معرفی و دانلود کتاب معجزه انضباط فردی

عکس جلد کتاب معجزه انضباط فردی
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب معجزه انضباط فردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب معجزه انضباط فردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب معجزه انضباط فردی

برایان تریسی در کتاب معجزه انضباط فردی به شما کمک می‌کند تا تنبلی و تن‌پروری را کنار بگذارید. او نه اصل برای منظم بودن ارائه می‌دهد و به شما می‌آموزد چگونه با برنامه‌ریزی به فرد با انضباطی تبدیل شوید.

کتاب معجزه انضباط فردی (The miracle of Self-Discipline) نخستین بار در سال 2010 به چاپ رسید و به سرعت به یکی از کتاب‌های پرفروش در زمینه خودشناسی تبدیل شد.

برایان تریسی (Brian Tracy) در مقدمه‌ی کتابش قول می‌دهد با راهکارهایش شما را منظم‌تر و منضبط‌تر کند. او در ابتدای کتاب حاضر به این موضوع اعتراف می‌کند که هیچ‌گاه فرد باانضباطی نبوده و بعد از درخواست ناشران برای نوشتن این کتاب متوجه نمود بیرونی رفتارش برای دیگران شده است.

او در هر بخش از این کتاب یک اصل مهم برای دست یافتن به انضباط را شرح می‌دهد. در اولین بخش و در واقع اولین اصل درباره درست فکر کردن توضیح می‌دهد. به اعتقاد او اغلب مردم به هیچ عنوان فکر نمی‌کنند به طوری که می‌توان گفت هر کار دیگری برایشان راحت‌تر از فکر کردن است. او می‌گوید اگر می‌خواهید کاری که انجام می‌دهید از اثرگذاری خوبی برخوردار باشد، باید تفکر درستی پشت آن قرار گیرد تا کیفیت خوبی را دریافت کنید.

در بخش دوم این کتاب تریسی به اهمیت و جادوی برنامه‌ریزی روزانه می‌پردازد. به عقیده‌ی او انسان باید برای تمامی لحظه‌های زندگی حتی اوقات فراغت خود برنامه‌ریزی کند. برای برنامه‌ریزی درست باید سؤالات آسانی مانند «اگر می‌توانستم هر کاری انجام دهم، الان چه کاری انجام می‌دادم؟» یا «کاری که دوست دارم انجام دهم چیست؟» را از خودتان بپرسید.

او می‌گوید مردم گاهی به قدری در زندگی روزمره‌ی خود غرق می‌شوند که یادشان می‌رود می‌توانند دقایقی را به دور از تمام دغدغه‌ها و درگیری‌ها شاد باشند.

بخش سوم کتاب معجزه انضباط فردی به مبحث مدیریت روزانه می‌پردازد. تریسی درباره‌ی این اصل می‌گوید هر دقیقه اضافی‌ای که برای برنامه‌ریزی صرف شود، در حین کار ده دقیقه زمان صرفه‌جویی می‌شود. پس اگر روزانه تنها یک دقیقه وقت گذاشته و برای روزتان برنامه‌ریزی کنید، حداقل ده دقیقه صرفه‌جویی کرده‌اید. او در این قسمت پیشنهاد می‌دهد که امور روزانه‌ی خود را اولویت‌بندی کرده و در زمان تعیین شده آن‌ها را انجام دهید. اگر کارتان در آن زمان محدود انجام نشد، آن را رها کرده و به اولویت بعدی‌تان بپردازید.

اصل چهارم برای انضباط فردی، جرأت داشتن است. به اعتقاد تریسی برای اینکه منضبط باشید باید خود را ملزم به انجام کاری کنید و برای این اجبار باید جرأت به خرج دهید. او هشدار می‌دهد که هیچ‌گاه از شکست خوردن نهراسید، چرا که شکست عین موفقیت است. شما در این مسیر راه‌های اشتباه را می‌شناسید و برای پیدا کردن راه درست تلاش بیشتری می‌کنید.

عادات سلامتی اصل پنجم انضباط فردی است. در حقیقت سالم زندگی کردن باید به یکی از اهداف زندگی شما تبدیل شود. پس‌انداز کردن و سرمایه‌گذاری عنوان اصل ششم است و تریسی در این بخش از اهمیت فوق‌العاده آن می‌گوید.

سخت‌کوشی مهم‌ترین اصل انضباط فردی از نظر برایان تریسی است. به عقیده‌ی او افرادی که برای دستیابی به اهدافشان تلاش نمی‌کنند، اگر هم چیزی به دست آورند، آن را از دست می‌دهند. بخش هشتم این کتاب به یادگیری می‌پردازد. آدمی برای پیشرفت کردن باید همواره در حال یادگیری باشد. یادگیری مداوم انضباط فردی را ضمانت می‌کند، درست همان طور که دانش‌آموزان با رفتن به مدرسه و یادگیری منضبط می‌شوند.

نام بخش پایانی کتاب استمرار و پافشاری است. بزرگ‌ترین آزمون یک انسان باانضباط، اصرار بر روی اصول در موقعیت‌های نامناسب است. اینکه بتوانید خودتان را ملزم به انجام وظایفتان کنید و پیش بروید، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین گامی است که برای نظم پیدا کردن برمی‌دارید.

با برایان تریسی بیشتر آشنا شویم:

برایان تریسی نویسنده و سخنران آمریکایی - کانادایی است که شرکت خود را در سال 1984 در شهر ونکوور کانادا تأسیس کرد. این شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمات مشاوره‌ای در زمینه‌ی فروش، اعتماد به نفس، خلاقیت، رهبری و روانشناسی موفقیت است. او چندین کتاب نیز در همین زمینه‌ها نگاشته، از جمله این آثار: فکرت را تغییر بده تا زندگیت تغییر کند، جادوی جهت‌دار کردن زندگی، 21 ویژگی میلیونرهای خودساخته، قورباغه‌ات را قورت بده، مدیر برجسته باشید، همیشه عاشق بمانید، قدرت برنامه‌ریزی، بیشتر حقوق بگیرید، هنر فروش کردن، نقطه تعادل خود را پیدا کنید و... .

جملات برگزیده کتاب معجزه انضباط فردی:

- درست فکر کردن کاری است که موفق‌ترین و شادترین انسان‌ها در آن خبره‌اند.
- بزرگ‌ترین مانع موفقیت، ترس از شکست است.
- خود را مجبور به انجام کاری بکنید که می‌دانید باید انجام شود.
- انضباط فردی کلید اعتماد به نفس و احترام به خود است.
- در هر موقعیتی که جرأت لازم است، جرأت به خرج دهید.

در بخشی از کتاب معجزه انضباط فردی می‌خوانیم:

برای بهبود ایده‌هایی که به ذهنتان می‌رسد ایده را با کسی که به او اطمینان دارید در میان بگذارید و آن شخص را به‌طور کامل از جزئیات مطلع کنید. از او بخواهید نظر خود و برداشت خود را با شما در میان بگذارد. گاهی شخصی مقابل نظراتی می‌دهد که افکار شما را به کلی تغییر می‌دهد.

یکی از راه‌های بسیار مؤثر برای درست فکر کردن، پرسیدن است؛ مخصوصاً زمانی که کلافه‌اید و نمی‌توانید راه درست را بیابید، بپرسید: «فرضیات من چیستند؟ در مورد این وضعیت، چه فرضی کرده‌ام که ممکن است درست نباشد؟». فرض معمول این است که فی‌المثل بازار خوبی برای محصول شما وجود دارد؛ آیا ممکن است این فرض درست نباشد؟ شاید محصول دیگری با کیفیت بهتر و قیمت پایین‌تر در بازار موجود باشد؛ شاید سلیقۀ‌ مشتری عوض شده باشد؟ یا اصلاً سلیقۀ مشتری آنی نبوده که شما فکر می‌کردید.

پذیرش این حقیقت برای اکثر بازاریان کار مشکلی است. حقیقت این است که 80% محصول یا خدمتی که ارائه می‌شود در نهایت از رواج می‌افتد؛ حالا ممکن است این اتفاق کمی زودتر افتاده باشد. پس از خود بپرسید که شاید فرض‌هایتان اشتباه بوده است. شاید فرض‌های اصلی شما در مورد فلان رابطه، فلان کار، فلان محصول، فلان سرمایه‌گذاری اشتباه بوده باشد. اگر این طور شد چه می‌کنید؟ تفکر درست در چنین وضعیتی این است: نسبت به تغییرات حتی تغییرات بنیادی دید بازی داشته باشید: بپذیرید که ممکن است از ابتدا در اشتباه بوده باشید و نسبت به انجام کاری متفاوت بدبین نباشید. این تفکر ذهن شما را باز می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که فرصت‌های جدید را از آنِ خود کنید.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
اصل اول: درست فکر کردن
اصل دوم: برنامه‌ریزی روزانه
اصل سوم: مدیریت روزانه
اصل چهارم: جرأت
اصل پنجم: عادات سلامتی
اصل ششم: پس‌انداز و سرمایه‌گذاری
اصل هفتم: سخت‌کوشی
اصل هشتم: یادگیری
اصل نهم: استمرار و پافشاری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب معجزه انضباط فردی
نویسنده
مترجممحمد اسکندری
ناشر چاپیانتشارات شبگیر
سال انتشار۱۳۹۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات96
زبانفارسی
شابک978-600-92823-9-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب معجزه انضباط فردی

محمدرضا قربانی
۱۴۰۰/۶/۲۶
من حدود 40 صفحه از کتاب رو خوندم و باید بگم تا اینجا عالی و پرمحتوا بود. در واقع علاوه بر اینکه نکات زیادی برای توجه و تفکر در کتاب وجود داره دائما خودت و شیوه زندگی و انجام کارهات رو با گفته‌های کتاب مقایسه میکنی. بنظرم واقعا واقعا کمک کننده اس مخصوصا اگه چندان در کارهات موفق نیستی و دنبال راهکاری برای بهتر شدن میگردی چ از نظر فکری و چ در عمل میتونه کمک کنه و اینکه علاوه بر نکاتی در مورد انضباط فردی و بیان راهکارها، بشدت انگیزشی هستش و من هر صفحه رو چند بار خوندم!
برای من که تا اینجا خیلی کمک کننده بود
تنها چیزی ک میتونم بگم اینه که از دستش ندید
ممنون
parastu al
۱۴۰۰/۱۱/۳
برایا تریسی همیشه بهترین راهنمای من در موفقیت و پیشرفت به سمت اینده بوده. کتاب انظباط فردی فکر میکنم یکی از کتابهاییه که تو کل ایران و برای تمام ایرانیا باید تدریس بشه و اموزش داده بشه، تا زندگیهاشون به سمت موفقیت تغییر مسیر بده
مهدی معینی
۱۳۹۹/۱۲/۲۵
واقعا مختصر و بازبان خیلی گویا تمام مطالبی را که حتی میشه گفت فرا تر از انضباط فردی بود و تو خیلی از کتاب‌های انگیزشی باید دنبالش می‌گشتیم را بیان کرده بود، واقعد مفید بود، به شرط اینکه به تمامی اصولی که بیان کرده عمل بشه.
سارا ملکی
۱۴۰۱/۲/۱
خیلی واضح و روشن نقش انضباط فردی رو در زندگی و موفقیت بیان کرده بود
به نظر من عملی کردن این کتاب در زندگی میتونه باعث تغییرات بزرگی در زمان حال و آینده فرد داشته باشه.
hadi akhtarshenas
۱۳۹۹/۹/۲۹
تا ۲۱ روز باید کتاب رو بخونیم که اصولش برامون تثبیت بشه و عادت کنیم انجامش بدیم وگر نه بعد یکی دو روز یادمون میره چی گفته نویسنده
نیک تن طب
۱۴۰۲/۳/۱۴
واقعا کتاب خوبی برای شروع مبحث انضباط فردی است البته انضباط فردی فرق بین آدم موفق و غیرموفق است ونباید انتظار داشت با یک کتاب به این گنج رسید
Mary A2
۱۴۰۰/۲/۲۴
من این کتاب رو خلاصه کردم و بصورت معرفی کتاب توی پیجم قرار دادم. بسیار ارزشمند. و من به شخصه بعد خوندنش خیلی منظم تر شدم. و واقعا اثر بخش بود
مریم صفایی
۱۴۰۰/۲/۲۱
خیلی خیلی عالی بود، مختصر و مفید، انگار خلاصه ده تا کتاب بود. من یبار خوندم اما اینقدر مفید بود حس میکنم نیازه یک بار دیگه بخونم و نکته برداری کنم.
احسان جعفری
۱۳۹۹/۷/۲
خیلی لذت بخش بود، بخصوص اگر از قبل اصلهای گفته شده در کتاب را انجام داده باشید. نیاز نسل نوجوان کشوره این کتاب
Zar
۱۴۰۲/۶/۶
انظباط فردی کلید رسیدن به موفقیت است. خیلی خوبه بتونیم این تمرین‌ها رو انجام بدیم تا زندگی هدفمند و پویا تری داشته باشیم
زهره پاکدل
۱۴۰۱/۹/۲۷
سلام به همه‌ی کسانی که کتاب مطالعه میکنند
من این کتاب رو مطالعه کردم، خیلی ترجمه عالی شده
مطالب کتاب بدون توضیح اضافه و گیرا هستند
Ali Ayoubi
۱۴۰۱/۴/۱۴
کتاب خیلی خوب و کاربردی است در زندگی روزمره مان... به نظرم باید هر از چند گاهی این کتاب را خوند و بهش عمل کرد
سهند _ک
۱۴۰۰/۹/۸
اگر به گفته هاش عمل کنین واقعا موثره هر چند بعضی از مطالبش مثل بقیه کتابهای موفقیت بود ولی در کل ارزش خوندن داره
آریا رشنو
۱۴۰۰/۳/۲۰
اصل اساسی موفقیت و رسیدن به هدف در هر زمینه‌ای داشتن نظم و استمرار هست که در این کتاب به طور عالی توضیح داده شده
امیرحسین رحیمی
۱۳۹۹/۸/۱۳
خیلی کلی بود و اگر ادم طبق گفته این کار کنه هیچ لذتی نمیبره از زندگی در لحظه زندگی کردن زیبا تره شاید فردایی نباشه
مشاهده همه نظرات 52

راهنمای مطالعه کتاب معجزه انضباط فردی

برای دریافت کتاب معجزه انضباط فردی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.