معرفی و دانلود کتاب صوتی دل به من بسپار

عکس جلد کتاب صوتی دل به من بسپار
قیمت:
39000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دل به من بسپار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دل به من بسپار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دل به من بسپار

روایتی از جستجو برای یافتن ریشه‌ها ... سوزانا تامارو، نویسنده و فیلم‌ساز ایتالیایی، در کتاب صوتی دل به من بسپار داستان دختری به اسم «مارتا» را بازگو می‌کند که تصمیم به یافتن هویت خود، چرایی زندگی‌اش و ریشهٔ خانوادگی‌اش می‌گیرد و در نهایت تجارب جدیدی کشف می‌کند که شخصیتش را متحول می‌سازد.

درباره کتاب صوتی دل به من بسپار:

مارتا حاصل یک رابطهٔ گذرا و ناپایدار است و احساس رهاشدگی دارد. او از کودکی در کنار مادربزرگ خود زندگی کرد تا روزی که تنها همدم و حامی‌اش را نیز از دست می‌دهد. بعد از آن باهدف یافتن هویتش تصمیم به سفری دورودراز می‌گیرد. انگیزهٔ ابتدایی او از این سفر، خشم و انتقام از والدینش است. درون مارتا پر است از سؤال‌های بی‌جواب درباره دلیل خلق انسان‌ها و چیستی حیات.

سوزانا تامارو در کتاب دل به من بسپار (Listen to My Voice) شما را به درون ذهن مارتا می‌برد و شما در تفکرات او با نزدیکان او، انتخاب‌ها و تصمیم‌هایشان و اشتباهاتی که مرتکب شدند آشنا می‌شوید. نویسنده با مهارتی کم‌نظیر، تمام شخصیت‌های غایب داستان را طوری برای شما معرفی می‌کند که شما می‌توانید با آن‌ها همراه شوید و حتی آن‌ها را از جانب مارتا ببخشید و دوستشان داشته باشید.

داستان از زبان شخصیت اصلی یعنی مارتا روایت می‌شود. او بعد از چند سال نزد مادربزرگش برگشته و با بازگشت خود، تمام خاطرات دوران کودکی‌اش زنده می‌شود. احساساتی نیز در او ایجاد می‌شوند که دلیلشان را نمی‌داند. مارتا می‌داند که مادرش در چهارسالگی او از دنیا رفت، اما هیچ اطلاعاتی از پدرش ندارد و تنها از طریق یادداشت‌های مادرش است که می‌تواند شناختی اندک از او داشته باشد.

کتاب صوتی دل به من بسپار درواقع اثری مستقل است. اما به‌نوعی می‌توان آن را دنبالهٔ کتاب «برو دنبال دلت» از همین نویسنده نیز دانست؛ چراکه موضوعات این دو کتاب تا حد زیادی به هم نزدیک‌اند و به‌نوعی می‌توان کتاب قبلی را پیش‌نیاز این رمان دانست. ویژگی چشمگیر این رمان سؤالاتی است که مدام طرح می‌شوند اما هیچ پاسخی به آن‌ها داده نمی‌شود. آن‌ها بیشتر برای نشان‌دادن احساساتی همچون درد، خشم، حسرت و اندوه پرسیده می‌شوند.

مارتا از آغاز تا پایان داستان در جستجوی روزنه‌ای است که بتواند ارتباط از دست رفته با گذشته خود را دوباره برقرار کند. او برای یافتن ریشه‌هایش با خویشاوندان خود ملاقات می‌کند و تصمیم می‌گیرد پدرش را نیز پیدا کند. مارتا با تصور اینکه او هنوز زنده است به دنبال تنها نشانهٔ یافتن ریشه و هویتش می‌گردد ...

کتاب صوتی دل به من بسپار مناسب چه کسانی است؟

تمام کسانی که به ادبیات ایتالیا و داستان‌های درام علاقه دارند، از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

سوزانا تامارو را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده و فیلم‌ساز ایتالیایی، در سال 1957 در شهر تریسته به دنیا آمد. او در آغاز فعالیت خود برای تلویزیون ایتالیا چندین فیلم مستند ساخت و هم‌زمان داستان و رمان می‌نوشت. سوزانا تامارو (Susanna Tamaro) در سال 1989 به دلیل نوشتن رمان «حواس‌پرتی» به شهرت رسید و برنده جایزه ادبی «السا مورانته» شد.

وی در سال 1991 به دلیل نوشتن رمان «تک‌خوان»، برنده جایزۀ «پِن اینترنشنال» شد. «برو دنبال دلت» یکی دیگر از آثار تامارو است که بعد از انتشار به کتاب پرفروش بین‌المللی و پرفروش‌ترین کتاب ایتالیایی قرن بیستم تبدیل شد. از جمله دیگر آثار این نویسنده و فیلمساز برجسته می‌توان به کتاب‌های «کارا ماتیلدا»، «جان جهان» و «طوطی» اشاره کرد.

جوایز و افتخارات سوزانا تامارو:

- برنده جایزه ایتالو کالوینو (1989)
- برنده جایزه السا مورانته (1990)
- برنده جایزه ادبی Rapallo Carige
- برنده جایزه سنتو (1995)
- برنده جایزه بین‌المللی PEN
- عضویت در انجمن جهانی قلم (1991)

در بخشی از کتاب صوتی دل به من بسپار می‌شنویم:

هفتهٔ بعد به دیدنش نرفتم. سخنان او روی افکارم نشسته بود. مثل گردوغباری رو که روی مبل‌ها می‌نشیند. به هر گوشه و کناری رخنه کرده بود. همه‌جا را تاریک و خفه کرده بود. نه از آن گردوخاک‌های ساده که به‌خاطر بی‌توجهی و سهل‌انگاری می‌نشیند و می‌توانی با یک دستمال و جارو از شرشان خلاص شوی. غباری بود نرم و سمی که می‌توانست میان مولکول‌هایش سرب و آرسنیک پنهان کند.

موادی که به مقدار کم جذب بدن می‌شد و در ابتدا از خود علامتی بروز نمی‌داد، اما بعد با مرور زمان تو را مسموم و هلاک می‌کرد. بیشتر اوقاتی که او صحبت می‌کرد، وقتی به خود می‌آمدم، خودم را پذیرای سخنانش می‌یافتم. بااین‌حال، وقتی آن ظواهر و آن احساسات عاشقانه‌ای را که پوچ می‌شمرد تحقیر می‌کرد من هم احساس حقارت می‌کردم.

وقتی مردم را با آن چهرهٔ ساده‌لوح و ابلهی که او از آن سخن می‌گفت از نظر می‌گذراندم، خشمگین می‌شدم و درعین‌حال ترس وجودم را فرا می‌گرفت. اما به‌راستی پشت آن چشمانی که همه چیز را تیره می‌دید، چه موجودی زندگی می‌کرد؟

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
17 دقیقه
یک
18 دقیقه
دو
12 دقیقه
سه
23 دقیقه
چهار
14 دقیقه
پنج
29 دقیقه
شش - قسمت یک
18 دقیقه
شش - قسمت دو
28 دقیقه
شش - قسمت سه
16 دقیقه
هفت
20 دقیقه
هشت
17 دقیقه
نه
10 دقیقه
ده
19 دقیقه
یازده
6 دقیقه
دوازده
26 دقیقه
سیزده
20 دقیقه
چهارده
16 دقیقه
پانزده
13 دقیقه
شانزده
14 دقیقه
هفده
23 دقیقه
هجده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دل به من بسپار
نویسنده
مترجمبهمن فرزانه
گویندهلیلی رشیدی
ناشر چاپیانتشارات کتاب پنجره
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۵۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
39000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دل به من بسپار

ترانه طالبی
۱۴۰۱/۲/۱۶
عالی بود؛ کتاب "آن جا رو که دل تو را می‌خواند" سوزانا تامارو رو هم بخونید با این کتاب مرتبطه. خوانش خانم لیلی رشیدی رو هم دوست داشتم.
Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
کتاب فوق العاده و تفکر برانگیزی است صدای گوینده عالی
دیانا حکیمیان
۱۴۰۱/۶/۱۶
چیز جالب توجهی در این کتاب ندیدم.
فرشته مطاعی
۱۴۰۱/۲/۲۳
عالی حتما بخوانید
Sanaz Darbandi
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
رمانی فلسفی و جالب
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دل به من بسپار

برای دریافت کتاب صوتی دل به من بسپار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.