معرفی و دانلود کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده

عکس جلد کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده
قیمت:
25900 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده

خندیدن می‌تواند زندگی شما را نجات دهد. این چیزی‌ست که مادان کاتاریا در کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده به مخاطبان خود وعده می‌دهد! نویسنده در این اثر تحسین‌شده تکنیک‌هایی را بر مبنای فلسفه‌ی یوگای خنده به مخاطبان خود آموزش داده که اگر آن‌ها را به‌ کار بگیرید، سلامت جسمی و روانی شما تضمین خواهد شد.

درباره کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده

از قدیم گفته‌اند که خنده بر هر درد بی‌درمان دواست. اما زمانی که زمانه بر ما سخت می‌گیرد و دل‌ودماغی برایمان باقی نمی‌ماند، چگونه بخندیم؟ آیا همچین سخنی در زمره‌ی سخن‌های کلیشه‌ای قرار نمی‌گیرد؟ مادان کاتاریا (Madan Kataria) به ما پاسخ می‌گوید. او بنیان‌گذار جنبشی به نام یوگای خنده‌ست که از سال 1995 و با همراهی چهار نفر دیگر آغاز شده است. یوگای خنده شاخه‌ای از یوگا و نوعی تمرین تنفسی‌ست که به شما در کاهش اضطراب کمک می‌کند و در افزایش سلامت روان تأثیر چشم‌گیری دارد. با یوگای خنده از استرس‌های روزمره رها خواهید شد و شادی بیشتری تجربه می‌کنید.

مادان کاتاریا در کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده (Laughter Yoga) تکنیک‌هایی را ارائه کرده که اگر آن‌ها را به کار ببندید، زندگی‌تان به شیوه‌ای باورنکردنی تغییر خواهد کرد. کافی‌ست خود به توصیه‌های کتاب حاضر جامه‌ی عمل بپوشانید و تأثیر آن را مشاهده کنید. در یوگای خنده برای این که بتوانید بخندید، نه نیاز دارید وسایل تازه‌ای خریداری کرده باشید که خوشحالتان کند، نه به تجهیزات یوگا نیاز دارید و مهم‌تر از همه این که برای خندیدن و خنداندن، حتی لازم نیست بامزه باشید!

کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده تمریناتی حرکتی و تنفسی را در بر می‌گیرد که با استفاده از آن‌ها آگاهانه می‌خندید. این روش،‌ روشی آزموده‌شده برای درمان انواع اضطراب‌ها، بیماری‌های جسمی و دیگر بیماری‌های روحی است. بسیاری از صاحب‌نظران بر این عقیده‌اند که خنده‌ی عمدی مزایایی برابر با خنده‌ی غیرعمد و ناخودآگاه دارد.

جالب است بدانید ابتدای کتاب پرسش‌نامه‌‌ای قرار گرفته که با استفاده از آن می‌توانید بسنجید که آیا در طول روز به اندازه‌ی کافی می‌خندید یا نه! سپس بعد از پر کردن پرسش‌نامه، می‌توانید درباره‌ی شیوه‌ی اضافه کردن خنده‌ی بیشتر به زندگی خود و اطرافیانتان تصمیم‌گیری کنید. کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده اولین بار در آپریل سال 2020 به انتشار رسیده است. در ایران نیز مجید پزشکی این کتاب را به فارسی برگردانده و انتشارات نسل نواندیش آن را منتشر کرده است.

نکوداشت‌های کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده

- ابزاری ایده‌آل برای سلامتی کامل جسم و بدن. (Andrew Weil)
- تندرستی و شادمانی با یوگای خنده یک راه عالی برای خندیدن و همزمان ورزش کردن است. (Oprah Winfrey)
- یوگای خنده نمونه‌ای از تفکر با نیم‌کره‌ی راست مغز است که مدیران باید به ترویج آن بپردازند. (Daniel H. Pink)

کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده مناسب چه کسانی است؟

اگر می‌خواهید سطح زندگی خود را بالا ببرید، کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده مناسب شماست.

با مادان کاتاریا بیشتر آشنا شویم

دکتر مادان کاتاریا سخنران انگیزشی و بنیان‌گذار جنبش یوگای خنده است. سمینارهای او به گواه شرکت‌کنندگان، الهام‌بخش افراد زیادی قرار گرفته و بسیاری از مخاطبان در سرتاسر جهان از آثار او بهره می‌برند. او کتاب دیگری نیز منتشر کرده که «خندیدن دلیل نمی‌‌خواهد» نام دارد.

جملات برگزیده‌ی کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده

- آنکه می‌خندد، می‌ماند.
- خنده را بشناس، بخند و خنده شو.
- باشگاه‌ خنده، مهدکودکی برای بزرگسالان‌ است.
- در برابر یورش خنده، هیچ‌چیز یارای ایستادگی ندارد.
کسی تاکنون از خندیدن نمرده است، اما خیلی‌ها از نخندیدن مرده‌اند.
- شاید خنده نتواند گره از کار شما بگشاید، اما بی‌گمان می‌تواند گره‌ها را شل‌تر کند.
- آدم خوش‌بین می‌خندد تا فراموش کند، اما آدم بدبین خودِ خندیدن را فراموش می‌کند.

در بخشی از کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده می‌خوانیم

اگر می‌خواهید در هنر خندیدن استاد شوید، لازم است یوگای خنده را در خلوت و تنهایی خویش تمرین کنید. این بهترین کاری است که می‌توانید برای رهاسازی خنده‌های نهفته در وجودتان انجام دهید. من استاد این کار شده‌ام و می‌توانم همیشه و همه‌جا در تنهایی بخندم. من خنده‌های وجودم را از همۀ غل و زنجیرها رها کرده‌ام.

با فراگیری جنبش خنده در سرتاسر جهان، من راهی کشورهای گوناگون شدم تا پیام خنده را به گوش جهانیان برسانم و به مردم کمک کنم بیشتر از گذشته بخندند. ازآنجاکه گاه شش تا هفت ماه از سال را در سفر به سر می‌بردم، فشار زیادی را تحمل می‌کردم و خنده‌هایم رنگ باخته بودند. البته به‌اتفاق همسرم، مادوری، گهگاه می‌خندیدم. اما یک روز که او دیگر نتوانست مرا همراهی کند، تصمیم گرفتم خودم در تنهایی بخندم.

هرروز روش‌های گوناگون خندیدن را در حالت نشسته، ایستاده و حتی دراز‌کش آزمایش می‌کردم و با انگیزه‌ای بالا بیست دقیقه تا نیم ساعت به‌تنهایی می‌خندیدم و در بین خنده‌ها چند تمرین تنفسی انجام می‌دادم تا اینکه سرانجام راهکار خندیدن در تنهایی را یافتم.

پس از آن، در کارگاه‌های آموزشی کشورهای غربی، شروع به آموزش شیوه‌های به‌تنهایی خندیدن به علاقه‌مندان کردم. ازآنجاکه در این کشورها باشگاه‌های خنده هر هفته یک‌بار یا دو هفته در میان برپا می‌شدند، دوستداران خنده را تشویق کردم که خودشان هرروز در خلوت خویش بخندند. چند تن از مربیان و معلمان خنده که ‌در حمام یا جلوی آینه می‌خندیدند، به دستاوردهای خوبی رسیدند و مردم بسیاری به روش جدید خندیدن در تنهایی علاقه‌مند شدند. این کار به آنان کمک می‌کرد استرس‌هایشان را بیرون بریزند و تندرستی‌شان را حفظ کنند.

فهرست مطالب کتاب

یادداشت مترجم
پیشگفتار
مقدمه
پرسش‌نامه خنده
بخش اول: خاستگاه
1: خاستگاه یوگای خنده
2: یوگای خنده چیست و چرا به آن نیازمندیم؟
3: پیوند میان یوگا و خنده
4: یوگای خنده و دانش تنفس
بخش دوم: راه‌های تأثیرگذاری
5: مفهوم و فلسفه یوگای خنده
6: خنده خودخواسته در برابر خنده طبیعی
7: پانزده گام یوگای خنده
8: مدیتیشن خنده
9: یوگا نیدرا
بخش سوم: یادگیری خنده
10: به لبخند زدن عادت کنید
11: یوگای خنده در خلوت و تنهایی خویش
12: خنده ذهنی
13: راه‌اندازی باشگاه خنده
14: باشگاه خنده اسکایپ
15: چهار راهبرد برای افزودن چاشنی خنده به زندگی
بخش چهارم: سودمندی‌های یوگای خنده
16: خنده و استرس، دو دشمن فیزیولوژیکی
17: یوگای خنده برای تندرستی
18: یوگای خنده برای درمان بیماری‌ها
19: یوگای خنده برای رشد و تحول فردی
20: خندیدن در سختی‌ها
بخش پنجم: کاربردهای یوگای خنده
21: یوگای خنده در محل کار
22: یوگای خنده برای سالمندان
23: یوگای خنده برای کودکان و دانش‌آموزان
24: یوگای خنده برای گروه‌های ویژه
25: روز جهانی خنده
گفتار پایانی
پیوست: چند تمرین دیگر خنده
مراجع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده
نویسنده
مترجممجید پزشکی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات248
زبانفارسی
شابک978-622-220-703-8
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی، کتاب‌های انرژی درمانی
قیمت نسخه الکترونیک
25900 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده

Hossein
۱۴۰۱/۶/۱۸
اگر انسان بتواند خنده را در تمامی امور زندگی خود پیاده کند به تمامی مشکلات جسمی وروحی وعاطفی خود فائق می‌آید وتوصیه میکنم که این کتاب را حتما مطالعه کنند وای کاش باشگاه‌های خنده در تمام شهرهای ایران دایر بود تا مردم می‌توانستند برای لحظاتی در آن می‌خندیدند وشادی میکردند
abc def
۱۴۰۱/۹/۲۷
کتابی است کاملا کاربردی که با آموزش شیوه‌های خنداندن خود، به ما کمک میکنه استرس و تنش روزانه را از بدن و ذهن دور کنیم و بیماریهای ناشی از انها را شفا ببخشیم. و باید این شیوه روتین هر روزه ما باشد تا به نتایج بهتر برسیم.
الهام
۱۴۰۱/۱۲/۱۱
خیلی مفیدبود. کاش توی هرمدرسه‌ای به جای درسهای غیرکاربردی این کتابها روآموزش بدن
Mohammad Akhavan1
۱۴۰۱/۸/۹
بسیار کاربردی و مفید برای همه سنین
قطعا پیشنهاد میشود
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده

برای دریافت کتاب تندرستی و شادمانی با یوگای خنده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.