دانلود کتاب صوتی گزینه ب؛ مواجه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گزینه ب؛ مواجه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی گزینه ب؛ مواجه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی

کتاب صوتی گزینه ب؛ مواجه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی اثر شریل سندبرگ، یک کتاب قدرتمند، الهام‌بخش و آموزنده در زمینه ساختن انعطاف‌پذیری و دوام آوردن در مواجهه با سختی‌های اجتناب‌ناپذیر زندگی است.

شریل سندبرگ پس از مرگ ناگهانی همسرش احساس می‌کرد که دیگر او و فرزندانش هرگز از صمیم قلب شاد نخواهند شد و رنگ واقعی شادی را به خود نخواهند دید. او می‌گوید: «احساس می‌کردم در یک خلا گرفتار شده و به یک پوچی عمیق در قلبم رسیده بودم و این حالت باعث می‌شد حتی نتوانم درست نفس بکشم.» دوستش، آدام گرانت، که روانشناسی در دانشگاه وارتون بود به او گفت که باید مراحل سخت و دشواری را بگذارند تا بتوانند از این تجربیات طاقت فرسا بهبود یابند و دوباره به زندگی برگردند. همه ما با یک میزان انعطاف‌پذیری ثابتی به دنیا نیامده‌ایم. انعطاف‌پذیری همانند عضله‌ایی است که باید رویش کار کنیم و آن را بسازیم.

این کتاب ترکیبی از بینش‌ها و ایده‌های شخصی شریل با تحقیقات آگاهی‌بخش آدام در زمینه توانایی مواجهه با سختی‌ها می‌باشد. شریل با شروع داستان از جایی که متوجه مرگ همسرش، دیو گلدبرگ، شد، برایمان از غم و اندوه حاد و انزوایی که بعد از آن برایش به وجود آمد، می‌گوید. اما این کتاب تنها به موضوع زندگی شریل نمی‌پردازد و پا را فراتر گذاشته و می‌گوید که چگونه مردم در طیف‌های مختلف تواسته‌اند به سختی‌هایی همچون بیماری، از دست دادن شغل، تجاوز جنسی، بلایای طبیعی و خشونت جنگ غلبه نمایند. داستان زندگی همه این انسان‌ها ظرفیت روح انسان را برای استقامت و کشف دوباره شادی نشان می‌دهد.

انعطاف‌پذیری و مقاومت، از اعماق وجود ما و حمایت‌هایی که در بیرون وجود دارد، نشات می‌گیرد. حتی بعد از عمیق‌ترین و وحشتناک‌ترین حوادث، می‌توان با رسیدن به معنا و مفهومی عمیق‌تر و به دست آوردن لذت و شادی بیشتر در زندگی رشد کرد. «گزینه ب» نحوه کمک به دیگران در شرایط بحرانی، بالا بردن حس همدردی با دیگران، پرورش کودکان قوی و محکم و داشتن یک خانواده و جامعه منعطف را به ما نشان می‌دهد.

آدام گرانت (Adam Grant) یک روانشناس و استاد ارشد دانشگاه وارتون و نویسنده کتاب‌های پرفروشی «اصلی‌ها» و «بده و بستان» است. او یکی از متخصصان برجسته در زمینه یافتن انگیزه و معنابخشی به زندگی و چگونه سخاوتمندانه‌تر و خلاق‌تر زندگی کردن می‌باشد. جوایزی را از انجمن روانشناسی آمریکا و بنیاد ملی علوم دریافت کرده است و یکی از نویسندگان کمکی نیویورک تایمز است و همراه با همسر و سه فرزند خود در فیلادلفیا زندگی می‌کند.

شریل سندبرگ (Sheryl Sandberg) یکی از رهبران کسب‌وکار و یک فرد نوع دوست و از مدیران کلیدی شرکت فیسبوک است. او نویسنده کتاب پرفروش «تغییر مسیر؛ زنان، شغل و میل به پیشرفت» است.

در قسمتی از کتاب گزینه ب می‌شنویم:

دیو می‌گفت در یک نگاه عاشقم شده ولی باید زمانی طولانی صبر می‌کرد تا من از این مراحل عبور کرده و حضورش را حس کنم. دیو همیشه چند قدم جلوتر از من بود. اما بالاخره به او رسیدم. درست شش سال و نیم بعد از دیدار اولمان در سینما، با نگرانی، یک سفر یک هفته‌ایی با هم برنامه‌ریزی کردیم و می‌دانستیم این سفر یا رابطه ما را وارد یک مسیر تازه می‌کند و یا یک دوستی عمیق را خراب می‌کند. یک سال بعد ازدواج کردیم.

دیو سنگ صبورم بود. زمانی که ناراحت و عصبی بودم به من آرامش می‌داد. وقتی نگران بودم، می‌گفت همه چیز درست می‌شود، نگران نباش. وقتی مطمئن نبودم باید چه کار کنم، کمکم می‌کرد راهم را پیدا کنم. مثل تمام کسانی که ازدواج می‌کنند، ما هم فراز و نشیب‌های خودمان را داشتیم. با این حال دیو باعث شد احساس کنم کسی هست که عمیقا درکم می‌کند و باعث شد حمایت واقعی و یک عشق واقعی و کامل را تجربه کنم. همیشه با خودم می‌گفتم دلم می‌خواهد برای باقی عمرم سرم را روی شانه‌های دیو بگذارم و با تکیه به شانه‌های امنش زندگی کنم.

 ۶ ساعت و ۲۱ دقیقه، ۲۶۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۸ دقیقه
مقدمه
۳۸ دقیقه
فصل اول: دوباره نفس کشیدن
۳۰ دقیقه
فصل دوم: بیرون کردن فیل از اتاق
۲۹ دقیقه
فصل سوم: پلاتینیوم قوانین دوستی
۴۲ دقیقه
فصل چهارم: خود دلسوزی و اعتماد به نفس
۳۹ دقیقه
فصل پنجم: حرکت رو به جلو
۲۴ دقیقه
فصل ششم: برگشت به شادی
۴۷ دقیقه
فصل هفتم: پرورش بچه‌های مقاوم‌تر و منعطف‌تر
۳۲ دقیقه
فصل هشتم: مقاوم شدن و انعطاف‌پذیری همراه با هم و با کمک هم
۳۱ دقیقه
فصل نهم: شکست و یادگیری در محل کار
۴۳ دقیقه
فصل دهم: دوباره عشق، دوباره شادی و خنده

راهنمای دانلود کتاب صوتی گزینه ب؛ مواجه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی

برای دانلود کتاب صوتی گزینه ب؛ مواجه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  گزینه ب؛ مواجه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی
علی محمودی
۱۳۹۶/۸/۲۵
بسیار کتاب تاثیر گذاری بود
لازم به عنوانه که خانم شریل سندبرگ (نویسنده کتاب) یکی از مدیران عالی شبکه اجتماعی فیسبوکه
Darya 1365
۱۳۹۶/۸/۲۴
تشکر از شما بایت این کار زیبا
Mohammad Mehdi Hassani
۱۳۹۶/۸/۲۵
همین که صوتی هست فوق‌العاده است
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۱)