دانلود کتاب صوتی پسر روی جعبه چوبی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پسر روی جعبه چوبی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پسر روی جعبه چوبی

کتاب صوتی پسر روی جعبه چوبی روایتگر زندگی یکی از اعضای فهرست معروف شیندلر است. لئون لایسن در این اثر پرفروش با بازگو کردن خاطراتش از روزهای تاریک جنگ جهانی دوم از نجات یافتن خود و خانواده‌اش توسط قهرمان زندگی‌اش سخن می‌گوید و تصاویر واضحی را از آن دوران سخت به نمایش می‌گذارد.

درباره کتاب صوتی پسر روی جعبه چوبی:

لئون لایسن (Leon Leyson) در زمان جنگ جهانی دوم و حملۀ نازی‌ها به لهستان فقط ده سال داشت. ارتش دشمن، او و خانواده‌اش را به منطقه‌ای به نام گتویی در کراکو بردند. لئون با خوش‌شانسی، مقاومت و ذکاوتش موفق شد جان خود را از سادیسم نازی‌ها به‌خصوص فرماندۀ اردوگاه کار اجباری نجات دهد. سرانجام با زیرکی و بزرگ‌مردی فردی به نام اسکار شیندلر، زندگی او و خانواده‌اش تغییر یافت. نام اعضای خانوادۀ لایسن در فهرست کارگران کارخانۀ شیندلر قرار گرفت، لیستی که بعدها به شهرت جهانی دست پیدا کرد و جان بسیاری از یهودیان اردوگاه‌های مرگ آلمان نازی را نجات داد.

کتاب صوتی پسر روی جعبه چوبی (The Boy on the Wooden Box) که یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز به شمار می‌رود، به شما یادآوری می‌کند که حتی در تاریک‌ترین زمان‌ها، قدرت و شجاعت نجات‌دهندۀ جان آدمی است. لایسن در کتابش خاطرات خود را به عنوان کوچک‌ترین فرد زنده مانده از حادثۀ هولوکاست که در فهرست مشهور شیندلر هم قرار داشت روایت می‌کند و از امید و عزت و نهراسیدن می‌گوید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی پسر روی جعبه چوبی:

- زنا فیندر (از اعضای فهرست شیندلر): کتاب را دوست داشتم و نمی‌توانستم آن را زمین بگذارم. خاطرات لایسن مرا به زمانی دیگر، جهانی دیگر برد که کودکیمان از ما دزدیده شد. جایی که یک شبه به دشمنان کشور تبدیل شدیم، تا آواره و شکنجه شویم و به قتل برسیم فقط به این دلیل که یهودی بودیم. اسکار شیندلر به جهان یاد داد که یک نفر هم می‌تواند تفاوت ایجاد کند و لئون لایسن با شریک کردن ما در زندگی و خاطراتش به حتم این تفاوت را ایجاد کرد.

- اشلی برایان (نویسنده برنده جایزه کورتا اسکات کینگ): خاطرات تراژیک رنج‌های جنگ غالباً ناگفته می‌ماند. گرچه قرار است دیگر جنگ را بررسی نکنیم، اما به شنیدن آن نیاز داریم. پس از سکوتی طولانی، لئون لایسن خاطرات خودش را از جنگ جهانی دوم نوشته است. من کهنه سربازِ آفریقایی - آمریکایی جنگ جهانی دوم هستم و از نبرد نورماندی جان به‌در بردم. داستان لئون مرا به زمانی برگرداند که هر قدم، می‌توانست آخرین قدم باشد. پسر روی جعبه چوبی، داستانی اندوهناک است که با خوش‌شانسی، ‌به التیام قلبی می‌انجامد.

افتخارات و جوایز کتاب پسر روی جعبه صوتی:

- برندۀ جایزه کریستوفر
- جزء پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز

کتاب صوتی پسر روی جعبه چوبی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌های تاریخی و جنگی علاقه‌مند هستید و دوست دارید زندگی واقعی یکی از باز‌ماندگان حادثۀ هولوکاست را بشنوید این رمان برای شماست.

در بخشی از کتاب صوتی پسر روی جعبه چوبی می‌شنویم:

اولین برداشت من از پلاشف به عنوان جهنم روی زمین هرگز تغییر نکرد. فقط یک نگاه کافی بود تا بفهمم آن جا مکانی کاملاً غریبه است. مهم نبود که زندگی در گتو تا چه حد سخت بود، حداقل آن جا جهانی آشنا به نظر می‌رسید. بله ما را مثل ماهی ساردین در چند اتاق جای داده بودند اما اتاق‌ها در آپارتمان‌های معمولی بودند. آن جا خیابان و پیاده‌رو داشت و صداهای شهر از پشت دیوارها به گوش می‌رسید.

پلاشف جهانی غریب بود و روی دو آرامستان یهودی که نازی‌ها تخریبشان کرده بودند ساخته شده بود. آن جا سترون، ملال‌انگیز و آشفته بود. قلوه‌سنگ، خاک، سیم خاردار، سگ‌های وحشی، نگهبانان خطرناک و شیطان‌صفت و تا جایی که چشم کار می‌کرد، هکتارها خوابگاه‌های یکنواخت و خسته‌کننده دیده می‌شد.

صدها زندانی در لباس‌های مندرس با شتاب از کاری به کار دیگر می‌رفتند و نگهبانان اسلحه به دست آلمانی و اوکراینی آن‌ها را تهدید می‌کردند. نگهبانان بلافاصله ما را براساس جنسیت تفکیک کردند. لخ‌لخ‌کنان به خوابگاه تعیین شده برای بخش مردان رفتم. امیدم برای یافتن خانواده‌ام وقتی بر باد رفت که فهمیدم برای مدتی نامعلوم باید آن جا بمانم. اصلاً نمی‌دانستم پدرم و دیوید کجا ممکن است باشند؟ با تنها چیز ارزشمندی که داشتم – فلاسک شیشه‌ای – میراث من از آقای لوفتیک و پتویم، داخل یکی از طبقات باریک چوبی خزیدم و دراز کشیدم. شدیداً گرسنه اما بدون میلی به غذا در اتاقی شلوغ پر از غریبه‌های مهربان، فوراً به نسیان خواب فرورفتم.

 ۵ ساعت و ۱۲ دقیقه، ۲۹۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۴۳ دقیقه
قسمت اول
۲۹ دقیقه
قسمت دوم
۲۵ دقیقه
قسمت سوم
۲۰ دقیقه
قسمت چهارم
۲۸ دقیقه
قسمت پنجم
۲۴ دقیقه
قسمت ششم
۳۳ دقیقه
قسمت هفتم
۲۹ دقیقه
قسمت هشتم
۲۰ دقیقه
قسمت نهم
۳۰ دقیقه
قسمت دهم
۳۲ دقیقه
قسمت یازدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی پسر روی جعبه چوبی

برای دانلود کتاب صوتی پسر روی جعبه چوبی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پسر روی جعبه چوبی

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
اتوبیوگرافی، خاطرات، مجموعه ادبیات ترجمه، کتاب پسرکی روی جعبه چوبی، کتاب پسرکی روی جعبۀ چوبی، کتاب پسرکی روی جعبه ی چوبی، کتاب پسر روی جعبۀ چوبی، کتاب پسر روی جعبه ی چوبی، برنده جایزه کریستوفر، پرفروش ترین نیویورک تایمز، کتاب پرفروش، رمان پرفروش خارجی، داستان تاریخی، دانلود داستان تاریخی، داستان تاریخی خارجی، دانلود رمان تاریخی، رمان تاریخی خارجی، رمان تاریخی، دانلود رمان تاریخی خارجی، جنگ جهانی دوم، رمان های جنگ جهانی دوم، رمان های مربوط به جنگ جهانی دوم، خاطرات جنگ جهانی دوم، داستان های جنگ جهانی دوم، جنگ جهانی دوم در لهستان، رمان جنگ جهانی دوم، فهرست شیندلر، جنگ جهانی، داستان جنگ جهانی دوم، داستان جنگ، داستان جنگی، رمان جنگ، رمان جنگی خارجی، دانلود رمان جنگی، رمان جنگی، لئون لیسون، سرگذشتنامه یهودیان لهستان، سرگذشتنامه کودکان یهودی در هولوکاست، خاطرات قتل عام یهودیان، نجات یهودیان در جنگ جهانی دوم، سرگذشتنامه زندانیان اردوگاه های اسیران، دانلود رمان خارجی، دانلود داستان خارجی، رمان خارجی، داستان خارجی، رمان ترجمه شده، دانلود داستان ترجمه شده، داستان و رمان اجتماعی خارجی، دانلود رمان اجتماعی خارجی، داستان ترجمه شده، هولوکاست، سرگذشتنامه، بیوگرافی، The boy on the wooden box، Leon Leyson