معرفی و دانلود کتاب صوتی مزدور

عکس جلد کتاب صوتی مزدور
قیمت:
۳۴۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مزدور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مزدور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مزدور

کتاب صوتی مزدور رمانی با درونمایه‌های تاریخی و سیاسی به قلم هاوارد فاست است که نخستین بار در سال 1972 به انتشار رسید. داستان از زبان یک پزشک در بحبوحه‌ی جنگ‌‌های استقلال آمریکا روایت می‌شود. شرح بی‌اخلاقی‌هایی که در زمان وقوع بحران‌های بزرگ از آدمیان سر می‌زند، بخش عمده‌ی رمان شنیدنی فاست را به خود اختصاص داده است. این اثر موفق شد برنده جایزه انجمن کتابخانه‌های آمریکا شود.

درباره کتاب صوتی مزدور:

هاوارد فاست (Howard Fast) نویسنده‌ی بزرگ قرن بیست و از کمونیست‌های مطرح آمریکایی بود. او در طول عمر خود آثار ادبی فراوانی نوشت که اغلبشان با استقبال خوانندگان و منتقدین مواجه گردیدند. یکی از این آثار، رمانی‌ست به نام مزدور (The Hessian)، که چاپ نخست آن به سال 1972 بازمی‌گردد. پیرنگ این اثر بر پایه‌ی یک اتفاق واقعی شکل گرفته که در دوران جنگ‌های استقلال آمریکا به وقوع پیوسته است.

ماجرا از این قرار است که در قرن هجدهم، جنگ‌هایی وسیع میان امپراتوری بریتانیا و ایالات مستعمره‌نشین آمریکا (که آن زمان تحت قیمومت این قدرت اروپایی بود) درمی‌گیرد. در طول این جنگ‌ها، بریتانیایی‌ها مزدورانی آلمانی را به خدمت می‌گیرند. اینان در واقع سربازان اجیری‌اند که تنها به انگیزه‌ی پول حاضر به نبرد می‌شوند. در رمان مزدور، فرمانده‌ی ایشان دستورِ به دار آویختن یکی از محلی‌های آمریکایی را می‌دهد؛ و این، امری غیرقابل هضم برای مردمانی است که وطن خود را آماج مزدوران بی‌اخلاق آلمانی و متجاوزان بریتانیایی می‌بینند.

باری، خون این آمریکاییِ به‌دارآویخته‌شده، هم‌محلی‌های شبه نظامی او را به عملی متهورانه برمی‌انگیزد. ایشان عزم خود را برای گرفتن انتقام جزم می‌کنند، و در حمله‌ای ناگهانی، دست به قتل تمام مزدوران می‌زنند. در این میان، تنها شخصیتی به نام هانس پل است که زنده می‌ماند. اگرچه او نیز در دام اسارت می‌افتد...

آنچه به طور کلی می‌توان در باب رمان مزدور گفت، این است که داستانِ آن به واقع دستمایه‌ای است برای تأمل در موضوعاتی از قبیلِ شرایط لازم برای شکوفایی و یا مرگ اخلاقیات، مختصات فرهنگ توده‌ای، تأثیر اوضاع اقتصادی در شکل‌گیری روحیه‌ی مردمان یک سرزمین، و مسائلی از این دست، که تنها با مطالعه‌ی تاریخ می‌توان به بررسی‌شان نشست. با این همه، باید متذکر شد که اولویت محتوا و مضمون در این داستان، ابداً از جذابیت آن به عنوان اثری ادبی نکاسته است.

در نکوداشت کتاب صوتی مزدور:

- فاست در تمام آثارش قصه‌گویی فوق‌العاده بوده است... مزدور کتابی سرگرم‌کننده و به یادماندنی‌ست. (Library Journal)

کتاب صوتی مزدور مناسب چه کسانی است؟

گوش سپردن به این کتاب صوتی را به دو گروه از مخاطبین توصیه می‌کنیم: علاقه‌مندان به داستان‌های تاریخی و دوست‌داران ادبیات آمریکا.

با هاوارد فاست بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی آمریکایی در سال 1914 به دنیا آمد و به سال 2003 بدرود حیات گفت. فاست زندگی پرفرازونشیبی داشت. از او به عنوان محبوب‌ترین نویسنده‌ی آمریکایی در شوروی یاد می‌کنند؛ البته این محبوبیت بیش از آنکه برخاسته از کیفیت آثار ادبی‌اش باشد، مرهون عقاید کمونیستی‌اش بود، عقایدی که ایستادگی بر سر آنها، برایش محکومیتی سه ماهه به زندان را نیز در پی داشت. گفتنی است که او از فعالین مشهور ضدجنگ نیز بود.

از آثار هاوارد فاست است: «صبح آوریل، اسپارتاکوس، همشهری تام پین، راه آزادی، قضیه ویلسن.»

در بخشی از کتاب صوتی مزدور می‌شنویم:

هیچ‌کس از گذشته‌اش اطلاع چندانی نداشت. در آن اطراف هم قوم و خویش چندانی نداشت و خودش چندان حرفی راجع به چیزی نمی‌زد و از خود هیچ نمی‌گفت. کلبه‌ای در بیشه‌ی نورث‌ماینتر ساخته بود و از راه شکار حیوانات و پوست سگ آبی در فصل مخصوص آن، روزگار می‌گذراند. پس از آنکه با نانسی بالت ازدواج کرد، زندگی او را هم از راه شکار تأمین می‌کرد، و بعدها صاحب پنج فرزند شد که به بدترین وجه زندگی می‌کردند.

هرگز حمام نمی‌کرد و معمولاً مانند خرسی که یک ماه از مرگش گذشته باشد، بدبو بود. یک بار، موقعی که سه بچه‌اش مریض شده بودند، به کلبه‌اش رفتم و بوی بد و وضع کلبه‌اش را چنان مشمئزکننده دیدم که با هیچ کلمه‌ای قادر به توصیفش نیستم. تفنگ پنسیلوانیایی‌اش تنها چیزی بود که جانش به آن بستگی داشت...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۳ دقیقه
یک: کشیش
۱۳ دقیقه
دو: مزدوران
۲۱ دقیقه
سه: شبیخون (بخش یک)
۱۷ دقیقه
سه: شبیخون (بخش دو)
۳۲ دقیقه
چهار: تعقیب
۲۶ دقیقه
پنج: پناهگاه (بخش یک)
۱۸ دقیقه
پنج: پناهگاه (بخش دو)
۲۲ دقیقه
شش: هانس پل (بخش یک)
۲۳ دقیقه
شش: هانس پل (بخش دو)
۳۶ دقیقه
هفت: اسکوئایر هانت
۲۹ دقیقه
هشت: سگ
۲۴ دقیقه
نه: ژنرال پاکن
۲۶ دقیقه
ده: محاکمه (بخش یک)
۲۳ دقیقه
ده: محاکمه (بخش دو)
۱۷ دقیقه
ده: محاکمه (بخش سه)
۲۱ دقیقه
یازده: رأی دادگاه
۳۶ دقیقه
دوازده: چوبه‌ی دار
۱۰ دقیقه
سیزده: عبادتگاه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مزدور
نویسنده
مترجممهدی غبرایی
گویندهامیر سیاهی
ناشر چاپیانتشارات خزه
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۵۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۴۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مزدور

واهه یوسفی
۱۴۰۰/۹/۳
داستان بسیار زیبا و جذاب. صدای کتاب خوان عالی. حتما توصیه میکنم.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مزدور

برای دریافت کتاب صوتی مزدور و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.