معرفی و دانلود کتاب صوتی یک حادثه دردناک

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یک حادثه دردناک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یک حادثه دردناک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی یک حادثه دردناک

کتاب صوتی یک حادثه دردناک مجموعه‌ای دارای شش داستان عاشقانهٔ کوتاه به قلم چهار نویسندهٔ بزرگ جهان، جیمز جویس، لوئیجی پیراندلو، هرمان هسه و اسکار وایلد است. مضمون اصلی این داستان‌ها عشق و دوست داشتن است که با زبانی گیرا و جذاب نوشته شده‌اند.

درباره کتاب صوتی یک حادثه دردناک:

داستان کوتاه، از زمان پیدایش به عنوان گونه‌ای ادبی، همیشه و در همه‌ٔ زمان‌ها ژانر پرخواننده و محبوبی بوده است. این محبوبیت به خصوص در دهه‌های اخیر، به دلیل افزایش سرعت زندگی و تحولات ناشی از سبک زندگی مدرن و کمبود وقت انسان‌ها بسیار بیشتر از گذشته شده است. در واقع می‌توان گفت امروزه کمتر کسی وقت یا حوصله‌ی مطالعهٔ رمان‌های قطور را دارد و به جای آن ترجیح می‌دهد داستانی کوتاه را به طور کامل مطالعه کند.

کتاب یک حادثهٔ دردناک هم یکی از همین مجموعه داستان‌های کوتاه و جذاب است که در یک نشست می‌توان آن را گوش کرد. اثر حاضر مجموعه‌ای از داستان‌های عاشقانه است که دوستداران این ژانر از شنیدن آن بسیار لذت خواهند برد. داستان‌های موجود در این کتاب از نویسندگان مشهوری همچون «جیمز جویس»، «لوئیجی پیراندلو»، «هرمان هسه» و «اسکار وایلد» جمع‌آوری شده‌اند.

نام این داستان‌ها شامل «یک حادثه دردناک»، «پانسیون»، «اِولین»، «پالینو و می‌می»، «افسانه» و «جشن تولد شاه دخت اسپانیایی» می‌شوند.

کتاب صوتی یک حادثه دردناک به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان‌های کوتاه عاشقانه علاقه دارید، شنیدن این مجموعه داستان برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

نویسندگان کتاب صوتی یک حادثه دردناک را بیشتر بشناسیم:

جیمز جویس (James Joyce) نویسنده‌ و شاعر ایرلندی بود که به عنوان معلم و منتقد ادبی نیز فعالیت می‌کرد. او همچنین از اعضای اصلی جنبش آوانگارد مدرنیستی بود و از وی به عنوان یکی از پرنفوذترین و بزرگ‌ترین نویسندگان قرن بیستم یاد می‌کنند. جویس شهرت اصلی‌اش را با نوشتن کتاب اولیس (1922) کسب کرد و در حال حاضر نیز با همین اثر بیشتر شناخته می‌شود. از دیگر آثار این داستان‌نویس برجسته می‌توان به «دوبلینی‌ها»، «پرتره‌ای از مرد هنرمند در جوانی» و «رستاخیز فینیگان» اشاره کرد.

لوئیجی پیراندلو (‌Luigi Pirandello) ‌ نمایشنامه‌نویس و رمان‌نویس ایتالیایی بود که در سال 1934 موفق به دریافت جایزه نوبل ادبیات شد. او بیشتر شهرت خود را به دلیل نوشتن داستان‌های کوتاه به دست آورد. از دیگر آثار این نویسنده برجسته می‌توان به «همه چیز در کمال»، «پوشاندن برهنگان» و «مجوز» اشاره کرد.

هرمان هسه (Hermann Hesse) یکی دیگر از داستان‌نویسان مهم و برجسته آلمانی است که جایزه نوبل ادبیات را نیز برنده شده. او در سال 1877 متولد شد و دوران کودکی سختی را گذراند. تا جایی که به دلیل افسردگی شدید و اقدام به خودکشی، مدتی در آسایشگاه کودکان عقب افتاده ذهنی بستری بود. کتاب‌های این نویسنده آلمانی به بیش از 50 زبان زنده دنیا ترجمه شده که از میان آن‌ها می‌توان به «دمیان»، «بازی مهره شیشه‌ای» و «سفر به شرق» اشاره کرد.

اسکار وایلد (Oscar Wilde) یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان، شاعران و منتقدان انگلیسی – ایرلندی بود که در طول زندگی خود 9 نمایش‌نامه، یک رمان، اشعار متعدد، داستان‌های کوتاه و مقالات گوناگونی در کارنامه‌ی هنری خود به جای گذاشت. او با جنبش زیبایی‌پرستی یا هنر برای هنر همدلی بسیار داشت. رمان مشهور او به نام «تصویر دوریان گری» شهرت زیادی را برایش به ارمغان آورد. از دیگر آثار او می‌توان به «سالومه و دوشس پادووا» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی یک حادثه دردناک می‌شنویم:

کنار پنجره نشسته بود و به کشیده شدن پردهٔ سیاه شب بر سر خیابان نگاه می‌کرد. سرش را به پرده تکیه داده و مشامش از بوی خاک پرده پر شده بود. تنها چند رهگذر داشتند از خیابان می‌گذشتند. صدای پای مردی را که در خانهٔ آخر می‌نشست بر روی سنگفرش خیابان شنید. داشت دور می‌شد و به سوی راهروی جلوی خانه‌های قرمز رنگ پیش می‌رفت. آنگاه صدای خش خش قدم‌های مرد بر روی خاک‌های راهرو به گوشش رسید.

زمانی آن جا مزرعه‌ای بود و در آن کشت‌وکار می‌شد و معمولا کودکان در آن بازی می‌کردند. او هم زمانی که بچه بود در آن‌جا با بچه‌های دیگر زیاد بازی کرده بود. بعدها مردی از اهالی بلفاست این مزرعه را خرید و در آن خانه‌هایی ساخت. این خانه‌ها مثل خانه‌های قهوه‌ای رنگ معمولی نبودند. خانه‌هایی بودند که از آجر شفاف ساخته شدند.

سقف آن‌ها از دور درخشندگی خاصی داشت. آن زمان که هنوز این خانه‌ها را نساخته بودند، بچه‌های کوچه و بچه‌های خانوادهٔ دوین و واترز و دون و همچنین کئو کوچولوی فلج و خودش و برادران و خواهرانش در آن زمین بازی می‌کردند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۷ دقیقه
یک حادثه‌ی دردناک
۲۲ دقیقه
پانسیون
۱۶ دقیقه
اولین
۲۹ دقیقه
پالینو و می‌می
۱۸ دقیقه
افسانه
۲۶ دقیقه
جشن تولد شاه‌دخت اسپانیایی (بخش اول)
۳۰ دقیقه
جشن تولد شاه‌دخت اسپانیایی (بخش دوم)

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی یک حادثه دردناک
نویسنده، ، ،
مترجمصفدر تقی زاده، محمدعلی سفریان، جواد امامی، جلال الدین فروهری، زهرا ناتل خانلری، کیکاووس جهانداری
گویندهلیلا شمس، مرتضی صحرانورد، محسن ربیعی
ناشر چاپیانتشارات بوتیمار
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی یک حادثه دردناک

Shideh Kamkar
۱۴۰۱/۱/۱۸
سلام روز و روزگار خوش. داستان‌های خوبی بود ولی صدای بعضی از راویان بسیار بی حس بود. فقط روخوانی می‌کردند.
Mosi Phonix
۱۴۰۰/۹/۲۱
یه مجموعه داستان از نویسندگان مطرح. من دوست داشتم.
فهیمه گل کار
۱۴۰۰/۱۱/۲۹
برایم خیلی جالب نبود
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی یک حادثه دردناک

برای دریافت کتاب صوتی یک حادثه دردناک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.