دانلود کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا

کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا نوشته‌ی جان پی. استرلکی، داستانی تمثیلی و نمادین دارد و قصه مردی را به تصویر می‌کشد که در جست‌وجوی حقیقت و آرامش راهی یک سفر بیرونی و درونی می‌شود و در نهایت نگرشش نسبت به زندگی تغییر عمیقی می‌کند. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین آثار در حوزه خودیاری و معنویت است.

درباره کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا:

آیا تاکنون از خودتان پرسیده‌اید که چرا در این دنیا زندگی می‌کنید؟ آیا کارهایی هر روزه انجام می‌دهید، شما را به معنا و حقیقت زندگی نزدیک‌تر می‌کنند؟ جان پی. استرلکی در کتاب کافه‌ای به نام چرا (The Why Café) زندگی مردی به نام جان را روایت می‌کند که برای اندکی تفکر و دور بودن از کارهای روزمره به سفر می‌رود. او زمان درازی‌ست که در اندیشۀ معنا و مفهوم زندگی است و می‌کوشد تا آن را دریابد. به عقیده جان کار کردن به مدت طولانی و در برابر آن دریافت حقوق نمی‌تواند همان معنای زندگی تلقی شود. او از معاملۀ زندگی در مقابل پول به ستوه آمده و به چندین روز استراحت احتیاج دارد. از این رو به سفر می‌رود اما مسیر را گم می‌کند و به کافه‌ای به نام چرا وارد می‌شود. همان جایی که شروع داستان است و زبان نویسنده برای بازگو کردن حقایق باز می‌گردد.

جان در یک کافۀ کوچک در مکانی دورافتاده بر سر یک دوراهی می‌ماند. او می‌خواست پیش از ادامه دادن به سفر، کمی استراحت کند و غذا بخورد اما حادثه‌ای رخ می‌دهد که تمام نقشه‌هایش را دچار تغییر می‌کند. در منوی این کافه در کنار غذاهای همیشگی، سه پرسش وجود دارد که توجه همگان را به خود جلب می‌کند: «چرا اینجا هستی؟ آیا از مرگ می‌ترسی؟ آیا از زندگی راضی هستی؟»

جان با بهره‌مندی از این غذای روح و با راهنمایی‌ها و کمک‌های سه نفری که در کافه با آن‌ها روبه‌رو می‌شود، سفری خودشناسانه را شروع می‌کند که او را به سوی سواحل هاوایی سوق می‌دهد. او در حین سفر، روشی نو برای زندگی و خودش می‌یابد و می‌آموزد که از چیزهای به نظر بی‌ارزش، چه درس‌های مهم و بزرگی می‌توان یاد گرفت.

شاید در نگاه اول تصور کنید کتاب کافه‌ای به نام چرا یک رمان کوتاه است اما بعد از کمی گوش دادن به آن متوجه خواهید شد که متن کتاب به شدت تمثیلی است. جان پی. استرلکی در فصل پایانی کتاب از این تمثیل‌ها رمزگشایی می‌کند و کم‌کم هدف مهم و واقعی کتاب را برای کمک به دستیابی شما به معنای حیات مطرح می‌کند.

این کتاب که نخستین اثر نویسنده به شمار می‌رود در سال 2002 منتشر شد و موفقیت‌های فراوانی در 24 کشور جهان را به دست آورد و طی یک سال بیش از ده هزار نسخه از آن به فروش رسید. این کتاب در کشورهای اتحادیه اروپا در زمرۀ پرفروش‌ترین کتاب سال 2018 برای هفته‌های متوالی قرار گرفت. در ابتدا نام این اثر «چرا اینجا هستید» بود که در چاپ‌های بعدی به «کافه‌ای به نام چرا» تغییر نام پیدا کرد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا:

- ژرف... راهنمایی برای زندگی. (Orlando Sentinel)
- کتاب «کیمیاگر» برای قرن بیست و یکم. (RBA Libros)
- به محض این که وارد دنیای این کتاب شوید، نمی‌خواهید که آن را کنار بگذارید. (Midwest Book Review)

کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌هایی با درون‌مایه روانشناسی علاقه‌مند هستید این کتاب را از دست ندهید. کتاب کافه چرا یک انتخاب مناسب برای افرادی است که در پی معنای زندگی خود هستند و کتاب‌های دیگر روانشناسی و خودسازی به علت اشاره بی‌پرده و صریحشان به این مسائل تاکنون نتوانسته‌اند به آن‌ها کمکی کنند.

جان پی. استرلکی را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده پرفروش کتاب‌های انگیزشی و الهام بخش است که آثارش به 41 زبان دنیا ترجمه شده و بیش از 6 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است. جان پی. استرلکی (John Strelecky) در سن سی و سه سالگی درگیر یک اتفاق عجیب شد که زندگی‌اش را به کل دگرگون کرد و پس از آن تصمیم گرفت تا داستان کافه‌ای به نام چرا را بنویسد. در عرض یک سال این کتاب در سراسر جهان خوانندگانی پیدا کرد و جز آثار پرفروش سال‌های 2015، 2016، 2017، 2018 و 2019 شد.

پیام‌ها و نوشته‌های استرلکی در برنامه‌های تلویزیونی و رادیو میلیون‌ها مخاطب دارد و به همین خاطر اپرا وینفری، آنتونی رابینز و دیپاک چوپرا او را به عنوان یکی از صد رهبر الهام بخش در زمینه رشد شخصی انتخاب کردند.

در بخشی از کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا می‌شنویم:

به غذاهایی که روی میز بود حمله‌ور شدم، همچنان که با ولع به جان املت، تست و میوه‌ها افتاده بودم کیسی از راه رسید. «در چه حالی جان؟» انگشت اشاره‌ام را در هوا نگه داشتم. این حرکت در همه جا دنیا به زبان بی‌زبانی حاکی از این است که لطفا یک لحظه فرصت بدهید آنقدر غذا در دهانم چپانده‌ام که راه نفسم بند آمده و نمی‌دانم آن را چطور پایین بدهم.

چند لحظه بعد بالاخره توانستم جوابش را بدم. «خوبم، خیلی خوب! غذا معرکه‌اس.» «انگار روحیه‌ات بهتر شده ها؟» روحیه‌ام بهتر شده بود. آن ناراحتی که هنگام ورود به کافه وجودم را تسخیر کرده بود، تقریبا به کل از میان رفته بود. آنقدر سرم گرم سوال چرا اینجا هستید شده بود که سایر مسائل در درجه دوم اهمیت قرار داشت. حتی املت خوشمزه‌ای هم که می‌خوردم نتوانسته بود مرا از این فکر بیرون بیاورد.

 ۲ ساعت و ۳۷ دقیقه، ۱۴۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۴۰۰، قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۴ دقیقه
پیشگفتار
۲۵ دقیقه
بخش یک
۲۴ دقیقه
بخش دو
۳۰ دقیقه
بخش سه
۳۱ دقیقه
بخش چهار
۲۴ دقیقه
بخش پنج

راهنمای دانلود کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا

برای دانلود کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کافه‌ای به نام چرا

نظرات کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.