معرفی و دانلود کتاب صوتی خودآموز فلسفه

عکس جلد کتاب صوتی خودآموز فلسفه
قیمت:
40000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خودآموز فلسفه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خودآموز فلسفه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خودآموز فلسفه

مل تامپسون، پژوهشگر فلسفه، در کتاب صوتی خودآموز فلسفه درباره کارکردهای اصلی فلسفه و ارتباط با آن با سایر علوم صحبت می‌کند. با درک بهتر این علم می‌توانید روشن‌تر و واضح‌تر فکر کرده و افکار خود را با ابهام کمتری به دیگران منتقل کنید و تصمیم‌های بهتری در زندگی خود بگیرید.

دربارهٔ کتاب صوتی خودآموز فلسفه:

به سؤال‌هایی که در کودکی و نوجوانی داشتید فکر کنید. منظور سؤال‌های عمیقی است که درمورد ماهیت انسان برایتان پیش می‌آمد و هیچ‌کس نمی‌توانست جواب آن‌ها را بدهد. پرسش‌هایی مثل ما از کجا آمدیم؟ زندگی یعنی چه؟ بعد از مرگ چه اتفاقی برایمان می‌افتد؟ خوب بودن به چه معناست؟ روح چیست؟

شاید هنوز هم پاسخ این سؤالات را به‌روشنی دریافت نکرده باشید. اگر این موضوع درمورد شما صدق می‌کند، به این معنی است که تابه‌حال فلسفی فکر نکرده‌اید. اصلاً فلسفی فکرکردن یعنی چه؟ یعنی طوری به پرسش‌های فلسفی خود فکر کنید که خودتان بتوانید پاسخ‌های آن‌ها را دریابید. نیازی نیست تا مفاهیم عمیق فلسفی و اصطلاحات دشوار آن را بلد باشید تا بتوانید فلسفی فکر کنید. همین‌که با فلسفه عمومی و ساختار کلی آن آشنا باشید کافی است.

کتاب خودآموز فلسفه (Philosophy) شما را با همین مفاهیم کلی و مقدمات فلسفه عمومی آشنا می‌کند. مل تامسون در این کتاب روش صحیح روبه‌رویی با این پرسش‌های فلسفی را به شما آموزش می‌دهد. او در قدم اول به تعریف فلسفه و مسئله شناخت می‌پردازد و پس از آن به توضیح هر یک از شاخه‌های آن را به شکلی ساده می‌پردازد. همچنین ارتباط فلسفه با شاخه‌های دیگر علوم همچون فلسفه اخلاق، فلسفه و سیاست و فلسفه دین را بررسی می‌کند.

با شنیدن این کتاب به یک دورنمایی کلی از تاریخ علم در غرب و نحوه ظهور علم مدرن می‌رسید. هدف اصلی نویسنده از نوشتن این کتاب ارائه اطلاعات کاملی درمورد جهانی است که در آن زندگی می‌کنیم. همچنین شما را با زمینه و اهمیت همه متون اصلی فلسفی آشنا می‌سازد.

کتاب صوتی خودآموز فلسفه مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های فلسفی علاقه دارید یا تازه می‌خواهید مطالعه آثار فلسفی را شروع کنید، این کتاب برای شما مناسب است.

با مل تامپسون بیشتر آشنا شویم:

او فیلسوف، نویسنده، استاد دانشگاه، معلم و فعال اجتماعی انگلستانی است که در سال 1946 به دنیا آمد و موفق شد دکترای خود را در رشته فلسفه در سال 1979 دریافت کند. مل تامپسون (Mel Thompson) در حوزه فلسفه و اخلاق تبحر دارد و بیشتر پژوهش‌ها و مقالاتش نیز در خصوص فلسفه، سیاست، اخلاق و مذهب است. «فیلسوفان بدکردار، من و آشنایی با فلسفه ذهن» از کتاب‌های ترجمه شده تامپسون در ایران محسوب می‌شوند.

در بخشی از کتاب صوتی خودآموز فلسفه می‌شنویم:

آزادی اراده یکی از معقولات اصلی بحث ذهن و جسم است. اگر آن‌گونه که یک ماده‌گرا یا حتی یک پی پدیده‌گرا معتقد است، ذهن صرفاً محصول جانبی فعالیت مغز باشد و اگر قبول کنیم که فعالیت مغز جزئی از جهان مادی است، آن‌گاه حداقل به لحاظ نظری کاملاً قابل پیش‌بینی است و نباید چیزی به نام آزادی اراده وجود داشته باشد. بدین ترتیب علت اینکه در اتخاذ تصمیمات خود احساس آزادی می‌کنیم آن است که قادر به درک مجموعهٔ منحصربه‌فردی از علت‌ها که به آن تصمیم خاص منجر شده است، نیستیم.

ما آلت دست سرنوشت هستیم. اگر همهٔ علل شناخته شوند، برای آنچه که ما به‌غلط عملکرد ذهن می‌نامیم، هیچ‌گونه آزادی و مسئولیتی نخواهیم داشت. روشن است که اگر اراده و اخلاق را بخشی از آنچه که از هر فرد یک انسان منحصربه‌فرد می‌سازد بدانیم، یعنی تنها به‌عنوان بخشی از پدیدهٔ انسان در نظر بگیریم، آنگاه محال است که بتوان انسان را به‌عنوان نه چیزی بیشتر از یک محصول جنبی فعالیت مغز دانست.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
32 دقیقه
مقدمه: فلسفه چیست؟
39 دقیقه
فصل اول / بخش اول: چه چیزهایی را می‌توان شناخت؟
30 دقیقه
فصل اول / بخش دوم: ظاهر و واقعیت، بود و نمود
32 دقیقه
فصل اول / بخش سوم: قطعیت، زبان، جهان‌بینی
33 دقیقه
فصل دوم / بخش اول: فلسفه‌ی دین
27 دقیقه
فصل دوم / بخش دوم: برهان کیهان شناختی
29 دقیقه
فصل دوم / بخش سوم: تجربه‌ی دینی
30 دقیقه
فصل سوم / بخش اول: ذهن و جسم
37 دقیقه
فصل سوم / بخش دوم: مفهوم ذهن
38 دقیقه
فصل سوم / بخش سوم: هویت شخصی
39 دقیقه
فصل چهارم / بخش اول: فلسفه‌ی علم
32 دقیقه
فصل چهارم / بخش دوم: ما چه نقشی داریم؟
28 دقیقه
فصل پنجم / بخش اول: فلسفه‌ی اخلاق
43 دقیقه
فصل پنجم / بخش دوم: قانون طبیعی
26 دقیقه
فصل ششم / بخش اول: فلسفه و سیاست
27 دقیقه
فصل ششم / بخش دوم: عدالت
33 دقیقه
فصل هفتم / بخش اول: دورنمای فلسفه‌ی امروز
32 دقیقه
فصل هفتم / بخش دوم: ساختارگرایی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خودآموز فلسفه
نویسنده
مترجمبهروز حسنی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپی نشر نو
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۴۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خودآموز فلسفه

مهسا سلیمانی
۱۴۰۱/۱۲/۲۷
اولین کتاب فلسفه‌ای بود که گوش دادم. گویندگی آقای عمرانی عالیه و تن صداشون مناسب مطالب کتاب بود؛ هم عمیق هم گیرا. درکل کتاب خوبی بود ولی برای کسی مثل من که اطلاعات چندانی از فلسفه نداره خوندن از روی متن راحت تر میشه، چون لازمه بعضی جملات بارها تکرار شه که تو کتاب صوتی هی عقب زدن یکم سخت میشه. چون کتاب کاملی در زمینه فلسفه بود، حتما نسخه متنیش رو هم تهیه میکنم تا بتونم کنار فایل صوتیش چندین بار مرور کنم.
Hamid50
۱۴۰۱/۵/۲
این کتاب به بسیاری از سوالات پایه‌ای هر شخص در مورد خود شناسی و خداشناسی جواب‌های بسیار خوبی میدهد و بسیار آموزنده است.
Mahsa Parsae
۱۴۰۱/۱۰/۱۱
اقای عمرانی هرچی بخونه خوبه من فلسفه مطالعه نداشتم و اولین تجربیاتم بود که نسبتا مفید بود
جواد پادگانه
۱۴۰۰/۶/۱۷
بسیار بسیار عالی، برای آغاز فلسفه توصیه میشه
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خودآموز فلسفه

برای دریافت کتاب صوتی خودآموز فلسفه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.