معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی مقدمه‌ای بر مالیه رفتاری

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی مقدمه‌ای بر مالیه رفتاری
قیمت:
26700 تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی مقدمه‌ای بر مالیه رفتاری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی مقدمه‌ای بر مالیه رفتاری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی مقدمه‌ای بر مالیه رفتاری

موریس آلتمن در خلاصه کتاب صوتی مقدمه‌ای بر مالیه رفتاری به تحلیل عوامل روان‌شناختی و تأثیر آن بر بازارهای کارا و ناکارا می‌پردازد. شنیدن این کتاب به شما کمک می‌کند با تفاوت‌های اقتصاد سنتی و رفتاری به عنوان دو رویکرد مهم اقتصادی آشنا شوید و دانش مالیه‌ی رفتاری را به عنوان یکی از زیرشاخه‌های اقتصاد معاصر بشناسید.

درباره‌ی خلاصه کتاب صوتی مقدمه‌ای بر مالیه رفتاری

مالیه‌ی رفتاری، جزو زیرشاخه‌های اقتصاد رفتاری است که به تأثیر عوامل روان‌شناختی بر انتخاب‌های مالی سرمایه‌گذاران توجه نشان می‌دهد. این دانش به تحلیل‌گران اقتصادی نشان می‌دهد تعصبات مختلف چطور می‌توانند به ناهنجاری‌ بازارها منجر شوند و خصوصاً به افزایش یا کاهش قیمت سهام بینجامند. در خلاصه کتاب صوتی مقدمه‌ای بر مالیه رفتاری، نوشته‌ی موریس آلتمن (Morris Altman)، با ابعاد گوناگون تصمیمات مالی افراد آشنا می‌شوید.

دانش مالیه‌ی رفتاری از ابعاد مختلفی قابل بررسی است؛ مثلاً در مورد بازار سهام می‌توان گفت فرض بر این است که رفتارهای مختلف بر بازدهی بازار اثرگذارند. در مجموع دانش مالیه‌ی رفتاری به اقتصاددانان کمک می‌کند چرایی و چگونگی تصمیم‌گیری‌های مالی و اثر آن را بر بازار بدانند و گرایشات روان‌شناختی افراد را در این زمینه شناسایی کنند.

تاثیر تعصبات بر رفتارهای مالی افراد می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد و طبقه‌بندی این موارد به تحلیل‌گران کمک می‌کند به‌نحو دقیق‌تری مسائل را بررسی کنند. در این اثر ابتدا مفهوم مالیه‌ی رفتاری تعریف می‌شود و سپس به مقوله‌ی بازارهای کارا و مباحث تخصصی دیگری چون سرخوشی نامعقول، ارزیابی حباب‌ها و... به‌عنوان مقدمه‌ای بر بازارهای ناکارا پرداخته خواهد شد.

در مجموع، کتاب صوتی مقدمه‌ای بر مالیه رفتاری به مخاطبان خود کمک می‌کند تأثیر قالب‌بندی‌های ذهنی بر تصمیمات روزمره و انتخاب‌های مالی را بررسی نمایند. مثلاً برخلاف اقتصاد سنتی، در دانش مالیه‌ی رفتاری قیمت دارایی‌ها لزوماً به ارزش‌های بنیادی بازارهای مالی بستگی ندارد و می‌تواند مدام از ارزش بنیادی آن‌ها منحرف ‌شود؛ این مسئله در شکل‌گیری یا ترکیدن حباب‌ها تأثیر به‌سزایی دارد.

در این خلاصه کتاب صوتی خواهید دید چطور بازارهای مالی می‌توانند ناکارا باشند و با خطاهای شناختی در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی آشنا خواهید شد. گفتنی‌ست کلیه‌ی این اطلاعات به مدد رویکرد اقتصاد رفتاری فراهم شده است؛ امکاناتی که اقتصاد سنتی به تحلیلگران ارائه نمی‌دهد و اصولاً از آن عاجز است.

کتاب مقدمه‌ای بر مالیه‌ی رفتاری را انتشارات آوند دانش با ترجمه‌ی محسن رنانی منتشر کرده و نشر صوتی نوار آن را به گویندگی حامد خدادادی در اختیار عموم علاقه‌مندان قرار داده است.

درباره‌ی مجموعه‌ کتاب‌های دامیز

مجموعه کتاب‌های دامیز (For Dummies) آثاری خوش‌خوان، ساده و روان در حیطه‌های گوناگون هستند. این مجموعه آثار نخستین بار در اواخر دهه‌ی بیستم به منظور آشنایی بیشتر مخاطبان با مباحث مربوط به کامپیوتر روانه‌ی بازار نشر شدند؛ اما امروزه مجموعه کتاب‌های دامیز طیف گسترده‌ای از موضوعات را در بر می‌گیرند: از خودسازی و موفقیت فردی گرفته، تا ایجاد کسب‌وکار تازه، مذهب و بهبود تغذیه.

تاکنون بیش از دو هزار عنوان از این مجموعه در سرتاسر دنیا ترجمه شده و به انتشار رسیده است. در ایران نیز ناشران گوناگونی به ترجمه‌ی سری کتاب‌های دامیز اقدام کرده‌اند. از انتشارات نسل نواندیش گرفته تا انتشارات آوند دانش. گفتنی است نسخه‌ی صوتی و متنی بسیاری از این عناوین در سایت کتابراه موجود است.

بد نیست بدانید کلمه‌ دامیز (Dummies) در زبان انگلیسی به معنای خنگ‌هاست و در زبان فارسی این مجموعه «به زبان آدمیزاد» نیز شهرت دارد.

خلاصه کتاب صوتی مقدمه‌ای بر مالیه رفتاری مناسب چه کسانی است؟

خواندن این کتاب را به دانشجویان اقتصاد و کلیه‌ی تحلیلگران اقتصادی توصیه می‌کنیم.

با موریس آلتمن بیشتر آشنا شویم

موریس آلتمن استاد اقتصاد و عضو هیئت‌مدیره‌ی انجمن پیشرفت اقتصاد رفتاری است. او در دانشگاه ویکتوریا ولینگتون نیوزیلند در رشته‌ی اقتصاد رفتاری تدریس می‌کند.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی مقدمه‌ای بر مالیه رفتاری می‌شنویم

برخی از پژوهشگران مالیه‌ی رفتاری بر امکانی که از طریق بازارهای مالی ناکارا برای کسب پول‌های هنگفت بادآورده فراهم شده است نیز تأکید دارند. در بازارهای مالی همیشه فرصتی برای جمع‌آوری این پول‌های هنگفت وجود دارد. این در حالی‌ست که در نظریه‌ی مالیه‌ی مرسوم این فرصت‌های استفاده‌نشده برای کسب سود در بازارهای مالی انکار می‌شود. هیچ راهی وجود ندارد که بازار شکست بخورد؛ فارغ از اینکه در این راستا چقدر از تخصص‌های مختلف استفاده می‌شود.

ازاین‌رو یکی دیگر از ملاحظات مالیه‌ی رفتاری این است که بتواند رابطه‌ی میان بازارهای مالی ناکارا و فرصت‌های به‌کارگرفته‌شده برای کسب سود را بررسی کند. مالیه‌ی رفتاری منکر این موضوع نیست که در نهایت و در بلندمدت قیمت دارایی‌ها به سمت ارزش‌های بنیادی هم‌گرا خواهند شد، اما آنچه در کوتاه‌مدت و در نتیجه‌ی انحراف از ارزش‌های بنیادی ایجاد می‌شود و ادامه می‌یابد همچنان بسیار حائز اهمیت است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
معرفی
54 دقیقه
مقدمه‌ای بر مالیه‌ی رفتاری
1 دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی مقدمه‌ای بر مالیه رفتاری
نویسنده
مترجممحسن رنانی
گویندهحامد خدادادی
ناشر چاپیانتشارات آوند دانش
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابMP3
مدت۵۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی اقتصاد و مدیریت
قیمت نسخه صوتی
26700 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی مقدمه‌ای بر مالیه رفتاری

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی مقدمه‌ای بر مالیه رفتاری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.