دانلود کتاب صوتی پایان دو قرن سکوت


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پایان دو قرن سکوت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پایان دو قرن سکوت

کتاب صوتی پایان دو قرن سکوت نوشته‌ی امیرحسین حاتمی، از مجموعه «تاریخ ایران: روایتی دیگر»، به بررسی دوران حکومت طاهریان و صفویان و سعی و تلاش ایرانیان برای بازپس‌گیری هویت و فرهنگ خود بعد از دو قرن سلطه اعراب، می‌پردازد.

کتاب صوتی پایان دو قرن سکوت سومین جلد از مجموعه تاریخ ایران: روایتی دیگر است. این مجموعه، دیدی همه‌جانبه، فرهنگی و انتقادی به حوادث و رویدادهای مهم تاریخ ایران در عرصه ایرانِ فرهنگی می‌اندازد. به باور دست‌اندرکاران این مجموعه مطالعه و آگاهی از تاریخ از طریق منابع درست می‌تواند باعث تحکیم هویت ملی، دوری از تندروی‌های قومیتی و مذهبی و در نهایت دوری از یکسونگری‌های اسلامی و باستانی شود.

امیرحسین حاتمی، این کتاب را به روح عبدالحسین زرین‌کوب نویسنده‌ی درخشان ایرانی تقدیم کرده است. این کتاب حاوی شش فصل اصلی است که به ترتیب عبارت‌اند از: «اسلام در ایران»، «سرزمین نور و طلوع»، «پیشگام استقلال ایران»، «رسم‌های نیکو»، «امیرانِ خفته» و «شهریار ایرانی، فرهنگ ایرانی».

در جلد نخست این مجموعه، به بررسی زندگی، شخصیت و حکومت شاه اسماعیل صفوی و صفویان پرداخته شده بود، در این جلد نیز این نکته مورد توجه قرار گرفته که تشکیل دولت ملی و مستقل ایرانی اسلامی صفویان، نتیجه سعی و تلاش پی در پی ایرانیان بوده و یک‌باره صورت نگرفته است. این موضوع گاهی رنگ سیاسی و گاهی حال و هوای فرهنگی و اجتماعی به خود گرفته است.

به عقیده‌ی امیرحسین حاتمی، در دو سده نخست هجری قمری، ایرانیان در سکوت سیاسی بودند و شکست‌های پی‌درپی قیام‌های ملی‌گرایانه ایرانیان نامسلمان، مسیر را برای حرکت‌های فرهنگی و اجتماعی ایرانیان مسلمان مسطح کرده است. به همین دلیل، این کتاب نتیجه‌ی حرکت‌های سیاسی ایرانیان و به دست گرفتن حکومت از طرف آن‌ها را به تصویر می‌کشد و عنوان کتاب هم اشاره‌ای به اثر مشهور عبدالحسین زرین‌کوب در این باره دارد.

کتاب حاضر نشان دهنده‌ی این موضوع است که چه راهکارهایی صورت گرفت تا بستری برای رهایی از سلطه استعمار آماده شود. به عبارتی این کتاب تلاش مردمی را که می‌خواستند از پس فشارهای وارد شده، هویت از دست رفته خود را پس بگیرند، به تصویر می‌کشد؛ مردمی که برای دوباره به اهتزاز درآوردن پرچم فرهنگ این مرز و بوم از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

در قسمتی از کتاب صوتی پایان دو قرن سکوت می‌شنویم:

اوضاع در نیشابور هم چندان ثبات و سامانی نداشت. در این زمان خطری جدی برای محمدبن‌طاهر، برآمدن یعقوب لیث صفاری در سیستان و نیز برآمدن علویان در طبرستان بود. پای یعقوب از طریق پیوستن به گروه مطوعه به تاریخ باز شد. در این زمان که قدرت خلافت رفته رفته رنگ می‌باخت، عناصر هوادار شریعت و مذهب رسمی تدابیر سابق خود را از سرگرفتند، از این رو در شهرها به‌ویژه در زرنج و بست از شهرهای مهم منطقه سیستان، دسته‌های مراقب برای نبرد با خوارج پدید آوردند. از این دسته‌ها در منابع با نام «مطوعه» یا همان غازیان داوطلب سخن گفته شده.

 ۶ ساعت و ۲ دقیقه، ۳۳۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۴ دقیقه
پیش‌گفتار
۲ دقیقه
فصل اول: اسلام در ایران
۳۸ دقیقه
ضمائم فصل اول
۳ دقیقه
فصل دوم: سرزمین نور و طلوع
۲۰ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۳۳ دقیقه
فصل سوم: پیشگام استقلال ایران - بخش اول
۲۵ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۲۴ دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
۲۶ دقیقه
فصل سوم - بخش چهارم
۱۳ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۳۰ دقیقه
فصل چهارم: رسم‌های نیکو - بخش اول
۲۴ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۲۰ دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم
۵ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۳ دقیقه
فصل پنجم: امیران خفته
۳۸ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۴ دقیقه
فصل ششم: شهریار ایرانی، فرهنگ ایرانی
۳۰ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۱۲ دقیقه
نگاه آخر

راهنمای دانلود کتاب صوتی پایان دو قرن سکوت

برای دانلود کتاب صوتی پایان دو قرن سکوت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پایان دو قرن سکوت
fatemeh mehrpour
۱۳۹۹/۲/۲۸
بعد از حمله‌ی اعرابی که از هیچ وحشی گری‌ای دریغ نکردن و حتی به زنان شوهردار هم تجاوز میکردن و خیلی از آثار و تمدن ماها رو از بین بردن، ایران هیچ وقت به دوران شکوه خودش برنگشت. و متاسفانه اونقدری غرق بیشتر...
محسن عبدالهی
۱۳۹۹/۲/۲۸
این نویسنده به تقلید از کتاب دو قرن سکوت عبدالحسین زرین کوب این کتاب را نوشته با یک تفاوت بزرگ که زرین کوب رشادتهای ایرانیان را گفته و به بزرگترین دروغ تاریخ که ایرانیان با قلبی باز اسلام را پذیرفته‌اند میپردازد اما این نویسنده از تسلط و برتری اعراب مینویسد واقعا جای بسی تأسف
وحید بزرگمهر
۱۳۹۹/۲/۲۸
حتما بخونید تا بفهمید چه بلایی سر خودتون و اجدادتون اومده
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۲)