معرفی و دانلود کتاب صوتی فرانکشتاین

عکس جلد کتاب صوتی فرانکشتاین
قیمت:
40000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فرانکشتاین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فرانکشتاین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فرانکشتاین

کتاب صوتی فرانکشتاین اثر مری شلی، رمانی ترسناک و تخیلی درباره‌ی هیولایی وحشتناک است که توسط دانشمندی بزرگ از اجزای بدن مردگان ساخته شده است.

فرانکشتاین، دانشمند جوان و جاه طلبی است که با استفاده از کنار هم قرار دادن تکه‌های بدن مردگان و اعمال نیروی الکتریکی، جانوری زنده به شکل یک انسان و با ابعاد اندکی بزرگ‌تر از یک انسان معمولی می‌سازد. موجودی با صورتی مخوف و ترسناک که بر همه جای بدنش رد بخیه‌های ناشی از دوختن به چشم می‌خورد.

این موجود تا بدان حد وحشتناک است که همگان، حتی خالقش از دست شرارت‌های او فرار می‌کنند. هیولایی که که خالقش نیز نمی‌تواند آن را کنترل کند و خود مقهور آن می‌شود.

مری شلی بعدها در مقدمه‌ای که بر رمان فرانکنشتاین نوشت، مدعی شد که فکر اصلی کتاب را از یکی از کابوس‌های شبانه‌اش الهام گرفته است.

تاثیر رمان ف‍ران‍ک‍ش‍ت‍ای‍ن‌ (Frankenstein) ترسناک و تخیلی است و تأثیر آن به حدی بود که این کلمه به صورت مدخلی در فرهنگ لغات درآمده‌ است. در داستان، فرانکنشتاین سازنده‌ی موجود است و مخلوق یک هیولا است. هیولا فقط هیولا است و هیچ اسمی ندارد، اما به مرور زمان آن هیولا به نام خالق خویش به فرانکنشتاین معروف شده‌ است. مخلوق ویرانگری که از اختیار آفریننده‌ی خویش نیز خارج شود و حتی خالقش قادر به مهار نیروی مخرب او نباشد.

شکل صحیح‌تر دیگری که رواج یافته‌ است «هیولای فرانکنشتاین» است. اما تأثیر هیولای فرانکنشتاین در سراسر دنیا به قدری زیاد بوده که اشخاص مختلف و نویسندگان گوناگونی از آن به عنوان شخصیت کتب خود استفاده می‌کنند.

بعضی‌ها معتقد هستند که این رمان باید به عنوان اولین نمونه رمان علمی تخیلی باشد زیرا برعکس رمان‌های قبلی که تنها نشانه‌های فانتزی دارند، قهرمان اصلی داستان به صورت عمدی به سمت ایجاد تجربه‌ای ترسناک و خلق فضایی تخیلی پیش می‌رود. بنابراین این کتاب تاثیر قابل توجهی بر ادبیات و فرهنگ عمومی و هم چنین داستان‌ها و فیلم‌های ژانر وحشت گذاشته است.

مری شلی اولین نویسنده‌ای است که اصول و قوانین علمی را در داستان به کار برد و مبتکر ژانر ادبی علمی‌تخیلی در تاریخ ادبیات جهان است. هیولای فرانکشتاینی که شلی توصیف می‌کند، نمادی از انسان تنها و ترسان مدرن است که در دنیایی که هرروز با سفرهای اکتشافی تازه بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود سرگردان رها شده است.

در دورانی که شلی زندگی می‌کرد علوم طبیعی به شکل سرسام‌آوری رو به پیشرفت و کشف حوزه‌های تازه بودند؛ کشفیاتی که چند سال بعد انقلاب صنعتی اروپا را رقم زد. بشر دوران کلاسیک و قرون وسطی را پشت‌سر گذاشته بود و دنیای تازه‌ای پیش رو داشت؛ جهانی که چیز زیادی از آن نمی‌دانست و به شکل کنترل‌ناپذیری رو به جلو حرکت می‌کرد.

مری شلی، برای اولین‌بار با خلق هیولایی که محصول علم بود و نیز با استفاده از مجهولات علمی، نوع ادبی جدید ''رمانتیک ترسناک علمی'' را به وجود آورد؛ کاری که در آن زمان سابقه نداشت. از سوی دیگر فرانکنشتاین زمانی منتشر شد که بشر در آغاز راه پیشرفت‌های علمی و سرمست از باده‌ی علم بود. اما شلی از نخستین کسانی بود که بوی خطر را حس کرد و با انتشار فرانکنشتاین هشدار داد که علم تجربی گاهی نه تنها میوه‌های شیرینی به بار نمی‌آورد، بلکه چه بسا خود مایه‌ی عذاب دائمی بشر می‌شود. کتاب شلی بازتاب ترس انسان عصر اوست، ترس از علوم ناشناخته‌ای که اگر کنترل و مدیریت نشوند، فاجعه به بار خواهند آورد.

مری شلی (Mary Shelley)، نویسنده‌ی این اثر، همسر شلی، شاعر بزرگ رمانتیک انگلیسی بود و رمان‌های دیگری نیز نوشت، اما فقط همین اثر او بود که شهرت ماندگار و عالم‌گیر یافت.

فرانکشتاین شهرت خود را بیش از هر چیز مدیون اقتباس‌های سینمایی خود است. اولین اقتباس سینمایی آن در سال 1910 توسط کمپانی ادیسون ساخته شد. این اقتباس 12 دقیقه طول داشت. اما اولین اقتباس مشهور از آن در سال 1931 با نقش آفرینی بوریس کارلوف و کارگردانی جیمز ویل ساخته شد. کارلوف با بازی در نقش هیولای فرانکشتاین در این فیلم به شهرت زیادی رسید. از روی این اثر بیش از 30 اقتباس سینمایی یا تلویزیونی ساخته شده‌ است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
6 دقیقه
بخش اول
9 دقیقه
بخش دوم
33 دقیقه
بخش سوم
13 دقیقه
بخش چهارم
16 دقیقه
بخش پنجم
19 دقیقه
بخش ششم
17 دقیقه
بخش هفتم
16 دقیقه
بخش هشتم
20 دقیقه
بخش نهم
26 دقیقه
بخش دهم
24 دقیقه
بخش یازدهم
17 دقیقه
بخش دوازدهم
17 دقیقه
بخش سیزدهم
22 دقیقه
بخش چهاردهم
16 دقیقه
بخش پانزدهم
15 دقیقه
بخش شانزدهم
13 دقیقه
بخش هفدهم
25 دقیقه
بخش هجدهم
25 دقیقه
بخش نوزدهم
14 دقیقه
بخش بیستم
23 دقیقه
بخش بیست و یکم
21 دقیقه
بخش بیست و دوم
28 دقیقه
بخش بیست و سوم
28 دقیقه
بخش بسیت و چهارم
27 دقیقه
بخش بیست و پنجم
20 دقیقه
بخش بیست و ششم
64 دقیقه
بخش بیست و هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فرانکشتاین
نویسنده
گویندهنازنین آذرسا
ناشر صوتی آذرسا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۳۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فرانکشتاین

جعفر عباس پور
۱۳۹۸/۱۰/۲۶
کتابی با داستان متفاوت ولی زیادی کش داده شده بود و مطالب حاشیه‌ای زیادی داشت که میشد نباشه. من ۴ روز بعد اینکه کتاب رو تموم کردم تئاتر همین رمان رو با اجرای فوق العاده پژمان جمشیدی, بانیپال شومون , اناهیتا افشار و... دیدم که بسیار فوق العاده بود. و لذت خوندن این کتاب رو برام دوچندان کرد. راوی بسیار ضعیف. بهتر بود راوی مرد باشه با توجه به اینکه بیشتر داستان از زبان مردان در رمان تعریف میشد و میشد بهتر فضاسازی بشه. جدای از این, راوی صحنه سازی ضعیفی هم داشت. در کنار راوی, صدای هیولا هم بسیار ناامید کننده انتخاب شده بود. قطعا خوندن این کتاب بیشتر از گوش کردن با این راوی لذت میبخشه به مخاطب
مریم م
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
مری شلی در ۱۹ سالگی این کتاب رو نوشته. قبل از خوندن این‌کتاب حدس میزدم که قلم یه دختر بچه‌ی ۱۹ ساله که میخواد جای مردهای ۴۰ ساله فکر کنه چطوری مضحک میشه. کتابی فوق العاده حوصله سر بر هست. اما یه نقطه‌ی قوت داره اونم نمیدونم به طور شانسی تونسته به یه دیدگاه مهم امروزی (معایب علم زیستی در درجات بالا) رسیده یا نه. ولی خودش گفته که این کتاب الهام گرفته از کابوس‌های شبانش بوده. پس نمیشه باز هم اسم این قضیه رو پیشگویی بزرگ گذاشت. تنها نقطه‌ی قوت داستان این هست که اون زمان علم رو با تخیل پیوند زده. همین. وگرنه قلمش افتضاح و بچگانه و حوصله سر بر و پیشگویی‌اش هم‌ برای سالهای آینده غیرقابل قبول هست.
شکوفه عصاره
۱۴۰۰/۴/۴
کتاب جذابیه، ولی یک ستاره از گوینده کم میکنم، چون بعضی خطوط کتاب توی گویش حذف شده و موقع خوندن گاهی یه خط و یک جمله دوبار پشت هم تکرار میشه که این خط ناخوشایندی میده، انگار گوینده خطوط رو گم کرده.
درضمن عنوان کتاب هم به اشتباه نوشته شده و یک نون جا افتاده «فرانکنشناین» اسم اصلی کتابه، نه فرانکشتاین
ولی در کل کتاب خوبیه. الکی نیست که افسانه فرانکنشتاین این‌قدر شهرت داره.
واقعا عالی بود.
سیدعلی حسینی
۱۳۹۷/۹/۲۶
واقعا راوی بسیار عالی داستان را روایت کرده و اینکه خیلی باید شکرگزار یگانه خالق هستی باشیم. هر وقت داستان را گوش میدادم فقط میگفتم خدایا شکرت که در خلقتت هیچ نقصی نمیشه پیدا کرد.
مجید کریمی
۱۴۰۱/۵/۹
کتاب خوبی بود و هز یک نویسنده ۱۹ ساله همچنین انتظاری نداشتم
ولی میشد یک گوینده استفاده کرد که بهتر و قشنگ تر بخواند
احساس میکردم که گوینده فقط میخواد بخونه تا تموم بشه اصلا حس به ادم انتقال نمیداد
حسن رضایی
۱۳۹۹/۲/۳۱
رمان خوب بود خواننده رمان هم خوب بود ولی وقتی راوی داستان مرد است بهتر است که خواننده هم مرد باشد، به اینصورت همزادپنداری بهتری صورت می‌گیرد
احمد خلیل پور
۱۳۹۷/۸/۲۰
کتابی علمی تخیلی که بیشتر بر واقعیتهای حاکم بر زمان وقوع رمان و چرایی جدا کردن مر‌های علم و روح میپردازد ممنون
فاطمه علیزاده
۱۴۰۲/۱/۵
واقعا میشه گفت بشدت خاص بود داستانی متفاوت که هنوزم از ایدش تو فیلم و داستانهای مختلف استفاده میشه
الناز انصاری
۱۴۰۰/۶/۱۲
ترجمه بد، لحن کشدار گوینده حوصله‌سر بر، انتخاب موسیقی نامناسب و وجود ممتدش در زمینه گاه آزاردهنده است.
سروش آقایی
۱۳۹۹/۱۲/۲۲
بسیار عالی و ارزنده
به عنوان یکی از پر اقتباس‌ترین رمان‌ها در سینما حتما ارزش یکبار خواندن را دارد
فاطمه غفاری
۱۳۹۹/۵/۲۳
خیلی خیلی خیلی بد بود... شاید برای تخیل بچگانه خوب باشه اما به نظرم اصلا وقت تون رو تلف این کتاب نکنید
عسل ابوطالبی
۱۳۹۷/۹/۱
دمتون گرم. یکی دوتا مجانی میدادین ادم گرم بشه. سپاس
فاطمه غواص نژاد
۱۴۰۰/۱/۲۶
ارزش شنیدن داره و یکم آدم می‌مونه بین انتخاب اینکه به کی حق بده
فرزاد عطاری
۱۳۹۷/۸/۳۰
بسیار جالب بود و انسان را به تفکر میندازه
افسانه جهرمی
۱۴۰۰/۱/۱۸
خوانش و صدا اصلا خوب نبود
مشاهده همه نظرات 22

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فرانکشتاین

برای دریافت کتاب صوتی فرانکشتاین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.