشخص می‌کند پس از 5 سال، در چه مرتبه‌ای قرار دارید و چقدر در زندگی موفق شده‌اید یا شکست خورده‌اید!

اساس کتاب صوتی عادت‌های اتمی (Atomic habits)، مدل چهار مرحله‌ای جیمز کلیر برای عادت‌هاست؛ سرنخ، تمایل، پاسخگویی و پاداش، چهار قانون تغییر رفتار موجود در این کتاب هستند. شاید شما پیش‌زمینه‌ی روانشناسی داشته باشید یا بعضی از این اصطلاحات را در شرطی‌‌سازی عامل شنیده باشید. نخست اصطلاحات «تحریک، پاسخ، پاداش» توسط اسکینر در دهه‌ی 30 میلادی شرح داده شد و امروزه با اصطلاحات «سرنخ، روتین، پاداش» در کتاب صوتی «قدرت عادت» اثر چارلز داهیگ به شهرت رسیده است.

محققان علوم رفتاری همانند اسکینر می‌گویند که اگر پاداش یا تنبیه را درست ارائه کنید، می‌توانید اشخاص را تحریک نمایید که به راهکارهایی مشخص عمل کنند. مدل اسکینر به‌ خوبی بیان کرده که چگونه یک محرک بیرونی بر عادت‌های روزانه‌ی افراد تاثیر می‌گذارد، اما نتوانست به‌ درستی درمورد تاثیرگذاری افکار، احساسات و عقیده‌های انسان‌ها بر رفتارشان توضیح بدهد. به همین دلیل در دهه‌های امروزی، دانشمندان شروع به تعیین رابطه‌ی میان افکار، احساسات و رفتار انسان‌ها کردند.

رفتار انسان‌ها دائماً در حال دگرگونی است: ساعت به ساعت، لحظه به لحظه، ثانیه به ثانیه. اما کتاب صوتی عادت‌های اتمی درباره‌ی چیزهایی صحبت می‌کند که قابلیت تغییر ندارند. این کتاب در مورد اصول رفتار انسانی است؛ اصول جاودانه‌ای که هر سال می‌توانید در زندگی به آن اتکا کنید. راهکارها و شیوه‌هایی که می‌توانید کسب‌وکارتان را پیرامونش بسازید و ارتقا دهید، خانواده را حول آن شکل دهید و زندگی را ادامه دهید.

کتاب صوتی عادت‌های اتمی درخشان‌ترین شیوه‌هایی را که می‌شناسید جهت ایجاد عادت‌های بهتر به شما توضیح می‌دهد، رویکردی که صرف نظر از نقطه‌ی شروع یا موردی که در تلاش برای تغییر آن هستید، موثر خواهد بود. این شیوه‌ها برای هر شخصی که در پی سیستمی قدم به‌ قدم برای بهبود زندگی است، مفید خواهد بود، چه اهداف‌ او متمرکز بر سلامتی، پول، بهره‌وری و روابط باشند و چه همه‌ی آن‌ها با یکدیگر باشد. تا هنگامی که رفتار انسانی مطرح باشد، این کتاب صوتی راهنمای شما خواهد بود.

جیمز کلیر را بیشتر بشناسیم:

جیمز کلیر (James Clear) نویسنده‌ای درخشان و کارآفرینی محبوب است که بر روی عادت‌های خوب و بد انسان‌ها تمرکز می‌کند، زیرا باور دارد این عادت‌ها هستند که موجب توسعه و پیشرفت فردی می‌شوند. جیمز کلیر در یک خبرنامه هفتگی مشغول به کار است، خبرنامه‌ای که به دست مخاطبان بسیاری می‌رسد، او در ارتباط با علم عادت‌ها و رفتار انسانی اطلاعات خوبی ارائه کرده و روایت‌های جذابی از زندگی خودش و چهره‌های مشهور کسب‌وکار، ورزش، هنر و دیگر رشته‌ها بیان کرده است.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه‌گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه‌نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از کتاب عادت‌های اتمی می‌شنویم:

ژن‌های ما به‌ گونه‌ای نیستند که نیاز به سخت‌کوشی را از بین ببرند. آن‌ها شفاف‌سازی می‌کنند. آن‌ها به ما می‌گویند باید در این حوزه‌ها تلاش کنی. وقتی نقاط قوت‌مان را متوجه شدیم، دیگر می‌دانیم باید زمان و انرژی خود را در کجا صرف کنیم. می‌دانیم که باید به دنبال کدام فرصت‌ها بگردیم و باید از کدام چالش‌ها اجتناب کنیم. هر قدر ماهیت‌مان را به شکل بهتری درک کنیم، استراتژی ما بهتر خواهد شد.

تفاوت‌های بیولوژیک اهمیت دارند. با این‌ حال بهتر است که بر روی برآورده‌سازی پتانسیل خودتان تمرکز کنید تا اینکه به مقایسه‌ی خودتان با دیگران بپردازید. این حقیقت که هر انسان در هر توانمندی به خصوص دارای محدودیت‌ها و سقف مشخصی است، دلیل نمی‌شود که برای رسیدن به سقف توانمندی‌ها تلاش نکنید. افراد آن‌ قدر به این محدودیت‌ها و سقف‌ها می‌نگرند و اسیرشان می‌شوند که به‌ ندرت تلاش لازم برای نزدیک شدن به آن‌ها را انجام می‌دهند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۳ دقیقه
میکروکتاب چیست
۱ دقیقه
درباره کتاب
۱ دقیقه
درباره نویسنده
۵ دقیقه
مقدمه
۲۶ دقیقه
فصل اول: قدرت فوق‌العاده عادت‌های اتمی
۱۲ دقیقه
فصل دوم: بهترین راه برای شروع یک عادت جدید
۱۳ دقیقه
فصل سوم: نقش خانواده و دوستان در شکل‌دهی به عادت‌ها
۱۴ دقیقه
فصل چهارم: قانون کمترین تلاش
۲۱ دقیقه
فصل پنجم: چگونه هر روز به عادت‌های خوب پایبند بمانیم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عادت‌های اتمی
نویسنده
مترجمهادی بهمنی
گویندهدادبه دادمهر
ناشر صوتی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۳۶ دقیقه
زبانفارسی
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰ تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های خودسازی و شخصیت‌شناسی

نظرات کتاب صوتی عادت‌های اتمی

ساواا دددد
۱۳۹۹/۴/۱۹
کتاب واقعا خوبی بود... توصیه میکنم گوش بدید... لطفا لایکم کنید خوشگلا😎😎😍😍
jeff pooladian
۱۳۹۹/۶/۲۱
از دسته کتاب‌های هس که خوندنش توصیه میشه. خب طبیعتا فقط خوندن نمیتونه کاری از پیش ببره، بنظر من یکباره کامل نخونید. ‌ی بخشی را که خوندید تمرین عملی کنید بعد برید بخش بعدی. اینجوری تاثیر گذارتر هس
سمیه محمدی
۱۳۹۹/۸/۲۱
کتابیه که بهت سرنخ و ایده میده که چطور عادت‌های جدید خوب رو به برنامه‌ی زندگیمون اضافه کنیم. عادت‌هایی که در طولانی مدت می‌تونه زندگیت رو متحول کنه. شنیدن این کتاب با صدای آقای دادبه رادمهر واقعا دلنشین بود. امیدوارم کتاب‌های بیشتری رو با صدای ایشون در کتابراه پیدا کنم.
نجمه هاشمی
۱۳۹۹/۲/۲۸
یکی از عالی‌ترین کتاب‌هایی که خواندم و تاثیر مثبتی در برنامه ریزی و عادت‌های روزانه‌ام ایجاد کرد.
jalil abbasi
۱۳۹۹/۱۰/۱۲
درود به همه خوانندگان
گوینده عالی
کتابخونه عالی
محتوای این کتاب ضعیف (فکر کنم نویسنده جمع آوری کرده با مثال‌های ضعیف)
به نظر من ارزش دوبار گوش کردن نداره مگه بزور بخوایم چیزی ازش در بیاریم
من که نتونستم ارتباط برقرار کنم
بابت همه چی ممنون
مشاهده همه نظرات ۵۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عادت‌های اتمی

برای دریافت کتاب صوتی عادت‌های اتمی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.