معرفی و دانلود کتاب محکم بایست: هنر مقاومت در برابر جنون خودیاری

عکس جلد کتاب محکم بایست: هنر مقاومت در برابر جنون خودیاری
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب محکم بایست: هنر مقاومت در برابر جنون خودیاری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب محکم بایست: هنر مقاومت در برابر جنون خودیاری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب محکم بایست: هنر مقاومت در برابر جنون خودیاری

سوند برینکمن در کتاب محکم بایست: هنر مقاومت در برابر جنون خودیاری، یک راهنمای هفت مرحله‌ای برای تشویق و حمایت از پیشرفت شخصی در اختیار شما قرار داده و کمکتان می‌کند تا طرز تفکر و روش زندگی‌تان را تغییر دهید.

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه می‌توان در مقابل وسواس امروز با درون‌گرایی و بهبود خود ایستاد؟ پیام سوند برینکمن (Svend Brinkmann) فیلسوف و روانشناس دانمارکی، در کتاب پرفروش محکم بایست (Stand Firm: Resisting the Self-Improvement Craze) این است که شما باید بیاموزید محکم و ثابت‌قدم باشید و شاید به‌ مرور زمان، حتی راهتان را پیدا کنید. گفتن این کار ساده‌تر از انجام دادن آن است. حواشی پیرامونتان درباره‌ی توسعه، تغییر، تحول، نوآوری، یادگیری و سایر مفاهیمِ پویا هستند که در فرهنگ پرشتاب ادغام می‌شوند.

بعضی از افراد نمی‌خواهند محکم بمانند. آن‌ها فقط می‌خواهند در فرهنگ پرشتاب درست عمل کنند. این کتاب برای کسانی است که می‌خواهند راهشان را پیدا کنند، اما نمی‌توانند این خواسته را بیان کنند. شاید آن‌ها حتی تلاش کرده‌اند این کار را انجام دهند، اما همتایانشان به آن‌ها لقب جدی، سرسخت یا ارتجاعی داده‌اند.

به‌ طور خلاصه، این کتاب مناسب افرادی می‌باشد که به دنبال زبانی هستند تا بتوانند با ضرورتِ توسعه در فرهنگِ شتابانِ ما مقابله کنند. بحران‌های مختلفی که با آن‌ها روبه‌رو می‌شویم (محیط‌زیستی، اقتصادی یا روان‌شناختی) نتیجه‌ی فلسفه‌ی چشم‌پوشی از رشدِ بی‌پایان و شتاب فرهنگی عمومی است.

سوند برینکمن (Svend Brinkmann) نشان می‌دهد منفی ‌بودن توصیه‌ شده در کتاب، روان‌شناسیِ خاصِ خودش را دارد؛ اما نباید به بدبینی و پوچ‌گرایی‌ای برسد که به استعفا، خستگی یا افسردگیِ واقعی منجر شود، بلکه باید به شما در پذیرش مسئولیت‌ها و وظایفتان در زندگی کمک کند. همان‌طور که رواقیون گفته‌اند، تفکر درباره‌ی کوتاه‌ بودنِ حیات و مشکلاتِ اجتناب‌ناپذیرِ آن، ‌مانند هرکس دیگری، به حس هم‌بستگی با دیگرانی منجر می‌شود که در همان قایق‌اند.

منفی‌ بودن به شما زمان و فرصت می‌دهد که به جنبه‌های مشکل‌سازِ زندگی بپردازید و انتقاد کنید؛ به شما کمک می‌کند عادت کنید به تمرکز بر آنچه در زندگی مهم است: انجام آنچه درست است، یعنی انجام وظیفه‌ی خود.

به طور کلی، این کتاب باید به عنوان یک کتاب خودیاری خوانده شود. البته این کتاب طوری طراحی شده‌ است که شما را از دیگر آثار در این حوزه جدا کند و به‌عنوان نقدی فرهنگی به‌شکل راهنمایی هفت‌ مرحله‌ای تغییر می‌کند. ایده‌ی اصلیِ این کتاب، دلسرد‌کردن شما از تکیه‌ی بیش‌از حد بر خود و تشویق به نوعی جهان‌بینیِ پیچیده است.

در بخشی از کتاب محکم بایست می‌خوانیم:

اینکه آدمی ترش‌رو باشید، جالب‌تر از این است که آدم شادی باشید. غالباً دلایل خوبی برای ترش‌رو بودن وجود دارد. همه پیر می‌شوند، بیمار می‌شوند و درآخر می‌میرند. اگر هر روز درمورد مرگ خودتان فکر کنید، قدر زندگی را بیشتر می‌دانید. این یادداشت یک فیلسوف رواقی است: به‌ یاد داشته باشید که خواهید مرد.

زمانی‌که یاد گرفتید فشار روانیِ مداوم را تنظیم و تصمیم‌گیری براساس احساساتِ درونی را متوقف کنید، برای مرحله‌ی بعدی آماده خواهید بود. اگر زمان کمتری را برای درون‌نگری صرف کنید، احتمالاً برای سایر موارد مهم‌تر زمان و انرژیِ بیشتری خواهید داشت. اما این دفعه چه باید کرد؟ می‌دانید که تلاش برای «یافتن خود»، راه بدی برای صرف‌کردن زمان و انرژی‌تان است. شما با این خطر روبه‌رویید که آنچه را می‌یابید دوست نداشته باشید یا اصلاً چیزی نیابید.

شاید بتوانید به‌ جای آن، وقتتان را صرف کار روی یک «چشم‌انداز» کنید، یا شاید باید «تفکر به‌روش جدید» را امتحان کنید و تصور کنید اگر محدودیتی نباشد، زندگی چگونه خواهد بود. از این گذشته، ما دائماً درخصوص مزایای «تفکر مثبت» می‌شنویم. روان‌شناسان مثبت‌گرا حتی فکر می‌کنند شما باید «توهمات مثبت» را تقویت کنید؛ یعنی بیشتر از آنچه شایسته‌ی شماست فکر کنید تا در زندگی چیزهای بیشتری به دست بیاورید.

با این‌ حال، به‌جای تمرکز بر تمام چیزهای مثبتی که دارید یا می‌خواهید به آن‌ها دست پیدا کنید، گام دوم شامل یادگیری برای تمرکز بیشتر روی جنبه‌های منفیِ زندگی‌تان است. این مسئله چندین مزیت دارد. اول از همه، این امکان را به شما می‌دهد که آزادانه فکر و صحبت کنید.

فهرست مطالب کتاب

تشکر و قدردانی
مقدمه: زندگی در خط سرعت
1: خودبینی را تمام کنید
2: روی نقاط منفی زندگی‌تان تمرکز کنید
3: کلاه نه‌گفتن را بر سرتان بگذارید
4: احساساتتان را سرکوب کنید
5: مربی‌تان را اخراج کنید
6: رمان بخوانید، نه کتاب زندگی‌نامه یا کتاب خودیاری
7: در گذشته غرق شوید
ضمیمه: رواقی‌گری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب محکم بایست: هنر مقاومت در برابر جنون خودیاری
نویسنده
مترجمحمیدرضا توحیدی
ناشر چاپینشر میلکان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۸
زبانفارسی
شابک978-622-6573-74-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب محکم بایست: هنر مقاومت در برابر جنون خودیاری

ali ghafouri
۱۳۹۹/۳/۳۱
توضیح و کاربرد فلسفه رواقی تاثیر مثبتی در این زمان که تحت تاثیر انواع سخنرانی‌های انگیزشی هستیم باعث میشه نگاه واقعی تری داشته باشیم
Hajar Matinfar
۱۴۰۱/۲/۴
واقعا نمیتونم درک کنم این کتاب توی مجموعه نشر میلکان چه کار میکنه!!!! متن پراکنده هست و ترجمه روان نیست
Sajede Baghestani
۱۴۰۰/۱۱/۱۹
بسیار کتاب ساده و روانی بود. در تغییر دیدگاهم نسبت به زندگی اثر گذار بود.
Bahareh Behesht ara
۱۳۹۹/۵/۱۷
نتونستم ارتباط برقرار کنم با کتاب و خوشم نیومد.
عیسی کاوه
۱۳۹۹/۳/۲۸
ترجمه بسیار بد و ناروان است
امیرپیمان بیات
۱۳۹۹/۳/۲۳
عالی کاملا واقعگرایانست
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب محکم بایست: هنر مقاومت در برابر جنون خودیاری

برای دریافت کتاب محکم بایست: هنر مقاومت در برابر جنون خودیاری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.