معرفی و دانلود کتاب مغز موتسارت و خلبان جنگنده

عکس جلد کتاب مغز موتسارت و خلبان جنگنده
قیمت:
۲۹۶۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مغز موتسارت و خلبان جنگنده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مغز موتسارت و خلبان جنگنده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مغز موتسارت و خلبان جنگنده

ریچارد رستاک در کتاب مغز موتسارت و خلبان جنگنده، آخرین نتایج تحقیقات خود را در زمینۀ مغز و روانشناسی ادغام می‌کند تا به شما نشان دهد محتویات جمجمۀ انسان چطور قادر است سرعت پردازش مغز را برای مدیریت هر جنبه از زندگی روزمره بالا ببرد.

دربارۀ کتاب مغز موتسارت و خلبان جنگنده:

بیشتر ما دوست داریم باهوش‌تر باشیم. اما چگونه می‌توانیم مهارت ذهنی خود را بهبود بخشیم؟ ادراک، به توانایی مغز در توجه، شناخت و واکنش اشاره دارد. هوشیاری، تمرکز، سرعت ادراکی، یادگیری، حافظه، حل مسئله، خلاقیت و ثبات ذهنی از جمله مؤلفه‌های ادراک هستند. هر یک از اجزای شناخت و ادارک، دو وجه مشترک دارند. اول اینکه هر کدامشان به عملکرد مغز بستگی دارد و دوم هر کدام با تلاش خودمان قابل بهبود و اصلاح است. به طور خلاصه می‌توانید با تقویت مؤلفه‌های ادراک، خود را هوشمندتر سازید.

کتاب مغز موتسارت و خلبان جنگنده (Mozart's brain and the fighter pilot) از طریق افزایش کارایی و اصلاح عملکرد مغز روش‌هایی را برای بهبود شناخت و ادراک به شما ارائه می‌دهد؛ همچنین تمرین‌های مثبت و مفیدی را به شما معرفی می‌کند که می‌توانید برای باهوش‌تر شدن انجام دهید. این امر براساس یک اصل مهم است: هر چه بیشتر در مورد چگونگی عملکرد مغز خود بیاموزید، شانس شما برای استفاده کارآمدتر از آن و بهینه‌سازی توانایی‌های فکری، بیشتر و موفقیت‌تان در زندگی، بیشتر از بسیاری از افراد خواهد بود که ممکن است نمره‌ای بالاتر از شما در آزمون‌های استاندارد هوش داشته باشند.

ساختار و محتوای مغز شما با هر فکری که در ذهن دارید و هر عملی که انجام می‌دهید، متحول می‌شود و به طور اساسی هویت‌تان را دگرگون می‌کند. این فرایند تا پایان عمرتان بدون توقف ادامه دارد. بسیاری از مردم نمی‌دانند که مغز انسان در مقابل تغییرات ساختاری مقاومت فراوانی دارد و به آسانی رشد نمی‌یابد. اما در واقع، با انجام تمرین‌های خاص و حضور در محیط‌های غنی و تجربیات مختلف می‌توان پیوسته توانایی مغز را بهبود بخشید.

برخلاف اندام‌های دیگر بدن که سرانجام با استفاده‌های مداوم و بی‌وقفه کم‌کم فرسوده می‌شوند، هر چه بیشتر مغز به کار گرفته شود، بیشتر ارتقا می‌یابد و ساختاری پیچیده‌تر و گسترده‌تر پیدا می‌کند.

هر چقدر فعالیت مغز عمیق‌تر شود، عملکرد آن بهینه‌تر می‌گردد و در نهایت سلامتی ذهنی شما بیشتر خواهد شد. در کتاب پیش رو، تصور کنید ریچارد رستاک (Richard M. Restak) مربی خصوصی شماست که می‌خواهد مغزتان را نرمش دهد. او کمک می‌کند تا نقاط قوت و ضعف ذهن‌تان را بررسی کنید. این کتاب مصور با محتوای خوب خود از همان فصل نخست کاری می‌کند که به دنیای پیرامون و اطرافیانتان با دیدگاهی متفاوت بنگرید و از جنبه‌ای به مسائل نگاه کنید که بر توانایی‌ها و قابلیت‌های ذهنی بهبودیافته اتکا دارد.

از ارتباط با اعضای خانواده و همکاران برای شناخت بیشتر و بهترِ زیر و بم روان‌شناختی خود گرفته تا درک روشی که به مسائل زندگی و شغلی نگاه می‌کنید و همچنین اینکه چرا حوادث روزانه برخی اوقات موجب اضطراب و استرس در شما می‌شوند، این کتاب برایتان توضیح می‌دهد که چرا و چگونه مغزتان می‌تواند به ظرفیت‌های خارق‌العاده دست یابد.

کتاب مغز موتسارت و خلبان جنگنده نشانگر مهارت‌های ذهنی انسان‌ها در تاریخ و همچنین در عصر کنونی است. این خلبان جنگنده می‌تواند یک مترجم هم‌زمان زبان باشد یا یک شطرنج‌باز که با یک ابررایانه در کمتر از یک دقیقه مسابقه می‌دهد.

این کتاب مملو از توصیه‌های پرکاربرد و مثال‌هایی حقیقی و جذاب از آثار تاریخی، مشاهیر، ادبیات و علم است و 28 مرحله بسیار سازنده و آموزنده را به شما ارائه می‌دهد.

در بخشی از کتاب، نویسنده پرسش‌هایی می‌کند که بخش بزرگی از مخاطبانش را مشخص کند: «آیا تا کنون تلاش کردید تعداد بسیاری شماره تلفن حفظ کنید؟ یا از دفترچۀ یادداشت و برنامه‌ریزی روزانه استفاده ‌کنید؟ آیا با توجه به حافظۀ ‌بلندمدت‌، هویت شخصی را که به تازگی کتاب موردعلاقه‌تان را قرض گرفته می‌توانید چند ماه دیگر به یاد بیاورید؟ آیا با اولین تلاش برای پس گرفتن کتاب، اصلاً متوجه می‌شوید که آن را گم کرده‌اید؟

کتاب مغز موتسارت و خلبان جنگنده برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید توانایی‌ها و مهارت‌های مغز و ذهنتان را بیشتر و بهتر بشناسید و آن‌ها را تقویت کنید، این کتاب برای شماست.

با ریچارد رستاک بیشتر آشنا شویم:

او روان‌پزشک، نویسنده، متخصص مغز و اعصاب، استاد دانشکدۀ پزشکی و علوم بهداشتی دانشگاه جورج واشنگتن در سال 1942 در دلاورسیتی آمریکا به دنیا آمد. رستاک مدرک پزشکی‌اش را از دانشکدۀ پزشکی دانشگاه جورج تاون گرفت و دوران تحصیلات تکمیلی خود را در نیویورک و در بیمارستان سنت وینسنت سپری و در آنجا دورۀ کارآموزی‌اش را طی کرد.

او تاکنون 20 کتاب در زمینۀ مغز انسان نوشته است که اولین کتابش «مغز» در سال 1984 منتشر شد و کتاب «ذهن» در سال 1988 به اثری پرفروش تبدیل گشت. رستاک ده‌ها مقاله در روزنامه‌های نیویورک‌تایمز، واشنگتن‌پست و لس‌آنجلس تایمز به چاپ رسانده است. او در ثبت بعضی از واژگان و اصطلاحات مغز و علوم اعصاب در تهیۀ دایرة‌المعارف بریتانیکا و دایرة‌المعارف علوم اعصاب نقش داشته است.

رستاک در سطح ملی و بین‌المللی برای بخش صبحگاهی رادیوی ملی به عنوان یک مدرس عادی نقدهایی ارائه داده و در برنامه‌های تلویزیونی پربیننده‌ای چون نمایش امروز و صبح بخیر آمریکا حضور داشته است.

در بخشی از کتاب مغز موتسارت و خلبان جنگنده می‌خوانیم:

به مناسبت عید، برادرم کریستوفر به من تقویمی هدیه داد که در آن تصاویری از وقایع زندگی‌ام نمایش داده شده بود. به عنوان مثال، ماه ژانویه تصویری را نشان می‌دهد که از من در حدود دوازده‌سالگی گرفته شده‌ است، در حالی‌که همراه پدر و پدربزرگم در پیاده‌روی آتلانتیک‌سیتی ایستاده‌ایم. در سمت راست آن، تصویر دیگری از بیست و پنج‌ سالگی من هست که بعد از مراسم عروسی خواهرم گرفته شده‌ و در کنار آن عکسی از من و خواهرم وجود دارد، زمانی‌که او شش ‌ساله بود و من ده ‌ساله که با هم روی مبل نشسته‌ایم. چنین تصاویری از دوره‌های کاملاً مجزا از زندگی، وقتی در کنار هم قرار می‌گیرند، به نوعی تلفیق می‌رسد که منطق ظاهریِ حاکم بر شرح وقایع به ترتیب زمانی را به چالش می‌کشد. در حال حاضر، به طور هم‌زمان پردازش مجدد آن تصاویر را انجام می‌دهم: تصویر در آتلانتیک‌سیتی، عروسی خواهرم، من و او به عنوان کودکان خردسال که روی مبل نشسته‌ایم.

در مثالی دیگر برای نکته‌ای که به آن اشاره کردم، من و همسرم به تازگی تصاویری از دخترمان را مرتب کردیم که در مراحل مختلف زندگی از او گرفته شده بود. این کار را انجام می‌دادیم تا تصاویر مناسبی را برای درج در سالنامۀ دانشگاهش تهیه کنیم. به تبعیت از طراحی برادرم برای تقویم، ترجیح دادیم یک مونتاژ یا ترتیبی از عکس‌های مرتبط با هم ایجاد کنیم. همان طور ‌که به تصاویر گرفته شده از دوران نوزادی تا فصل تعطیلات ماه گذشته نگاه می‌کردیم، آن، به طور هم‌زمان برای ما هم به عنوان بزرگسال در کالج ترینیتی در هارتفورد و هم به عنوان کودک سه ‌ساله در حال بازی در مدرسه وجود داشت. در حالی ‌که ممکن است برای آن، چیدن تصویر هر یک از این رویدادها در کنار هم به ترتیب زمانیِ خود راحت‌تر باشد، به لحاظ اینکه همه این رویدادها را شخصاً تجربه کرده بود، در حالی‌ که من و همسرم رویکرد متفاوتی داشتیم. ما وقایع مربوط به هر دوره از زندگی آن را به یاد می‌آوریم، از زمان تولد او گرفته تا مکالمه تلفنی چند ساعت پیش با او. برای ما، هر رویداد از زندگیِ آن به یک اندازه واقعی و امروزی به نظر می‌رسد.

فهرست مطالب کتاب

سخن ناشر
دربارۀ نویسنده
پیشگفتار مترجم
مقدمه
1. در مورد نحوۀ کارکرد مغز خود تا حد ممکن اطلاعات کسب کنید
2. دانش خود دربارۀ مغز انسان را برای سازماندهی اندیشه‌هایتان به کار گیرید
3. مغز را خالق تصاویر فوق‌العاده باشکوه و فریبنده تصور کنید
4. شما برای یادگیری جدید همچنان ظرفیت دارید و این ظرفیت با بالارفتن سن افزایش می‌یابد
5. دربارۀ برنامه‌های حرکتی مغز و نحوه استفاده از آن‌ها بیاموزید.
6. نهایت استفاده از روابط متقابل بسیار نزدیک بین یادگیری، حافظه و هوش
7. حافظۀ خود را با بهره‌گیری از شیوۀ مخصوص حافظه بهبود ببخشید.
8. حافظۀ عاطفی خود را پرورش دهید
9. به جغرافیای مغز فکر کنید.
10. تا جایی که می‌توانید چیزهای مختلف را به‌هم مرتبط کنید.
11. به فعالیت‌هایی بپردازیدکه بخش وسیعی از مغز را تحریک می‌کنند.
12. اجازه دهید مغز فقط مغز باشد.
13. شکل‌های مختلف بهداشت روان را تمرین کنید.
14. احساسات و عواطف را به مزیت و برتری تبدیل کنید.
15. برای کاهش فشار روانی و اضطراب، اقدامات مفید و مؤثر انجام دهید.
16. یاد بگیرید که هماهنگ با ضرب‌آهنگ بدنتان کار کنید.
17. قدرت دقت و تمرکز خود را تقویت کنید.
18. قدرت منطق و استدلال خود را آموزش دهید.
19. مقاوم‌شدن نسبت به ابهام و تردید.
20. نیروهای فراشناختی خود را پرورش دهید: تفکر دربارۀ تفکر
21. با کمک مطالعۀ گسترده و متنوع، دقت ذهنی خود را افزایش دهید.
22. ظرفیت‌های حسی خود را بالا ببرید.
23. دربارۀ هنر و موسیقی بیاموزید و تجربه کسب کنید.
24. برنامه‌ای برای تمرین جسمانی تنظیم کنید که توانایی ذهن را ارتقا دهد.
25. تقویت و رشد مهارت‌های ظریف حرکتی در دستان
26. به طور منظم آرام کردن ذهن را تمرین کنید.
27. کارآیی مغز را با استفاده از فناوری افزایش دهید.
28. تمرکز کنید و هماهنگ با توانایی‌های ذاتی خود عمل کنید.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مغز موتسارت و خلبان جنگنده
نویسنده
مترجمسمیه اسدپور
ناشر چاپیانتشارات راوشید
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۶
زبانفارسی
شابک978-622-745832-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های هوش و حافظه
قیمت نسخه الکترونیک
۲۹۶۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مغز موتسارت و خلبان جنگنده

mohammad golzar
۱۳۹۹/۱۲/۱۵
کتابیست بسیار عالی که به شما می‌آموزد که چگونه فکر می‌کنید و تصمیم می‌گیرید و این آموخته‌ها شما را در کنترل افکار و اندیشه هایتان قدرتمندتر خواهد کرد.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب مغز موتسارت و خلبان جنگنده

برای دریافت کتاب مغز موتسارت و خلبان جنگنده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.