معرفی و دانلود کتاب صوتی تازه عروس

عکس جلد کتاب صوتی تازه عروس
قیمت:
44000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تازه عروس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تازه عروس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تازه عروس

کتاب صوتی تازه عروس نوشته‌ی آلبا دسس پدس، مجموعه‌ای از چند داستان کوتاه جذاب و شنیدنی است که به عشق، رابطه، پیچیدگی‌ها و سختی‌های روابط انسانی و مشکلات اجتماعی زندگی زنان می‌پردازد.

این کتاب صوتی حاوی دوازده داستان کوتاه با نام‌های «دفترچه پس‌انداز»، «دخترک ساده‌لوح»، «عاشق و معشوق»، «تازه عروس»، «خداحافظی»، «شال خاکستری»، «دوچرخه قرمز»، «یکشنبه»، «درس»، «بوی دود»، «دیوار دبیرستان» و «سرخی غروب» است.

کتاب تازه عروس (Invito a pranzo) داستان‌هایی از زندگی و ارتباط میان همسران را روایت می‌کند. داستان تازه عروس، قصه مرگ ناگهانی همسر زنی را به تصویر می‌کشد که به تازگی ازدواج کرده است. این داستان در یک روستا رخ می‌دهد که مردمش بسیار به خرافات اعتقاد دارند، آن‌ها نوعروس را بدیمن و بدقدم می‌خوانند و این عقیده کم‌کم بر روی رفتار و تفکر همسر تازه عروس اثر می‌گذارد. قضاوت‌های نادرست و اتفاقات بعد از آن میان عروس و داماد جوان چالشی را ایجاد می‌کند.

آلبا دسس پدس (Alba DeCespedes) در روایت احساسات و زندگی زنانه بسیار حرفه‌ای است. او در دیگر آثارش همچون دفترچه ممنوع نیز به بخش‌هایی گفته نشده از زندگی زنان پرداخته است. در این کتاب صوتی نیز موانع و مشکلات زندگی زنان را در قالب داستان کوتاه مطرح کرده است. او در داستان‌هایش از امید و ناامیدی می‌گوید.

در داستان‌های پدس اغلب دیدگاهی اجتماعی و عمیق وجود دارد که حاصل سال‌ها حضور او در عرصه روزنامه‌نگاری است. زمینه کلی داستان تازه عروس که مهم‌ترین داستان در این کتاب صوتی محسوب می‌شود، مسائل اجتماعی مرتبط با زندگی خانوادگی زنان است. روابط، رفتار، ازدواج و پیش پاافتاده‌ترین مسائلی که به زنان مربوط می‌شود در یک محیط روستایی به تصویر کشیده شده است.

زنان همانند دیگر آثار آلبا دسس پدس شخصیت‌های اصلی داستان‌های این کتاب هستند. زوج‌های جوان و زنانی که میان دوراهی در رابطه‌شان قرار گرفته‌اند.

با آلبا دسس پدس بیشتر آشنا شویم:

آلبا دسس پدس در شهر رم ایتالیا زاده شد. او فعالیت‌هایش را با نوشتن مقالات در نشریات مختلف آغاز کرد. در سال 1938، نگارش رمان «هیچ یک از آن‌ها بازنمی‌گردند» او را به شهرت و محبوبیت رساند. دسس پدس در تمامی کتاب‌های خود، به روایت داستان زندگی زنان بعد از جنگ در جامعه‌ی آشوب‌زده‌ی قرن بیستم می‌پردازد. او سوسیالیست است، از این رو نظر خوبی نسبت به دین و امور معنوی ندارد. زنان در داستان‌های او نیز اغلب با اینگونه مسائل غریبه‌اند. از دیگر آثار او می‌توان به از طرف او، یک دسته گل بنفشه، دفترچه ممنوع، عذاب وجدان، با عشقی بزرگ، درخت تلخ، عروسک فرنگی و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی تازه عروس می‌شنویم:

عصبانی از در ساختمان خارج شد. از بس عجله داشت، نتوانسته بود خود را درست و حسابی آرایش کند. موضوعی که برای خانم خوش‌پوشی مثل او بسیار مهم بود. به محض خروج، ماشین را دید که منتظر او در گوشه خیابان توقف کرده است و آن انتظار صبورانه در دیر کردن او که هر بار عمداً آن را تشدید می‌کرد به جای اینکه ارزش معشوق را در نظرش بالا ببرد کینه‌ای را که همیشه نسبت به او در دل داشت، افزایش داد.

مرد در ماشین را برایش باز کرد و لبخند به لب به او سلام کرد. فقط صدای موتور ماشین که روشن مانده بود بی‌صبری او را آشکار می‌کرد. زن قبل از اینکه جواب سلام او را بدهد، گفت: «می‌دونم از دستم عصبانی هستی ولی نمی‌تونستم خودمو خلاص کنم. مشتری‌ها همه اعتراض می‌کردن. مسئله اینه که من درست موقعی باید خارج بشم که مشتری‌ها باید لباس‌های خودشونو پرو کنند.»

مرد جواب داد: «بهت گفته بودم که اگه بخوای ترتیبی می‌دم که بتونم صبح‌ها آزاد باشم.»

زن با لحنی خشک جواب داد: «خیلی فکر خوبی کردی. اون وقت چه کسی باید به کارگرها رسیدگی کنه؟ تقصیر من نیست که نمی‌تونم شب‌ها همدیگه رو ببینیم.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
25 دقیقه
دفترچه‌ی پس‌انداز
25 دقیقه
دخترک ساده‌لوح
19 دقیقه
عاشق و معشوق
22 دقیقه
تازه‌عروس - قسمت اول
21 دقیقه
تازه‌عروس - قسمت دوم
21 دقیقه
تازه‌عروس - قسمت سوم
20 دقیقه
تازه‌عروس - قسمت چهارم
22 دقیقه
تازه‌عروس - قسمت پنجم
21 دقیقه
تازه‌عروس - قسمت ششم
30 دقیقه
تازه‌عروس - قسمت هفتم
18 دقیقه
خداحافظی
19 دقیقه
شال خاکستری
29 دقیقه
دوچرخه‌ی قرمز
23 دقیقه
یکشنبه
17 دقیقه
درس
19 دقیقه
بوی دود
21 دقیقه
دیوار دبیرستان - قسمت اول
20 دقیقه
دیوار دبیرستان - قسمت دوم
21 دقیقه
دیوار دبیرستان - قسمت سوم
20 دقیقه
دیوار دبیرستان - قسمت چهارم
22 دقیقه
دیوار دبیرستان - قسمت پنجم
20 دقیقه
دیوار دبیرستان - قسمت ششم
14 دقیقه
دیوار دبیرستان - قسمت هفتم
21 دقیقه
سرخی غروب - قسمت اول
22 دقیقه
سرخی غروب - قسمت دوم
21 دقیقه
سرخی غروب - قسمت سوم
21 دقیقه
سرخی غروب - قسمت چهارم
20 دقیقه
سرخی غروب - قسمت پنجم
24 دقیقه
سرخی غروب - قسمت ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تازه عروس
نویسنده
مترجمبهمن فرزانه
گویندهاعظم حبیبی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۱۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
44000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تازه عروس

FAZEL HAJIQASEMI
۱۳۹۹/۷/۱۱
حرف‌های ما هنوز ناتمام...
تا نگاه می‌کنی:
وقت رفتن است
باز هم همان حکایت همیشگی!
پیش از آنکه باخبر شوی
لحظه‌ی عزیمت تو ناگزیر می‌شود
آی...
ای دریغ و حسرت همیشگی!
ناگهان
چقدر زود
دیر می‌شود!
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تازه عروس

برای دریافت کتاب صوتی تازه عروس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.