دانلود کتاب صوتی مکبث


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مکبث و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مکبث

کتاب صوتی مکبث (میکروکتاب)، کوتا‌ه‌ترین و پر هوادارترین نمایشنامه‌ی تراژدی ویلیام شکسپیر، درباره‌ی اشراف‌زاده‌ی شجاع و مورد اعتماد پادشاه اسکاتلند است که با تحریک همسرش، مرتکب قتل پادشاه می‌شود، او که مرد شریفی بود، اکنون مجبور است، جایگاه قدرتش را با ارتکاب چندین قتل دیگر تثبیت کند.

داستان زیبا و گیرای مکبث (Macbeth) روایتی از جنگ‌های اسکاتلند است که با مهارت و خیال‌پردازی شکسپیر ادغام شده و اثری حیرت‌آور را ساخته است. نمایشنامه مکبث به جز چند بخش کوتاه، اغلب به‌ طور کامل منظوم است. کلیه‌ی نمایشنامه‌های شکسپیر از نظم و نثر تشکیل شده‌اند. جالب است بدانید که خود شکسپیر (William Shakespeare) در اولین نمایشی که از آن اجرا شده، ایفای نقش کرده است.

هیچ‌کس به درستی اطلاعی ندارد که این نمایشنامه چه زمانی نوشته شده ولی نقدنویسان زمان آن را بین سال‌های 1599 تا 1606 برآورد کرده‌اند. مکبث یکی از پرطرفدارترین و درخشان‌ترین آثار شکسپیر است که برخی از بخش‌های آن به شعر هم تبدیل شده است.

تراژدی مکبث براساس رویدادهای تاریخی و شگفت‌انگیز کشور اسکاتلند است، اما شکسپیر طبق سلیقه و خوی هنری و ادبی خودش تغییراتی در آن داده است و پیشامدهای جنگ‌ها را با هم ادغام کرده است. این نمایشنامه جاودانه، روایت زیان جسمی و آثار منفی روحی - روانی فزون‌خواه سیاسی و نفراتی که به‌ دنبال نفس سلطه هستند را به بهترین صورت نمایش‌‌پردازی کرده است.

این نمایشنامه‌ی درخشان، اولین بار در سال 1623 در کتاب مجموعه آثار نمایشنامه‌ای کمدی، تاریخی و تراژدی شکسپیر، در دوران پادشاهی جیمز یکم در کشور انگلستان منتشر شد. شاه جیمز اول را از طرفداران آثار و نوشته‌های شکسپیر دانسته‌اند و بعضی از آثار نمایشنامه‌‌های شکسپیر در دوران او به نگارش درآمده است ولی اغلب نوشته‌های او در دوره سلطنت الیزابت اول تدوین و اجرا شده‌ است.

ویلیام شکسپیر نویسنده‌، شاعر و نمایشنامه‌نویس برجسته و درخشان انگلیسی است. او هم از حیث نمایشنامه‌ها و هم از حیث تاثیری که روی ادبیات انگلیسی داشت بی‌همتا و معروف است. به طرزی که شعرها و نمایشنامه‌های او واژه‌ها و اصطلاحات فراوانی را به زبان انگلیسی افزوده. اغلب آثار او آوازه بسیاری به دست آوردند و در تمام دنیا روی صحنه به اجرا گذاشته شده. جالب است بدانید که او اشتیاقی به نگه داشتن آثارش نداشت و کلیه‌ی نمایشنامه و شعرهایش بعد از فوت او چاپ و به انتشار درآمد.

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه‌گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه‌نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکروکتاب صوتی مکبث می‌شنویم:

مکبث در تنهایی خود به فکری عمیق و آشفته فرو می‌رود و با خود سخن می‌گوید: کشتن شاه می‌تواند عواقب جبران ‌ناپذیری داشته باشد. به هر دلیلی اگر کسی متوجه این موضوع شود، تمام دارایی من نابود خواهد شد. تمامی افتخاراتی که به واسطه‌ی وفاداری و صداقت در برابر شاه به دست آورده‌ام، از بین خواهند رفت. مرگ شاه در اقامتگاه من، می‌تواند تصویر نامناسبی از من در جامعه ایجاد کند. من باید در اینجا از شاه در برابر قاتلان حفاظت کنم، نه اینکه خود نقشه قتل او را در سر بپرورانم. از طرف دیگر شاه انسانی مهربان و درستکار است که کائنات حامی اوست و قتل چنین فردی، می‌تواند خشم کائنات را در پی داشته باشد. من نمی‌توانم قاتل شاه باشم. باید این موضوع را فراموش کنم.

بانو مکبث وارد می‌شود و مکبث را در حالت آشفته می‌بیند.

بانو مکبث: شاه وارد تالار شده است، چرا به نزد او نمی‌آیی؟

مکبث: دیگر در خصوص قتل شاه صحبتی به میان نمی‌آوریم. او چیزهای زیادی به من بخشیده و پس از جنگ اخیر، اعتبار بسیار زیادی نزد او و مردم پیدا کرده‌ام.

بانو مکبث: آیا امید و حرکت به سمت رویاهای جدید را فراموش کرده‌ای؟ آیا شجاعت چیزی جز حرکت بدون قید و بند در جهت رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب است؟ آیا می‌خواهی از ترس از دست دادن مایملکت، مهم‌ترین دست‌آورد آینده‌ات را از خود دریغ کنی؟ این کاری نیست که مردان حقیقی انجام می‌دهند.

مکبث: برای اثبات مردانگی خود چیزی کم نخواهم گذاشت.

بانو مکبث: می‌توانیم خدمتکاران ویژه شاه را مست کنیم و سپس شاه را به قتل برسانیم. در نهایت خون شاه را بر پیکر خدمتکاران بریزیم و آن‌ها را مسئول مرگ شاه جلوه دهیم. اگر به حرف خود عمل نکنی، نمی‌توانی ادعایی از مردانگی داشته باشی.

مکبث برای نمایش قدرت خود کمی وسوسه می‌شود و سپس تصمیم می‌گیرد آنچه لازم است را به سرانجام برساند.

 ۱ ساعت و ۶ دقیقه، ۶۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
میکروکتاب چیست
۱ دقیقه
درباره کتاب
۱ دقیقه
درباره نویسنده
۱۳ دقیقه
فصل اول
۱۰ دقیقه
فصل دوم
۱۳ دقیقه
فصل سوم
۱۲ دقیقه
فصل چهارم
۱۱ دقیقه
فصل پنجم
۱ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

راهنمای دانلود کتاب صوتی مکبث

برای دانلود کتاب صوتی مکبث و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مکبث

نظرات کتاب صوتی مکبث

سجاد حسینی
۱۳۹۸/۸/۲
مکبث یکی از ارزنده‌ترین اثار ویلیام شکسپیر است که با ساخت و تصور صحنه‌هایی رئال و واقعی شما را تا اخر داستاد با خود میکشد و غرق در کتاب میکند
saeed shiri
۱۳۹۸/۸/۱۰
کتاب بسیار هوشمندانه خلاصه شده بود، اما به نظرم یکمی باید جنبه‌های ادبی این اثر بزرگ پررنگ تر میشد تو خلاصه کردنش.
اشکان معتمد
۱۳۹۹/۸/۱۱
زیبا است اما در مجموع کارى نبود که خیلى گیرا باشه و یکبار خوندنش ضرر نداره
مشاهد همه نظرات (۶)