معرفی و دانلود کتاب صوتی بینایی

عکس جلد کتاب صوتی بینایی
قیمت:
47000 تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بینایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بینایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بینایی

داستانی تمثیلی از نویسنده‌ی برنده‌ی جایزه‌ی نوبل. ژوزه ساراماگو کتاب صوتی بینایی را در امتداد اثر پرآوازه‌ی خود «کوری» نوشته است. در این کتاب تحسین‌شده از طریق بیان منحصربه‌فرد و مهارت مثال‌زدنی ساراماگو در داستان‌پردازی، ماجرای طغیان مردم علیه حکومتی استبدادی را می‌شنویم. کتابی که شاید شنیدن آن افقی تازه رویاروی ما قرار دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی بینایی

وقایع کتاب صوتی بینایی (Seeing) در همان کشور بی‌نامی رخ می‌دهد که در رمان دیگر ژوزه ساراماگو با عنوان «کوری» نیز محل وقوع اتفاقات داستان است. رمان بینایی با یک انتخابات پارلمانی آغاز می‌شود. تمام روز بارانی سیل‌آسا مردم را از بیرون رفتن از خانه و شرکت در انتخابات بازداشته است اما دست آخر بارش باران قطع می‌شود و مردم به حوزه‌های اخذ رأی هجوم می‌آورند. اما نه برای انتخاب نامزد مد نظر خود؛ قاطبه‌ی آرایی که در آن روز به صندوق‌ها انداخته می‌شود رأی سفید است؛ اتفاقی که حکومت را برمی‌آشوبد و در پایتخت غوغایی برپا می‌کند.

در بهترین رمان شناخته‌شده‌ی ساراموگو، کوری، پایتخت سرزمینی خیالی، همه‌گیری ویرانگری از نابینایی را تجربه می‌کند. در این میان یک زن که همسر چشم‌پزشک سرزمین نابینایان است، به گروهی از مردم کمک می‌کند تا زمانی که بینایی آن‌ها بازگردد زنده بمانند. اکنون و در این اثر که وقایع آن چهار سال بعد در همان پایتخت اتفاق می‌افتند، یک انقلاب قانونی به تصویر کشیده می‌شود. زمانی که 83 درصد از شهروندان رأی‌های باطله‌ی خود را در انتخابات سراسری به صندوق می‌اندازند، رئیس جمهور اعلام وضعیت اضطراری می‌کند و شهر و شهروندان را به محاصره درمی‌آورد. اما با وجود حضور سربازان در سراسر شهر، هیچ چیز بر شادی دیوانه‌وار شهر کوچکترین خللی وارد نمی‌کند.

نیمه‌ی اول داستان کتاب صوتی بینایی حول محور مبارزات دولت برای رفع‌روجوع این واقعه می‌گذرد. نیروهای حکومت سعی دارند از رمز و راز انفعال شهروندان سر دربیاورند و با آن به مقابله بپردازند. در نیمه‌ی دوم رمان برخی از شخصیت‌های کتاب کوری نیز ظاهر می‌شوند که از این میان می‌توان به چشم‌پزشک و همسرش اشاره کرد. اکنون و در این کتاب، پس از التهاب‌ها و تنش‌های بسیار، رئیس جمهور نامه‌ای ناشناس در رابطه با همسر دکتر دریافت می‌کند. نامه‌ای که سمت‌وسوی داستان را به جهتی دیگر خواهد برد. و این‌چنین است که آنچه در ابتدا در قالب هجوی درباره‌ی دولت‌ها و ناکارآمدی‌شان آغاز می‌شود، در ادامه به چیزی بسیار شوم‌تر بدل می‌گردد...

ترجمه‌ی عبدالرضا روزخوش را از این اثر با صدای بهرام ابراهیمی می‌شنوید. کتاب صوتی بینایی به همت نشر صوتی استودیو نوار و انتشارات روزگار تهیه و منتشر شده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی بینایی

  • گویی روح جورج اورول در این اثر دمیده شده است... هدیه‌‌ای از نویسنده‌ای بی‌همتا. (Kirkus Reviews)
  • ساراماگو می‌داند چگونه دستگاهی سرکوبگر را به سخره بگیرد. (The New York Times)
  • یک داستان تمثیلی فوق‌العاده درباره‌ی سیاست. (Cleveland Plain Dealer)
  • داستانی مطابق با واقعیت! (Chicago Tribune)

کتاب صوتی بینایی مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌ها و رمان‌های سیاسی و اجتماعی علاقه‌مند هستید، شنیدن کتاب صوتی بینایی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با ژوزه ساراماگو بیشتر آشنا شویم

این ادیب پرتغالی یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان معاصر به شمار می‌رفت. ژوزه ساراماگو (Jose Saramago) به سال 1922 دیده به جهان گشود و در سال 2010 از دنیا رفت. عمده‌ی شهرت وی مرهون کتاب «کوری» است؛ رمانی که در آن با زبانی نمادین، بنیان‌های اخلاقی جامعه‌ی معاصر به طور جدی به چالش کشیده شده است. وی آثار مهم و ارزشمند دیگری نیز از خود به جا گذاشته، که خوشبختانه بیشترشان به فارسی ترجمه شده‌اند؛ از جمله سه کتابِ «بینایی»، «در ستایش مرگ»، و «همه‌ی نام‌ها».

گفتنی است که ساراماگو در سال 1998 موفق به دریافت جایزه‌ی نوبل ادبیات گشت. همچنین، باید افزود که او یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان پرتغالی تاریخ به شمار می‌رود.

برخی از جوایز و افتخارات ژوزه ساراماگو

  • برنده جایزه آمریکا در سال 2004 (America Award)
  • برنده جایزه Camões کشور پرتغال در سال 1995 (Camões Prize)
  • برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 1998 (Nobel Prize in Literature)
  • برنده جایزه ادبیات سائو پائولو در سال 2009 (São Paulo Prize for Literature)

در بخشی از کتاب صوتی بینایی می‌شنویم

در شرایط کنونی احزاب مختلف ترجیح می‌دهند در بیان دیدگاه‌هایشان جانب احتیاط را رعایت کنند. آن‌ها از کلماتی مانند بله، اما همچنین، استفاده می‌کنند. رهبران جناح راست که شهرداری پایتخت را در اختیار دارند با اتخاذ تاکتیک شفافی از نوع دیپلماتیک برتری به دست آمده حزب خود را در انتخابات غیر قابل بحث خوانده و این برتری را طلایه‌دار پیروزی بزرگ خود در دور بعد خواندند. آن‌ها بر این نکته تأکید کردند که از معیار سالم حکومتی در زمینه‌ی حمایت از کسانی که تمایل به اجرای قانون دارند، پشتیبانی خواهند کرد و این موضوع در یک دموکراسی سرشار از همبستگی به مانند آنچه در کشور ما وجود دارد، بسیار منطقی و بدیهی است. وابستگان حزب میانه‌رو نیز احترام به قانون را امری لازم می‌دانند اما از دولت چیزی را مطالبه می‌کنند که خود از قبل می‌دانند برآورده شدن آن کاملاً غیر ممکن است. آن‌ها خواستار به‌کارگیری تمام امکانات موجود در جهت برگزاری یک انتخابات کاملاً طبیعی با نتایجی درخور آن می‌باشند تا بدین ترتیب مجدداً در این شهر نمایش شرم‌آور گذشته به روی صحنه نرود. ارگان رهبری بلندپایه‌ی حزب چپ نیز بعد از مذاکره و بحث‌های طولانی اطلاعیه‌ای منتشر ساخته امیدواری قاطعانه‌ی خود را درباره‌ی برگزاری مجدد انتخابات ابراز نمود. آن‌ها همچنین بر فراهم‌سازی شرایط سیاسی لازم برای آغاز مرحله‌ی تازه‌ای از توسعه و پیشرفت گسترده‌ی اجتماعی تأکید کردند. از سخنانشان فهمیده می‌شد که امیدوارند در انتخابات پیروز شده و بر شهرداری مسلط شوند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
21 دقیقه
فصل اول - بخش یک
22 دقیقه
فصل اول - بخش دو
29 دقیقه
فصل دوم
19 دقیقه
فصل سوم - بخش یک
19 دقیقه
فصل سوم - بخش دو
30 دقیقه
فصل چهارم
25 دقیقه
فصل پنجم
26 دقیقه
فصل ششم
23 دقیقه
فصل هفتم - بخش یک
30 دقیقه
فصل هفتم - بخش دو
25 دقیقه
فصل هشتم
20 دقیقه
فصل نهم - بخش یک
21 دقیقه
فصل نهم - بخش دو
32 دقیقه
فصل دهم
29 دقیقه
فصل یازدهم
20 دقیقه
فصل دوازدهم - بخش یک
23 دقیقه
فصل دوازدهم - بخش دو
24 دقیقه
فصل سیزدهم - بخش یک
12 دقیقه
فصل سیزدهم - بخش دو
30 دقیقه
فصل چهاردهم
29 دقیقه
فصل پانزدهم
28 دقیقه
فصل شانزدهم
18 دقیقه
فصل هفدهم - بخش یک
25 دقیقه
فصل هفدهم - بخش دو
32 دقیقه
فصل هجدهم
7 دقیقه
فصل نوزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بینایی
نویسنده
مترجمعبدالرضا روزخوش
گویندهبهرام ابراهیمی
ناشر چاپینشر روزگار
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
47000 ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بینایی

Mahdiyar jafari
۱۴۰۲/۱/۲۷
با تمام احترامی که برای ژوزه ساراماگو عزیز و کتابراه قاعل هستم، باید بگم این کتاب، برعکس کتاب کوری واقعا کسل کننده بود. حداقل انتظار میرفت بعد از ۱۰ ساعت کسالت بار، پایانی که حالمان را خوب کند پیش رو باشد. اما...
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بینایی

برای دریافت کتاب صوتی بینایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.