معرفی و دانلود کتاب صوتی هند باستان

عکس جلد کتاب صوتی هند باستان
قیمت:
34000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هند باستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هند باستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هند باستان

کتاب صوتی هند باستان اثر دان ناردو، از مجموعه تاریخ جهان، به روایت کشوری که آن را به عنوان سرزمین هفتاد و دو ملت یاد کرده‌اند، می‌پردازد.

با گذشت قرن‌ها هندوستان به هیچ‌وجه در حد متوسط نیست. به عنوان مثال با داشتن تقریبا 1/1 میلیارد نفر جمعیت، از این نظر پس از چین در جایگاه دوم قرار دارد اما هندوستان پرجمعیت ترین دموکراسی جهان است.

هندوستان به لحاظ جغرافیایی نیز پهناور است و با 3208000 کیلومتر مربع وسعت هفتمین کشور پهناور جهان است. به واقع چنان پهناور است و دارای چنان تنوع گسترده سرزمینی است که غالبا از آن با نام «شبه قاره» یاد می‌شود. مردم هندوستان به اعتقادات مذهبی بسیار گوناگونی، از جمله آیین هندو، آیین بودا، آیین جین، اسلام، مسیحیت، آیین سیک، یهودیت، و آیین زرتشتی تعلق خاطر دارند، هندوستان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است و از داشتن آن به خود می‌بالد.

هند باستان (Ancient India) از دیدگاه تاریخی نیز مورد توجه بوده است. نخست آن‌که یکی از چهار فرهنگ پیشرفته را در خود پرورش داد که تاریخ‌دانان امروزی آن‌ها را گهواره‌های تمدن می‌نامند. هریک از این تمدن‌ها در امتداد کرانه‌های یک یا دو رودخانه بزرگ مانند دجله و فرات در بین‌النهرین (عراق کنونی)، نیل در مصر، هوانگ در چین، و سند در هند شکوفا شدند. در این کتاب دان ناردو (Don Nardo) به بررسی تاریخ هند باستان می‌پردازد.

مجموعه تاریخ جهان سعی دارد چشم‌اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند. این مجموعه با ارائه زمینه‌های فرهنگی رخدادهای تاریخی، اندیشه‌های سیاسی، فرهنگی و فلسفی تاثیرگذار را در گذر مشعل تمدن از بین‌النهرین و مصر باستان به یونان، روم، اروپای قرون وسطی و دیگر تمدن‌های جهانی تا امروز را شامل می‌شود. این مجموعه، نه تنها برای آشنایی خوانندگان و مخاطبانش با مبانی تاریخ تدوین شده است، بلکه در پی آگاه ساختن آن‌ها از این واقعیت است که زندگی‌شان بخشی از سرگذشت کلی انسان‌هاست.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
11 دقیقه
پیشگفتار: ملتی در تماس با گذشته‌اش
23 دقیقه
فصل اول: نخستین ساکنان هندوستان
4 دقیقه
ضمائم فصل اول
26 دقیقه
فصل دوم: آریایی‌ها و عصر ودایی
5 دقیقه
ضمائم فصل دوم
25 دقیقه
فصل سوم: دست اندازی‌های غرب
5 دقیقه
ضمائم فصل سوم
27 دقیقه
فصل چهارم: امپراطوری ماوریا
5 دقیقه
ضمائم فصل چهارم
25 دقیقه
فصل پنجم: سه مذهب بزرگ هندوستان
4 دقیقه
ضمائم فصل پنجم
23 دقیقه
فصل ششم: دودمان گوپتا و عصر طلایی
5 دقیقه
ضمائم فصل ششم
24 دقیقه
فصل هفتم: جامعه و نهادهای هند باستان
5 دقیقه
ضمائم فصل هفتم
12 دقیقه
پی گفتار: میراث هند باستان

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هند باستان
نویسنده
مترجممهدی حقیقت خواه
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه صوتی
34000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هند باستان

ش ع
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
ای کاش این دیدگاهها اثر داشت‌ای کاش یه نفر به خانم پریمون می‌گفت خانم محترم لطفا یه هدست بگذارید روی گوشتون و ببینید حرف ش را چطور تلفظ می‌کنید دقیقا یک سوت بلند غیر قابل تحمل..... خواهر گرامی یک گوینده یا دوبلور قطعا قادر خواهد بود تلفظ و نوع ادای کلمات را عوض کند از خرید کتاب منصرف شدم و از قبلی خریدهای با این راوی پشیمان حیف این کتاب و این روش ازار دهنده لطفا یک بار در جای شلوغ مثل مترو در مسیرهای طولانی که قاعدتا بهترین زمان گوش دادن به کتاب صوتی است این حرف ش را مرتبا توی گوشتان با هدست گوش کنید از هر چه کتاب صوتی است منزجر می‌شوید‌ای کاش خانم پریمون این مشکل را حل می‌کردند
شیرین مال
۱۴۰۰/۱۲/۴
یکم خسته کننده است. فقط یه انتقاد داشتم چرا برای کتاب‌هایی که مربوط به ساید اقوامه از آهنگ‌های همون کشور استفاده میشه ولی برای کتاب‌هایی که مربوط به ایرانه این کار را نکردید درحالیکه ما موسیقی‌های غنی و زیبایی داریم
Soren Mja
۱۴۰۰/۲/۲۴
کتاب مختصر و مفیدی بود، راوی محترم نیز به لذت بخش بودن کتاب افزوده بودند.
با نهایت سپاس از تمامی گرد آورندگان این مجموعه صوتی
مرجان وزیری
۱۴۰۱/۷/۲۶
کتاب خوبیه. نه اونقدر خلاصه و سبکه، نه اونقدر تخصصی و سنگین؛ کلا برای کسانی که به تاریخ و فرهنگ هند علاقه دارن گزینه خوبیه.
Somayeh Binaeifar
۱۴۰۰/۵/۴
اگه به تاریخ علاقه دارید کتاب مناسب و جالبیه براتون
Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۶/۱۲/۱۷
دانستنیها درباره شبه قاره هند است.
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هند باستان

برای دریافت کتاب صوتی هند باستان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.