معرفی و دانلود کتاب صوتی تو این فکرم که تمومش کنم

عکس جلد کتاب صوتی تو این فکرم که تمومش کنم
قیمت:
۳۲۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تو این فکرم که تمومش کنم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تو این فکرم که تمومش کنم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تو این فکرم که تمومش کنم

رمانی فراموش‌نشدنی از ادبیات روز کانادا؛ کتاب صوتی تو این فکرم که تمومش کنم اثری به قلم ایان رید است که نخستین بار در سال 2016 به انتشار رسید. رید در این کتابْ داستانی مهیج و رازآلود را ساخته و پرداخته که محوریت آن با زن جوانی‌ست که در پی حادثه‌ای مرموز، مردی را که در آستانه‌ی دل باختن بدو بوده از دست می‌دهد. گفتنی‌ست که این رمان شنیدنی از سوی رادیو ملی آمریکا بهترین کتاب سال لقب گرفته است.

درباره کتاب صوتی تو این فکرم که تمومش کنم:

راوی این داستان زنی جوان است که نام و هویت دقیقش تا پایان اثر مشخص نمی‌شود. او ماجرای زندگی خود از زمان آشنایی با شخصیتی به نام جیک را برایمان بازگو می‌کند؛ مردی که ظاهراً سخت دلباخته‌ی راوی شده است. نخستین و مهم‌ترین گرهِ داستانی آنجا افکنده می‌شود که جیک راوی را به ملاقات مادر و پدر خود می‌برد. این اتفاق ظاهراً نوید پررنگ‌تر شدنِ این رابطه‌ی جذاب و دوست‌داشتنی را می‌دهد. آنچه رخ می‌دهد اما به کل متفاوت با آرزوهای ما و خواست شخصیت‌های داستان است.

در مسیر برگشت، جیک تصمیم می‌گیرد محله‌ای قدیمی را به زن (راوی) نشان دهد. او به همین نیت، بی‌اعتنا به برف و بورانِ بیرونْ از ماشین پیاده می‌شود و از زن می‌خواهد که منتظر بماند تا برگردد. زن منتظر می‌ماند، اما او هرگز برنمی‌گردد! پس زن چاره‌ای نمی‌بیند جز اینکه به تنهایی به جستجویش برود. بی‌خبر از آنکه در این صورت، رازهایی مهیب برای وی افشا خواهد شد...

آنچه خواندید خلاصه‌ای بود از رمان تو این فکرم که تمومش کنم (I'm Thinking of Ending Things) از ایان رید (Iain Reid). اثری که بی‌تردید با شروعش مسحور، و با اتمامش شگفت‌زده خواهید شد. البته باید گفت که ویژگی ممتاز این رمان صرفاً داستان مهیج و ساختار کم‌نقص‌اش نیست؛ بلکه آن است که در کنار همه‌ی جذابیت‌های روایی، آکنده از نوعی جدیت فکری و دغدغه‌های مشخصاً فلسفی درباره‌ی زندگی و آدمی‌ست. به همین جهت می‌توان این کتاب را هم یک «داستان ژانرِ» سرگرم‌کننده، و هم یک «رمان ادبیِ» تأمل‌برانگیز نامید.

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی تو این فکرم که تمومش کنم:

در سال 2020 فیلمی سینمایی به کارگردانی چارلی کافمن با اقتباس از نوشته‌ی ایان رید ساخته و اکران شد. اثر مذکور از سایت IMDB نمره‌ی متوسط 6.6/10 را دریافت کرده است.

افتخارات کتاب صوتی تو این فکرم که تمومش کنم:

- بهترین کتاب سالِ NPR
- نامزد جایزه‌ی بری (Barry) در سال 2016
- نامزد جایزه‌ی شرلی جکسون در سال 2016

نکوداشت‌های کتاب صوتی تو این فکرم که تمومش کنم:

- از بهترین تریلرهای سال. ( Library Journal)
- از بهترین رمان‌ اول‌هایی‌ست که تا به حال خوانده‌ام. (Scott Heim)
- اثری هوشمند و خطرناک که تا پایان شما را میخکوب و مجذوب نگاه می‌دارد. (Brian Francis)
- ایان رید با هر سطر از کتاب خود، بیشتر و بیشتر بر دلهره‌ی مخاطبین خود می‌افزاید. (Entertainment Weekly)

کتاب صوتی تو این فکرم که تمومش کنم مناسب چه کسانی است؟

دنبال‌کنندگان ادبیات روز جهان و دوست‌داران داستان‌های هیجان‌انگیز و دلهره‌آور، بیش از همه از گوش سپردن به رمان صوتی «تو این فکرم که تمومش کنم» لذت خواهند برد.

با ایان رید بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی جوان کانادایی متولد سال 1980 است. رمانی که در دست دارید اولین کتابی‌ست که از وی به انتشار رسیده است. رمان دیگرش، «دشمن» نام دارد که آن هم به نوبه‌ی خود اثری مهم و درخور توجه است. در کارنامه‌ی ایان رید علاوه بر افتخاراتی که در فوق گفته شد، جایزه‌ای با نام انگلیسی RBC Taylor Emerging Writer نیز دیده می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی تو این فکرم که تمومش کنم می‌شنویم:

هیچ‌کدام از ما به تنهایی ویژگی متمایزی ندارد؛ موضوعی که بسیار اهمیت دارد. در نگاه اول ترکیب ما دو نفر، بلندی و باریکی جیک در کنارِ کوتاهی مشهود من، چندان معقول به نظر نمی‌رسد. وقتی در جمعی تنها هستم، اغلب احساس می‌کنم به چشم نمی‌آیم. جیک هم با آن قد بلندش در جمعیت گم می‌شود. اما متوجه شده‌ام وقتی با هم هستیم مردم به ما نگاه می‌کنند. نگاهی که نه به جیک و نه به من، بلکه به ماست. هر کدام از ما به تنهایی، راحت در جمع گم می‌شود. اما وقتی زوج هستیم توجه همه را به خود جلب می‌کنیم.

در شش روز اول آشنایی‌مان سه بار برای شام بیرون رفتیم. دو بار برای پیاده‌روی، یک بار برای صرف قهوه و یک بار هم رفتیم سینما. مدام به هم زنگ می‌زدیم و با هم صمیمی شده بودیم...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۲ دقیقه
قسمت اول
۲۰ دقیقه
قسمت دوم
۳۰ دقیقه
قسمت سوم
۸ دقیقه
قسمت چهارم
۹ دقیقه
قسمت پنجم
۲۹ دقیقه
قسمت ششم
۲۷ دقیقه
قسمت هفتم
۱۷ دقیقه
قسمت هشتم
۲۹ دقیقه
قسمت نهم
۲۶ دقیقه
قسمت دهم
۲۴ دقیقه
قسمت یازدهم
۱۴ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۴ دقیقه
قسمت سیزدهم
۳۰ دقیقه
قسمت چهاردهم
۳۰ دقیقه
قسمت پانزدهم
۳۳ دقیقه
قسمت شانزدهم
۲۶ دقیقه
قسمت هفدهم
۲۹ دقیقه
قسمت هجدهم
۱۰ دقیقه
قسمت نوزدهم
۲۷ دقیقه
قسمت بیستم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تو این فکرم که تمومش کنم
نویسنده
مترجمکوروش سلیم زاده
گویندهبهار کاتوزی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۲۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۲۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تو این فکرم که تمومش کنم

مونا مجتبی زاده
۱۴۰۰/۱۰/۳۰
بجز پایان داستان بقیه داستان از همون لحظه اول بسیار پر کشش و جذاب و مهیج بود مدام دوست داشتم پیش برم و ببینم ته ماجرا چی میشه خیلی ملموس و در عین حال هیجان انگیز بود ولی انتهای داستان و فصل آخر یکم گنگ و گیج کننده بود شاید اونقدر روند داستان ناگهانی تغییر کرد که یجور ضد حال بود و نمیشد راحت قبولش و کرد در کل کتاب خوبی بود ولی من بشخصه انتهاشو دوست نداشتم هر چند شاید از دید دوستان روانشناس بسیار گیرا جذاب باشه این صرفا نظر شخصیه منه
Nahid Ghovanloo
۱۴۰۰/۱۱/۱۲
بدترین کتابی که تو عمرم خوندم، خیلی چرند، پر از تکرار جملات، در معدود شرایط خاص داستان شخصیت اصلی با خودش بحث فلسفی میکنه، کلا دو یا سه موضوع که کل داستان داره با خودش تکرار میکنه و روایت افتضاح، چرا راوی بعد از هر جمله مکث میکنه؟ اینهمه مکث؟؟!!!
انگار داری صداهای برش خورده و مقطع میشنوی،،، در را

اینکه توضیح داستان انقدر اغراق میشه باعث میشه اعتمادمون به کتابراه از دست بدیم
اصلا پیشنهاد نمیکنم
marjan eslami
۱۴۰۱/۱۱/۳
خیلی جالب و هیجان انگیز بود، مخصوصا جایی که دختر داستان وسط برف و تاریکی از ماشین پیاده میشه. داستان رو دوست داشتم و صدای راوی هم برام جذاب بود. البته آخر داستان واقعا گیج شده بودم و باید خیلی دقت میکردم که بفهمم کی به کیه😁
پیشنهاد میکنم حتما گوش کنید من که خوشم اومد.
بنفشه قلی پور
۱۴۰۱/۱۰/۴
فوق العاده جذاب بود، داستان پردازی، پایان بندی، طرز اجرای فوق العاده‌ی راوی و نحوه‌ی پیشبرد ایده‌ی داستان، همه و همه لذت بخش بود.
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تو این فکرم که تمومش کنم

برای دریافت کتاب صوتی تو این فکرم که تمومش کنم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.