معرفی و دانلود کتاب صوتی سرباز خوب

عکس جلد کتاب صوتی سرباز خوب
قیمت:
74000 تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرباز خوب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرباز خوب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سرباز خوب

کتاب صوتی سرباز خوب نوشته فورد مادوکس فورد، یکی از 100 رمان برتر تمام دوران‌ها، داستان زندگی سربازی به نام ادوارد اشبرنهام است که توسط دوستش جان داول روایت می‌شود. جان فردی است که باعث از میان رفتن روابط عاشقانه ادوارد و همسرش شده است. این رمان در ردیف 20 کتاب برگزیده قرن قرار دارد.

رمان سرباز خوب (The Good Soldier) به روابط میان دو زوج انگلیسی و آمریکایی می‌پردازد. راوی مردی است که داستان را به شکل گفته‌ها و شنیده‌هایش و یادآوری خاطرات روایت می‌کند. کلیت داستان درباره عشق، خیانت و فریب است، اما اشتباه نکنید این کتاب، قصه‌ی کلیشه‌ای و تکراری ندارد.

راوی، آقای داول، یک فرد میانسال بسیار ثروتمند و اهل آمریکا است. او مدتی قبل همسرش فلورانس را از دست داده و در آغاز روایت در انگلستان به سر می‌برد. او 12 سال پیش بلافاصله پس از ازدواج، به همراه همسرش، با کشتی به سفری اروپایی می‌روند. بعد از این سفر دریایی پزشکان به او توصیه می‌کنند، به دلیل مشکل قلبی همسرش نباید بار دیگر چنین سفری را تکرار کند؛ بنابراین آن‌ها در اروپا و در پاریس ماندگار می‌شوند.

آن‌ها نه سال پیش در منطقه نواهایم با خانواده اشبرنهام آشنا شدند. سروان ادوارد و همسرش لئونورا، بسیار آدم‌های خوب و نازنینی هستند. این دوستی و آشنایی عمیق و عمیق‌تر می‌شود. در شروع روایت ادوارد و فلورانس از دنیا رفته‌اند و راوی گیج از اتفاقات و روابط نامشروعی که اخیراً از آن مطلع شده، داستان خود را روایت می‌کند.

فریب عمده‌ترین مسئله‌ای است که در این کتاب به آن پرداخته می‌شود؛ فریبی که میان زوج‌ها و همه شخصیت‌ها برای پنهان کردن حقیقت و عادی و خوشبخت جلوه دادن خانواده در جامعه وجود دارد، با توجه به انگلیسی و کاتولیک بودن یکی از زوج‌ها، شدت بیشتری پیدا کرده است.

بخش آغازین کتاب ممکن است قدری برایتان با ابهام همراه باشد و متوجه اتفاقات و شخصیت‌ها نشوید، اما اگر بخواهید با کتاب ارتباط بگیرید، باید بدانید که راوی از سبک سیال ذهنی استفاده می‌کند. با آگاهی از این موضوع بسیار بهتر می‌توانید با این کتاب صوتی همراه شوید و حتی فلاش‌بک‌ها و رفت‌وآمدهای ذهنی، شما را اذیت نمی‌کند و برایتان جالب خواهد بود. چرا که این‌گونه روایت دقیقاً همان کاری است که ذهن شما هنگام تعریف کردن خاطرات انجام می‌دهد.

شخصیت‌هایی که فورد مادوکس فورد (Ford Madox Ford)، در این کتاب خلق کرده است، خارق‌العاده‌اند. هر یک از آن‌ها پرونده‌ای جدا برای شناخت و بررسی دارند. هر شخصیت بسیار کامل و با جزئیات روان‌شناسانه فوق‌العاده‌ای ساخته و پرداخته شده است. در این رمان شما با چند انسان کامل با همه بدی‌ها، خوبی‌ها و نقص‌هایشان مواجه می‌شوید و تیپ شخصیتی هر کدام از آن‌ها را می‌توان مورد نقد، تجزیه و تحلیل روان‌شناسانه قرار داد.

مواردی که از زمان کودکی، شیوه‌ی تربیت، جامعه و فرهنگ بر آنان تأثیر گذاشته و تصمیم‌گیری‌هایشان را شکل داده و منجر به اخلاقیات خاص هر یک از آن‌ها شده، شامل این تحلیل می‌شوند و نکته مهمی که باعث قوی بودن این رمان شده در همین است که این شناخت را شما فقط در میان صحبت‌های جسته و گریخته راوی به دست می‌آورید.

فورد به شکل معمول و کلیشه‌ای هر شخصیت را به طور جداگانه معرفی نکرده، بلکه با یک ظرافت هوشمندانه توانسته این کار را به شکل غیرمستقیم و به خوبی انجام دهد.

نام کتاب ابتدا توسط نویسنده، دلگیرترین داستان انتخاب شده بود و راوی چندین بار هنگام روایت داستان زندگی‌اش به این نکته اذعان می‌کند که این دلگیرترین داستان ممکن است، اما بنا به یک سری دلایل برای فروش بهتر به سرباز خوب تغییر نام یافت.

بدون دلیل نیست که این کتاب در فهرست کتاب‌هایی قرار گرفته که باید تا پیش از مرگ بخوانیم. کتابی که از لحاظ پرداخت داستانی و همه جذابیت‌ها و عناصری که یک داستان خوب باید داشته باشد، بسیار قوی و همین طور از نظر روان‌شناسی و جامعه‌شناسی نیز فوق‌العاده است.

افتخارات کتاب صوتی سرباز خوب:

- جزء 100 رمان برتر کتابخانه مدرن
- جزء 100 رمان تمام دوران‌ها به انتخاب آبزرور
- جزء هزار رمانی که همه باید بخوانند به انتخاب گاردین

شنیدن کتاب صوتی سرباز خوب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

شنیدن این کتاب به همه کسانی که به کشف و شهود انسان، اخلاق انسانی و روابط علاقه‌مند هستند، پیشنهاد می‌شود؛همین طور به افرادی که دوست‌دار روانشناسی در قالب داستان هستند. این کتاب اثری است که بعد از شنیدن آن فکرش رهایتان نمی‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی سرباز خوب می‌شنویم:

یادم می‌آید که به عبارت «این وضعیت را قبول کنید» خندیدم. عبارتی که به نظر می‌رسید او با سنگینی خاصی آن را تکرار کرد. من به او چیزی شبیه به این گفتم: «چیز خیلی مهمی نیست. می‌خواهم بگویم که من باید آزادی یک شهروند آزاد آمریکایی را داشته باشم تا آن‌طور که خودم می‌خواهم درباره هم‌مذهبی‌های شما فکر کنم و همین‌طور فکر می‌کنم که فلورانس هم باید آزاد باشد هر طور دلش می‌خواهد فکر کند. ولی خب در آخر باید حواسش باشد و چیزی به دور از ادب و نزاکت نگوید.»

لئونورا جواب داد: «بهتر است او حتی یک کلمه هم برخلاف هم‌وطن‌ها و هم‌مذهبی‌های من نگوید.» از این حرف او تکان خوردم. چرا که چیزی غیرطبیعی و تقریباً تهدیدآمیز و سخت در صدایش بود. انگار می‌خواست از طریق من به فلورانس بگوید که به ضرر فلورانس است اگر پایش را از گلیمش درازتر کند. بله خوب در خاطرم هست. در آن لحظه داشتم فکر می‌کردم که انگار لئونورا از طریق من دارد این چیزها را به فلورانس می‌گوید.

«هر قدر که می‌خواهید می‌توانید من را کوچک کنید و ارزشی برای من قائل نشوید. می‌توانید هر آنچه را که دارم ببرید. اما مواظب باشید که چیزی در جایی یا جلوی چشم‌های من برخلاف دین و مذهبم نگویید که من را یک پادری کند زیر پای شما.»

وقتی به او نگاه کردم واضح بود که منظورش چنین چیزهایی نمی‌توانست باشد. آدم‌های خوب هر چقدر هم در دین و مذهب اختلاف داشته باشند، یکدیگر را تهدید نمی‌کنند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
25 دقیقه
فصل اول - قسمت یکم
22 دقیقه
فصل اول - قسمت دوم
34 دقیقه
فصل اول - قسمت سوم
30 دقیقه
فصل اول - قسمت چهارم
25 دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم - بخش اول
30 دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم - بخش دوم
22 دقیقه
فصل اول - قسمت ششم
22 دقیقه
فصل دوم - قسمت یکم - بخش اول
27 دقیقه
فصل دوم - قسمت یکم - بخش دوم
13 دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم
24 دقیقه
فصل سوم - قسمت یکم - بخش اول
25 دقیقه
فصل سوم - قسمت یکم - بخش دوم
29 دقیقه
فصل سوم - قسمت دوم
16 دقیقه
فصل سوم - قسمت سوم
33 دقیقه
فصل سوم - قسمت چهارم
3 دقیقه
فصل سوم - قسمت پنجم - بخش اول
27 دقیقه
فصل سوم - قسمت پنجم - بخش دوم
33 دقیقه
فصل چهارم - قسمت یکم
19 دقیقه
فصل چهارم - قسمت دوم - بخش اول
31 دقیقه
فصل چهارم - قسمت دوم - بخش دوم
28 دقیقه
فصل چهارم - قسمت سوم
11 دقیقه
فصل چهارم - قسمت چهارم
25 دقیقه
فصل چهارم - قسمت پنجم
16 دقیقه
فصل چهارم - قسمت ششم - بخش اول
18 دقیقه
فصل چهارم - قسمت ششم - بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سرباز خوب
نویسنده
مترجمزهرا نصراللهی
گویندهفریاد موسویان
ناشر چاپینشر نون
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
74000 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سرباز خوب

پری سا
۱۴۰۱/۷/۱۷
با سلام و خسته نباشید به مجموعه کتابراه. من اصلا نتونستم با این رمان ارتباط برقرار کنم؛ هیچ نکته جذاب یا خاصی برای گفتن نداشت. متاسفانه به قدری کسالت بار بود که حتی تا انتها گوشش ندادم.
عیاری بکتاش
۱۳۹۹/۸/۲۱
بسیار اثر ضعیف هست هیچ جذابیت و هیجانی نداره
من حس میکنم بیشتر بخاطر ترجمه باشه چون خیلی گنگ ونامفهوم هست. به شخصه پیشنهاد نمیکنم چون ارزش وقت گذاشتن نداشت%
★☆☆☆☆۱از۵ستاره
Ali Lotfi
۱۳۹۹/۴/۲۴
بد‌ترین کتابی ک تا حالا خوندم خیلی موضوع ضعیف و صدای گوینده خیلی بد و لحن خوندنشم حوصله سر بر. نتونستم تا اخر تحمل کنم و حذفش میکنم
مریم یوسف پور
۱۳۹۹/۵/۷
با توجه به موضوع داستان، صدای گوینده و لحن خواندنش تناسبی با آن نداشت. موضوع داستان هم جذابیتی نداشت.
Shima Torabi
۱۳۹۹/۴/۲
موضوع، پرداخت و ساختار بسیار ضعیف است. به زحمت انرا تا پایان تحمل کردم.
Benyamin Partovi
۱۳۹۹/۴/۲
بنظرم هیچی از رمان‌های دیگه کم نداره با این صدای دلنشین هم کامل شد
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سرباز خوب

برای دریافت کتاب صوتی سرباز خوب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.