معرفی و دانلود کتاب عادت‌های انعطاف پذیر

عکس جلد کتاب عادت‌های انعطاف پذیر
قیمت:
۱۷۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب عادت‌های انعطاف پذیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عادت‌های انعطاف پذیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عادت‌های انعطاف پذیر

عادت‌ها پرنفوذترین جنبه‌های زندگی ما هستند و باید بتوانیم انتخابشان کنیم. کتاب عادت‌های انعطاف پذیر نوشتۀ استفان گایز، نویسنده پرفروش نیویورک تایمز، راهکارهای شگفت‌انگیز و سودمندی را معرفی می‌کند که علاوه بر محیا کردن زمینه‌های موفقیت فردی و اجتماعی، موجب کاهش استرس و انعطاف‌پذیری بیشتر شما با موقعیت‌های گوناگون می‌شود.

درباره کتاب عادت‌های انعطاف پذیر:

با ایجاد و تمرین عادت‌های خوبِ روزانه، به خودتان اطمینان ‌دهید که در بحبوحه‌ی آشوب، روی هسته‌ی مرکزی زندگی‌تان کنترل و تمرکز دارید.

کتاب عادت‌های انعطاف پذیر (Elastic Habits) از اهمیت و قدرت تأثیر عادت‌های روزانه بر کیفیت زندگی، شکست‌ها و موفقیت‌هایمان سخن می‌گوید. ما هر روز سعی می‌کنیم بدون توجه به موقعیت‌هایی که با آن‌ها روبرو می‌شویم، اهداف یکسانی را دنبال کنیم، بنابراین، چگونه می‌توانیم عادت‌های خود را در برابر تلاطم زندگی منعطف سازیم؟

استفان گایز (Stephen Guise) نویسندۀ اثر مشهور و پرفروش خرده‌عادت‌ها، شما را با ایده‌ها، ابزارهای فیزیکی و راهکارهایی آشنا می‌سازد که هرگز قبلاً با آن‌ها روبه‌رو نشده‌ بودید. عادت‌های منعطف به شما قدرت مقاومت در برابر فشار زندگی را می‌دهند؛ همانطور که مواد الاستیک بسیار مقاوم‌تر از مواد سخت و شکننده هستند و تحت فشار خرد نمی‌شوند، عادت‌های ما نیز به همین شکل است. هنگامی که ما یک عادت سنتی تغییرناپذیر داریم و هر روز همان رفتار مشابه را انجام می‌دهیم، ظاهرا همه چیز به درستی پیش می‌رود تا زمانی که فشارهای زندگی مدرن پوسته سخت و شکننده آن را می‌شکنند. اما عادت‌های الاستیک که منعطف هستند، می‌توانند شکل و شدت خود را متناسب با وضعیت پیش آمده تغییر دهند. به طوری که در روزهای پرمشغله، ضعیف‌تر می‌شوند و در موقعیت و روزهای عادی رونق می‌گیرند. عادت‌های انعطاف‌پذیر، تجدیدنظری در مورد نحوۀ رویکرد به عادت‌هاست؛ انعطاف‌پذیری در عادت‌ها کلید طلایی موفقیت‌های فردی است که گایز در تکمیل اثر جادویی و شگفت‌انگیز پیشین خود (خرده عادت‌ها) آن را تشریح می‌کند.

در این کتاب با انواع و سطوح جدیدی از انعطاف‌پذیری در زندگی آشنا ‌شوید که کمک‌تان می‌کند، «جریان‌های گرماییِ انگیزشی» درست را هر روز و در موقعیت‌های گوناگون بیابید.

نکوداشت‌های کتاب عادت‌های انعطاف پذیر:

- بهترین و ساده‌ترین کتاب شکل‌گیری عادت که تاکنون خوانده‌ام! (B. Thomas)

- این اثر، ارزشمندترین کتابی است که من در مورد عادت‌ها و اهداف مطالعه کرده‌ام. (Brenda Cobb Murphy)

- اگر می‌خواهید زندگی خود را به شیوه‌ای مثبت تغییر دهید و از احتمال شکست در کارهای مختلف زندگی‌تان بکاهید، این کتاب فوق‌العاده را بخوانید. (یکی از مشتریان آمازون)

- با وجود راه‌های دیگر برای پیروزی، ایجاد یک عادت روزانه مستمر که منجر به موفقیت شود، هیجان انگیزتر است. من این کتاب را بسیار توصیه می‌کنم. (M. Gonzalez)

خواندن کتاب عادت‌های انعطاف پذیر به چه افرادی پیشنهاد می‌شود؟

تمامی علاقمندان کتاب‌های انگیزشی و دوستداران آثار الهام‌بخش سبک زندگی را به خواندن این اثر شگفت‌انگیز دعوت می‌کنیم.

با نویسنده کتاب عادت‌های انعطاف پذیر بیشتر آشنا شویم:

استفان گایز، نویسنده خلاق و کارآفرین موفق، تاکنون آثاری از خود بر جای گذاشته است که توجه و تحسین طیف گسترده‌ای از مخاطبان را به خود جلب کرده است؛ به طوری که کتاب‌های معروف او از جمله خرده‌عادت‌ها به 18 زبان در سراسر دنیا ترجمه شده‌اند؛ این اثر برای مدت‌ها در فهرست پرفروش‌ترین آثار آمازون و نیویورک تایمز قرار داشت. محتوای آثار این نویسنده خوش‌استعداد به دلیل معرفی سبک جدیدی از زندگی و رفتارهای فردی و اجتماعی در سطح جهانی، هر خواننده‌ای را به خود علاقمند می‌سازد.

جملات برگزیده کتاب عادت‌های انعطاف پذیر:

- «پیروزی رازی نیست که به عده‌ی کمی متعلق باشد، پیروزی چیزی‌ست که می‌توانیم با مطالعه‌ی خودمان، مطالعه‌ی محیط و آماده کردن خودمان برای هرچالش پیشِ‌رویمان، بیاموزیم.» استادبزرگ شطرنج، گری کاسپاروف

- «همه می‌توانند شگرد‌های غلبه‌ی من را ببینند، اما چیزی که هیچ‌کس نمی‌تواند ببیند راهبردی است که از طریق آن پیروزی تکامل می‌یابد. شگردهایی را که برایتان یک پیروزی به ارمغان آورده، تکرار نکنید بلکه اجازه دهید روش‌هایتان را گوناگونی بی‌پایان شرایط تنظیم کند.» سان تزو

- «مردم آن را شنیدند و قوانینش را تأیید کردند و بلافاصله برخلافش عمل کردند.» «کردار خوب به از گفتار خوب.» بنجامین فرانکلین

- «هفتاد درصدِ موفقیت در زندگی، حاضر شدن طبق برنامه است.» وودی آلن

در بخشی از کتاب عادت‌های انعطاف پذیر می‌خوانیم:

هدف‌ «مقصود یا نتیجه‌ا‌ی مطلوب» است. عادت «تمایل یا عمل تعیین شده یا منظم» است. هدف می‌تواند هر مقصود یا نتیجه‌ی مطلوبی باشد، از جمله هدف ساختن یک عادت؛ و عادت‌ها هم با محقق کردن هدفی یکسان در هر روز ساخته می‌شوند. می‌توانید هم‌پوشانی‌شان را ببینید، هدف بلندمدتتان ساختن یک عادت است که خودش با هدف‌های کوچک‌تر روزانه ساخته می‌شود. بنابراین وقتی در مورد هدف‌ها حرف می‌زنم، آگاه باشید که در موردهدف‌های روزانه‌ای که عادت‌ها را می‌سازندصحبت می‌کنم. برای مهارت در ساختن عادت باید در محقق کردن مداوم هدف‌های روزانه مهارت پیدا کنید. اغلب تصور می‌شود که به هدف رسیدن مسئله‌ی قدرتمند شدن از طریق سختی و مشقت است، اما موفقیت همیشه با آسان کردنِ مداومت و پشتکار، شروع می‌شود.

هزاران نفر در دنیا با استفاده از خرده‌عادت‌های روزانه در زندگی‌، رفتار و زندگی‌شان را تغییر داده‌اند. خرده‌عادت «تا حد احمقانه‌ای کوچک» و آسان می‌شود تا انجام شود و خودبه‌خود، ثبات داشتن را در اولویت قرار می‌دهد. بسیاری ادعا خواهند کرد که ثبات برایشان مهم است اما وقتی می‌گویید «باید لااقل دو ساعت در روز گیتار تمرین کنم» با اولویت دادن به کیفیت، غرور، نتایج سریع و موفقیت،ثبات داشتن را مشکل‌تر می‌کنید.

اولویت دادن به ثباتِ قدم به این معناست که هدف خود را به حدکافی پایین انتخاب کنید تا هیچ‌وقت آن را از دست ندهید. یعنی کاری کنید که حداقلِ مورد نیازتان «حاضر شود» به‌جای اینکه «خود را به رخ بکشد». اگر در هر نوع دوره‌ی رخوت و رکودی باشید (یا حتی نباشید) برنامه‌ی خرده‌عادت می‌تواند از نو سرزنده‌تان کند. با هرروز حاضر شدن در برنامه، نیروی حرکتی مثبت و رو به جلو و چشمگیری خلق می‌کنید که خودش را به‌صورت تصاعدی افزایش می‌دهد.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
بخش اول: مرده باد سخت‌گیری زنده باد آزادی
1- زندگی‌های سیال، اهداف ثابت
2- قدرت آزادی
بخش دوم: «انعطاف‌پذیری و تغییرپذیری»
3- تغییرپذیری قدرت است
4- بُعد جدیدی از تغییرپذیری
بخش سوم: انگیزه‌: آزادشده از طریق انتخاب
5- دستاوردی بزرگ در انگیزه‌بخشی
6- لنگر انداختنِ هدف برای اهرمی دو طرفه
بخش چهارم: راهبرد هوشمندانه‌تر نتایج برتر
7- طراحی راهبرد و سیستم
8- عواقب داشتن انتخاب
بخش پنجم: عادت‌های انعطاف‌پذیر: کاملاً کاربردی
9- عادت‌های انعطاف‌پذیر در هفت گام ساده
10- راهبردها و شگرد‌های پیشرفته
11- چطور هر روز با عادت‌های انعطاف‌پذیر موفق شویم
12- نتیجه‌گیری
دستورالعمل‌های محصولات عادت انعطاف‌پذیر
سپاسگزاری
کتاب‌های دیگر استفان گایز

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عادت‌های انعطاف پذیر
نویسنده،
مترجمبهاره پژومند
ناشر چاپیانتشارات شمشاد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۷۲
زبانفارسی
شابک978-622-667374-7
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۷۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب عادت‌های انعطاف پذیر

محمد نوری
۱۴۰۱/۲/۳۰
انعطاف پذیری به طور کلی معنای تاب آوری است: انعطاف پذیری به توانایی تحمل فشار در زندگی اشاره دارد. درست زمانی که اهدافی که برای خودمان مشخص کردیم و همچنین برنامه‌ ریزی‌ هایمان تحت تاثیر قرار می‌گیرد و یا کنترلش از دستمان خارج می‌شود. حتما همه شما هم با این موضوع آشنا هستید: هدف گذاری‌های معمول به و خوبی کار می‌کنند زندگی بر اساس برنامه‌ریزی شخصی ما پیش می‌رود اما گاهی اوقات بنا به دلایلی ناخواسته قدرت کنترل زندگی را از دست می‌دهیم. حال در چنین شرایطی چه باید کرد؟
استفان گایز در کتاب عادت‌های انعطاف پذیر به مخطابان کمک می‌کند تا عادات هوشمندانه‌ای برای خود بسازند که با شرایط مختلف زندگی سازگار باشد. او کتاب را با این مثال آغاز می‌کند: «اگر از شما می‌خواستم یکی از این سه قدرت برتر را انتخاب کنید، کدام را انتخاب می‌کردید؟
قدرت پرواز کردن
قدرت دیدن یک هفته آینده
قدرت هر روز در یک مهارت استاد شدن
من پرواز را انتخاب می‌کنم، فقط به این خاطر که خیلی می‌توانست لذت‌بخش باشد؛ اما دو گزینه دیگر این قدر وسوسه‌کننده هستند که باعث شوند بیشتر فکر کنم. اما می‌دانید واقعاً چه چیزی را دوست داشتم؟ گزینه چهارمی که اجازه می‌داد هر روز یکی از این سه گزینه را انتخاب کنم. شما دوست نداشتید؟ طبیعتاً انتخاب گزینه انعطاف‌پذیر هوشمندانه‌تر است. حتی اگر همیشه و هر روز قدرتی یکسان را انتخاب کنید (که بعید است) با داشتن گزینه‌ای دیگر، چیزی را از دست نمی‌دهید. داشتن حق انتخاب ضرری ندارد و مطمئناً می‌تواند کمک کند.»
کتاب عادت‌های انعطاف پذیر هم بر همین اساس نوشته شده است
گنگ خواب‌ دیده
۱۴۰۰/۳/۲۱
کتاب به طرز بیهوده‌ای طولانی و تعریف و مجیز‌های بسیار زیادی از این روش توش گفته شده. فصل آخر به صورت تصویری نحوه ساختن جدول عادت‌ها رو نشون داده ولی کیفیت اون خیلی پایین هست. سرچ کردن عبارت elastic habits می‌تونه برای کسانی که قصد مطالعه دارند دید کلی به محتوای
کتاب بده. کتاب دلایل خوبی برای سختی
برنامه‌های که اجرا نشده ارائه میده و درنهایت راهکار خودشو میگه که منطبق بر سیستم پاداش هست. ترغیب شدم برنامه پیشنهادی نویسنده رو اجرا کنم.
Behzad booker
۱۴۰۰/۳/۱۲
من کتاب رو قبلا مطالعه کردم هم کتاب خوبه هم کتابراه که با این کارش دم از فرهنگسازی نمیزنه بلکه عمل میکنه تشکر از تیم پشتیبانی و عوامل محترم برنامه
رحیم اهری
۱۴۰۰/۳/۱۲
باسلام و احترام، ممنونم از مسئولین محترم و زحمت کشان کتابراه که این نوع کتابها را می‌زارید. و تشکر از، این طرح ۲۴ساعته، که خیلی عالی هستش.
Alireza Hamidian
۱۴۰۰/۳/۱۸
واقعا کتاب بطور جامع و کامل علت نرسیدن افراد به اهداف و ارزوها را توضیح میدهد
اما بنظر من متن بسیار طولانی و گاهی بسیار بی محتوا بود و اینکه این کتاب برای افرادی با تیپ شخصیتی خاصی کاربرد داره که واقعا در رسیدن به خیلی از اهداف ناکام هستند وگرنه برای افرادی دیگه جامعه به ان صورت مطلب قوی و کاربردی و جدیدی و چشمگیری نداره
maryam bahari
۱۴۰۰/۳/۱۳
من از این نوع کتاب که برای توسعه فردی هست انگیزشی هست خیلی دوست دارم، کتاب هنوز نخوندم ولی میدونم مفید خواهد بود، مرسی از بروبچه‌های کتابراه، لطفا کتابهای این مدلی صوتیش هم رایگان بیشتر بزارید با تشکرررررررر فررررراوااااااان
Ala gol
۱۴۰۱/۴/۲۲
من نصف کتاب رو خوندم و تا اینجا مطالب و ترجمه خیلی خوب بود! ولی توی تایپ و علائم نگارشی یک مقدار کم مورد داره! البته، با کمی دقت معمولا متوجه اصل مطلب میشه شد، ولی زمان و انرژی و تمرکز رو میگیره! ممنون میشم این مشکل رو رفع کنید🙏🏻🌿و درکل خیلی ممنون از تیم عالیتون🙏🏻💖
فیروزه عسکری
۱۴۰۰/۳/۱۲
به نظرم بهتره به جای تشکر و کلمات محبت امیز بفرمایید که این کتاب، کتاب مفیدی بوده یا نه و بیشتر درباره خود کتاب مطالب رو به اشتراک بگذارید نه چیزهای دیگه
علیرضا اخوندزاده
۱۴۰۰/۱۲/۴
این کتاب در خور تامل میباشد این کتاب در خصوص عادی‌ترین عادت‌هایی که برای ما به باور تبدیل شده و گاها به آسیب‌های فکری و تصمیمی ما را دچار میکند و انعطاف پذیری را به چالش میکشد و باعث میشود که در مورد آن‌ها فکر کنیم و از روزمرگی دست بکشیم کتاب خوبی است
Miran Da
۱۴۰۰/۳/۱۳
کتابی برای کسانی ک نیاز به تغییر را در خود حس میکنند اما تنها گامی ک در این جهت برمیدارند, خواندن کتابهایی از این دسته است. این کتاب هولناکی این نکته ک چقدر راحت سقوط میکنید را آشکار میسازد.
شراره تاجمیرریاحی
۱۴۰۰/۶/۶
این کتاب همچون دیگر کتاب‌های انگیزشی به تغییرات کوچک و محسوس تاکید دارد که این تغییرات تاثیر طولانی مدت و موثری در تمام زندگی فرد می‌گذارند. خواندن این کتاب را به همه کسانی که به دنبال تغییر زندگی رخوت بار خود هستند پیشنهاد می‌کنم
نصرالله محمدی
۱۴۰۰/۳/۱۶
ممنونم از کتاب راه عزیز که باهر ۲۴ ساعت یک کتاب خیلی عالی هدیه میکند این
کتاب عادت‌های پذیر فوق العاده و بسیار عالی آموزنده هست پیشنهاد میکنم حتماً این کتاب را بخوانید
فرزانه شیخی
۱۴۰۱/۱/۲۴
کتاب خیلی خوب وقابل درکی هستش، اصطلاحات رو ساده تعریف میکنه وکمک خیلی خوبی برای کار کردن در رشد فردی هستش، مطالعه شو پیشنهاد میکنم
Mr A
۱۴۰۰/۳/۲۱
کتاب خیلی خوبیه و واقعا تاثیر این کتاب رو میتونید توی زندگی خودتون ببینید ولی متاسفانه ترجمه خیلی ضعیف و پر ابهامی داره.
علیرضا مروتی
۱۴۰۰/۳/۱۲
دم تمام دست اندرکاران کتابراه گرم
بهترین اپلیکیشن کتاب ❤❤❤❤
مشاهده همه نظرات ۴۷

راهنمای مطالعه کتاب عادت‌های انعطاف پذیر

برای دریافت کتاب عادت‌های انعطاف پذیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.