دانلود کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی

  • از: مارک منسون
  • راوی: دادبه دادمهر
  • ناشر صوتی: سبکتو
  • ۴۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی

مارک منسون در کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی (میکروکتاب)، به شما می‌آموزد که چگونه با شکست مکرر، به موفقیت‌های بیشتری برسید و به راحتی از سختی‌ها و مشکلات روزمره بگذرید. او زندگی شخصی‌اش را در مسیر پرفراز و نشیب کتاب وارد کرده و به همین خاطر شما با کتاب احساس نزدیکی می‌کنید.

تمام انسان‌ها دل‌شان می‌خواهد که یک زندگی آسان و آسوده داشته باشند و به انواع آرزوها و اهدافشان دست پیدا کنند. درست است؟ دقیقاً به همین خاطر است که به هیچ جایی نمی‌رسند. چه شخصی گفته معمولی بودن بد است؟ چه کسی گفته تمام افراد باید در کلیه‌ی زمینه‌ها مهارت فوق‌العاده داشته باشند؟ اصلاً چه کسی گفته که موفقیت به این معنا است که برای ما تعریف شده؟ مارک منسون (Mark Manson) در میکروکتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی (The Subtle Art of Not Giving a F*ck)، از شما می‌خواهد تا این فایل صوتی شگفت‌انگیز را به عنوان کمکی برای زندگی، با فروتنی بیش‌تری بشنوید.

منسون در این کتاب صوتی می‌خواهد به شما بیاموزد که مشغولیت فکری خود را کاهش دهید. به عقیده او کلیه چیزهای باارزش در زندگی توسط پیروز شدن بر تجربه‌های تلخ به دست می‌آید. اگر می‌کوشید از چیزهای منفی رها شوید، تنها نتیجه‌ی عکس به شما می‌دهد؛ فرار از سختی، خود به طرزی سخت و دردآور است. باید چشم‌ها را ببندید و اطمینان داشته باشید که باید این کار را انجام دهید، حتی اگر قرار است با شکست روبرو شوید.

باید بپذیرید که حقیقت مخفی زندگی در این زمینه خلاصه می‌شود: چیزی به عنوان رها شدن از استرس وجود ندارد. باید استرس چیزی را همیشه در درون خود داشته باشید. این موضوع بخشی از طبیعت ما انسان‌هاست که اغلب به چیزی ارزش بدهیم و در نتیجه مشغولیت فکری آن را داشته باشیم. پس پاسخ اساسی آن این خواهد بود که دغدغه‌ی چه چیز را باید داشت؟

امروزه کتاب‌ها و فرهنگ‌ها به دنبال این موضوع هستند که کلیه چیزها را شگفت‌انگیز نمایش دهند و به شما بگویند که تمام چیزهای موجود مثبت‌اند. در واقع بر روی انتظارات مثبت و غیر حقیقی تاکید می‌کنند. توصیه‌هایی که اغلب وجود دارد این است که روی موارد مثبت تمرکز کنید که برای شما وجود ندارد. هر چیزی که صورت مثبت آن مورد تاکید قرار می‌گیرد و شما را مجبور می‌کند آن را با خود ذکر کنید، نشان می‌دهد که شما آن را ندارید.

دستیابی به یک زندگی فوق‌العاده و تلاش برای ایجاد آن خیلی خوب است، اما باید بدانید: زمانی که برای چیزی بیش از حد ارزش قائل باشید، آن چیز سلامت فکری شما را به خطر می‌اندازد. کلید زندگی درست این است که تنها روی چیزهایی متمرکز شوید که برایتان واقعی، ضروری و مهم هستند.

مارک منسون را بیشتر بشناسیم:

مارک منسون، نویسنده، وبلاگ‌نویس و کارآفرین آمریکایی است. او در رشته مدیریت مالی به تحصیل پرداخته، اما علاقه بسیاری به روانشناسی دارد و در این زمینه مطالعات زیادی داشته است. او زمانی که کاملاً ناشناس بود، اولین کتابش را به انتشار درآورد و با اینکه نویسنده‌ای معروف نبود، اما 15 هزار نسخه از کتابش در مدت یکسال به فروش رفت. او همچنان وبلاگش را حفظ کرده و یکی از پرطرفدارترین وبلاگ‌های آمریکاست.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه‌گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه‌نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکروکتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی می‌شنویم:

شاید شما هم در مورد قانون پارکینسون شنیده باشید که می‌گوید «هر کاری، به اندازه‌ زمانِ اختصاص یافته برای آن طول می‌کشد»، حتما با قانون مورفی هم آشنایی دارید که می‌گوید: «هر اتفاقی که ممکن است رخ دهد، حتما رخ خواهد داد». هر موقع خواستید روی کسی تاثیر بگذارید می‌توانید از قانون اجتناب منسون استفاده کنید و آن این است که «هر چیزی که هویت شما را بیشتر تهدید کند، شما از آن بیشتر اجتناب می‌کنید.»

قانون منسون می‌تواند در مورد همه‌ موضوعات خوب یا بد کارآیی داشته باشد. اینکه شما بدانید در کجای این دنیا هستید تا حدی ممکن است برایتان آرام‌بخش باشد، اما هر چیزی که این آرامش را بر هم بزند می‌تواند بسیار ترسناک باشد.

بنابراین اینکه شما بتوانید خود را بشناسید یا خود را پیدا کنید، ممکن است برایتان خطرناک باشد، زیرا می‌تواند شما را در یک نقش ثابت نگه داشته و انتظاراتی غیرلازم را به شما تحمیل کند. چیزی که من می‌گویم این است که شما خودتان را پیدا نکنید و هیچ وقت دنبال شناخت خود نباشید، زیرا این همان چیزی است که باعث می‌شود تا شما پیشرفت کنید و این موضوع باعث می‌شود تا شما چیزهای جدیدی را کشف کنید و البته نکته‌ مثبتی که دارد این است که باعث می‌شود تا شما در قضاوت‌های خود فروتن باشید و تفاوت‌های دیگران را بپذیرید.

 ۱ ساعت و ۱۲ دقیقه، ۹۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
میکروکتاب چیست؟
۱ دقیقه
درباره کتاب
۱ دقیقه
درباره نویسنده
۲ دقیقه
مقدمه
۷ دقیقه
فصل اول: چرخه‌ بازخورد جهنمی
۸ دقیقه
فصل دوم: خوشبختی، یک مشکل است
۶ دقیقه
فصل سوم: شما خاص نیستید
۸ دقیقه
فصل چهارم: ارزش رنج کشیدن
۸ دقیقه
فصل پنجم: شما همیشه در حال انتخاب هستید
۱۰ دقیقه
فصل ششم: شما در مورد همه چیز اشتباه می‌کنید
۵ دقیقه
فصل هفتم: شکست، راهی به جلو است
۶ دقیقه
فصل هشتم: اهمیت نه گفتن
۶ دقیقه
فصل نهم: و آنگاه خواهید مرد
۱ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

راهنمای دانلود کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی

برای دانلود کتاب صوتی هنر ظریف بی‌خیالی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هنر ظریف بی‌خیالی
amir rm
۱۳۹۹/۳/۱۱
یمقدار گنگ هست. خلاصه کردن اصول خاص خودش رو داره و نباید به اصل مطلب آسیب بزنه
زینب کاظمی
۱۳۹۹/۱/۲۱
کتاب خوبی برای روشن شدن نحوه تفکر کردن و تجزیه و تحلیل افکار است. بخصوص برا افرادی که افکار بد تو ذهنشون میاد خوبه.
HOSSEIN HABIBIYAN
۱۳۹۹/۳/۱۴
کتاب خوبیه اگر کسی حوصله خواندن کتاب کاملو نداشته باشه نکات مهمشو میشه از این بدست اورد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۹)