دانلود کتاب طراحی زندگی: چگونه یک زندگی لذت بخش و زیبا برای خودتان بسازید


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب طراحی زندگی: چگونه یک زندگی لذت بخش و زیبا برای خودتان بسازید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب طراحی زندگی: چگونه یک زندگی لذت بخش و زیبا برای خودتان بسازید

بیل برنت و دیو اوانز در کتاب طراحی زندگی: چگونه یک زندگی لذت بخش و زیبا برای خودتان بسازید، به شما کمک می‌کنند تا مسیر و راه زندگی خود را به بهترین شکل و صورت تغییر دهید و خالق زندگی خودتان باشید.

مطمئناً می‌دانید که هیچ کتابی بی‌دلیل در هیچ جای جهان پرفروش نمی‌شود. کتاب طراحی زندگی (Designing Your Life) به پرفروش‌ترین کتاب آمریکا سال 2016 می‌باشد. کتاب شگفت‌انگیزی که به گفته نویسندگانش زمانی باید آن را مطالعه کنید که هدفتان ایجاد یک زندگی عاشقانه است. این اثر در حقیقت یک راهنمای عملی برای طراحی زندگی شغلی و شخصی شماست و به شما ابزارها و راهکاری موردنیازتان را ارائه می‌کند تا بعد از طراحی زندگی‌تان، خودتان نیز از نتایج آن متعجب شوید. کتاب طراحی زندگی باورهای ناکارآمد در زندگی را معرفی می‌کند و آن‌ها را در چهارچوب‌های تازه طراحی زندگی می‌گنجاند.

به اطرافتان نگاه کنید. به خانه، صندلی‌ای که روی آن نشسته‌اید و گوشی هوشمندی که در دست دارید بنگرید. تمام وسایلی که اطراف شما را احاطه کرده‌اند توسط یک نفر طراحی شده‌اند.

مشکل ناتوانی در گوش دادن به موسیقی و آهنگ‌های بسیار، بدون آنکه کیفی مملو از سی دی با خود حمل کنید دلیلی بر اختراع یک قطعه کوچک که به پیراهن متصل شده و هزاران آهنگ را در خود دارد بوده است. در حال حاضر صدای مزاحم یک ساعت زنگ‌دار به عنوان یک مشکل بزرگ در طراحی‌های جدید به نظر نمی‌رسد اما درگذشته برای کسانی که نمی‌توانستند با صدای خشن زنگ ساعت راحت از خواب بیدار شوند مشکل بزرگی بود.

زیبایی‌شناسی نمونه‌ی واضح دیگری است پیرامون اثبات این نکته که هیچ راه‌حل درستی که طراحان روی آن کار کنند وجود ندارد. برای مثال ماشین‌های ورزشی با عملکرد بالا در جهان وجود دارند و همه‌ی آن‌ها حس سرعت را القا می‌کنند، اما پورشه هرگز شبیه فراری نیست. هردوی آن‌ها به‌طور حرفه‌ای مهندسی‌ شده‌اند و هر دو دارای اجزای تقریباً مشابهی هستند اما هرکدام یک جنبه‌ی زیبایی‌شناختی کاملاً متفاوت را نشان می‌دهند. زیبایی‌شناسی شامل احساسات انسانی است و ما درک کرده‌ایم وقتی احساسات درگیر می‌شود؛ تفکر طراح، بهترین ابزار برای حل مسئله است.

زندگی شما اگر به خوبی طراحی ‌شده باشد یک نگاه و احساس خوب را با خودش به همراه دارد. نوع تفکر طراحانه به شما در حل مسائل طراحی زندگی کمک خواهد کرد.

هر چیزی که زندگی روزمره ما را آسان‌تر، کارآمدتر و لذت‌بخش‌تر بسازد در پاسخ به مسئله‌ای آمده است و تقریباً تمامی طراحان در جهان به دنبال حل مسئله هستند. تمام فضاهایی که در آن‌ها زندگی، کار و بازی می‌کنید به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا فضاهای بهتری برای کار و زندگی باشند. مهم نیست به کجای دنیای پیرامون بنگرید، در هرجایی شما می‌توانید مزایای تفکر طراحانه را ببینید.

شما می‌خواهید مزایای طراحی تفکر را در زندگی خود ببینید. طراحی در ایجاد یک زندگی سرد نقش دارد اما با استفاده از طراحی تفکر می‌توانید یک زندگی پرمعنی، شاد و پربار داشته باشید. بدون توجه به سن یا گذشته‌ای که داشتید و وضع کنونی‌تان شما می‌توانید از طراحی تفکر برای طراحی حرفه و زندگی‌تان بهره گیرید. زندگی خوب طراحی شده یک زندگی مولد، خلاق، کارآمد، متغیر و تکامل ‌یافته است و احتمال شگفت‌زده شدن همواره وجود دارد. در یک زندگی خوب طراحی ‌شده شما از آنچه تصور می‌کنید فراتر خواهید رفت.

بیل برنت (William Burnett) و دیو اوانز (David J Evans) در این کتاب به این نکته تأکید می‌کنند که طراحی زندگی راه پیش‌روی ماست. طراحان، چیزهایی را که هنوز وجود ندارند تصور می‌کنند، آن‌ها را می‌سازند و سپس جهان تغییر می‌کند. شما نیز می‌توانید این کار را در زندگی‌ انجام دهید.

شما می‌توانید یک شغل و نوع زندگی که وجود ندارد را تصور کنید و می‌توانید آن آینده را برای خود بسازید و در نتیجه زندگی‌تان تغییر خواهد کرد. اگر زندگی شما چنین زیبا شود، طراحی زندگی می‌تواند باز هم کمک کند تا آن را حتی بهتر از این هم بسازید. زمانی که شما مانند یک طراح فکر می‌کنید، زمانی که مشتاق به پرسیدن سؤالات هستید، زمانی که می‌فهمید که زندگی درباره‌ی طراحی چیزهایی است که قبلاً وجود نداشته است، پس زندگی شما نیز می‌تواند به شکلی که هرگز تصورش را هم نمی‌کردید تغییر یابد. قبل از اینکه شما بتوانید طراحی زندگی خود را انجام دهید، باید یاد بگیرید همچون طراحان فکر کنید.

این کتاب به شما کمک می‌کند تا همچون یک طراح فکر کنید و آینده‌ خود را بسازید. این اثر قصد دارد شما را با چالش‌های طراحی زندگی روبه‌رو کند تا همان کنجکاوی و خلاقیت که منجر به اختراع لامپ و اینترنت شد را داشته باشید. زمان آن رسیده که شروع به متفاوت فکر کردن، کنید.

خواندن کتاب طراحی زندگی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

شما قصد دارید بهترین را بسازید و این مسیر، مسیری سرگرم‌‌کننده و شاد باشد؟ شما می‌خواهید یک تغییر شغلی داشته باشید؟ پس این کتاب به شما کمک خواهد کرد تا تغییر کنید اما نه با نشستن و تصمیم گرفتن بلکه با عمل کردن.

در بخشی از کتاب طراحی زندگی می‌خوانیم:

مایکل در زندگی شاد بود. یک پسر محبوب و دوست‌داشتنی که در دانشگاهی کوچک در مرکز کالیفرنیا تحصیل می‌کرد. او ورزش می‌کرد و همواره با دوستانش بود و از زندگی‌ای که داشت بسیار خشنود بود. مایکل زمان زیادی را برای برنامه‌ریزی آینده سپری نمی‌کرد و فقط کاری که پیش رویش بود را انجام می‌داد.

مادر مایکل برنامه‌های بسیاری داشت. او برای مایکل دانشگاه و رشته‌ی تحصیلی را انتخاب کرد. مایکل فقط به دنبال برنامه‌ی مادرش بود. او از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد، ازدواج کرد و برای کار به آمستردام رفت.

مایکل در زندگی خوشحال بود اما هیچ‌وقت به دنبال آنچه می‌خواست نرفت و به دیگران اجازه می‌داد مسیر زندگی‌اش را تعیین کنند که این امر تابه‌حال مفید واقع‌ شده بود. بعد از مدتی با همسرش به کالیفرنیا برگشتند و هر دو در شرکت‌های بسیار عالی مشغول به‌کار شدند و آغاز مشکلات همین‌جا بود. هرچند او کارش را بسیار عالی انجام می‌داد؛ اما احساس گیجی و بدبختی می‌کرد.

حس بدبختی جدید او را سردرگم کرده بود. او نمی‌دانست کجا برود و چه کند. برای اولین بار در زندگی برنامه‌ی او کار نمی‌کرد و بدون هیچ هدفی، مایکل احساس می‌کرد از دست‌ رفته است.

 ۱۵۲ صفحه، ۷۶۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-96577-9-7 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل 1: از جایی که هستید شروع کنید
فصل 2: قطب‌نما بسازید
فصل 3: مسیریابی
فصل 4: در مشکلات گیر نیفتید
فصل 5: زندگی‌تان را طراحی کنید
فصل 6: نمونه‌گیری
فصل 7: چگونه بیکار می‌مانیم؟
فصل 8: طراحی شغل رویایی
فصل 9: انتخاب شادکامی
فصل 10: ایمنی در برابر شکست
فصل 11: ساختن تیم

راهنمای دانلود کتاب طراحی زندگی: چگونه یک زندگی لذت بخش و زیبا برای خودتان بسازید

برای دانلود کتاب طراحی زندگی: چگونه یک زندگی لذت بخش و زیبا برای خودتان بسازید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  طراحی زندگی: چگونه یک زندگی لذت بخش و زیبا برای خودتان بسازید
Saeed Mohebi
۱۳۹۹/۴/۵
واقعا عالیه ادم متحول میشه باهاش
hamed haddadi
۱۳۹۹/۷/۳۰
واقعا کتاب خوبیه و یه چیزی به ادم اضافه میکنه، چون راهکار‌های عملی میده نه صرفا تئوریجات، اگر کسی در تصمیم گیری هاش مردده یا نمیدونه کدوم مسیر براش بهتره، این کتاب میتونه کمک کننده باشه
ملاحی ملاحی
۱۳۹۹/۱۱/۲۴
ترجمه ش خوبه یا ترجمه سیمین موحد بهتره؟
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)