معرفی و دانلود کتاب صوتی این انتخاب شماست: فراخوانی جهت تغییر رویه

عکس جلد کتاب صوتی این انتخاب شماست: فراخوانی جهت تغییر رویه
قیمت:
67000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی این انتخاب شماست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی این انتخاب شماست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی این انتخاب شماست: فراخوانی جهت تغییر رویه

کریستوفر پیترکا و سباستین مایکل در کتاب صوتی این انتخاب شماست به تحلیل رابطه‌ی انسان و ماشین‌آلات در جهان امروز پرداخته‌اند و ضمن این کار، چشم‌اندازهای پیش روی جوامع بشری در حوزه‌ی فناوری را نیز بررسی نموده‌اند. کتاب حاضر ذیل مجموعه‌ی «ایده‌های ارزشمند» به انتشار می‌رسد.

درباره کتاب صوتی این انتخاب شماست:

کریستوفر پیترکا و سباستین مایکل دو تن از کارآفرینانِ برجسته در جهان امروزند. دعوت گروه تدکس تهران (TEDxTehran) از این دو متفکر برای ایراد سخنرانی، فرصتی مغتنم را نصیب ایشان ساخت تا ایده‌هایشان را با مردمی متعلق به فرهنگ و زبانی دیگر، به اشتراک بگذارند. حاصلْ بدل به کتابی گشته که اینک در دست دارید: کتاب این انتخاب شماست.

موضوع اثر نامبرده که عنوان فرعی فراخوانی جهت تغییر رویه را بر خود دارد، امتزاج انسان و تکنولوژی در جهان امروز است. کریستوفر پیترکا و سباستین مایکل با طرح این پرسش که جوامع بشری تحت تأثیر پیشرفت‌های خیره‌کننده در زمینه‌ی فناوری و اطلاعات، به سوی کدام مقصد احتمالی رهسپار خواهند شد، بحث‌های پردامنه‌ و مبسوطِ اقتصادی، جامعه‌شناختی و حتی روانشناختی فراوانی را پی گرفته‌اند.

درواقع همانطور که می‌دانید تغییر و تحولات دنیای امروز سریع‌تر از همیشه اتفاق می‌افتد. ما غرق فناوری‌های جدید و اطلاعات اضافی هستیم و احساس می‌کنیم که ما و آنچه قبلاً به عنوان جامعه به آن فکر می‌کردیم در حال خفه شدن است. در این بین کسانی که این تغییرات بنیادی را هدایت می‌کنند در درجه اول دو هدف اصلی دارند: سود و قدرت. آن‌ها ما را با روش‌های متفاوت فریب می‌دهند و از ما به عنوان یک مخزن داده سوء‌استفاده می‌کنند. در چنین شرایطی باید انتخاب کنیم که در چه جایگاهی قرار داریم و برای آینده جامعه‌مان چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم.

به‌علاوه ویژگی قابل تحسینِ کتاب این انتخاب شماست زبان ساده و طنزآمیز آن است؛ نکته‌ای که باعث شده گوش سپردن به این اثر برای عموم مخاطبین ساده و لذتبخش باشد.

کتاب این انتخاب شماست (Your Choice: Analogue opportunist or progressive optimist) به قلم رضا غیابی و فریده فتوحی به فارسی ترجمه شده و با صدای نسترن نجاران روایت گشته است.

درباره مجموعه ایده‌های ارزشمند:

کتاب‌هایی که ذیل مجموعه‌ی «ایده‌های ارزشمند» به انتشار می‌رسند حاصل پیاده‌سازی متن گفتارهای سخنرانان تدکس تهران‌اند. ویژگی مشترک میان تمام این آثار آن است که در آن‌ها یک ایده‌ی بزرگ، نو و اساسی مطرح گشته و به بحث گذاشته شده است. این ایده‌ها متعلق به حوزه‌های گوناگونی اعم از جامعه‌شناسی، فناوری، اقتصاد، فلسفه و البته، روانشناسی‌اند.

کتاب صوتی این انتخاب شماست مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به سه حوزه‌ی جامعه‌شناسی، روانشناسی و تکنولوژی، مخاطبین اصلی کریستوفر پیترکا و سباستین مایکل در کتاب این انتخاب شماست هستند.

با نویسندگان کتاب صوتی این انتخاب شماست بیشتر آشنا شویم:

کریستوفر پیترکا (Christopher Peterka) متولد سال 1978 و زاده‌ی کلن آلمان است. او تاکنون در حوزه‌های مختلفی فعالیت داشته اما اساساً به عنوان یک کارآفرین شناخته می‌شود. پیترکا از اواخر دهه‌ی 90 میلادی به تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان همت گمارده و تلاش خود را بیش از هر چیز صرف اصلاح شکل رابطه‌ی جوامع انسانی با تکنولوژی کرده. سباستین مایکل (Sebastian Michael)، دیگر نویسنده‌ی کتاب حاضر، یکی از نزدیک‌ترین همکاران و همفکران کریستوفر پیترکا در این مسیر بوده است.

در بخشی از کتاب صوتی این انتخاب شماست می‌شنویم:

اینکه چقدر اینجا، در سیاره‌ی زمین بمانیم، به خودمان بستگی دارد...

سلام؛ شما شگفت‌انگیز هستید. باور کنید حتی بدون اینکه بخواهید فیلمی از خودتان در حال پرش از درون حلقه بگیرید و آن را در قسمت همرسانی یوتیوب قرار دهید، هنوز هم موجودی خارق‌العاده محسوب می‌شوید. بدن شما زیباست. ارگانیسمی که به زیبایی هرچه تمام‌تر و به طرزی استثنایی با محیطش سازگار می‌شود و زمان‌هایی بسیار دورتر از آن زمانی که شما مغزتان را به کار گرفتید، این ارگان پیچیده‌ترین چیزی است که بشر می‌شناسد.

به درستی که شما حیرت‌آورید. اما ساده‌لوح هم هستید. شما ساده‌لوح هستید زیرا به مارک زاکربرگ اعتماد کرده و اطلاعاتتان را در اختیارش قرار می‌دهید. و این ما نیستیم که به شما می‌گوییم ساده‌لوح، بلکه خود مارک زاکربرگ این حرف را می‌زند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
شناسنامه‌ی کتاب
2 دقیقه
پشت جلد
7 دقیقه
مجموعه کتاب‌های ایده‌های ارزشمند
2 دقیقه
درباره‌ی نویسندگان
2 دقیقه
درباره‌ی تدکس تهران
11 دقیقه
مقدمه
26 دقیقه
چقدر اینجا در سیاره‌ی زمین بمانیم؟
31 دقیقه
فصل یک: ما بردگان انحصارهای دیجیتالی هستیم
11 دقیقه
اندکی بحث زمینه‌ای
19 دقیقه
فصل دو: گافاتا بر جهان حکم‌رانی می‌کند
23 دقیقه
کارزار جدید
18 دقیقه
فصل سه: تنها چیزی که برای تغییر رویه نیاز داریم...
22 دقیقه
مکث
20 دقیقه
فصل چهار: ما از ظرفیت‌ خود برای عشق ورزیدن می‌ترسیم
23 دقیقه
اهمیت و توجه
23 دقیقه
فصل پنج: هنگامی که افراد دارویی مصرف کرده‌اند...
11 دقیقه
مانند آب باش دوست من
21 دقیقه
فصل شش: رشد تصاعدی مهلک است
25 دقیقه
از جی تا اس
20 دقیقه
فصل هفت: ما جز نقطه‌ی روشنی روی صفحه‌ی رادار نیستیم
11 دقیقه
زمان از دست دادن...
24 دقیقه
فصل هشت: ما با ماشین‌هایمان یکی خواهیم شد
14 دقیقه
الگوریتم‌های هوشمند
21 دقیقه
فصل نه: حفظ سیاره هزینه‌ای ندارد
12 دقیقه
عمل
20 دقیقه
فصل ده: سیستم اقتصادی جهان
9 دقیقه
نقطه‌ی عطف
12 دقیقه
فصل یازده: چرا در گرینلند فلامینگو پرورش ندهیم؟
18 دقیقه
انطباق
16 دقیقه
فصل دوازده: عیبی ندارد اگر دست و پاچلفتی باشیم
12 دقیقه
میراث
11 دقیقه
فصل سیزده: واقعیت‌های جایگزین واقعی هستند
21 دقیقه
تأسیسات زیربنایی به مثابه‌ی قدرت
23 دقیقه
فصل چهارده: فقط به دلایل محکمه‌پسند اعتماد کنید
18 دقیقه
فصل پانزده: اتکا به همان روش‌های قدیمی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی این انتخاب شماست: فراخوانی جهت تغییر رویه
نویسنده،
مترجمرضا غیابی، فریده فتوحی
گویندهنسترن نجاران
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
67000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی این انتخاب شماست

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی این انتخاب شماست

برای دریافت کتاب صوتی این انتخاب شماست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.