معرفی و دانلود کتاب صوتی اسرار کیهانی

عکس جلد کتاب صوتی اسرار کیهانی
قیمت:
80000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اسرار کیهانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اسرار کیهانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اسرار کیهانی

اگر دوست دارید بدانید ما از کجا آمده‌ایم و جهان چگونه شکل گرفت، کتاب صوتی اسرار کیهانی نوشتهٔ نیل دگراس تایسون کیهان‌شناس مشهور و جیمز ترفیل، فیزیک‌دان آمریکایی را گوش کنید. این کتاب به بسیاری از سؤالاتی که دربارهٔ ماهیت انسان و چگونگی حضورمان در این جهان در ذهن دارید، پاسخ می‌دهد.

دربارهٔ کتاب صوتی اسرار کیهانی:

کیهان و جهان هستی به‌عنوان گنجینه‌ای از پرسش‌های بی‌پایان در ذهن کنجکاو جمعی ما جایگاه خاصی دارد. جهان هستی را همچنین می‌توان منبعی از جهل بی‌پایان جمعی ما به شمار آورد. در شکاف میان اعماق کنجکاوی انسان و محدودیت‌های جهل او، مجموعه‌ای از پرسش‌ها وجود دارد که همهٔ ما آن‌ها را پرسیده‌ایم یا آن‌ها را از ما پرسیده‌اند، اما هیچ‌کس پاسخی برای این پرسش‌ها ندارد.

نیل دگراس تایسون و جیمز ترفیل عقیده دارند پاسخ‌های احتمالی به این سؤال‌ها اکثرا ناقص یا ناکافی هستند. این نویسندگان در کتاب اسرار کیهانی (Cosmic Queries) به شما می‌گویند برای یافتن پاسخ این پرسش‌ها می‌توانیم به زمین اطرافمان و آسمان‌ها بنگریم تا با اطمینان و کمی حس غرور جواب سؤالاتمان را از کائنات دریافت کنیم.

با شنیدن این کتاب پاسخ عمیق‌ترین پرسش‌هایی را که تا به امروز درباره کیهان و جهان هستی داشته‌اید درمی‌یابید. همچنین در میان جملات شگفت‌انگیز آن به درون گرداب شک و تردید نفوذ خواهید کرد و منبع حقیقی بسیاری از شگفتی‌های جهان را در خواهید یافت.

نکوداشت‌های کتاب صوتی اسرار کیهانی:

- منبعی غنی و فریبنده. (بوک‌لیست)
- جشنی پرجنب‌وجوش از تحقیق علمی که تصاویری درخشان دارد. (کیرکاس ریویو)
- کتابی که به‌دقت سازمان‌دهی شده و به‌خوبی نوشته شده است. (لیتاندلایف)
- من عاشق نیل دگراس تایسون هستم. شما می‌توانید لذت او را در هر چیزی که مربوط به فضاست و عشق او را نسبت به‌اشتراک‌گذاری دانشش احساس کنید. (بوکس کوکس لوکس)

کتاب صوتی اسرار کیهانی مناسب چه کسانی است؟

اگر علاقه دارید از اسرار کیهانی سر دربیاورید و کتابی بخوانید که شما را با شگفتی‌های کیهان آشنا کند، کتاب صوتی اسرار کیهانی مناسب شماست.

با نویسندگان کتاب صوتی اسرار کیهانی بیشتر آشنا شویم:

نیل دگراس تایسون (Neil deGrasse Tyson) در هفته‌ای که ناسا تأسیس شد به دنیا آمد. او از نه‌سالگی و پس از بازدید از موزهٔ تاریخ طبیعی آمریکا به کیهان‌شناسی علاقه‌مند شد. این نویسنده و اخترفیزیک‌دان آمریکایی مدرک دکتری خود را از دانشگاه کلمبیا در رشتهٔ اخترفیزیک دریافت کرده است. «اخترفیزیک برای افراد بی‌قرار» و «راز آفرینش جهان هستی» از دیگر کتاب‌ها تایسون هستند که به فارسی برگردانده شده‌اند.

جیمز ترفیل (James Trefil) فیزیک‌دان اهل ایالات متحدهٔ آمریکا و نویسندهٔ بیش از 50 عنوان کتاب است. او تمرکز خود را بر نگارش کتاب‌های علمی برای عموم مردم گذاشته است و از او کتاب‌های «از اتم تا کوارک»، «چرا علم؟ رسیدن به سواد علمی»، «لحظهٔ آغاز» و... به فارسی برگردانده شده است.

جوایز و افتخارات نیل دگراس تایسون:

- دریافت مدال تعالی از دانشگاه کلمبیا در سال 2001
- دریافت مدال خدمات عمومی ممتاز ناسا در سال 2004
- برنده جایزه نویسندگی علمی در سال 2005
- برنده جایزه یادبود کلوپشتگ در سال 2007
- برنده جایزه اسحاق آسیموف از انجمن انسان‌گرایان آمریکا در سال 2009
- کسب عنوان جذاب‌ترین اخترفیزیک‌دان زنده توسط مجله People در سال 2000
- کسب عنوان یکی از 100 رهبر فناوری بانفوذ در نیویورک توسط سردبیران مجله Crain در سال 2001

در بخشی از کتاب صوتی اسرار کیهانی می‌شنویم:

صحبت درباره پایان جهان در اصطلاحات نظری انتزاعی یک چیز است، اما تصور اینکه آن برای یک ناظر روی زمین چگونه به نظر می‌رسد کاملاً فرق دارد. برای بحث در این باره، بیایید وانمود کنیم که این ناظر به‌درستی از قوانین فیزیک که همه چیز را به ارمغان می‌آورند محافظت می‌کند، و دارای طول عمر کافی برای تماشای کل نمایش است. اگرچه آنچه در آسمان می‌بینیم ممکن است با انواع مختلف آتش‌بازی تداعی شود، اما تأثیر کلی این خواهد بود که آسمان به‌تدریج تاریک می‌شود. نقل‌قول سر ادوارد گری که در ابتدای جنگ جهانی اول تکرار شده، ویران شدن جهان آینده را به تصویر می‌کشد.

چند میلیارد سال اول غیر استثنایی خواهد بود زیرا خورشید به‌تدریج روشن می‌شود و زمین اثرات همراه با آن را احساس می‌کند. اما پس از آن، ما شروع به مشاهده چیز جدیدی در آسمان خواهیم کرد. همان‌طور که کهکشان آندرومدا برای آماده‌شدن برخورد با کهکشان راه شیری نزدیک می‌شود، به مسیر نوری بزرگ‌تر و بزرگ‌تری تبدیل می‌شود. با نزدیک شدن به برخورد شکل آندرومدا و همچنین کهکشان راه شیری، تحت‌تأثیر جاذبه گرانشی متقابل ما، شروع به تغییر شکل در آسمان خواهند کرد. به‌اندازه کافی عجیب است، همان‌طور که اشاره کردیم. برخوردهای زنجیره‌ای کهکشان‌ها احتمالاً تأثیر زیادی بر خورشید یا منظومه شمسی ما نخواهد داشت. ستارگان آن‌قدر گسترده‌اند که اهمیتی ندارند. هنگامی که خورشید به‌عنوان یک غول سرخ و سپس یک کوتوله سفید وارد مراحل نهایی خود می‌شود، متوجه چیز دیگری خواهیم شد: ستارگان شروع به ناپدیدشدن می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
3 دقیقه
مقدمه
18 دقیقه
بخش یک
24 دقیقه
بخش دو
33 دقیقه
بخش سه
36 دقیقه
بخش چهار
41 دقیقه
بخش پنج
35 دقیقه
بخش شش
40 دقیقه
بخش هفت
36 دقیقه
بخش هشت
22 دقیقه
بخش نه
30 دقیقه
بخش ده
30 دقیقه
بخش یازده
32 دقیقه
بخش دوازده
28 دقیقه
بخش سیزده
25 دقیقه
بخش چهارده
21 دقیقه
بخش پانزده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اسرار کیهانی
نویسنده،
مترجمیاسین قاسمی بجد، طلعت اصغری درمیان
گویندهحجت یوسفی
ناشر چاپیانتشارات پل
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۳۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی علمی و آموزشی، کتاب‌های نجوم و اختر شناسی
قیمت نسخه صوتی
80000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اسرار کیهانی

حسین شفیعی
۱۴۰۱/۴/۱۴
سلام به نظر من به هیچ وجه مطالب فصول به هم پیوسته نبود و حتی در یک فصل هم از لحاظ دستوری بعضی مواقع ایراد داشت و مفاهیم گاها هیچ ربطی به هم نداشت به هر حال کلا کم و بیشمطالب را مفید دیدم ولی اگر بین فصول ربط داشت خیلی لذت می‌بردم و فکر کنم در ترجمه کتاب مشکل وجود داشته باشد گوینده صدای بسیار خوب داشت و خوانا می‌خواند تشکر و این نظر من است و حتما از کم سوادی بنده بوده
رضا مهدوی
۱۴۰۱/۴/۱۰
این کتاب عالیه و نویسنده ش هم دانشمند شناخته شده تو حوزه‌ی فیزیک کیهانیه. اگه علاقه مند به دونستن واقعیت‌های کیهانی هستید اینو از دست ندید
سمانه پژوهشگر
۱۴۰۲/۷/۲۴
یکی از بهترین کتابهای بود که تا به حال خوندم. اگه علاقه مند به کشف رازهای جدید آسمون بالا سرتون دارین این کتاب بسیار توصیه میشه.
زهرا عناناتی
۱۴۰۲/۶/۷
مطالب کتاب سنگین و پیچیده است و بیشتر برای کسانی که از فیزیک کوانتوم از قبل ازاطلاعاتی دارن خوب ممنون از کتابراه و گوینده کتاب
Amir Zardoshtian
۱۴۰۲/۵/۷
بیشتر بدرد کسانی میخوره که به مباحثه ریز علمی دقت دارن و جنبه علمی دوست دارن، برای کسانیکه دنبال درک ساده و جامع از فضا هستن نمیخوره
وحید اذر
۱۴۰۲/۳/۱۴
کتاب عالی... شاید سه بار گوش کردم با اینکه درک خیلی از مسائلش به علت سطح بالای علمی کتاب برام سخت بود ولی بسیار بسیار جذاب بود
سید فرزاد هاشمی
۱۴۰۱/۶/۱۹
هر چه بیشتر در مورد کیهان مطالعه میکنم شباهت‌های زیادی درش با بدن خود میبینم و چه منظم است خدایا شکرت
علیرضا جمال‌نیا
۱۴۰۱/۴/۲۴
کتاب و گویش عالی بود، ولی اضافه کردن نظرات شخصی به یک کتاب صد در صد علمی واقعا جای تاسف داره و ارزش اثر رو بسیار پائین میاورد.
فرشید ش
۱۴۰۱/۳/۲۲
اطلاعات خوبی از پیرامون کیهانی اطرافمان به ما میدهد توصیه خواندن آنرا به علاقه مندان کیهانی میکنم
حسین خالقی
۱۴۰۱/۲/۲۵
عالی بود نیل دگراس تایسون یکی از دانشمندان در حال حاضر دنیاس
مهرداد نوذری
۱۴۰۲/۱/۲۹
واسه توی ماشین گوش دادن بسیار صدا ضعیف بود. گوینده بسیار بی حس و خشک اجرا کرد حتی شوخی‌های تایسون هم بی روح بازگو میکرد
محمد فضیلتی
۱۴۰۱/۹/۱۴
عالی عالی عالی
یکی از بهترین دانشمندان جهان.. اگر خالقی وجود داشته باشه... افرادی مثل نیل تایسون تونستن درکش کنن
جواد پورعباس
۱۴۰۱/۶/۲۰
بد نیست توصیه میشه به کسایی که حافظه شنوایی خوبی دارن برا من که حافظه بصریم خوبه خوندنش بهتره
محمود غلامی
۱۴۰۱/۳/۱
فقط می‌تونم بگم که این کتاب، بسیار، بسیار، بسیارعالی هست.
ابراهیم رضایی
۱۴۰۲/۳/۲۱
کتاب خوب برای اهل اختر فیزیک و فضا
با صدای اقای یوسفی بسیار دلچسب
مشاهده همه نظرات 20

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اسرار کیهانی

برای دریافت کتاب صوتی اسرار کیهانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.