معرفی و دانلود کتاب صوتی اعتقاد بدون تعصب

عکس جلد کتاب صوتی اعتقاد بدون تعصب
قیمت:
۳۷۵۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اعتقاد بدون تعصب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اعتقاد بدون تعصب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اعتقاد بدون تعصب

پیتر برگر و آنتون زایدرولد در کتاب صوتی اعتقاد بدون تعصب، با بررسی مکتب‌های فلسفی گوناگون استدلال می‌کنند که چرا در دنیای مدرن امروزی، دین، سیاست، اخلاق، فرهنگ و حتی حقیقت برای زنده ماندن، به شک و تردید نیاز دارند.

درباره کتاب صوتی اعتقاد بدون تعصب:

قرار بود مدرنیته دنیایی عقلانی و سکولار را آغاز کند؛ جایی که دین در حاشیه قرار می‌گرفت. حتی برخی پیش‌بینی می‌کردند که دین به کل ناپدید خواهد شد. اما این اتفاق رخ نداد و حتی در دنیای مدرن شاهد آن هستیم که دین در حال رشد و شکوفایی‌ست و جهان نیز روز به روز به سمت کثرت و نسبی‌گرایی می‌رود. شرایطی که گروه‌های مختلف می‌توانند در صلح و تعامل اجتماعی با همدیگر زندگی کنند.

با این حال این وضعیت بدون تنش و درگیری نیست. درواقع زمانی که گروه‌های مختلف دیدگاه‌هایی کاملا مخالف بایکدیگر دارند، چگونه می‌توان درباره مسائل اخلاقی نظیر سقط جنین یا همجنس‌گرایی صحبت کرد؟ یا زمانی که فرهنگ با چالش بنیادگرایی و افراطی‌گری روبه‌رو می‌شود، چگونه می‌توان هماهنگی را میان ساختارهای گوناگون جامعه ایجاد نمود؟ پاسخ این سوالات نزد دو فیلسوف و جامعه‌شناس مشهور یعنی پیتر برگر و آنتون زایدرولد است که آن را در کتاب اعتقاد بدون تعصب (In Praise of Doubt) مطرح کرده‌اند و راه‌حل این تعارضات را شک و تردید می‌دانند.

البته منظور این دو از این مفهوم، شکل افراطی آن و نسبی‌گرایی محض نیست که باعث شود نتوانیم هیچ انتخاب و تصمیم قاطعانه‌ای را داشته باشیم، بلکه هدف این ایده، استفاده‌ای شایسته از شک و تردید است. در چنین شرایطی دیگر می‌توان با عقایدی اخلاقی و به دور از تعصب، با افراد گوناگون ارتباط داشته باشیم و برای داشتن یک جامعه متعادل بکوشیم.

کتاب اعتقاد بدون تعصب شما را رهسپار سفری تامل برانگیز و جذاب خواهد کرد و با مفاهیمی نظیر: تاریخ مدرنیته، دین، ظهور روانشناسی، مارکسیسم، توتالیتاریسم، بنیادگرایی به عنوان یک اختراع مدرن، نسبی‌گرایی و حقیقت آشنا خواهد نمود.

نکوداشت‌های کتاب صوتی اعتقاد بدون تعصب:

- کتابی مملو از خرد عملی توسط نویسندگانی که بینش عمیقی درمورد پویایی فکری حاکم بر زندگی معاصر دارند. (دالاس ویلارد، فیلسوف و نویسنده کتاب شناخت مسیح امروز)

- ما به کتاب‌های بیشتری مانند این اثر نیاز داریم. کتاب‌هایی که بحث را پیش می‌برند و محتوا را خلاصه، شوخ‌طبعانه و با یادگیری عالی بیان می‌کنند. (جان ویلسون، سردبیر سایت کتاب و فرهنگ)

- آقایان برگر و زایدرولد خوش‌بین هستند؛ آن‌ها معتقدند که پیشرفت اخلاقی در راه است و اعتدال فضیلتی‌ست که همه می‌توانند بر سر آن به توافق برسند. (وال استریت ژورنال)

- یک تلاش جدی برای توضیح چگونگی یافتن حد وسط میان عقاید مختلف مذهبی و غیرمذهبی. درواقع برگر و زایدرولد استدلال می‌کنند که شک و تردید در قلب یک سیستم دموکراتیک قرار دارد. (لس آنجلس تایمز)

کتاب صوتی اعتقاد بدون تعصب برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به فلسفه مدرن و دیدگاه‌های مختلف فلسفی از شنیدن این کتاب لذت خواهند برد.

پیتر برگر و آنتون زایدرولد را بیشتر بشناسیم:

پیتر برگر (Peter L. Berger) جامعه‌شناس و یکی از اساتید مشهور و بین المللی دانشگاه بوستون بود و در موسسه فرهنگ و دین و امور جهانی این دانشگاه فعالیت می‌کرد. برگر کتاب‌های زیادی نوشته که برخی از آثار ترجمه شده آن به زبان فارسی عبارتند از: «سایبان مقدس، ساخت اجتماعی واقعیت، دعوت به جامعه‌شناسی، ذهن بی‌خانمان، چند جهانی شدن، شایعه فرشتگان.»

آنتون زایدرولد (Anton Zijderveld) نیز استاد برجسته جامعه‌شناسی عمومی در اراسموس، روتردام است. او مدت کوتاهی در ایالات متحده و کانادا نیز تدریس کرد. زایدرولد آثار مختلفی را به نگارش درآورده که یکی از کتاب‌های ترجمه شده او «جامعه انتزاعی» نام دارد.

در بخشی از کتاب صوتی اعتقاد بدون تعصب می‌شنویم:

نسبی‌سازی صرفا یک واقعیت است؛ نتیجه تحولاتی که در فصل‌های قبل درباره آن‌ها بحث شد. یکی بر آن تاسف می‌خورد و دیگری خودش را بر آن تطبیق می‌دهد، یکی هم از آن استقبال می‌کند. نسبی‌گرایی توصیف کننده سومین گزینه از این سه گزینه است. از نسبیت با آغوش باز استقبال می‌شود و بار ارزشی مثبتی به آن بخشیده می‌شود. گزینه دوم یک گزینه بینابینی است؛ بین تن دادن به این واقعیت و استقبال از آن. از آن استقبال نمی‌شود اما امری اجتناب ناپذیر تلقی می‌شود و فرد رفتارش را متناسب با آن تغییر می‌دهد.

نسبی‌سازی چگونه بر دیدگاه مردم نسبت به دیگران دینی و اخلاقی تاثیر می‌گذارد؟ واکنش‌های تدریجی کلیسای کاتولیک روم به فروپاشی انحصار دینی‌اش در کشورهایی که زمانی قلمرو مسیحی نامیده می‌شدند، مثال روشنی‌ست که دو گزینه از سه گزینه فوق را نشان می‌دهد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۱ دقیقه
پشت کتاب - بخش یک
۱ دقیقه
پشت کتاب - بخش دو
۱ دقیقه
پشت کتاب - بخش سه
۶۰ دقیقه
فصل اول: خدایان بی‌شمار مدرنیته
۵۳ دقیقه
فصل دوم: ساز و کار نسبی‌سازی
۴۲ دقیقه
فصل سوم: نسبی‌گرایی
۳۷ دقیقه
فصل چهارم: بنیادگرایی
۶۳ دقیقه
فصل پنجم: یقین و تردید
۴۹ دقیقه
فصل ششم: محدودیت‌های تردید
۳۹ دقیقه
فصل هفتم: سیاست میانه‌روی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اعتقاد بدون تعصب
نویسنده،
مترجممحمود حبیبی
گویندهمهران نوروزی
ناشر چاپیانتشارات گمان
ناشر صوتی شرکت توسعه محتوای لحن دیگر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۴۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۳۷۵۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اعتقاد بدون تعصب

زینب زمانی
۱۴۰۱/۱/۸
زیبا بود و مفاهیم خوبی رو مطرح کرده بود در کتاب…میشد جاهایی همزاد پنداری کرد با شرایطی که در کتاب مطرح میشد با اوضاع فرهنگی حاکم بر جامعه خودمون.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اعتقاد بدون تعصب

برای دریافت کتاب صوتی اعتقاد بدون تعصب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.