دانلود کتاب صوتی ماجراجو در خراسان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماجراجو در خراسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ماجراجو در خراسان

کتاب صوتی ماجراجو در خراسان نوشته‌ی موسی زمان زاده دربان و محمد جولایی تهرانی، به بررسی خصوصیات و ویژگی‌های سیاحتی و زیارتی استان پرجاذبه‌ی خراسان می‌پردازد.

در زبان فارسی خراسان به معنای خاور زمین است و از دو کلمه خور به معنای آفتاب و آسان یعنی محل طلوع تشکیل شده است. طلوع آفتاب از شهر خراسان است و به همین دلیل این شهر را محل طلوع خورشید نامیده‌اند.

مساحت استان خراسان 315686/5 کیلومتر مربع است که حدود یک پنجم مساحت کل کشور ایران را تشکیل می‌دهد. عرض این استان 420 کیلومتر و طول آن 750 کیلومتر است. طول مرز مشترک خراسان با افغانستان 619 کیلومتر و با ترکمنستان حدود 700 کیلومتر است.

در استان خراسان یکی از بزرگ‌ترین و درخشان‌ترین بناهای مذهبی مسلمانان جهان یعنی حرم امام رضا (ع) قرار دارد که بزرگ‌ترین سرمایه‌ی کشور و مردم ایران است. از دیگر جاذبه‌های دیدنی این استان عبارت‌اند از: مسجد گوهرشاد، تفرجگاه طرقبه، شاندیز، پارک ملت، آرامگاه خیام و عطار و...

هر سال زائران زیادی برای زیارت حرم امام رضا (ع)، به استان خراسان می‌روند و در کنار زیارت از مکان‌های تفریحی نیز دیدن می‌کنند و سوغاتی‌های مثل زرشک، زعفران، تسبیح و ... را به رسم یادبود برای خانواده و دوستان خود تهیه می‌کنند.

در بخشی از کتاب صوتی ماجراجو در خراسان می‌شنویم:

آرامگاه سرهنگ محمد تقی‌خان پسیان هم در محل مناسبی در باغچه شمالی باغ آرامگاه نادر قرار دارد و لوحی سنگی بر آن نصب شده است. این آرامگاه در شهر مشهد، در زاویه شمال غربی چهار راه شهدا و در میان باغی مشجر و محصور در نرده‌هایی به شکل تبر قرار گرفته و معروف به باغ نادری می‌باشد. در نزدیکی این مجموعه فرهنگی - تاریخی به حرم مطهر، و باغ سرسبز و مصفا با درختان انبوه و تراکم سبزه و گل و گیاه و موزه کتابخانه علامه طباطبایی و مقبره کلنل پسیان و دیگر تزئینات آن باعث شده است.

 ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه، ۱۰۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲ دقیقه
معرفی
۹ دقیقه
مقدمه
۲۵ دقیقه
ماجراجو در خراسان - قسمت اول
۷۵ دقیقه
ماجراجو در خراسان - قسمت دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی ماجراجو در خراسان

برای دانلود کتاب صوتی ماجراجو در خراسان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ماجراجو در خراسان