دانلود کتاب صوتی فلسفه دین کانت


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه دین کانت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی فلسفه دین کانت

کتاب صوتی فلسفه دین کانت اثر لاورنس پاسترناک به بررسی‌های پیشانقدی کانت در باب خدا و فلسفه‌ی دین کانت در دوره‌ی نقدی می‌پردازد.

ایمانوئل کانت (Immanuel Kant) در سراسر دوران فعالیت فکری‌اش، درگیر بسیاری از مسائل عمده‌ای بود که فلسفه معاصر آن‌ها را ذیل عنوان «فلسفه دین» دسته‌بندی می‌کند. این مسائل مشتمل‌اند بر براهین وجود خدا، صفات خدا، بقای نفس، مسئله شر، و ارتباط مبادی اخلاقی با عمل و باور دینی. توجه کانت در نوشته‌های دوره به اصطلاح «پیشانقدی»اش، یعنی دوره پیش از انتشار نقد عقل محض در سال 1781، اساسا معطوف به کارکرد و جایگاه نظری مفهوم خدا بود. لذا، در پی آن بود که مفهوم خدا را درون مجموعه‌ای از اصول فلسفی بنیادی قرار دهد که به طور نظام‌مند سامان یافته باشد، اصولی که سامان و ساختار جهان را تبیین می‌کنند. او در بسط فلسفه نقدی‌اش، نقش جدیدی برای اصول فلسفی در فهم سامان و ساختار جهان پیش نهاد. در نتیجه، برنامه نقدی کانت بر تلقی او از جایگاه و نقش مفهوم خدا در درون طرح نظری متافیزیک، تاثیری چشمگیر داشت. علاوه بر این، فلسفه نقدی جایگاهی فراهم کرد که کانت می‌توانست از آن‌جا به وجهی بسیار صریح‌تر از نوشته‌های متقدم خود به سایر ابعاد مهم مفاهیم خدا و دین بپردازد.

در این میان، ابعاد اصلی عبارت‌اند از معنا و اهمیت اخلاقی و دینی‌ای که آدمیان به مفهوم خدا نسبت می‌دهند. لذا، با نظر به چنین بالندگی‌هایی در تفکر کانت، این مدخل مباحث اولیه او در باب این موضوعات را درون بافتار فلسفی کلی دوره پیشانقدی‌اش جای می‌دهد و سپس تلقی وی را از این موضوعات در دوره پس از سال ۱۷۸۱ به مؤلفه‌های کلیدی برنامه نقدی او ربط و ارجاع می‌دهد. نیز مسائلی را پررنگ می‌کند که هم‌چنان برای تفحص فلسفی در دین اهمیت دارند. این مسائل عبارت‌اند از کارکرد فلسفی مفهوم خدا، براهین وجود خدا، ارتباط اخلاق و دین (شامل مفاهیم ایمان اخلاقی» و «شر بنیادی) و نقش دین در پویایی فرهنگ و تاریخ بشری. بخشی تکمیلی با عنوان «تأثیر فلسفه دین کانت» از تأثیر شرح او از دین بر کاوش‌های فلسفی و الهیاتی متعاقب آن بحث می‌کند.

دانشنامه استنفورد حاصل طرحی است که اجرای آن در سال ١٩٩٥ در دانشگاه استنفورد آغاز شد و هم‌چنان ادامه دارد. این مجموعه از مدخل‌های مناسبی برای ورود به گستره‌های متنوع فلسفی برخوردار است و کسی که می‌خواهد برای اولین بار با مسأله یا مبحثی در فلسفه آشنا شود، یکی از گزینه‌های راه‌گشایی که پیش‌رو دارد این است که ابتدا به سراغ مدخل یا مدخل‌های مربوط به آن در این دانشنامه برود.

 ۲ ساعت و ۲۲ دقیقه، ۱۳۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۳ دقیقه
ترک اول
۲۰ دقیقه
ترک دوم
۲۱ دقیقه
ترک سوم
۲۷ دقیقه
ترک چهارم
۳۲ دقیقه
ترک پنجم
۱۹ دقیقه
ترک ششم

راهنمای دانلود کتاب صوتی فلسفه دین کانت

برای دانلود کتاب صوتی فلسفه دین کانت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  فلسفه دین کانت

نظرات کتاب صوتی فلسفه دین کانت

Daryush Parsa
۱۳۹۷/۱۱/۱۸
آثار فلسفیتون ک مهمترین و ارزشمندترین‌ها هستن بسیار کمه و اگرم هست صوتی هاش انگشت شماره
لطفا بیشتر روی چنین آثاری مانور بدین
فقط ممنون میشم از این گوینده استفاده نکنید
صدای ایشون واقعا تکراری شده
تلاش خاصی هم ک برای تغییر لحنشون نمی‌کنن
تمام آثاری ک راویگری کرده صداشون از اوج شروع میشه و کم کم ولتاژش کم میشه گاها آنقدر کم ک نمیشه متوجه شد!
kimia jokar
۱۳۹۷/۴/۹
شاید برای دانش ذهن من خیلی سنگین بود. چون زیاد نتونستم چیزی بفهمم. گذاشتم که در آینده مجددا مطالعه کنم.
محمد صالح استکی
۱۳۹۹/۱۰/۹
بسیار کار خوبی این دست کتابها رو صوتی کنین اهل مطالعه حتما دنبالش هستن
مشاهد همه نظرات (۸)