دانلود کتاب صوتی چرکنویس


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چرکنویس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی چرکنویس

کتاب صوتی چرکنویس نوشته‌ی بهمن فرزانه، داستانی نوستالژیک و دل‌نشین است که زندگی دو دوست که عاشق و شیفته‌ی سینما هستند را به نمایش می گذارد.

درباره‌ی کتاب صوتی چرکنویس:

بهمن فرزانه‌ را پیش‌ از این‌ در محافل‌ ادبی، به‌ عنوان‌ یک‌ مترجم‌ خبره و درخشان ‌می‌شناختند. اکنون این مترجم مشهور ادبیات آمریکای لاتین و ایتالیا، دست به نگارش رمان چرکنویس زده است. این اثر دومین کتاب از اوست که در آن به روایت داستانی خاطره‌انگیز می‌پردازد. داستان از تهران قدیم آغاز می‌شود و آرام آرام به زمان حال می‌رسد و داستان‌ خاطرات‌ یک‌ ارباب‌ و نوکر شیفته‌ی سینما را روایت‌ می‌کند‌.

در این کتاب صوتی داستانی نوستالژیک نهفته است که زیبایی را در قالب واقع‌گرایانه شرح می‌دهد و زندگی دو دوست را شرح می‌دهد. این رمان دارای شروع بسیار زیبا و شنیدنی است و در عین‌حال ادامه داستان و انتهای آن پر از پرسش، پیچیدگی و غافلگیری است.

خلاصه‌ای از کتاب صوتی چرکنویس:

این رمان دارای دو شخصیت اصلی به نام‌های بهرام و قاسم است که از کودکی با هم بزرگ شده‌اند و اکنون هم در کنار هم زندگی می‌کنند و بسیار با یکدیگر رفیق و صمیمی هستند. تنها تفاوت آن‌ها فاصله‌ی طبقاتی‌شان بود، زیرا بهرام در خانواده‌ی ثروتمند و پولداری به دنیا آمده بود، اما قاسم در خانواده فقیر و تنگ‌دست.

در حقیقت این رمان داستان ارباب و نوکری را شرح می‌دهد که هر دوی آن‌ها به سینما و فیلم علاقه‌ی خاصی دارند و همین موضوع هم موجب نزدیک‌تر شدن آن‌ها به هم شده بود. علاقه شدید این دو به سینما و فیلم داستان‌های هیجان‌انگیزی را رقم می‌زند و همچنین در کنار این جذابیت رویدادهای تلخ و محزون کننده‌ای هم اتفاق می‌افتد که شما را حیرت‌زده می‌کند.

بهمن فرزانه را بیشتر بشناسیم:

بهمن فرزانه مترجم و نویسنده‌ا‌ی فوق‌العاده است که در سال 1317 در ایران به دنیا آمد و در سال 1959 برای ادامه تحصیل به ایتالیا رفت. او در سن 26 سالگی نخستین کتاب از تنسی ویلیامز را ترجمه کرد. او کتاب‌های فراوان و بی‌نظیری را ترجمه کرده و ترجمه کتاب عذاب وجدان نیز در نمایشگاه بین‌المللی کتاب سال 1380 به‌عنوان بهترین ترجمه شناخته شد. آخرین رمانی که او ترجمه کرد کتاب صدسال تنهایی بود که مورد علاقه اشخاص زیادی قرار گرفت. او در 17 بهمن 1392 در سن 75 سالگی به دلیل بیماری در بیمارستان دار فانی را وداع گفت و در قطعه نام‌آوران بهشت‌زهرا به خاک سپرده شد.

دیگر آثار ترجمه شده‌ی فرزانه عبارت‌انداز: دوازده داستان سرگردان، عروسک فرنگی، عذاب وجدان، به‌نوبت، صدسال تنهایی و...

در بخشی از کتاب صوتی چرکنویس می‌شنویم:

«مام نامه‌های گیتی به اسم قاسم به خواربارفروشی سر خیابان دولت می‌آمدند. او به تمام جریان آن «دختره» آگاه است. بله، همان دختره که دماغ کوفته‌ای داشت. قاسم می‌گفت: «دوشس بنده خیلی از او خوشگل‌تر است. البته چشمان قشنگی دارد ولی آن دماغ چیست؟» گاه تنها عکسی را که از گیتی دارم بیرون می‌کشم و می‌بینم که حق با اوست. دماغ کوفته‌ای داشته است؛ عکس سیاه و سفید شش در چهار. به نظرم مال زمان دبیرستان است. پشت آن با جوهر سبز نوشته: «به تو، به امید آینده.» از بس آن را دست‌مالی کرده‌ام، جوهر آن کم رنگ شده. همان دو سه کلمه هم با هم قاطی شده‌اند. شده است مثل تلفن‌بازی بچگی. «به امید آینده» ولی آینده من چه بوده است؟ سال‌هایی خالی و ساکت در داخل خانه و سال‌هایی پر سر و صدا، پر از «انقلاب» و پر از «جنگ» در خارج از خانه. من «آینده» نمی‌خواستم. زمان حال هم که هرگز وجود ندارد. حالا با نوشتن این خاطرات دارم به گذشته متوسل می‌شوم. به قول قاسم که چیزی از افعال سردر نمی‌آورد، به آن افعال روی آورده‌ام. به «ماضی» آن هم «ماضی بعید».

 ۶ ساعت و ۴۸ دقیقه، ۳۸۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۳۲۰۰۰ ت - 9.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۵ دقیقه
فصل اول
۱۳ دقیقه
فصل دوم: قسمت اول
۱۵ دقیقه
فصل دوم: قسمت دوم
۱۶ دقیقه
فصل دوم: قسمت سوم
۱۵ دقیقه
فصل دوم: قسمت چهارم
۱۵ دقیقه
فصل دوم: قسمت چهارم
۱۶ دقیقه
فصل دوم: قسمت پنجم
۱۶ دقیقه
فصل دوم: قسمت ششم
۱۲ دقیقه
فصل سوم
۱۳ دقیقه
فصل چهارم: قسمت اول
۱۶ دقیقه
فصل چهارم: قسمت دوم
۹ دقیقه
فصل چهارم: قسمت سوم
۱۰ دقیقه
فصل چهارم: قسمت چهارم
۱۶ دقیقه
فصل چهارم: قسمت پنجم
۱۴ دقیقه
فصل چهارم: قسمت ششم
۱۸ دقیقه
فصل چهارم: قسمت ششم
۱۳ دقیقه
فصل چهارم: قسمت هشتم
۱۶ دقیقه
فصل چهارم: قسمت نهم
۱۴ دقیقه
فصل چهارم: قسمت نهم
۱۸ دقیقه
فصل چهارم: قسمت نهم
۱۳ دقیقه
فصل چهارم: قسمت نهم
۱۶ دقیقه
فصل پنجم: قسمت دوم
۱۲ دقیقه
فصل پنجم: قسمت سوم
۱۶ دقیقه
فصل پنجم: قسمت چهارم
۱۵ دقیقه
فصل پنجم: قسمت پنجم
۱۵ دقیقه
فصل پنجم: قسمت ششم
۱۵ دقیقه
فصل ششم
۱۵ دقیقه
فصل هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی چرکنویس

برای دانلود کتاب صوتی چرکنویس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  چرکنویس

نظرات کتاب صوتی چرکنویس

فریده ملایی
۱۳۹۹/۶/۱۰
جالب و آموزنده بود
مشاهد همه نظرات (۱)